2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaa ne kadar üzüldüm şu an o kadının yaşadıklarına 😔😔
Bunun bölgeyle alakası olduğunu da sanmıyorum eşimin ailesi aslen guneydogulu. Anneannesi de babannesi de çok güzel doğum hikayeleri anlatirlarmis. Kız ,erkek farketmiyor . Keza kayınvalidem de benle kalıyor şu an hep çok güzel anlatıyor prenses gbi bakildim ben diyor 😂 Ben korkmayayim diye değildir herhalde 🤷
Benim annem babam da köy çocuğu ama doğum yapan kadın hep değer görür güzel bakılır. Çok şaşırmış annem o yüzden orayı görünce. Çok eski yıllar tabi dediğim gibi 40 senede oralarda da çok şey değişmiştir ☺️

Geçenlerde tvde Hülya Koçyiğitin Derman isimli filmini izledim aynı söylediklerine benze ataerkil bir köy. Yoğun kardan dolayı bir köyde kalmak zorunda kalıyor. Kadın ebe olarak gidiyor. Çok etkilenmiştim ya.
Ay annem bi de bekarken orada ebelik yapmış. İnsanda hiç mi travma olmaz böyle doğumları görmek. Üstüne gidip evlenip 2 tane çocuk yapmış 😀

Hadi inşallah sağlıkla kucağına al. 38+6 olacak o gün. Sancılar da baya çıkmış. Kilosu da çok güzel. Dayanır dayanır merak etme bayadır sancılarla geziyorsun zaten.
Valla ya ben aylardır doğum sancısı eşliğinde çalışıyorum geziyorum hatta akşamları arkadaslarimla bulusuyorum. Doğumdan sonra bı eksiklik hissedicem gibi sancısız ağrısız 😁

Ay annem bi de bekarken orada ebelik yapmış. İnsanda hiç mi travma olmaz böyle doğumları görmek. Üstüne gidip evlenip 2 tane çocuk yapmış 😀
Demir kadın yani başka ne denir. Bir de sürekli açıklık var mı diye kontrol ediyor ebeler hem de bekarken. Bir de ağda yapan kadınlar var valla hayret ediyorum. Bir kuaförde evlenmemiş genç kız vardı hep giderdim o kız şuan hamile.

Bilinçaltına çok yükleniyorsan bence ondan olabilir kendini şartlama o şekilde hayırlısını iste senin için bebeğin için en sağlıklısı neyse bebeğin nasıl gelmek istiyorsa öyle gelsin akışına bırak kendini kasarsan bu kadar ters teper bende normal diye şartladım kendimi 2 gün sancı çektim ama olmayınca olmuyor doğumu düşünme bebeğini kucağına aldığın anı düşün doğumun iyisi kötüsü pozitifi negatifi olmaz önemli olan sonrası canım 🙏🏼❤️
Ne kadar güzel yazmışsın. Sürece değil bebeğe odaklanmak en güzeli haklısın 🥰🥰

Rüya diyince ben hiç doğumla ilgili rüya gormuyorum . Sadece 10.haftada kucağıma ince ,uzun turuncu saçlı , mavi gözlü bir kız uzattılar . Ne kadar zayıf diye geçiriyordum içimden . Benim de zayiflikla ilgili fobim var sanırım 🤷
Benim de kilo bebekle ilgili fobim var sanırım. Kilolu derken 4.5 filan tabi, onun altı normal geliyor da her kontrolde soruyorum doktoruma kilosu ideal dimi diye. O da her defasında rahatlatıyor sağolsun. Bugün kafasını sordum çok büyük mu diye, sen neden düşünüyorsun birak ben düşüneyim ben cikaricam onu iceriden dedi 😁

Benim oğlum altını değiştirirken banyodan sonra giyinene kadar falan çok ağlıyor her alt değiştirmede savaş veriyorum resmen sudan korkmuyor orda ağlamıyor ama sonrası çığlık kıyamet ne krem sürdürüyor ne masaj yaptırıyor ne poposunu sildiriyor forumda daha önce başlıkta 5 aylık oldu geçmiyor falan yazmışlar her seferinde şarkılar söylüyorum beyaz gürültü açıyorum ninni söylüyorum ama yok napıcam ben böyle devam mı edecek var mı fikri olan ilk zamanlar güvensiz hissediyor ondan falan diye düşündüm ama geçmedi banyodan sonra kucağıma alınca susuyor ama alt seğiştirirken hiç bişey işe yaramıyor poposunu kaldırıyor itekliyor beni bacaklarını kastırıyor kapatamıyorum bantları öyle oluncada kenarlardan çiş çıkıyor üatü battıyor hop bu sefer üst değiştirirken kriz yaşıyoruz yine synı döngü

Kızlar ben iki gündür rüyamda doğuruyorum ya ikisinde de normal doğum değil. Uyuyup uyanıyormuşum rüyamda ve doğmuş bebeğim. Yani kendim değil sezeryanla doğurtmuşlar. O kadar pozitif olmama rağmen neden böyle bir şey görüyorum ki. Kendimi normal doğuma hazırlıyorum.🙁
İki üç gün önce aynı rüyayı bende gördüm sezaryenle doğurmuşum bebek var emziriyorum ama hiç mutlu değilim 😂 çocuğu geri sokasım geldi içime o kadar ki beynimi kodlamışım normal doğurmaya 😂

Kontrolden çıktım yarın sabah erkenden tahlillerim için gelicem, sonra da anestezi uzmanı ile gorusucem. 17 Ocak Çarşamba için karar verdik. 37+5 bugün. 3.350 Gr dedi. Sancılarım 40-50-60 ve 100 dört tane çıktı. Sıklaşırsa beni arayıp hastaneye gel dedi. Çarşambayı bekler umarim
Çarşamba saat kaçta olacak sezeryanınız? Benim de Çarşamba günü sabah 10.00 olarak belirlendi. Bende henüz NST'lerde kayda değer sancı çıkmıyor. Umarım planlanan günde olur. Şuanda bile olsa sorun değil dedi doktorum ama insan yine de alelacele birşey olsun istemiyor. 37+5'im şuanda...

Çarşamba saat kaçta olacak sezeryanınız? Benim de Çarşamba günü sabah 10.00 olarak belirlendi. Bende henüz NST'lerde kayda değer sancı çıkmıyor. Umarım planlanan günde olur. Şuanda bile olsa sorun değil dedi doktorum ama insan yine de alelacele birşey olsun istemiyor. 37+5'im şuanda...
Ben de 37+5 im bugün. Saati belli değil, ameliyathanenin musaitlik durumuna göre belli olacak, yine 10 dan sonra olur diye düşünüyorum ben de. Sağlıkla gelsinler 🙏

Bu hamileliğimde ben çok erken sancı yaşamaya başladım zaten, ilkinde çok nadir yalancı kasılmalarım olurdu, bu sefer hamile olduğumu öğrendiğimdem beri ah uh diye geziyorum 😁 okulda doğum sancılarım tutacak diye korkuyordum neyse ki izne çıktım artık. Evdeyken azaldı hatta, çok daha şiddetli sancı hissettiğim oluyordu. Ha bı de pembe su temizlik yaptığım için gelmis, bebeğin suyu iyi ama sanırım rahim agzindaki kılcal damarlari zorladım. Neden temizlik yapıyorsun yapma dedi. Bu kadınlara son hafta temizlik perileri geliyor hep dedi 😁
Evet yaa senin sancılar hep vardı hakkaten. Neyse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik 😊
Yaa demek lazım işte doktorcum bu içgüdüsel, yuvayı yeni gelecek yavru için temizleme temiz tutma içgüdüsü tamarmen😍

Benim de kilo bebekle ilgili fobim var sanırım. Kilolu derken 4.5 filan tabi, onun altı normal geliyor da her kontrolde soruyorum doktoruma kilosu ideal dimi diye. O da her defasında rahatlatıyor sağolsun. Bugün kafasını sordum çok büyük mu diye, sen neden düşünüyorsun birak ben düşüneyim ben cikaricam onu iceriden dedi 😁
Hepimizin bir fobisi var gerçekten ya 🤷
Senin bebiş ideal kiloda gidiyordu diye hatırlıyorum ben korkmana gerek o yüzden aslında 😍

Evet yaa senin sancılar hep vardı hakkaten. Neyse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik 😊
Yaa demek lazım işte doktorcum bu içgüdüsel, yuvayı yeni gelecek yavru için temizleme temiz tutma içgüdüsü tamarmen😍
Dimi ya, büyük oğlum geleceği zaman da böyle kirklamistim evi, sonra içime sinmemisti temizlik şirketinden ekip çağırmıştım. Doğumdan iki gün sonra evin halı içler acısı gerci 😅 her yerde bezler, biberonlar

Hepimizin bir fobisi var gerçekten ya 🤷
Senin bebiş ideal kiloda gidiyordu diye hatırlıyorum ben korkmana gerek o yüzden aslında 😍
Evet evet, kilosu normal sınırlarda çok şükür. 1 hafta ileri gibi çıkıyor ama o olcumdeki sapmalardandir diye düşünüyorum, haftasıyla uyumlu ilerlediğini söyleyebilirim ☺️ 3.5 kiloya kadar psikolojik sinirim var, oğlum da o kiloda doğdu ya 3.5 olunca sorunsuz bı doğum ve taburculuk süreci olacakmış gibi sartlanmisim 🥰

X