2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Keseyi kaçıncı haftada gördünüz?Son adet tarihim 28 nisan.Beta hcg 1137.
Yarın kontrole gitsem mi yoksa biraz daha mı beklesem bilemedim.İlk gebeliğimde 5.haftada görünmüştü kese...
Canım benim son adetim 21 nisan betam 7000 binde görmedik keseyi erken bence

Merhabalar,
8+3 te ben de küçük bi kanama gördüm. Ertesi gün randevum vardı doktora söyledim. Baktı kanama alanı yok bebek de iyi büyük ihtimalle yerleşme kanamasıdır, bu haftalarda olur dedi. Rahim yer değiştirirken bu tip kanamalar olabiliyormuş.
Sagda ve solda arada hafif sizilar oldu gecti
Bu haftalarda yerlesme kanamasi devam ediyor muymus sasirdim acikcasi 🙄

Kızlar iki çocuğu olanlara bir sorum var en ideal yaş aralığı ney sizce bizim inşallah 3.5 olucak bana biraz erken geliyordu ikinci çocuk için siz ne düşünüyorsunu

Merhaba benm betam 2630 olmuş ama kese görünmüyor normal mi, sıkışıp gittim kese yine görünmedi çok korkuyorum. Normal mi bu durum

Keseyi kaçıncı haftada gördünüz?Son adet tarihim 28 nisan.Beta hcg 1137.
Yarın kontrole gitsem mi yoksa biraz daha mı beklesem bilemedim.İlk gebeliğimde 5.haftada görünmüştü kese...
5+2 de gördüm ben keseyi, hcg yi de 4+4 de 1200 lerde görünce baktırmadım zaten bi daha.
Benim ilk gebeliğimde 5 hafta bittiğinde keseyi ve minicik embriyoyu da görmüşütk, şimdi onu görememek beni bi düşündürdü ama erken sanırım. Bu uma yine gideceğim.
Bence doktora gidin, kan idrar testleri vs yapılmış olur hiç değilse. Bu haftalarda enfeksiyon varsa antibiyotik kullanılabiliyor çünkü.

kızlar dr kahve içme dedi ama ben kahvesiz yapamıyorum. kafeinsiz kahve içen varmı? türk kahvesinden farklı mı tadı onu mu içssem?

kızlar dr kahve içme dedi ama ben kahvesiz yapamıyorum. kafeinsiz kahve içen varmı? türk kahvesinden farklı mı tadı onu mu içssem?
Merhaba ben de kahve ve çay kolik biriyim. Doktor içme dedi ilk haftalarda kafeinsiz başımı ağrıtıyordu uyukluyordum. Sonra Menengiç kahvesi içmeye başladım ilk hafta günde bir tane içtim. Vücudum artık alıştı çay kahve istemiyor. Doktor bir kahve bir çay içebilirsin diyo ama ona rağmen hergün kahve içmiyorum canım istemiyor. Sizin de başlarda zor olacak ama alışacaksınız

ben içiyorum ya, ilk hamiliğimde de doktorum bir fincan türk kahvesi, ya da bir bardak nescafenin etki edecek miktarda kafein içermediğini söylemişti.
mesela yeşil çay içmeyin deniyor, ama bir bardak içmenin bir zararı yokmuş. oturup 1 litre içersek sakıncalı olur tabi :) siz yine de doktorunuzu dinleyin elbette

Doktorum gunde 2 bardak cay ve 1 bardak kahve icebilirsin dedi
Ben kahveyi cok severdim ama bi sogudum tadi acimsi geliyordu 1 aydir belki 3 kere anca icmisimdir
Cay iciyorum ama acik olarak
Bi arkadasim nemlendirici bile surmuyordu
Asiri kimyasal urunler haricinde o kadar abartilmasini doktorum abarti buluyor
Kafam rahat bu konuda benimde
En azindan 2 gunde bir icmekte sakinca olmaz bence
Bazen de sutlu kahve yapiyorum

Ben kafeinsiz granül kahve içiyorum günde 2 bardak, normal kahveden pek farklı gelmedi bana hatta başka biri yapsa asla anlamam. Sütlü içiyorum belki ondan da olabilir

Kızlar iki çocuğu olanlara bir sorum var en ideal yaş aralığı ney sizce bizim inşallah 3.5 olucak bana biraz erken geliyordu ikinci çocuk için siz ne düşünüyorsunu
Benim ilk bebeğim o yüzden büyütme konusunda yorum yapamam ama kardeşimle aramızda 2,5 yaş var ve çok güzel bir şey♥️

Uzmanlar 4 yaş ideal diyor ama ben çocuğum 5 yaşına gelene kadar cesaret edemedim zor bir dönemdi benim için

Doktorum 2 bardak açık çay bir bardak kahve içebilirsin dedi canın çekiyorsa bence bir sorun olmaz kafeinsiz kahve hiç içmedim denenebilir, ben çok severim çay kahve ama benim de içim almıyor artık acı geliyor anlamadım :KK42:

X