2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet telefon numarasıyla değişim yapılabiliyor. Ben o şekilde yaptım hatta . Görünce yanıtlamak istedim .

Evet bendim telefon numarası ile oluyor eğer kayıtlıysa. Bizimki telefon numarası kayıtlı değilmiş o yüzden değişim yapamadık ama giydirdim çok şükür 😀 yavaştan artık ayırmaya başladım küçük gelmeye başladı kıyafetler. Yenidoğan almışlardı.
Tatlizarafet Tatlizarafet inanılmaz hızlı büyüyorlar, bende ayırdım birçoğunu ya😂
Ay inşallah kayıtlıdır ya, abim aldı ama İngilterede yaşıyor normalde. Etiketleriyle yapmazlar dimi değişim kızlar

Benimki de hep aynı saatlerde ağlıyor ve huzursuz . Bu bazen 4 bazen 5 saat sürüyor . Çocuğa kolik demek için biraz daha beklenmesi gerektigini söylüyorlar yine de . 1.aydan sonra en azından . Tecrubeli anneler daha iyi yorum yapacaktır .
O 4-5 saat bağırma şeklinde ağlamalar ara ara sakinleşmeler ama asla uykuya dalmama oluyor değili mi ? Size de kolik mi dediler ? Nasıl dayanıyorsunuz? Sakin kalabiliyor musunuz ?

Bende almadım henüz şunu alın bunu alin dediğiniz bir ürün var mı ?
Oglumda kullandığım çok güzeldi, kontrast renkler olmasına dikkat edin, siyah kırmızı yeşil pembe ağırlıklı olsun, oyuncakları plastik olursa daha seçici olutorlar bı de ışıklı ve sesli. Oglumda kullandığım fiyatı da uygundu atayım size. Bu bebeğime başka aldım ama keşke eskisinden alsaydim dedim. Önceki oyun halimiz kadar kullanışlı değil toplaması açması

Oyun halısını her bebek sevmiyor malesef benim büyük oğlum hiç sevmezdi, inşallah miniğim sever

Oglumda kullandığım çok güzeldi, kontrast renkler olmasına dikkat edin, siyah kırmızı yeşil pembe ağırlıklı olsun, oyuncakları plastik olursa daha seçici olutorlar bı de ışıklı ve sesli. Oglumda kullandığım fiyatı da uygundu atayım size. Bu bebeğime başka aldım ama keşke eskisinden alsaydim dedim. Önceki oyun halimiz kadar kullanışlı değil toplaması açması
Atarsan çok sevinirim , çok tşkler :)

O 4-5 saat bağırma şeklinde ağlamalar ara ara sakinleşmeler ama asla uykuya dalmama oluyor değili mi ? Size de kolik mi dediler ? Nasıl dayanıyorsunuz? Sakin kalabiliyor musunuz ?
Aynen öyle kolige benziyor dediler. Fakat anlamak için biraz daha beklemek gerekiyormuş . Ben sakinim de beni strese sokan memeyi zor almasi . Biz o konuda çok sıkıntı yaşadık ,yaşıyoruz . Dün gelen emzirme danışmanı pozisyon değişikliği gösterdi . Biraz daha iyiyiz şu an . Gazdan ziyade o beni çok strese sokuyor.
Bu arada o kötü geçen 4 5 saat içinde banyo yaptırın rahatlayabilir dendi .

Atarsan çok sevinirim , çok tşkler :)
Büyük oglumunki bondigo olandı kırmızı turuncu, küçük oglumunki yookido yeşil olan oturma pozisyonlu. Ama ben kesinlikle bondigoyu öneririm, şimdiki oyun halısı çok büyük, telleri filan var ve hantal. Oyun halısı şak diye açılıp her yere serilebilmeli. Yookidoyu koltuk üstüne koyamıyorum sığmıyor. Mecbur yere açmak zorundayım. Şimdi bı de yere yalıtımlı mat almak zorundayım soğuk çekmesin diye.

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-17-15-52-03-674_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-02-17-15-52-03-674_trendyol.com.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2024-02-17-17-07-07-715_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2024-02-17-17-07-07-715_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 44
Bebeğe alışma süreciniz nasıl gidiyor kızlar
İlk günden alışmış gbi hissediyorum ama zor geciyor . Bugün 17.gunumuz . Agladiginda çok vicdan azabı yapıyorum . Yetersizlik hissi hiç geçmiyor maalesef . En çok da yetememek yoruyor beni . Ya onun için doğruyu yapamiyorsam , ya da birşeyi eksik mi yapıyorum acaba soruları hep aklımda. Sonra da diyorlar ki rahat ol stres sütünden geçer . Bir de bunun için üzülüyorum 🤷 Anne olmak deli işi derlerdi kesinlikle doğru imiş 😔

Büyük oglumunki bondigo olandı kırmızı turuncu, küçük oglumunki yookido yeşil olan oturma pozisyonlu. Ama ben kesinlikle bondigoyu öneririm, şimdiki oyun halısı çok büyük, telleri filan var ve hantal. Oyun halısı şak diye açılıp her yere serilebilmeli. Yookidoyu koltuk üstüne koyamıyorum sığmıyor. Mecbur yere açmak zorundayım. Şimdi bı de yere yalıtımlı mat almak zorundayım soğuk çekmesin diye.
Bizde alicaz maalesef yalıtımlı halı . Diğer ay hala havalar soğuk olucak çünkü İstanbul'da. Önerilerin için çok tşk ediyorum 🙏 araştırayım ,bakayım bütçeme uyarsa gecikmeden alayım malum enflasyon 🤷

Aynen öyle kolige benziyor dediler. Fakat anlamak için biraz daha beklemek gerekiyormuş . Ben sakinim de beni strese sokan memeyi zor almasi . Biz o konuda çok sıkıntı yaşadık ,yaşıyoruz . Dün gelen emzirme danışmanı pozisyon değişikliği gösterdi . Biraz daha iyiyiz şu an . Gazdan ziyade o beni çok strese sokuyor.
Bu arada o kötü geçen 4 5 saat içinde banyo yaptırın rahatlayabilir dendi .
Benim sorunum ağlarken elim ayağıma dolaşıyor susmadıkça aşırı stres oluyorum kendimi bir yerlerden atasım geliyor ağla ağla kafayı yiyorum ağlama sesi beni mahvetti mesela uyumak istiyorum o uyuyunca o ses kulağımda yankılanıyor

Benim sorunum ağlarken elim ayağıma dolaşıyor susmadıkça aşırı stres oluyorum kendimi bir yerlerden atasım geliyor ağla ağla kafayı yiyorum ağlama sesi beni mahvetti mesela uyumak istiyorum o uyuyunca o ses kulağımda yankılanıyor
Bende memeyi uzun uğraşlar sonucunda alınca sole düşünüyordum . Ağlıyor ve ben cocugumu uzuyorum . Kendimi suçlama çok fazla. Elin ayaga karışması da oluyor tabiki . Hepimiz insanız.

Yanınızda size yardımcı olabilecek biri var mı ? Yemek yiyebiliyor musunuz en azından ?

Gaz için tüm yöntemleri deniyoruz bazen çıkıyor bazen inatla çıkmıyor. Tabi o arada tekrar emince tekrar oluyor 🤷
Biogaga onermisti bize hekim ilk kullandigimizda ishal yaptı . Çok işe yarıyor gbi gelmiyor bana fakat dozunu azaltip veriyorum . Eğer kolikse bile sonuçta geçen bir şey sadece Zaman istiyor . Böyle düşünmek istiyorum . Bir daha asla bugünlere geri donemeyecegiz . Sakin kalmaya çalışıyorum . Devamlı kucağımda ten tene temas istiyor benim bebeğim . Kucağımda huzurla uyuyor yatirinca parkenin sesine uyanıyor. İlk bir hafta çok daha sakindi . Bunların olması doğal deniyor. Aile hekimimiz süreç geçici kendinizi ne kadar az yipratirsaniz o kadar iyi diyor . Tabi uygulamada öyle olmuyor . Size önereceğim pek bir şey yok açıkçası 🤷 Ekstra bir teknik ,yöntem bilmiyorum . Keşke bilsem de paylassam . Uyumam gereken zamanlarda video izleyip öğrenmeye çalışıyorum fakat yapılacak herşeyi de yapıyoruz .

Bir de yanınızda biri varsa çok kısa da olsa dışarı çıkın . Ben 2 kez çıkmıştım iyi gelmişti aklım evde de kalsa . Şu aralar bana çok bağlandığı için pek mümkün değil fakat 10 dk bile iyi gelebilir stresinizin azalması için .

Kızlar bebeklerin göz renkleri nasıl değişim gösterir bizimki hala mavi gibi mavi mi olacak acaba diyoruz 2 ay geçti
Hiç bir fikrim yok açıkçası ama annem degisecegini söylüyor .2 ay geçse bile. Ben mavi gözlüyüm kendi ailem de renkli gözlü . Eşim kizimizin renkli olacağını düşünüyor ama degisecek bence 😀

Kızlar benim bebek memeye gelince ağlıyor. Memede ağlıyor. İki gün öncesine kadar sütüm çok değildi ama bugün sütüm olduğu halde ağlama krizine giriyor. Gaz damlalarını bıraktım ondan mı bilmiyorum. Kolik bebeği olan hanımlar sizde de durum aynı mi ? Kafayı yiycem. Ateşi yok ağzında pamukçuk yok . Altı temiz bilmiyorum neden yapıyor

İlk günden alışmış gbi hissediyorum ama zor geciyor . Bugün 17.gunumuz . Agladiginda çok vicdan azabı yapıyorum . Yetersizlik hissi hiç geçmiyor maalesef . En çok da yetememek yoruyor beni . Ya onun için doğruyu yapamiyorsam , ya da birşeyi eksik mi yapıyorum acaba soruları hep aklımda. Sonra da diyorlar ki rahat ol stres sütünden geçer . Bir de bunun için üzülüyorum 🤷 Anne olmak deli işi derlerdi kesinlikle doğru imiş 😔
Kendine yüklenme böyle 💕 biz huzursuz olduğumuzda banyo ettiriyoruz sakinleşiyor bide ev ve etraf ne kadar müsait bilmiyorum ama ben kucaklayıp balkonda bahçede dolaştırıyorum oda sakinleştiriyor bende temiz hava almış oluyorum 🫠🫠

X