2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Gayet güzel kilosu maşallah. Kanala son gün bile girebilir sancı geldikçe rahim ittiriyor ya bebeği o anda bile kanala girebilir özellikle de ilk doğumlarda. Normal doğuma da kendisi giriyor mu doktorun? Bence çok iyi yapıyorsun normali denemekle. Sezeryan her zaman yapılır yani son anda bir sorun olursa falan yani. Tadını çıkar 😍
Normal doğuma girebileceğini sanmıyorum . Bunu geçen hafta belirtmişti çünkü artık sadece iki gün öğlene kadar hastanede . Ben 36.haftaya girince böle bir güncelleme geldi hastane tarafından. Oncesinde de normal doğumlara gece gelemeyecegini evinin uzak olduğunu risk almamak adına gece nöbetçi bir doktorun olduğunu söylemişti. Bende belki gündüze denk gelir diyordum fakat sadece iki gün olunca nöbetçi doktorla ilerleyecegimiz kesinleşti gbi . Benim için çok farketmiyor aslında tecrübem olmadığı için beni iyi yönlendirsin yeter 🤷 bakalım haftaya ters birşey görür de sezeryan derse ben ona da tamamim. Sadece su süreçte 3 gün sonra çok erken geldi . Sanırım hazır değilim 😄

Ben de nefes alamıyordum kullandım zaten açılınca bıraktım. Bu arada Nasılsınız bebekle sen?
Her geçen gün daha iyiyim hatta sabah ile akşam arasında bile fark oluyor. 5. Ve 7. Günden sonra bariz fark oluyor zaten, bir iki güne daha da normale dönerim

Kızlar 4 saat zerre ağrım sızım olmadı. Nstde de çıkmadı. Açıklık da tekrar bakmadılar nstde çıkmadığı için. Ama nstden sonra hafiften sancılar başladı. Şimdi baya şiddetlendi. Zor ama dayanılmaz değil. Doktorum yemek yedirmiyor sezaryen olursa bi ihtimal diye. Zaten yiyecek halde de değilim. Nst ve açıklık muayenesi için bekliyorum. Sancı zor ama aralar gerçekten güzel hissettiriyor rahatlatıyor. Umarım kayda değer bi açıklık olmuştur. Adet gibi kanamam da var normal dediler 🙏🏻☺️ Bu arada pilates topu ve yürümek çok iyi hissettiriyor tavsiye ediyorum. Dua edin bana bol bol. Ben hepinize ediyorum şu an❤️❤️
Suni ile sancı gelirken derin yavaş nefesler al, beraberinde karnın şişsin. Bir de güzel şeyler düşün, hareketli eşlik etmesi güzel şarkılar aç inşallah rahat bir doğum olur 🙏🏻🙏🏻

P pelinpelincik Canım nasılsın eve çıktınız mı? Durumun nasıl? Sezeryan yerin daha iyi mi? Bebeğini kalkıp kendin alıyor musun? Merak ediyorum da bazı kişiler ilk haftalarda çok zor olduğunu söylüyorlar sezeryanın. Ben de herşeye hazırlıklı olayım.
Ben çok hızlı ayağa kalktım , bugün 7. Gündeyiz büyük tuvaleti yaparken canım acıyor ama dikişlerdeki yanmalarım azaldı.
Eğilmek zor geliyor ama hamile kıyafetlerimdeki lastikli kalın ekleri oluyor ya o kıyafetleri giyince baya rahatlıyorum, korse kullanmadım. Dün ilk kez kendim yemek yaptım 😊

Sezaryen olan ve olacak caanım kızlar. Aşağı, Dikiş izini neredeyse yok edecek kadar iyi gelen kremi bırakıyorum 🙃 kızkardeşim kullanmıştı şu an gerçekten hiç iz yok. 🤌🏻 🫶🏻

Google dan 'before after'larına bakabilirsiniz.🎈

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    12,6 KB · Görüntüleme: 74
Sezaryen olan ve olacak caanım kızlar. Aşağı, Dikiş izini neredeyse yok edecek kadar iyi gelen kremi bırakıyorum 🙃 kızkardeşim kullanmıştı şu an gerçekten hiç iz yok. 🤌🏻 🫶🏻

Google dan 'before after'larına bakabilirsiniz.🎈
Canım çok teşekkürler kaçıncı günden itibaren sürülüyor acaba bu

Ben çok hızlı ayağa kalktım , bugün 7. Gündeyiz büyük tuvaleti yaparken canım acıyor ama dikişlerdeki yanmalarım azaldı.
Eğilmek zor geliyor ama hamile kıyafetlerimdeki lastikli kalın ekleri oluyor ya o kıyafetleri giyince baya rahatlıyorum, korse kullanmadım. Dün ilk kez kendim yemek yaptım 😊
Maşallah. Gerçekten hızlı ayağa kalkmak çok önemli. Daha da iyi olacaksın zamanla. 😍

Normal doğuma girebileceğini sanmıyorum . Bunu geçen hafta belirtmişti çünkü artık sadece iki gün öğlene kadar hastanede . Ben 36.haftaya girince böle bir güncelleme geldi hastane tarafından. Oncesinde de normal doğumlara gece gelemeyecegini evinin uzak olduğunu risk almamak adına gece nöbetçi bir doktorun olduğunu söylemişti. Bende belki gündüze denk gelir diyordum fakat sadece iki gün olunca nöbetçi doktorla ilerleyecegimiz kesinleşti gbi . Benim için çok farketmiyor aslında tecrübem olmadığı için beni iyi yönlendirsin yeter 🤷 bakalım haftaya ters birşey görür de sezeryan derse ben ona da tamamim. Sadece su süreçte 3 gün sonra çok erken geldi . Sanırım hazır değilim 😄
Hakkında hayırlısı olsun. Ebeleri ve doktoru dinlesen çok güzel bir doğumun olur.

Sezeryan olanlar dikiş yerin üstü şişti mi sizde de doktor baktı içeriden bir şey yok dedi ama bariz şiş orası açana zamanla geçecek mi

Korse tavsiyesi olan var mı kızlar hem beli de destekleyecek bişey
Korse ne zamandan itibaren kullanılabilir biliyor musun canım, benim 23 gün oldu şimdiye kadar kullanmaya çekindim
Sezeryan olanlar dikiş yerin üstü şişti mi sizde de doktor baktı içeriden bir şey yok dedi ama bariz şiş orası açana zamanla geçecek mi
evet normal, sonra düzeliyor zamanla

Kızlar hiç giremedim hem bebiş durmuyor hem kayınvalidem geldi kalıyor. Sağolsun yardımcı oluyor da çok da sinir ediyor bazı hareketleri eşimden de iyice gıcık aldım. 40 çıktı ama lohusalık şimdi başladı bugün hep ağladım sinirimden
Ay insn biraz şefkat bekliyor onu göremeyince yanında birileri olsa da yalnız hissediyor . Anlıyorum seni ,kv yi duymazdan gel en azından yardımcı oluyor .
Benim kv yakında oturuyor sürekli siz gelin siz gelin diyip duruyor 😅 görüntülü aramak istiyor falan sesimi çıkarmıyorum gün gelir devran döner 🙄 2024 Ocak lohusaları diye grubun adı değişmek üzere 😅

P pelinpelincik Canım nasılsın eve çıktınız mı? Durumun nasıl? Sezeryan yerin daha iyi mi? Bebeğini kalkıp kendin alıyor musun? Merak ediyorum da bazı kişiler ilk haftalarda çok zor olduğunu söylüyorlar sezeryanın. Ben de herşeye hazırlıklı olayım.

Selam canım dün çıktım. İyiyim ben. Ela da iyi. 🌸🧿 çok şükür. Annem desteğe geldi. Eşimle birlikte destek oluyorlar ama bebek kısmını ben halletmek istiyorum. Öyle gibi oluyor. Kucağıma kendim alıyorum. 2 gün oldu daha doğalı ama ben zorlanmıyorum açıkçası. Sen de hiç diğer kişilerden etkilenme. Ağrım sızım pek yok diyebilirim. Ara ara zorlamayacak şekilde hissediyorum, sonuçta ameliyat. Sütüm geldi bu arada. Biraz gamsız olunca daha iyi oluyor sanırım her şey. 😊

Umarım senin de çok çok kolay geçer sürecin. Pozitif ol. Çok güzel olacağına inanıyorum. Güzel haberlerini bekliyorum.♥️♥️🌸

X