2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar merhaba çocuğum sarılıktan yoğun bakımda kaldı 3 gün. Bu süreçte gözünden enfeksiyon kaptı . Muhtemelen takılan göz bandından geçiyor. 20 gündür damla ile geçmiyor . Arada gozlerine masaj da yapıyorum hâlâ sarı akintisi var. Bu durumu yaşayan var mı aranızda ? Varsa ne zamana düzelir . Ameliyat filan diyen olmuş ne olur yardımcı olun

Bana anne sütüne en yakın formül hipp dediler acıbadem de hemşireler mama istediğinde direkt bu mamayı getiriyordu. Öylelikle aldım şimdi azaltıyorum mamayı ama duruma göre farklı mama arayışına geçebilirim golden goatı araştıracağım

Eşim sma almış, golden goat bu akşam idare ederse yarın onu geri ver dedim. Aptamildense sma ya da hipp tercih ederim tabi zoraki durumlarda
Ben de daha almadım sabah kadar golden goat bi kerelik çıkacak gerisi de süt sagmaya calisicam artık napayım midesini vs bozmaktansa djgerleriyle

Evet bende gördüm şimdi. Almadım artik sabaha golden goat alacagım bu gece sut sagarak idare edeceğim olabildogince

Masajı arada değil her gün yapın öncesinde güzelce temizleyin, oğlumda vardı 9 aylık olunca geçti her gün masaj yapıyorduk, şimdi 25 günlük oğlumda da var sadece tek gözünde bu sefer. Damla almadık doktora gitmedik henüz çünkü, ama sütümü damlatıp pamukla silip masaj yapıyorum. Çok büyük oranda 1 yaşına kadar geçiyor geçmezse ameliyat ediyorlar umarım geçer

39+4 den selamlar herkese... hiçbir belirti yok hala kızlar sadece çok ağırlaştım ve mide yanmalarim tam gaz devam ediyor
Benimde 39+4 şu an aynı durumdayım sıfır sancı hala sanırım yine kendi sancım gelmeyecek cumaya kadar. Doğum için ne dediler size sancı mı bekleyeceksiniz?

Kızlar bebeği kolik olan var mı. Galiba kolik bir kızım var 1haftadir asla uyumuyor gün içinde toplam 3 4 saat uyuyor sürekli meme de duruyor bu sefer kusuyor fazla emdiği için ağlayarak uyanıyor sürekli gazimizda var masallah. Ne yapacağımı şaşırıyorum kollarım taşımıyor artik

İlk iki gün sütüm yetmeyince hemşireler mamayla besliyordu kolik bebek dediler şimdi sütüm geliyor artı mama takviyesi sarılık riskine karşı her saat besliyorum ve evde çorap ğstüne panduf ayakkabılarını giydiriyorum ne gaz sorunu kaldı ne ağlama…
Kusma arada oluyor ona da iyi diyor doktor demek ki güzel doyuyor

Evolvia veya hipp daha mi iyi acaba golden goat tan? Golden goatta bir sorun yasamadik ama bunlar daha iyiyse demesem mi acaba
Golden goat anne sürüne en yakın olarak geçiyor ama çok hafif ve sindirimi kolay o yüzeen bebek çabuk acıkıyor birazda pahalı açıkcası ondan sonra en hafif içimli hip geliyor sonra da evolvia ben evolvia kullanıyorum golden goat ve hipp besleyici vitamin mineral açısından içerikler de iyi ama yağ oranı az olduğu için pek kilo aldırmıyor hemen sindiriliyor evolvia bu açıdan baya dengeli bence biz onu kullanmaya başladığımızdan beri ben daha ne çocuğun gazını çıkarttım ne de gaz sancısı çektim kendi kendine pırt yapıyor üstten çıkartıyor ben hiç uğraşmıyorum yağ oranı yeterli hem içeriği güzel sma ve aptamil çok ağır kalıyor hem sindirimi zor hem çok kilo aldırıyor yoğun bi kıvamı var çünkü kabız da yapabiliyor bu sefer de tehlikeli kilo alımı manayla beslenen çocuklarda kontrolde tutulmalıymış çünkü
Tabi bu söylediklerim her bebekte aynı değil kimine aptamil yarıyor goldengoat yaramıyordur kimine tam tersi ama golden goattan devam edemiceksen evolviayı tavsiye ederim

Valla 41 e kadar yolu var dedi bekleyeceğiz demişti. Yarın kontrolüm var tekrar gidicem.. size ne dediler
Benim doktorum 40.haftadan sonrasını riskli görüyor bekletmiyor ilk doğumumda aynı doktora oldu sancım gelmemişti 40.haftada suni sancı verip normal doğum başlatmıştı normal olmuştu. Cuma günü için yatış verdi bundada suni sancıyla normal deneyeceğiz önce dedi inşaallah sağlıkla, kolaylıkla gelirler hepimizinki.

Merhaba sevgili Ocak anneleri şubat grubundan bir soru sormak üzere geldim benim 23-24.haftadan beri hep yalancı kasılmalar var zaten, şu anda da 36+2 oldum bugün itibariyle. İlk kontrol nstme geçen hafta girdim ve 3-4 tane 28-30 civarı kasılma oldu ben de hissediyorum zaten toplanma şeklinde bunu. Normalde günlük de oluyor bu arada halen. Ara ara da bel ağrım da oluyo son 10 gündür. Sorum şu; bu şekilde 30-35 sancılardan sonra gerçek sancılarınız ne zaman başladı ve doğum oldu? Yani doğumun yakın olduğunu gösterir mi sizce bu küçük kasılma ve ağrılar?

Bel ağrısı ve alt karın ağrısı ikisi de adet ağrısı gibi bu arada. Bu yoktu yeni başladı sayılır, kasılmalar epeydir var dediğim gibi.

Benim de kizim sanirim kolik ayni durumdayiz seninle ne gece ne gunduz uyku haram surekli agliyor. Ne yapacagimizi sasirdik. Doymuyormu diyip mama veriyorum bu sefer cikariyor surekli emme istiyor ama memeyi almiyor sancisi olunca valla cok zor

Amin canim... benim ilk olucak o yüzden bilemiyorum yarın güzel haberler alırım inşallah bir sıkıntım yoktur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…