2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hadi ya ciddi misin. Buzluğa atmıştım ben bikaç tane öyle çok bişey değil ama yazık yine de sütlere. Kokuyorsa yapmayayım bi daha. İşe başlayınca taze sağıp bırakırım eve artık
Bence sen yine de bir dene. Çözdürüp kokla en azından. Belki benimki benim saklama yönteminle ya da buzdolabımla alakalıydı bilemiyorum. Çünkü o şekilde çok kullanan var.

Sıcak suya koyup biraz beklettim bileğime damlatıp test ettim hafif ılık oldu. Biberonu baştan yadırgadı güldü falan bir iki yalayıp çok şirindi. Ama içti hepsini sonra. Arkasından meme verdim hemen yapıştı asla affetmiyor 😅
Memeyi alınca oh bee hele sükür. O neydi öyle lastik gibi demiştir😂

Bizimkine sürekli bişeyler anlat o saman duruyor ama okuma hikaye falan değil normal konuşma bazen ayakta geziniyoruz öyle oyalanıyor 🙈 bazen farketmiyorum lavaboya gidiyorum aaa ağlamıyor diye bi bakıyorum tv kitlenmiş 🙈🙈 ben 2 yaşına kadar ekrandan nasıl uzak tutacam yaaaaa 🙈🙈
Arkasını cevir😂

Kızlar bugün kontrolümüz vardı 2 ay 5 günlük oldu ben nezle olmultum çok dikkat ettim ama onada geçmiş allahtan çok ciddi değil dedi doktor ateşide yoktu sadece bi göz akıntısı birde burun tıkanıklığı vardı birde sabah fışkırtarak kustu korkacak bişey yokmuş 5700 kg 62 cm olmuşuuuz bir sonraki ay sünnet olacak inşallah 😍😍

Kızlar bugün kontrolümüz vardı 2 ay 5 günlük oldu ben nezle olmultum çok dikkat ettim ama onada geçmiş allahtan çok ciddi değil dedi doktor ateşide yoktu sadece bi göz akıntısı birde burun tıkanıklığı vardı birde sabah fışkırtarak kustu korkacak bişey yokmuş 5700 kg 62 cm olmuşuuuz bir sonraki ay sünnet olacak inşallah 😍😍
Hangi yöntemle ettirmeyi düşünüyorsunuz sünnet acaba

Halledersiniz bende mama veriyordum başlarda çok şükür bıraktık . ❤️ zamanla oluyor sabr isi valla 🥲
Bende bıraktım mamayı sütüm de var ,veriyorum yani . Bugün sağlık ocağına sırf tartirmak için götürdüm . Evde tartım yok sütüm yetmiyorsa bileyim diye . Hemşire hanım geçen haftaya göre kilo almış gayet iyi görünüyor dedi fakat geçen haftadan beri 100 gram almış . 14.gun bugün doğum kilosuna ulaşmış sağlık ocağındaki tartıya göre . Hastanede 5.gun olctugumuzde kilo alımı günlere göre 30 gram şeklinde idi . Şimdi ise 15 er gram almış gorunuyor . Hemen aile hekimine danışmaya girdim . Anne sütü ile devam et 1.ay kontrolü önemli dedi .2 cm de boyu uzamış . Genel olarak baktı sağlıklı görünüyor dedi . Beni çok stresli buldu her zamanki gbi 😀 Kafam karıştı benim de 😔

Aynen öyle 16 günlük su an ve sezeryan olduğum için hala tam iyileşmiş sayılmam onun zorluğu ayrı oluyor 40 i mızı bi geçirelim de allahin izniyle düzene giricez
Bende sezeryan olmuştum zorluğunu bilirim. Bolca yürümeye çalışın 🥲 o kadar zor ki ağrısı ama sonra bir anda geçiyor

Bende bıraktım mamayı sütüm de var ,veriyorum yani . Bugün sağlık ocağına sırf tartirmak için götürdüm . Evde tartım yok sütüm yetmiyorsa bileyim diye . Hemşire hanım geçen haftaya göre kilo almış gayet iyi görünüyor dedi fakat geçen haftadan beri 100 gram almış . 14.gun bugün doğum kilosuna ulaşmış sağlık ocağındaki tartıya göre . Hastanede 5.gun olctugumuzde kilo alımı günlere göre 30 gram şeklinde idi . Şimdi ise 15 er gram almış gorunuyor . Hemen aile hekimine danışmaya girdim . Anne sütü ile devam et 1.ay kontrolü önemli dedi .2 cm de boyu uzamış . Genel olarak baktı sağlıklı görünüyor dedi . Beni çok stresli buldu her zamanki gbi 😀 Kafam karıştı benim de 😔
Bence hiç canınızı sıkmayın ilk başlarda zayıflıyor çocuklar . Benim çocuğum 10. Gün doğum kilosuna gelmişti yeni . Hemde mama ve meme vardı o zaman. Birinci ay önemli gerçekten bir baktık 1 kg almış. Boyu da uzamissa büyümüş demek hem. Hiç kafanız karismasin doğru demiş doktor. İlk 10 gün bebekler de kilo kaybı oluyor çok normal.

Bence hiç canınızı sıkmayın ilk başlarda zayıflıyor çocuklar . Benim çocuğum 10. Gün doğum kilosuna gelmişti yeni . Hemde mama ve meme vardı o zaman. Birinci ay önemli gerçekten bir baktık 1 kg almış. Boyu da uzamissa büyümüş demek hem. Hiç kafanız karismasin doğru demiş doktor. İlk 10 gün bebekler de kilo kaybı oluyor çok normal.
Benim kızım da 14 günlük su an . Doğum kilosuna yeni gelmiş görünüyor sağlık ocağındaki tartıya göre . Ama doğduğundan daha iyi görünüyor . Tartı mi yanlış acaba die dusunmedim değil . Bir de açti sabah uykusunda götürdüm . Çok farketmez gerçi de bilmiyorum . Anne karnında da çok takiliyordum bu konuya minnoş bı kızım oldu :)

Biz de 2.haftada yaptırdık , klasik yöntemle neredeyse hiç acı duymadığını düşünüyorum. Lokal anestezi ile yaptılar işlemde ağlamış biz yanında değildik, eve geldikten sonra ağlamadı zaten 2. Gün sargısı düştü sık bez değiştirdik tamamen iyileşti diyebilirim

Biz de 2.haftada yaptırdık , klasik yöntemle neredeyse hiç acı duymadığını düşünüyorum. Lokal anestezi ile yaptılar işlemde ağlamış biz yanında değildik, eve geldikten sonra ağlamadı zaten 2. Gün sargısı düştü sık bez değiştirdik tamamen iyileşti diyebilirim
Bende hemen olsun istedim ama prematüre olunca doktor biraz toparlasın kendini dedi inşallah bizee sorunsuz atlatırız biraz tedirgin etmiyor değil önemli bi organ sonuöta 🤦🏻‍♀️ 🙏🏼

Benim kızım da 14 günlük su an . Doğum kilosuna yeni gelmiş görünüyor sağlık ocağındaki tartıya göre . Ama doğduğundan daha iyi görünüyor . Tartı mi yanlış acaba die dusunmedim değil . Bir de açti sabah uykusunda götürdüm . Çok farketmez gerçi de bilmiyorum . Anne karnında da çok takiliyordum bu konuya minnoş bı kızım oldu :)
Tarti farkı olur, o yüzden hep aynı tartıda tartilmasi gerekiyor doğru ölçüm için. Bir hafta sonra yine sağlık ocağına götür o zaman net anlaşılır ne kadar kilo aldığı

Ben full ana kucağında uyutuyorum. Şu babybjorn muadili olanda. Doğar doğmaz sağolsun kaynanamgil alıştırdılar onda sallamaya. Ben uyumaya gittiğimde bakıyordum bir koltukta o, bir koltukta o uyuya uyuya sallıyorlar . Sinir krizi geçiriyordum ama uyumam da lazımdı derken benim bebeğin gazları başladı. Şimdi iyi mi oldu bilmiyorum..şu an idare ettiriyor bizi . Yatağına alıştırmak için reflü yatagini ana kucaginin üstüne koydum şimdi de öyle sallıyorum. Hamak vs de alabilirsiniz çok para vermek istemiyorsaniz.
Pierre carden mi

Tartidan tartıya fark olabilir. Hastanedeki tartiyla sağlık ocağı farklı olabilir. Bana mesela 3 kg yazmışlardı bebeğe ben başında değildim sezeryandan. Ama kesinlikle tam 3000 olmasının imkanı yok. Uydurmasyon yazmışlar 😂 10.gun 2940 gr filandi. Kesin doğum kilosu buydu dedim hatta daha az bile olabilir. Eğer gözünüze kilo almış gelsiyse kesin kilo almıştır. Çünkü anneler anlıyor . Birde kitapta okumuştum meme ve mama beraber alan bebekler sadece mama veya meme alanlara göre daha az kilo alıyormuş. Çok şaşırmıştım. Yani sadece memeye devam. İnanın büyüdükçe sasiracaksiniz bunu ben mi besliyorum diye ❤️🥲

X