2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Suni sancı nasıl oluyor bilmiyorum Sezaryen korkulduğu gibi değil ama çok kötü hikayeler duymuştum ama öyle değilmiş
Benim için sezeryanda normal doğumda aynı derecede korkutucu zaten ilk doğumun olacağı için hiçbir şey bilmiyorum, video falanda izlemedim kendimi korkutmak istemediğim için. Ama normal doğumla ilgili şöyle bir düşüncem var, sonuçta bu doğal bir süreç ve vücudumuzun bunu yapabilme kapasitesi var bende bunu kullanmak istiyorum. Sezeryan içinde sonuçta bir ameliyat diye düşünüyorum, ben ameliyattan korkan bir insan değilim normalde. Her ikiside kendince zor. Pazartesiye kadar beni yormasada kendi gelse ne güzel olur zaten hep sizlerin güzel hikayeleri cesaretlendiriyor beni suniyide çekerim sezeryanada girerim gibi hissediyorum rahatça

Başka emmiyordu ki şırıngayla besliyorduk bizde bir aydır çok zordu. Dr browns biberon aldım dayanamadım silikon uç da aldım meme yetmeyince sağdığım sütü veriyorum

En rahatı hangisiyse o olur inşallah

Başka emmiyordu ki şırıngayla besliyorduk bizde bir aydır çok zordu. Dr browns biberon aldım dayanamadım silikon uç da aldım meme yetmeyince sağdığım sütü veriyorum
Benimde kiloyu fazla verince mamaya takviye yaptık ama biberon meme reddi yaptı tommee tippe almıştım bende zaten uçla emmeye başlayınca bizde mamayı bıraktık.Bir kaç kere goguskerimde ağrı olduğu için sagdim ama hiç vermedim o şekilde

Çok geçmiş olsun. Cidden çok ağır bir virüs ve daha da kötüsü bulaşıciligi geçmiyor. Babam 1.5 aydır hasta. Zatürre ye cevirdi. Hâlâ kim yanına gitse ona gribi bulaşıyor
Çok geçmiş olsun bir an önce toparlar babam umarım
Evet bulaş çok uzun sürüyor bu gripte.

Bebeğin kafasını kaburga altında hisseden var mı ya nefes daralıyor
Korkutmak istemem ama benimki aşağıdaydı doğum sancılarım başlayınca birden yukarıda kocaman bi tümsek olmuştu dediğin gibi nefes alamıyordum öyle gittim hastaneye

Ben sadece park yatak aldım gündüzleri zaten bi salonda bi yatak odasında oluyoruz baba işe gidince yatakta yanımda yatıyor gece de park yatakta yatıyor reflü yatağını ihtiyaç halinde al bence emzirme yastığın varsa ben yedirdikten sonra gazjnı çıkartıp biraz ona yatıyorum sırtını destekleyecek şekilde biraz sohbet ediyorum midesine insin diye vakit geçiriyorum sonra mayışınca pışpışlayıp yatağına yatırıyorum bence evde gereksiz yer kaplıyor ben iş yaparken yanı da oyalansın dersende babyjörn muadili ohyo aldım ben o işimi görüyor yada yoyko tarzı elektrikli alabilirsin

Eğer eşinin sana destek olacağından okeysen halledebilirsiniz ben hastaneden çıktığım 2. Günden beri kendim bakıyorum akşamları eşim işten gelince ona veriyorum 7 den 12 ye kadar o bakıyor sabah 6dan 8 e kadar da uyanıyor o bakıyor işe gidene kadar yani anne her tülü bakıyor içgüdüsel olarak ama dinlenmeye de ihtiyacın oluyor işte o arada eşinin ne kadar destek olacağı önemli

Korkutmak istemem ama benimki aşağıdaydı doğum sancılarım başlayınca birden yukarıda kocaman bi tümsek olmuştu dediğin gibi nefes alamıyordum öyle gittim hastaneye
Haftaya zaten sezaryenim var o kesin bayadır makat en son 30lu haftamda baş aşağıydı

Kızlaar,

Ben 08:13’te doğum yaptım. Söylemiştim size 36+6da doğurcam ben diye neyse ki sağlıklı 3030 gram bi bebiş geldi. Darısı herkesin başına olsun
Maşallah ya insanın kendini bilmesi ne güzel gerçekten dediğin günde doğurmuşsun hayırlı olsun iyisiniz de mi ikinizde

Çok teşekkürler iyi geldi sizin yorumlarınız. Hala biraz korkum var ama daha kötü bir durum yaşanmasındansa gerekirse yapılsın tabii. Bugün kontrole gittim, doktora da sordum. Açıklık muayenesi yaptı yine. Doğum sırasında ne olur bilemeyiz ama gerek kalmayabilir sizin ordaki kaslarınız esnek dedi. Bakalım.

Doğumu başlatmak için ahududu yaprağı önerdi. Her şey yolunda kilosu 3150 gr olmuş beklemeye devam ediyoruz.

Aranızda burç araştıran oldu mu bu arada? Sağlıkla gelsin ne zaman isterse işin goygoy kısmındayım tabii ama oğlak-kova burçlarından hangisi olsun istersiniz doğumu bekleyen anneler?

Kızlaar,

Ben 08:13’te doğum yaptım. Söylemiştim size 36+6da doğurcam ben diye neyse ki sağlıklı 3030 gram bi bebiş geldi. Darısı herkesin başına olsun
Biyolojisine bu kadar hakim biri ilk kez görüyorum sağlıkla büyüt bebeğini düşüncenin ne kadar ağır bastığını bir kez de sen bize ispatlamış oldun Allah analı babalı büyütsün

Saatine kadar ayarlamaya çalışıyorum kovaya denk gelmesin diye güneş burcu her türlü oğlak olacak ve ben buna cok seviniyorum ama yükselen burcunun da kova dışında herhangi bir burç olması için dua ediyorum. Bu arada kova burçları ile ilgili bı sıkıntım yok, çok severim o burcu da, asla yanında yaşlanmaz insanlar, eşim de tipik kovadir benim ancak pluto 29 seneligine kovaya geçti ve kafasına vura vura pisirecek kovaları. Sınavlara tabi tutacak, olgunlastiracak. Yeni oglaktan çıktı, oğlaklar artık rahat bı nefes alabilecek. İlgilenen arkadaşımla konuştum İstanbul için baktığında saat 10.30 dan sonra olursa kovadan yırtıyoruz. Tabi bu bı temenni, Allah bilir saatini. Oğlumda planlı sezaryen olmasına rağmen saati sapmisti yükseleni koç olmustu.

Eşim bütün işleri yapar. Sadece bebeğe bakabilir mi ondan emin değilim. Onu da ben yapicam artik

Kuveze girmedi dimi oğlusunuz

Öyle mi? Benim yükselenim terazi. Kova da hava burcu olunca onu anlayabilirim gibi bi düşüncem vardı. Toprak elementi biraz eksik bende pek anlayamıyorum toprak burçlarını, oğlak olursa zorlanır mıyım gibi düşünmüştüm. İyi ki sormuşum. Önemli bi detaydan bahsettiniz. Teşekkür ederim. aynen Allah bilir tabii ne zaman geleceğini oğlak olmasın demeyeyim ben hiç en iyisi. Hatta şu ahududu yaprağı çayını ciddiye alayım.

Ben 35 haftalık normal doğumum bu arada. Güneşim koç olacakken balık olmuş. Bizim kız da nasıl isterse artık.

Doğum mesajlarını gördükçe içim kıpır kıpır oluyor. Hoş geliyorlar! Yakın bi zamanda sanki bende buraya kızlar bugün şu saatte doğurdum yazacakmışım gibi geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…