2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Perine masajının nasıl yapılacağını gösterdiler bize. Maket vardı bi tane ebe anlattı orada göstererek. Ama ben tek başıma yapamıyorum eşime yaptırıyorum haftada 3 gün. Umarım faydası olur. Epizyoyu anlattılar yine maket üstünde. Ama korkutucu bişey değil zaten uyuşturuyorlar. Eğer yapılmazsa rastgele yırtılma riski var o daha kötü. Makata doğru yırtılma olmasın diye yana doğru minik bi kesi atılıyor. Zaten doğum yapanlar genelde hissetmiyormuş bile o acıyı. O yüzden ondan çok korkma. Çok iyi doğumlarda bile gerekebiliyor bikaç minik dikiş ☺️ Mümkün mertebe gevşemek gerekiyor. Sakin kalabilirsek kolay doğuracağız kesi de gerekmeyecek. İyi düşünelim 🥰
Kesi gerçekten hiç korkulacak bir şey değil, çabuk da iyileşiyor kendi kendine kaynayan dikiş atılıyor zaten. Sonrasında başka konular da düşündürmesin hiç, eskisi gibi oluyor yine 😁
Benim bacağıma hafif bir uyuşturucu iğne vurmuştu doktorum dikişten önce, hiç bi şey hissetmedim bile ki zaten bebeğin sağlıkla doğmuş o doğum anı bitmiş, acayip bir mutluluk ve saftiriklik geliyor insana 😁

Kızlar benim oğluşum da doğdu. Normal doğum 2890 Gr. 5 Ocak cuma doğdu. Sarılık oldu onunla uğraşıyorum kaç gündür canım çok sıkıldı. Değer çok yüksek değil. 3. Gün 12.5 çıktı. Bugün tekrar bakıldı 14 çıktı. Halbuki sürekli emziriyorum hatta 2 günde 200 Gr kilo almış. Doğum kilosuna ulaştı bugün. Yine de düşmemesi beni biraz sıktı. Tecrübeli anneler sizin de başınıza geldi mi ne yapmak lazım. Normal mi değerin yükselmesi.
Merhaba bizde de sarılık 9 çıktı. Açlığa bağlı oluyor yeni doğan da bol bol emzirin demişti doktorum. Ek mama da vermek gerek dediği için çok az mamaya başladım mecburen düştü değer çok şükür. Siz ek bir şey kullanıyor musunuz

Sürekli hastaneye gidip gelmek zorunda kalmasam biraz dinlensem çok iyi olacaktı ama benim gittiğim hastanede asla bir günde hallolmuyor işler. Halbuki izne ayrilinca ne hayallerim vardı 1 hafta boyunca keyif yapacaktım, çocuğu okula gönderecektim, film izlicektim 😁 neyse buna şükür en azından grip filan değilim. Annem de yemek işini halleder yine yüküm hafifler, pazartesi kayınvalidem geliyor salı da hastaneye yatıyorum. Ay bisey kalmadı ya bı kaç gün sonra dogurucam 😬
Bi kaç gün sonra nasıl doğuruyorsun ya ben bişey mi atladım erkene mi aldınız doğumu 😳

Doğumdan önce bir iki gün dinlenmek istiyorum hiç kalkmadan, doğum sonrası ilk iki gün biraz yorucu geçiyor benim için, yani oglumda öyle olmuştu, heyecandan mi sevincten mi bilmem hiç uyumamistim sürekli ona bakıyordum gece bile, hatta o da ilk gece uyumamisti bakisip durmustuk 😁 yine aynı şekilde uyuyamazsam diye öncesinde biraz dinlensem iyi olur.
Ay ne heyecanlıdır o ilk gece. Hayal ettikçe içim kıpır kıpır oluyor. Karşısına geçip saatlerce izler insan😍😍

Kızlar ben bestlac damla aldım bu sefer ilk onu deneyim iyi gelmezse galactago alırım dedim. Bestlac nasıl kullandınız kaç damla ve günde kaç kere. Bı de emziren anne çayı ile sütlü içecek aldım. Onları daha çok biseyler içmek istediğimde kullanmak için aldım çok işe yarayan şeyler değiller ama umarım bestlac yarar. Hastanede baslicam kullanmaya. Bı de ebebekteki lohusa şerbetini deneyen var mı aranızda.
Bana bestlak damlayı doğum yaptığım gün hastanede başladılar. 3x20 damla kullanıyorum.

Bi kaç gün sonra nasıl doğuruyorsun ya ben bişey mi atladım erkene mi aldınız doğumu 😳
Salı günü yatış yapicam, pazartesi gece 12 den itibaren bişey yeme dediler. Salı da sezaryene alabilirler ama ekstra bı durum olmazsa asıl tarih Çarşamba. 6 gün kaldı yani 😁 salı nst de sancım çıkarsa o gün sezaryene alacaklarmis

Kesi gerçekten hiç korkulacak bir şey değil, çabuk da iyileşiyor kendi kendine kaynayan dikiş atılıyor zaten. Sonrasında başka konular da düşündürmesin hiç, eskisi gibi oluyor yine 😁
Benim bacağıma hafif bir uyuşturucu iğne vurmuştu doktorum dikişten önce, hiç bi şey hissetmedim bile ki zaten bebeğin sağlıkla doğmuş o doğum anı bitmiş, acayip bir mutluluk ve saftiriklik geliyor insana 😁
O ana ışınlanmak istiyorum yaa 🥹 O gelen rahatlama hissi bebekle kucaklaşma bebişi emzirme😍

Salı günü yatış yapicam, pazartesi gece 12 den itibaren bişey yeme dediler. Salı da sezaryene alabilirler ama ekstra bı durum olmazsa asıl tarih Çarşamba. 6 gün kaldı yani 😁 salı nst de sancım çıkarsa o gün sezaryene alacaklarmis
Çok heyecanlandım şimdi 17si falan diyordun sanki ☺️ Sağlıkla gelsin inşallah. Göbüşünle vedalaşıyorsun sen de haftaya ☺️

O ana ışınlanmak istiyorum yaa 🥹 O gelen rahatlama hissi bebekle kucaklaşma bebişi emzirme😍
Kesinlikle benim de tek motivasyonum o an 😍 öyle bi rahatlama ki saçımdaki tel tokaları dudağımın kenarına takıp saçımı topuz yapmıştım kesi dikişi yapılırken, çok gülmüştü doğumhanedeki ekip 😂

Kızlar burda bahsetmistik ama not almamisim antikolik ve meme reddi yapmayan biberon onermistiniz ay kimdi onlar sabah görünce bi bana yazar mısınız?

Çok heyecanlandım şimdi 17si falan diyordun sanki ☺️ Sağlıkla gelsin inşallah. Göbüşünle vedalaşıyorsun sen de haftaya ☺️
Evet 17 sinde büyük olasılıkla yani erken gelmezse, bir haftadan az kaldı 🙏 göbüş bana hemen veda etmeyebilir, sezaryende biraz zaman alıyor bı de rahmin eski boyutuna gelmesi 6 hafta sürüyor ya, yavaş yavaş vedalasiriz kendisiyle, zaten bı anda pofff diye inmesin sonra sarktı diye bı de onunla ugrasmayim 😁

Kızlar burda bahsetmistik ama not almamisim antikolik ve meme reddi yapmayan biberon onermistiniz ay kimdi onlar sabah görünce bi bana yazar mısınız?
Antikolik biberon kullanmamıştık biz o biberonla alakalı fikrim yok ama meme reddi için medela calma kullanmistik, ben 2 aylık ise başlamıştım çok riskli dönemde bırakıp gittiğim için meme reddi olasılığı çok yüksekti, şükür oğlumda sorun olmadı o biberon sayesinde. 6. Aydan sonda ek gıdaya geçişle birlikte zaten meme olayı da rahatlıyor biraz daha. Reddetme ihtimali de azalıyor. Zaten katı gıdaya geçiyorlar meme de keyif oluyor biraz daha 😁 ama ilk 6 ay anne sütü şart, kritik aylar geçince bidaha kolay kolay reddetmiyorlar

X