2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sezaryen de olsa öncesinde yaşanan sancılar kasılmalar sütün erken inmesinde avantaj sağlıyormuş. Bunu ben de duymuştum. İlk hamileliğimde hiç kayda değer sancım olmazdı arada kısa kasılmalar olurdu nadiren ve sütüm çok geç geldi. Bunda sancı ağrı kasılma ne ararsan var, ben de bu duruma seviniyorum aslında, ağrı çekmeye razıyım yeter ki sütüm zamanında gelsin 🙏
Evet öyle dediler. Hemencecik gelsin sütünüz inş. Sonradan çabucak artsın 🙏 o psikolojiyle bi de bu dertler gerçekten çok yıpratıyor.

Kızlar ben bestlac damla aldım bu sefer ilk onu deneyim iyi gelmezse galactago alırım dedim. Bestlac nasıl kullandınız kaç damla ve günde kaç kere. Bı de emziren anne çayı ile sütlü içecek aldım. Onları daha çok biseyler içmek istediğimde kullanmak için aldım çok işe yarayan şeyler değiller ama umarım bestlac yarar. Hastanede baslicam kullanmaya. Bı de ebebekteki lohusa şerbetini deneyen var mı aranızda.
Günde 2 defa 20-20 40 damla 1 bardak suya kullanılıyor ben pompayı bi kere çekip yarım bardak suya koyuyorum sabah akşam 20-23 damla falan geliyor zaten tek tek saymadım

Hemsireye verilecek battaniyeyi ince penye battaniyemi koydunuz birazdaha orta kalınmı koydunuz cantaya
Hastaneler sıcak oluyor oenye koy istersen yanına ayrıca nohut battaneyi yada pazen tarzı şeyler alırsın çantana odada onu örtersin ben hemşireye penye vermiştim odada yanımda dururkende altına kalın yumuşak battaneyi koyup üstüne pazen örtmüştüm öylede yapabilirsin çünkü yanında durduğu yatak mı küvet mi artık neyse sünger ve çarşaf oluyor ama soğuk olabiliyor yinede yatırınca ürküyor

82 kerkük 83 musul diye devam edecek gibisin 😂
Olacak olacak inşallah sağlıkla 🙏🏼

Kızlaar burası bemmbeyaz oldu, harika yağıyor kar ❄️ çocukluğumdan beri her kar izleyişimde dilek tutarım, bu sefer dileğimde sizler de varsınız 🙏🏼 bebeğini bekleyen hepimiz sağlıkla kavuşalım, kucağına alanlar da güzellikllerle büyütsün 💚
Ay korkuyorum karda doğurasım tutarsa diye , 2 yıl evvel buraya yeni taşındığımızda nöbetçiydim, ertesi gün 2 de ancak evime gidebilmiştim

Aa evet demiştin sanki, her doktorun yaklaşımı farklı işte :) ama sancı çekip aa çatın uygun değilmiş denmesin de, beklenir yani yoksa 😊
Eskiden yapmazlarmış çatı muayenesi. 150 boyun altındaki kadınlar zaten sezaryen olurmuş. Onun dışındakilerin normal doğuma uygun olduğu varsayılırmış. Sancılar başlayınca muayene sırasında çatı muayenesi de yapılmış olurmuş zaten. Eğer kemik yapısında ekstrem bi durum olursa yine sezaryen olurmuş.Bugün de Müge anlı gibi annem diyip duruyorum ama yine referans annem 🤣🤣 Kafaya takıp sormuştum benim doktorum niye yapmıyor diye. Doğum başlamadan çatı muayenesi mi yapıyorlar şimdi diye şaşırdı🤣 Doğum sancıları başlamadan çatı uygunluğu anlaşılmaz dedi ama tabi tıp da güncellenen bişey bilemiyorum o yüzden. Her doktor başka bişey diyor. Almanya’da da yokmuş mesela çatı muayenesi diye bişey bi tanıdığım söylemişti. Sonuç olarak doğumu bekliyorum artık yapacak bişey yok zorla parmağını sok diyemem doktora 🤣

Teşekkür ederim 😊. Benim yarın doğum inşallah. Yazdığımdan sanki bugün gibi anlaşıliyor😊. Dün akşam yazınca son gün diye bugünu kasdetmistim. Çok garip duygular içindeyim. Ablamlar evde kalacak çocuklarla. Onlar için hazırlık yapıyorum. Çocukların formalarini falan hazır ediyorum kolay hazırlasinlar diye. Bı garip oldum. Sanki bidaha gelmeyecekmis gibi hissettim bı ara😊.
Bu arada bugün anesteziyle gorüştüm. Spinal olacak. Dün son kez oksapar kullanacaktım unuttum. Yarım vurayım mi diye sordum. Vurursan spinal yapamayız dedi. Bir de bugün için kayısı, hoşaf falan ye dedi doktorum. Yarına bağırsakların durup tekrar calışacak hazırlık olsun dedi. Aklınizda bulunsun sizin de. Yarın 8.30 da randevu. Güzel haberler getirip sizden de güzel haberler alirım inşallah 🤲
Aa doğurmuşsundur diye girdim bebiş yarın geliyormuş☺️ Sağlıkla gelsin inşallah güzel güzel sev göbeğini❤️❤️

Arkadaşlar, normal doğum tecrübesi olan arkadaşlara sorum var. Bebiş sürekli hareket halinde ve o hareket ettikçe çatı kısmında içerden kasılma oluyor. Bu sancıdan sayılıyor mu? Baya yokluyor gibi geliyor bana ama yanlış alarm da olabilir. Kafasını aşağıya sokmaya çalışıp geri gidiyor gibi. Daha önce böyle olmamıştı. Saymam gereken sancı bu mu? Suyum gelmedi, nişan da gelmedi. Açıklık 3 cmdi en son.

Evde kimse yok. Eşim sabah gelecek normalde. Haber verirsem 1 saate falan gelebilir. Ailem de şehir dışında. Ne yapsam sizce?
Sancıların dakikası önemli canım benim düzenli arkalıklarla 1.5-2 dakika düren sancılarsa ve sıklaştıysa o zaman bence aramalısın açıklığın iyi çünkü 🙈

Kizlar cumartesi kontrolum vardi oglen, ama sabahin 4nde suyum geldi hemen gittik ve 2 3 saat sonra dogum gerceklesti normal icin ebeler ikna etmeye calisti ama ben şoktaydim sular pacalarimdan akiyordu resmen ped koymama ragmen
Korktum sezeryan istedim sonuc olarak oglumu kucagima aldim şükürler olsun 😇🙏 darisi saglicakla dogumunu bekleyenlere olsun🧡

Çok şükür ikimiz de iyiyiz, hastaneye geldiğimde tam açıklık vardı yarım saat sürdü mü sürmedi mi bilmiyorum kolay bi doğum oldu çok şükür, bi kaç dikişim var ama 3850 kg 52 cm geldi miniğim ❤️
Maşallah kız helal olsun 🙏🙏 Allahın grubun güzelliğine bak herkes nasıl güzel doğuruyor 🤩🤩 sağlıkla büyüsün miniğin hayırlı evlat olsun inşallah 🙏

Kizlar cumartesi kontrolum vardi oglen, ama sabahin 4nde suyum geldi hemen gittik ve 2 3 saat sonra dogum gerceklesti normal icin ebeler ikna etmeye calisti ama ben şoktaydim sular pacalarimdan akiyordu resmen ped koymama ragmen
Korktum sezeryan istedim sonuc olarak oglumu kucagima aldim şükürler olsun 😇🙏 darisi saglicakla dogumunu bekleyenlere olsun🧡
Hayırlı olsun. Sağlıkla büyütün bebeğinizi. Çok sevindim. Kaç haftalık doğdu? Şimdi nasılsın?

Maşallah canım benim dağlıkla büyüsün paşa 🙏 hayırlı evlat olsun 🧿🙏

Ay korkuyorum karda doğurasım tutarsa diye , 2 yıl evvel buraya yeni taşındığımızda nöbetçiydim, ertesi gün 2 de ancak evime gidebilmiştim
Yaa aynı şeyden korkmuyor değilim kara çocuk gibi sevinsem de. Bi de kızıma hep kar yağınca kardeşin olcak diyip durdum aylardır, gece gece bi korku geldi ya bunu kendime çektiysem diye 😁

X