2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selam canım dün çıktım. İyiyim ben. Ela da iyi. 🌸🧿 çok şükür. Annem desteğe geldi. Eşimle birlikte destek oluyorlar ama bebek kısmını ben halletmek istiyorum. Öyle gibi oluyor. Kucağıma kendim alıyorum. 2 gün oldu daha doğalı ama ben zorlanmıyorum açıkçası. Sen de hiç diğer kişilerden etkilenme. Ağrım sızım pek yok diyebilirim. Ara ara zorlamayacak şekilde hissediyorum, sonuçta ameliyat. Sütüm geldi bu arada. Biraz gamsız olunca daha iyi oluyor sanırım her şey. 😊

Umarım senin de çok çok kolay geçer sürecin. Pozitif ol. Çok güzel olacağına inanıyorum. Güzel haberlerini bekliyorum.♥️♥️🌸
Ay maşallah çok sevindim senin adına. Merak ediyordum seni. İnşallah bakalım pozitifim. Sağlıcakla büyütün kızınızı😍

Kızlar şimdi benimki şöyle 1 buçuk saatte bi besleniyor ben de ne kadar süt verdigomden emin olmak için sagarak veriyorum. Ama bazen diyelim 60 cc sutun 45 ini iciyor gerisi kalıyor onu bir buçuk saat sonra verebilir miyim ? Şu ana kadar artanlari hep döktüm de bi sorayım dedim oda sıcaklığında kaç saat içinde verebiliriz
Oda sıcaklığında 3,4 saat, buzdolabında birkavmc gün duruyormuş. Önce emzirip sonra sagdığını veriyorsun değil mi? Ben de öyle yaptım ilk baslar

Eve gidip duşa girmek istiyorum, burada giremedim, ağrılar sancilar sıcak derken çok terledim, bir an önce kendimi suyun altına bırakmak istiyorum. Dikislerim çok sızlıyor. Ben de ikinci kez sezaryen olanlara soracaktim, ilkinden daha mı acılı oldu diye. Hastanedekiler ikinciler daha zorluyor dedi hep, aynı yarayı tekrar destikleri için yıllar sonra bile olsa. İlki ya daha kolaydı ya da ben unuttum. Gerçi bu da şükür oyle çok sorunlu bı sezaryen olmadı ama işte bı dikişler biraz canımı yakıyor. İlkinde sanki ikinci güne çok ağrım sızım kalmamisti diye hatırlıyorum ben.
Bana ilki daha agrilı gelmisti. Hastanedeyken asla kendim kalkamiyordum. Tutup kaldırıyorlardı beni. Bunda en başından beri hep kendim kalktım. Eve gelince duşa kendim girdim. Öncekinde ablam yikamiştı beni. Çok daha zordu. İkiz olduğu için olabilir diyorum. Karnım daha büyük olduğu için yaranın üzerine binen yük de daha fazla oluyor haliyle. Hatta geldiğimde o kadar iyiydim ke eve. Çay koyup makineye camasır atmaya kalktım. 4 kat merdivenden bebekle çımtım. İlkinde hastanede tekerlekli sandalyeyle dolaşıyordum. Ama iyi hissetsek de sakın ha kızlara iş yapmayın. Ben bir gün iyi hissedip iş yaptım sonra bardak bile kaldıramaz hale geldim. 2 gün yattım hep. Anca onsekilde kendime geldim. Ne kadar güçlü olsak da bir ameliyat gecırdik nihayetinde.

Korse ne zamandan itibaren kullanılabilir biliyor musun canım, benim 23 gün oldu şimdiye kadar kullanmaya çekindim

evet normal, sonra düzeliyor zamanla
Yani normal doğumda hemen takılıyor ama sezeryanda dikişler içten dıştan kapandıktan sonra öneriyorlar çünkü dışardan terleme yapıyor içerden de kanama yapabiliyormuş doktor öyle demişti bana 40 kontrolünde herşey normalse tak dedi bende bu hafta randevum var yinede görünüp öyle takıcam

Kızlar hepiniz doğurdunuz bir kenara çekildiniz mi😀 zaman geçmiyor sıkılıyorum artık sizlerle daha hızlı geçiyordu zaman.
Ya sorma benim kız uynaıkkenki tüm vaktini emerek geçirmeye calışıyor. Sonra sirasıyla gazı, kakası derken bir daha acıkiyor. Bir mesaja cevap yazayım diyorum ağlamaya başlıyor. Birdaha elime aldiğımda üzerinde bir gün geçmis oluyor. Buna çok cevapbyazmislardır diyorum bırakıyorum. 😊

Korse ne zamandan itibaren kullanılabilir biliyor musun canım, benim 23 gün oldu şimdiye kadar kullanmaya çekindim

evet normal, sonra düzeliyor zamanla
Bana doktor taburcu olurken korse tak hem hareketlerini rahatlatır dedi. Ama ben cesaret edemedim ağrım olduğu için.

Kızlar hiç giremedim hem bebiş durmuyor hem kayınvalidem geldi kalıyor. Sağolsun yardımcı oluyor da çok da sinir ediyor bazı hareketleri eşimden de iyice gıcık aldım. 40 çıktı ama lohusalık şimdi başladı bugün hep ağladım sinirimden
Anam anaları gelince bu eşlere bı haller oluyor. Bildiklerini de unutuyorlar. Bizimkine bir şeyi yerden kaldır desem 3 gün bekletir. Baktım anasıyla birlikte temizlik yapıyor.

Ay insn biraz şefkat bekliyor onu göremeyince yanında birileri olsa da yalnız hissediyor . Anlıyorum seni ,kv yi duymazdan gel en azından yardımcı oluyor .
Benim kv yakında oturuyor sürekli siz gelin siz gelin diyip duruyor 😅 görüntülü aramak istiyor falan sesimi çıkarmıyorum gün gelir devran döner 🙄 2024 Ocak lohusaları diye grubun adı değişmek üzere 😅
Zaten yardımcı olduğu için bişey demiyorum bide annem vardı o gidince de kötü hissettim kocamı da dövmek istiyorum 😡

Kızlar bebeğim geldi saat 19:22de. Sürekli emiyor meme delisi. O yüzden hemen yazamadım 🥰 3780 gram 51 cm. Öyle güzel ki pembe bi melek gibi🥹❤️ Doğumum kolaydı. Hepi topu 3 saat falan sancı çektim. Ağlamadan bağırmadan doğurdum. Son yarım saat evet zordu ama başardım🥹5-6 tane dikişim var yardıra yardıra çıktı tosbacık🤣🤣 Tüm annelerin önünde saygıyla eğiliyorum zormuş ama başarabiliyoruz 🤣🤣 NurrBanuu NurrBanuu artık listeye girebilirim 40+1de geldi miniğim😍

Canım nasılsın eve çıktınız mı? Durumun nasıl? Sezeryan yerin daha iyi mi? Bebeğini kalkıp kendin alıyor musun? Merak ediyorum da bazı kişiler ilk haftalarda çok zor olduğunu söylüyorlar sezeryanın. Ben de herşeye hazırlıklı olayım.
Herkesin ağrı -acı eşiği farklı ama benim çok iyiydi valla. 4. gün bebişi anneme bırakıp eşimle çarşı pazar gezip kahve içmeye çıktık. Benim için iki gün zordu o da yatıp kalkarken onun dışında yine dayanılmaz bir ağrısı yok.

Kızlar bebeğim geldi saat 19:22de. Sürekli emiyor meme delisi. O yüzden hemen yazamadım 🥰 3780 gram 51 cm. Öyle güzel ki pembe bi melek gibi🥹❤️ Doğumum kolaydı. Hepi topu 3 saat falan sancı çektim. Ağlamadan bağırmadan doğurdum. Son yarım saat evet zordu ama başardım🥹5-6 tane dikişim var yardıra yardıra çıktı tosbacık🤣🤣 Tüm annelerin önünde saygıyla eğiliyorum zormuş ama başarabiliyoruz 🤣🤣 NurrBanuu NurrBanuu artık listeye girebilirim 40+1de geldi miniğim😍
41 kere maşallah canım benim. Allah analı babalı buyütsün. Emzir bol.bol. benimki de 2 gün boş memeyi emdi. Ama sanırım o sayede geldi sütüm. Aslan kızım diyorum ona😊.

Ohh hadi çok şükr gözünüz aydın olsun canım sende başardın valla helal olsun minnoş tosback doğmuş maşallah suphanallah suni sanciya gerek oldu mu emsin varsın ohh

Bana ilki daha agrilı gelmisti. Hastanedeyken asla kendim kalkamiyordum. Tutup kaldırıyorlardı beni. Bunda en başından beri hep kendim kalktım. Eve gelince duşa kendim girdim. Öncekinde ablam yikamiştı beni. Çok daha zordu. İkiz olduğu için olabilir diyorum. Karnım daha büyük olduğu için yaranın üzerine binen yük de daha fazla oluyor haliyle. Hatta geldiğimde o kadar iyiydim ke eve. Çay koyup makineye camasır atmaya kalktım. 4 kat merdivenden bebekle çımtım. İlkinde hastanede tekerlekli sandalyeyle dolaşıyordum. Ama iyi hissetsek de sakın ha kızlara iş yapmayın. Ben bir gün iyi hissedip iş yaptım sonra bardak bile kaldıramaz hale geldim. 2 gün yattım hep. Anca onsekilde kendime geldim. Ne kadar güçlü olsak da bir ameliyat gecırdik nihayetinde.
Çok geçmiş olsun canım ne güzel, inşallah hızla çok daha iyi olursun. 🤗

Müthiş bir haber bu 😍Sağlıkla ve huzurla buyusun inşallah 🙏
Darısı da başımıza olsun 😉

Yaa çok şükür 🥰🙏 seni bekliyordum bende . Hayırlı olsun çok şükür sende kurtuldun ne güzel geçmiş doğumun

Ayy canım maaşallah ne güzel haber bu. 😍 Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah. 🥰

X