2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar birşey sormak istiyorm ben doğum yapalı tam 1 hafta oldu sezeryan oldum o yüzden ilk 3 4 gün sütüm nerdeyse hiç yok gibi azdı genelde emzirdim arkasına mama verdim 3 4 günden sonra biraz sütun geldi mama hiç vermiyorm artk lakin sütüm çok az ne yapmalıyım normalde süt inmesi diye birşey vardır göğüsler şişer taş gibi olur inerken benim hiç öyle bı olayım da olmadı şuan bebeğimi 2 gogsumle zor doyuruyorm 😔
Canım ben bol bol su, kuru dut, incir ve lokum ( ben canım istiyor diye yedim lokumu süt yapar dediler) yedim bir de bestlak damla kullandım ve sürekli sütümü sağmaya çalıştım. Önce sol memede süt fazlalaştı ben sağmayı sağ memeye kastım şimdi sol kadar olmasa da sağdaki sütde arttı.
Stres yapma, sakince pozitif düşünerek sütünü çoğalt💐

Geçen instagramda bi kadın doğum doktoru denk geldi de çömelerek doğum yaptırıyormuş hastalarına. İnsan anatomisine uygun değil yatarak doğum diyordu. Yer çekiminin etkisi varsa biz onu yatarak yok ediyoruz gerçekten. Dünya sağlık örgütü de anne nasıl rahatsa öyle doğursun diyormuş şimdi. Pozisyon dayatmamak lazım belki de 🤷🏼‍♀️
Babaannem ve halam da doğum sancılarını ayakta çekmişler doğumlarını da çömelerek yapmışlar.
Yetişemediniz mi diyorduk hayır biz öyle istedik diyolar. Fakat Sebebi daha kolay olması değil çıplak halde ebenin önünde uzanmak istemeyişleriymiş 🙃

Bide valizini hazırla madem artık 🤣 sonra eşler tikistirio biliosun
E bugünü de atlattık sayayım artık, yarın söz hazırlıyorum 😁
Önemli birşey yok ama bende her seferinde o pskilojiyi tekrar tekrar yasamaktan çok yoruldum😣neyse hiç moral bozmak yok herşey güzel gececek inşallah. 38+6 canım benim
Benim ilk doğumum 38+6 da olmuştu :) ilk doğumlatda normal ya hiç sıkma canını. Merdiven inip çıkıyordum son günler bir de hurma tüketmiiştim bolca.

Merhaba kızlar ☺️ 4 ocakta doğumumun gerçekleşti şükürler olsun sağlıklı bir kızımız oldu. Rabbim tüm bekleyenlere nasip etsin harika bir duygu gerçekten ❤️ gelelim doğum sonrası döneme… 5 gün oldu en zorlandığım şey meme ucu yaraları ve sezaryen sonrası ağrılarım oldu. Ağrılar üç günde azaldı ama ilk gün dayanılmazdı diyebilirim ilk kez ameliyata giriyorum ve kesi dikiş yerlerimden ayağa kalkmak eziyet oldu. Sütüm istediğim gibi gelmedi başta hemşireler mama takviyesi yapmazsak sarılık gelişir demelerine rağmen direndim ve ikinci günde sarılık emareleri başlayınca inadımın yersiz olduğu görüp anne sütüne en yakın dedikleri Hipp1 organik combiyotik şeker içermeyen mamadan günde 3 defa almak kaydıyla başladık. Bu sırada moralim çöktü iki gün hiç uyumadım diyebilirim. Bir sürü takviye gıda vs derken şükürler olsun bugün sarılık çok azalmıştı ve dönüşü olmayan bir yola girmedik mama ➕ anne sütü sayesinde. Sağım yağmak sütü çok arttırıyor. Elektrikli Lansinoh pompadan almıştım iyi ki almışım. Onun sayesinde hem sütümün ne kadar ölçüde geldiğini anlıyorum hem de sağ meme ucum aşırı acıyor dayanılmayacak düzeyde onu ordan sağıp veriyorum. Soldan emziriyorum çoğunlukla. Bir de mama takviyesi veren anneler için enjektör dışında bir önerim var. Phlips aventin yeni çıkan bir biberonu var. Bebek sadece memeden çektiği gibi çektikçe mamayı veriyor dolayısıyla meme reddi gibi bir durum yaşamak mümkün olmuyor. Ben sağdığım sütü de mamayı da onunla veriyorum. Biberonu ters tutun akmıyor sıvılar. Sadece bebek çekince meme gibi sütü gönderiyor. Fiyatı biraz yüksek 600 tl gibi bir rakama aldık ama hayat kurtarıcı gerçekten. Adı Phılıps avent Natural Response biberon. Benim beş günlük görünen ama bana baya bir zor gelen annelik dönemimden önerilerim bu kadar 🤗İşine yarayan birileri olur diye yazmak istedim. Hepimize çok güzel bir annelik meleklerimizle uzun ömürler diliyorum. 🍀👼🏻🪽
Güle güle büyütün inşallah 🤲 😘 Amazonda 300 350 tlymis biberon cnm bende ekledim sepete lansinoh krem kullandnmi hiç yara için iyi geliyor genelde o ama sarı kantaron da iyi gelio diolar ben ikisinide denerim heralde ins yara olmazda tabi yinede her türlü çatlama oluo meme ucunda bnmde sağ trfta şimdiden var yani hayirlisi artik sağma makinesi de almadım süt durumuma göre alırım dedm bakalm

Gözünüz aydın. Sağlıkla büyütün bebeğinizi. Önerilerin için teşekkür ederim. Ben oğlumda Chicconun pompasından almıştım bir kere kullanmıştım sadece süt yolu açılsın diye. Şuan alsam mı almasam mı karar veremedim. Bir doğsun öyle bakacağım diyorum duruma göre.
Aynen bende almadım cnm ihtiyaç halinde alırım dedim pahalı ürünler hepside malum sonra elimizde kalmasın dedim

Babaannem ve halam da doğum sancılarını ayakta çekmişler doğumlarını da çömelerek yapmışlar.
Yetişemediniz mi diyorduk hayır biz öyle istedik diyolar. Fakat Sebebi daha kolay olması değil çıplak halde ebenin önünde uzanmak istemeyişleriymiş 🙃
Eskiler ayakta asılarak sağa sola doguruyormus pırt diye valla 🙈😄

Güle güle büyütün inşallah 🤲 😘 Amazonda 300 350 tlymis biberon cnm bende ekledim sepete lansinoh krem kullandnmi hiç yara için iyi geliyor genelde o ama sarı kantaron da iyi gelio diolar ben ikisinide denerim heralde ins yara olmazda tabi yinede her türlü çatlama oluo meme ucunda bnmde sağ trfta şimdiden var yani hayirlisi artik sağma makinesi de almadım süt durumuma göre alırım dedm bakalm
Sarı kantaron mucizevi birşey ya mesajı görünce yazmak istedim göğüs ucu yarası ya da hassasiyetinden çekenler varsa mutlaka denesin hemen ağrıyı alıyor iyileşmeyi hızlandırıyor zeytinyağı ile birlikte sürebilirsiniz ya da onu içeren kremler var çok güzel 🙏🏻

Kızlar birşey sormak istiyorm ben doğum yapalı tam 1 hafta oldu sezeryan oldum o yüzden ilk 3 4 gün sütüm nerdeyse hiç yok gibi azdı genelde emzirdim arkasına mama verdim 3 4 günden sonra biraz sütun geldi mama hiç vermiyorm artk lakin sütüm çok az ne yapmalıyım normalde süt inmesi diye birşey vardır göğüsler şişer taş gibi olur inerken benim hiç öyle bı olayım da olmadı şuan bebeğimi 2 gogsumle zor doyuruyorm 😔
Bana hemşireler masaj yaptı öyle geldi sütüm masaj denedin mi

Yaa bende normal doğum istiyorum . 36.haftanin içindeyim yürüyüşe başlayayım dedim . 12 bin küsur adımı geçmişim yürürken farkına varmadan . Şimdi de doğumu tetiklerim diye bir kaygı aldı beni 🤷
Şu işlerin bir ortası olsa keşke ya
Aynı mantıkla ben de 37ye kadar bekledim squat merdiven için. Ama yürüyüşün doğumu tetikleyeceğini sanmıyorum. Hamileliğimin başından beri çok yürüyorum ve sonuç 41. Hafta bile olabilir diyor doktorum 🙈😀

Banada aynı tepki verildi ilk hamileligim kayinvalidem aslında çok çok iyidir ama ona söylediğimde oda olsun diye tepki vermisti herkes kesin kızın olacak diyordu oda öyle hissediyordu belki o yüzden ama o an çok bozulmuştum😂
Valla asla bozulmadım, kendisi için erkeği bulana kadar canı çıktı diye yorum yaptıklarında bende hı, olsun demiştim ahahahah ama tabi değer verdiğim biri olsaydı bozulurdum bende 😂

Kızlar kontrolden çıktım. Nst 30-40-50 arası. Bebeğim 3300 olmuş 37+2
Dr herşey yolunda dedi. Squat yap bol bol yürü çömelme hareketleri yap dedi. Ben yapamadığımı söyledim dizimden dolayı o zaman pilates topu ile günde 2-3 kere egzersiz yap dedi.Sizin de aklınızda olsun.Bir de evim yakın suyum gelmezse sancım sık olduğunda geleceğim dedim😂
Anlayabilirsen öyle yap ama akıntı su kan veya herhangi normal dışı bir şey olduğu zaman hemen hastaneye acile gel baktır dedi.
İnşallah kolayca doğururum ben de ya.
Ay kocaman olmuş kız seninki de. Haftaya 3,5 olur seninki de. Kolayca doğuralım inşallah 🙏🏻❤️ Ay dün giremedim geriden cevap yazıyorum😀

Allah'ım ya bu millette alem kıza burun kıvır erkeğe burun kıvır ikisini bir çıkaracak değiliz aynı anda bnm ilklerim ikizdi bı kız bı oğlan nazar attı herkes 1 taşta iki kuş oh die , nolduu oğlumu son hafta kaybettim karnımda. kızım 4 yaşında , şimdi rabbim bir erkek evlat daha verdi bana inşallah sağlıcakla doğarız 36.haftadayim bekliyoruz. bzmkilerde kız olsun keşke diodu erkek oldu ama ben dua etmiştim hep oğlumu kaybettim onu tadamadim bı oğlan ver Rabbim diye.bunu kimse bilemez o yaşadığım acıyı içimdeki yillarca , şimdide kızına bacı olurdu denilioda bana hiç farketmez kızımda olsa baş tacı oğlumda olsa sağlıcakla doğsun mühim olan o 🤲😍
Rabbim bizim için en hayırlısını nasip ediyor zaten dışardan konuşanlar dışarda kalmaya devam etsinler kız da erkek te bizim sonuçta yolda gordugumuz çocuk bile içimizi kıpır kıpır yapmaya yetiyor ise kendi bebeğimizin cinsiyeti bizim için ne kadar mühim olabilir ki 😌 sağlığı yerinde olsun hepsinin inşallah, konuşanlar da konuşmaya devam edebilirler :)

Niye böyle bu insanlar ya 😂 Benim de KV kız olduğunu öğrenince "olsun, daha ilk çocuk nasılsa" dedi. 😂 Eşim çok bozuldu ertesi günü gidip annesine sen niye böyle dedin diye hesap sormuş fghjköl
Ya cidden değişikler 😂 benim annem de mesela ilk çocuğun kız olması kanaatinde😂 sanki biz belirliyormuşuz gibi, ilkin kız olsun rahat edersin diyip duruyordu 😂 valla rabbim bunu uygun gördü, hayırlı evlat olsun hepsi inşallah

Olası bir komplikasyon da müdahale edilmesi çok zor diye hem anne için hem bebek için @Sariucurtma nın dediği hibi son dk çatala yada yatağa alıyorlar bende çok ısrarcı olmuştum çömelerek doğurma konusunda benim dr kabul etmişti ama doğuma başka dr gelince o kabul etmemişti ben risk alamam sorumluluk kabul ediyorsan deneriz demişti ama o gücen vermeyince bende vazgeçtim hoş mormal doğumda olmadım zaten
Eskiden hep çömelerek kendi kendine doğum yaparmış kadınlar ama bu dediğim mağara dönemi tabi 🤣🤣 Çömelerek doğum çok kolaydır ama rahim ağzını bebeğin başını göremez doktor. Kesi gerekebilir bebeğe müdahale gerekebilir. Sevmesek de çatal en güvenlisi. Bi sürü doğum izliyorum instagramda evde ya da suda doğumlarda bi sürü pozisyonda doğuruyor kadınlar hoşuma gidiyor ama kesinlikle cesaret edemezdim 🙈

Aynı mantıkla ben de 37ye kadar bekledim squat merdiven için. Ama yürüyüşün doğumu tetikleyeceğini sanmıyorum. Hamileliğimin başından beri çok yürüyorum ve sonuç 41. Hafta bile olabilir diyor doktorum 🙈😀
Cumartesi kontrolüm var . 37.hafta için gideceğim ondan sonra bende egzersizlere başlayayım iyi fikir 👍
41 mi dedi 🤷 Hayırlısı olsun artik hepimiz için 😍

X