2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ben iki gündür rüyamda doğuruyorum ya ikisinde de normal doğum değil. Uyuyup uyanıyormuşum rüyamda ve doğmuş bebeğim. Yani kendim değil sezeryanla doğurtmuşlar. O kadar pozitif olmama rağmen neden böyle bir şey görüyorum ki. Kendimi normal doğuma hazırlıyorum.🙁
Ayyy ben ne rüyalar görüyorum bilsen. Bence hiiç anlam yüklemeyelim bu zamandaki rüyalarımıza, çoğunu anlatıp dillendirmiyorum bile ki ben hayatım boyunca hep çok pozitif bi insan olmuşumdur :) sen de gör ve unut tavsiye ederim 😁

Kızlar ben iki gündür rüyamda doğuruyorum ya ikisinde de normal doğum değil. Uyuyup uyanıyormuşum rüyamda ve doğmuş bebeğim. Yani kendim değil sezeryanla doğurtmuşlar. O kadar pozitif olmama rağmen neden böyle bir şey görüyorum ki. Kendimi normal doğuma hazırlıyorum.🙁
Kafanda çok takıyorsan bu durumu ondan olabilir kendini şartlama hangisi olursa olsun güzel geçsin inşallah 🤲🏼🤲🏼🤲🏼

Kızlar birşey sormak istiyorm ben doğum yapalı tam 1 hafta oldu sezeryan oldum o yüzden ilk 3 4 gün sütüm nerdeyse hiç yok gibi azdı genelde emzirdim arkasına mama verdim 3 4 günden sonra biraz sütun geldi mama hiç vermiyorm artk lakin sütüm çok az ne yapmalıyım normalde süt inmesi diye birşey vardır göğüsler şişer taş gibi olur inerken benim hiç öyle bı olayım da olmadı şuan bebeğimi 2 gogsumle zor doyuruyorm 😔
Merhaba ben de 2 ocakta sezeryan doğum yaptım 39+2 ile. Emzirip arkasından mama desteğine devam ediyorum. Sütüm yeni yeni geliyor gibi. Eğer aç kalırsa sarılık olabilir vence biraz daha mama desteğine devam edip bol sıvı pompa ile sağma güzel sonuçlar elde ettirir size

Günaydıın 🫶🏼
Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam yürüyüş kalça kaslarını güçlendirdiği için doğumu kolaylaştırıyor derler, doğrudan etkisi yok belki dediğin gibi ama faydasını göreceksin inşallah 🥰
Bu arada çatı muayen oldu mu? O da tetikler deniyor ya.

Kızlar bir de 5 doğum yapan annemin bi teorisi var, son adet olduğun gün ayın kaçıysa 1-2 gün farkla o tarihte doğar diye, bi baktık ablamlarla hep tutuyor bizim 😁 bu işlerde biraz anneye çekme olayı da var ya. Ben bu durumda 22 ocak hedefimi sağlamlaştırıyorum 😁
Kesinlikle buna katılıyorum 👍bende kendimde farkettim kızımda 5 Eylül son adet tarihim 4 haziranda doğdu. Oğlumda 23 Ekim son adet tarihim 23 temmuzda doğdu. Bunda ise 24 Nisan son adet tarihi hesaplamalar 29 ocak diyor ama doktorum önden gittiği için 24 ocak diye hesaplıyor. Bende içimden zaten aşağı yukarı öyle olur diyorum🤭🤭... Ama tabii kısmet 3. Bu bakalım dedikleri gibi daha çabuk daha kolay olacak mı?

Güle güle büyütün inşallah 🤲 😘 Amazonda 300 350 tlymis biberon cnm bende ekledim sepete lansinoh krem kullandnmi hiç yara için iyi geliyor genelde o ama sarı kantaron da iyi gelio diolar ben ikisinide denerim heralde ins yara olmazda tabi yinede her türlü çatlama oluo meme ucunda bnmde sağ trfta şimdiden var yani hayirlisi artik sağma makinesi de almadım süt durumuma göre alırım dedm bakalm
Çok teşekkür ederim 😇 cam ve plastik biberon farkı vardı. İki çeşidi var biberonun yoksa 250 ye de vardı daha küçüğü ama cam değildi. Özellikle cam öneriyorlar aklınızda bulunsun. Çatlak kremini de kullandım lansilohun ama tek başına pek etki etmedi hametan kremle karıştırıp kullanınca acım baya azaldı 🥲 emzirirken hastanede silikon meme ucu da vermişlerdi o çok iyi geliyo. Onu koyup emzirince ucu daha az acıyor

Kızlar merhaba acaba battaniye olarak önereceğiniz bir model varmı? Yada aldığınız link varsa paylaşabilirmisiniz?
Vagonik Yummy Wellsoft Bebek Battaniyesi Örtüsü 80x80 Cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol ben bundan aldım yumuş yumuş çok kalın olmamasına rağmen sıcacık tutuyor doğduğundan beri bunu örtüyorum yumuşaklığını bebeğimde sevdi örtünce güvende hissediyor alıştı galiba başka battaniye örtünce huzursuz uyuyor tavsiye ederim ama pembesi kalmış sanırım sadece mavisi gelir mi bilmiyorum birde ben puffy ipten kendim yapmıştım çok basit youtube videoları var 4 iplikten boyutları ideal oluyor 4 ipliği 120 liraya almıştım aynı fiyata daha kalınını düşün o da sıcacık yapıyor dışarda onu örtüyorum

Eklentiler

• f7212b27-fae9-42ed-b34d-79f63cb099de.jpeg
    f7212b27-fae9-42ed-b34d-79f63cb099de.jpeg
    229,5 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_0907.jpeg
    IMG_0907.jpeg
    101,4 KB · Görüntüleme: 57
Ben de çok kez rüyamda doğum yaptım. Kendimce çeşitli açılardan kötü bir anne olduğumu vs gördüm-görüyorum. Çok kez rüyamda bebeği emzirmeyi unuttuğumu gördüm mesela. ☺️

Bir görüşe göre hamilelik sırasında görülen bu tip rüyaların amacı bilinçaltımızın korku olarak kodladığı şeyleri bize rüyalarımızda yaşatarak doğum öncesi/bebekle tanışma öncesi aşmamızı sağlamasıymış. Korkularımızı gerçek hayatta değil de rüya aracılığıyla aşmamız için rüyalar böyle oluyormuş yani. Çünkü aslında bilinçaltımız rüya-gerçek ayrımını yapamıyormuş. Bizlere de hiçbir ekstra anlam yüklemeden durumlara dayalı duygularımızın gelip geçişini izlemek öneriliyor. Doğuma ve bebişe psikolojik hazırlık gibi düşünelim. Bu düşünce bana vücutlarımızdaki hazırlık süreciyle birlikte muhteşem geliyor. 🩷

Kızlar birşey sormak istiyorm ben doğum yapalı tam 1 hafta oldu sezeryan oldum o yüzden ilk 3 4 gün sütüm nerdeyse hiç yok gibi azdı genelde emzirdim arkasına mama verdim 3 4 günden sonra biraz sütun geldi mama hiç vermiyorm artk lakin sütüm çok az ne yapmalıyım normalde süt inmesi diye birşey vardır göğüsler şişer taş gibi olur inerken benim hiç öyle bı olayım da olmadı şuan bebeğimi 2 gogsumle zor doyuruyorm 😔
o göğüs şişmesi ilk zamanlar hemen olmuyor diye hatırlıyorum, zaten fındık kadar mideleri var, yetmediğini nerden anladınız çişli bez sayısı mı az? Bol su için haşlama tarzı yemekler, bol yeşillik dereotu yiyin inşallah faydasını görürsünüz.
Benim sütüm hiç öyle şırıl şırıl akmadı, kızım istedikçe emzirirdim sağım filan da yapmamıştım, kilo alımının yolunda gitmesinden doyduğunu ve sütümün yettiğini anlardım. 6 aya kadar da böyle devam etmiştik.
Bir de sütünüzün bol olduğunu düşünün, mümkünse o uyudukça siz de uyuyun.

Kontrolden çıktım yarın sabah erkenden tahlillerim için gelicem, sonra da anestezi uzmanı ile gorusucem. 17 Ocak Çarşamba için karar verdik. 37+5 bugün. 3.350 Gr dedi. Sancılarım 40-50-60 ve 100 dört tane çıktı. Sıklaşırsa beni arayıp hastaneye gel dedi. Çarşambayı bekler umarim

Kontrolden çıktım yarın sabah erkenden tahlillerim için gelicem, sonra da anestezi uzmanı ile gorusucem. 17 Ocak Çarşamba için karar verdik. 37+5 bugün. 3.350 Gr dedi. Sancılarım 40-50-60 ve 100 dört tane çıktı. Sıklaşırsa beni arayıp hastaneye gel dedi. Çarşambayı bekler umarim
Hadi inşallah gönlünüze göre olsun, plana uysun minik 🤲🏼 Epey de çıkmış sancı, benimki 20 ye doğru ip gibi düümdüz çıktı.

Hadi inşallah gönlünüze göre olsun, plana uysun minik 🤲🏼 Epey de çıkmış sancı, benimki 20 ye doğru ip gibi düümdüz çıktı.
Bu hamileliğimde ben çok erken sancı yaşamaya başladım zaten, ilkinde çok nadir yalancı kasılmalarım olurdu, bu sefer hamile olduğumu öğrendiğimdem beri ah uh diye geziyorum 😁 okulda doğum sancılarım tutacak diye korkuyordum neyse ki izne çıktım artık. Evdeyken azaldı hatta, çok daha şiddetli sancı hissettiğim oluyordu. Ha bı de pembe su temizlik yaptığım için gelmis, bebeğin suyu iyi ama sanırım rahim agzindaki kılcal damarlari zorladım. Neden temizlik yapıyorsun yapma dedi. Bu kadınlara son hafta temizlik perileri geliyor hep dedi 😁

Bu hamileliğimde ben çok erken sancı yaşamaya başladım zaten, ilkinde çok nadir yalancı kasılmalarım olurdu, bu sefer hamile olduğumu öğrendiğimdem beri ah uh diye geziyorum 😁 okulda doğum sancılarım tutacak diye korkuyordum neyse ki izne çıktım artık. Evdeyken azaldı hatta, çok daha şiddetli sancı hissettiğim oluyordu. Ha bı de pembe su temizlik yaptığım için gelmis, bebeğin suyu iyi ama sanırım rahim agzindaki kılcal damarlari zorladım. Neden temizlik yapıyorsun yapma dedi. Bu kadınlara son hafta temizlik perileri geliyor hep dedi 😁
Nasıl yapmicaz ki mecburen, bak bugün temizlikçi ablalar geldi e yine ayaktayım ben, halıları yıkamaya attım çamaşır attım, kahvaltı hazırla topla, akşam olucak yemek hazırlığı.. Bitmiyor ki evin işi

Hayırlısı olsun . Bebeğin kilosu çok güzel ve bence Carsambaya kadar bekleyecektir 🙏

Günaydıın 🫶🏼
Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam yürüyüş kalça kaslarını güçlendirdiği için doğumu kolaylaştırıyor derler, doğrudan etkisi yok belki dediğin gibi ama faydasını göreceksin inşallah 🥰

Kızlar bir de 5 doğum yapan annemin bi teorisi var, son adet olduğun gün ayın kaçıysa 1-2 gün farkla o tarihte doğar diye, bi baktık ablamlarla hep tutuyor bizim 😁 bu işlerde biraz anneye çekme olayı da var ya. Ben bu durumda 22 ocak hedefimi sağlamlaştırıyorum 😁
10 nisa son adet tarihim 39+2 olduk Perşembe yine kontrole gideceğim , aklıma Avrupa yakası dursun sarı geldi
Ha bugün doğurdum doğurdum doğuramadım yarın bilemedim öbür gün 🤣🤣

Hadi inşallah sağlıkla kucağına al. 38+6 olacak o gün. Sancılar da baya çıkmış. Kilosu da çok güzel. Dayanır dayanır merak etme bayadır sancılarla geziyorsun zaten.

Günaydıın 🫶🏼

Çatı muayenesi yapmıyor ki benim doktorum. Sancılar gelip doğum başlamadan bakmaya gerek yok diyor 🤷🏼‍♀️ benim sat 14 Nisan. 12-16 ocak arası bi tarih harika olur 😍😍

Nasıl yapmicaz ki mecburen, bak bugün temizlikçi ablalar geldi e yine ayaktayım ben, halıları yıkamaya attım çamaşır attım, kahvaltı hazırla topla, akşam olucak yemek hazırlığı.. Bitmiyor ki evin işi
Bana gelecek temizlikçi baştan işim çıktı dedi, biz de el mahkum kendimiz yapicaz dedik, tam temizlik bitti kadın aradı Perşembe geleyim diye. Neyse yarın annemi getircem, Perşembe ben bişey yapmicam, temizlikçi ablayla ikisi hallederler kalan işleri. Ama bugün ve yarın yatamicam, yarın sabahtan akşama kadar yine hastenede isim var, neyse dogurursam da hastanede olucam nasılsa 😁

X