2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Oh maşallah 🥰 inanalım inanalım, bence hepimizin böyle pırt diye gelecek güzel başladık güzel gidiyoruz, erken doğumlarda da maşallah her şey yolunda gitti 🥰 grubun enerjisi bizi yükseltiyor 😍
Aynen hepimiz pırt diye doğuracağız. Hamilelikte neyi çok düşünürsen ve söylersen öyle oluyor. Bak katılıyorum sana grupta hiç olumsuz şey yazılmadı çok şükür bebeklerde de ufak tefek meme almama vs dışında bir sorun çıkmadı. İnşallah son doğuma kadar hep pozitif doğumlar gelir. 😍

Kız senin 80 lerde çıkmamış mıydı en son normal demişti sanki senin drun. Ay yok gelecek gibi değil daha bizimki. Eşim de dışarıda iken arıyorum suyun mu geldi doğuruyor musun yoksa diyor. Senin başka pembe suyun gelmedi değil mi? Ben de 38+5 te gelecek diyorum ama ne zaman canı isterse gelsin 40 ı geçmesin de artık çok zor çünkü dizlerim ağrıyor yürüyünce oturunca iç bacaklarım ağrıyor ve kasılıyor nedense yürümeye başlayınca anca açılıyor. Bugün asm hemşire aradı diyor ikinci doğumlar daha erken gelir hazırlıklı ol. 😃 Bir hafta geçerse tam olur .
60 ve 80 iki sancım çıkmıştı ama o zaman gen çok sancilanmistim önceki gecesinde. Gerci yine de yalancı sanciymiş onlar da, seninkiler de yalancı belli ki ama sonra sonra gerçek sanciya dönüşür yavaştan. Rahmimiz hazirlaniyor artık. Benden bidaha pembe su gelmedi, dün temisliktem sonra geldi, çamaşır değiştirip kotmrol ettim sık sık gelen giden bişey yok, bugün de tüm gün yattım sayılır ne kasılma ne su hiç bişey yok. Yarın gidince anlarız amniyon sıvısı mi yoksa doğal akıntı mi diye. Senin de 40 a gelmeden doğumun kolaylıkla olur umarım

Merhaba kızlar ☺️ 4 ocakta doğumumun gerçekleşti şükürler olsun sağlıklı bir kızımız oldu. Rabbim tüm bekleyenlere nasip etsin harika bir duygu gerçekten ❤️ gelelim doğum sonrası döneme… 5 gün oldu en zorlandığım şey meme ucu yaraları ve sezaryen sonrası ağrılarım oldu. Ağrılar üç günde azaldı ama ilk gün dayanılmazdı diyebilirim ilk kez ameliyata giriyorum ve kesi dikiş yerlerimden ayağa kalkmak eziyet oldu. Sütüm istediğim gibi gelmedi başta hemşireler mama takviyesi yapmazsak sarılık gelişir demelerine rağmen direndim ve ikinci günde sarılık emareleri başlayınca inadımın yersiz olduğu görüp anne sütüne en yakın dedikleri Hipp1 organik combiyotik şeker içermeyen mamadan günde 3 defa almak kaydıyla başladık. Bu sırada moralim çöktü iki gün hiç uyumadım diyebilirim. Bir sürü takviye gıda vs derken şükürler olsun bugün sarılık çok azalmıştı ve dönüşü olmayan bir yola girmedik mama ➕ anne sütü sayesinde. Sağım yağmak sütü çok arttırıyor. Elektrikli Lansinoh pompadan almıştım iyi ki almışım. Onun sayesinde hem sütümün ne kadar ölçüde geldiğini anlıyorum hem de sağ meme ucum aşırı acıyor dayanılmayacak düzeyde onu ordan sağıp veriyorum. Soldan emziriyorum çoğunlukla. Bir de mama takviyesi veren anneler için enjektör dışında bir önerim var. Phlips aventin yeni çıkan bir biberonu var. Bebek sadece memeden çektiği gibi çektikçe mamayı veriyor dolayısıyla meme reddi gibi bir durum yaşamak mümkün olmuyor. Ben sağdığım sütü de mamayı da onunla veriyorum. Biberonu ters tutun akmıyor sıvılar. Sadece bebek çekince meme gibi sütü gönderiyor. Fiyatı biraz yüksek 600 tl gibi bir rakama aldık ama hayat kurtarıcı gerçekten. Adı Phılıps avent Natural Response biberon. Benim beş günlük görünen ama bana baya bir zor gelen annelik dönemimden önerilerim bu kadar 🤗İşine yarayan birileri olur diye yazmak istedim. Hepimize çok güzel bir annelik meleklerimizle uzun ömürler diliyorum. 🍀👼🏻🪽
Sağlıkla büyüt bebeğini 🙏

Emzirme destek sistemini denemeye ne dersin. Şu kucük boru hibi var ya göşlgse yapıstırılıyor. Bebek emdigini sanıyor ama aslında ordan geliyor. Bana en mantıklısı o geliyor. Sıkıntı yaşarsam hemen ondan almayı düşünüyorum ben.
Onu da deneyeyim 👍 teşekkür ederim

Kızlar bir hün kaldı. İnanılmaz heyecanlıyım. Bir yandan hazırım bir yandan değilim. Evi hažirliykrum başka bir yer bozuluyor😊. Sağlıkla güzellikle gelsin güzel kızım. Ama son bir gün geçmiyor. Heyecandan bir şey de yapamıyorum. Öylece oturup heyecan yapıyorum kendi kendime🥴. Birazdan cantaları döküp yeniden toplarım ben. Baya oldu hazirlayalı. Ne koydum nereye koydum hoc hatırlamıyorum.
Sağlıkla gelsin inşallah canım 🤲🏼🤲🏼🤲🏼 haberlerini bekliyoruz

Şırınga dan içerken fazla hava yutuyorlar. Bı de şırınga bana sanki daha zahmetli gibi geliyor, damla damla ayarlamak filan. Kaşık biberon çok daha kolay gelmişti ama tabi ki en rahatı meme. Sağım yapmayı hiç azaltma, sık sık sağ ki sütün azalmasin. Bebeğin emmesi gibi olmasa da pompa da süt uretimini artırıyor.
Evet şırınga hem zor hem gaz yapıyor. Sağıyorum ama azalıyor gibi sanki emmesi lazım

Gözünüz aydın. Sağlıkla büyütün bebeğinizi. Önerilerin için teşekkür ederim. Ben oğlumda Chicconun pompasından almıştım bir kere kullanmıştım sadece süt yolu açılsın diye. Şuan alsam mı almasam mı karar veremedim. Bir doğsun öyle bakacağım diyorum duruma göre.
Çok teşekkürler hepimiz inşallah 🙏🏻 pompa bence arttıyor uyarımı ve süt üretimini ama elektrikli olması şart. Ben de deneyerek anladım.

Merhaba kızlar ☺️ 4 ocakta doğumumun gerçekleşti şükürler olsun sağlıklı bir kızımız oldu. Rabbim tüm bekleyenlere nasip etsin harika bir duygu gerçekten ❤️ gelelim doğum sonrası döneme… 5 gün oldu en zorlandığım şey meme ucu yaraları ve sezaryen sonrası ağrılarım oldu. Ağrılar üç günde azaldı ama ilk gün dayanılmazdı diyebilirim ilk kez ameliyata giriyorum ve kesi dikiş yerlerimden ayağa kalkmak eziyet oldu. Sütüm istediğim gibi gelmedi başta hemşireler mama takviyesi yapmazsak sarılık gelişir demelerine rağmen direndim ve ikinci günde sarılık emareleri başlayınca inadımın yersiz olduğu görüp anne sütüne en yakın dedikleri Hipp1 organik combiyotik şeker içermeyen mamadan günde 3 defa almak kaydıyla başladık. Bu sırada moralim çöktü iki gün hiç uyumadım diyebilirim. Bir sürü takviye gıda vs derken şükürler olsun bugün sarılık çok azalmıştı ve dönüşü olmayan bir yola girmedik mama ➕ anne sütü sayesinde. Sağım yağmak sütü çok arttırıyor. Elektrikli Lansinoh pompadan almıştım iyi ki almışım. Onun sayesinde hem sütümün ne kadar ölçüde geldiğini anlıyorum hem de sağ meme ucum aşırı acıyor dayanılmayacak düzeyde onu ordan sağıp veriyorum. Soldan emziriyorum çoğunlukla. Bir de mama takviyesi veren anneler için enjektör dışında bir önerim var. Phlips aventin yeni çıkan bir biberonu var. Bebek sadece memeden çektiği gibi çektikçe mamayı veriyor dolayısıyla meme reddi gibi bir durum yaşamak mümkün olmuyor. Ben sağdığım sütü de mamayı da onunla veriyorum. Biberonu ters tutun akmıyor sıvılar. Sadece bebek çekince meme gibi sütü gönderiyor. Fiyatı biraz yüksek 600 tl gibi bir rakama aldık ama hayat kurtarıcı gerçekten. Adı Phılıps avent Natural Response biberon. Benim beş günlük görünen ama bana baya bir zor gelen annelik dönemimden önerilerim bu kadar 🤗İşine yarayan birileri olur diye yazmak istedim. Hepimize çok güzel bir annelik meleklerimizle uzun ömürler diliyorum. 🍀👼🏻🪽
Gözünüz aydın sağlıkla huzurla büyüsün inşallah. 🥰

Kızlar bir hün kaldı. İnanılmaz heyecanlıyım. Bir yandan hazırım bir yandan değilim. Evi hažirliykrum başka bir yer bozuluyor😊. Sağlıkla güzellikle gelsin güzel kızım. Ama son bir gün geçmiyor. Heyecandan bir şey de yapamıyorum. Öylece oturup heyecan yapıyorum kendi kendime🥴. Birazdan cantaları döküp yeniden toplarım ben. Baya oldu hazirlayalı. Ne koydum nereye koydum hoc hatırlamıyorum.
Hayırla, sağlıkla, kolaylıkla gelsin inş. güzel kızımız🙏🎈

Sağlıklı uzun ömürü Olsun bebisin 🥰

Güzel anneler öncelikle iyi akşamlar. Hepiniz çok çok tecrübeli oldugunuz için aranıza ufaktan bir sokuldum ☺️ bir sorum olacak ben yeni hamileyim reglime 5 gün kala çatlama gördüm ve adet olmadım şüphelendim bende 27 aralıkta kan verdim 0.1 çıktı negatifti 30 ocakta test yaptım çift çizgi çıktı ama silik çıktı baya yaptım 2 ocakta tekrar verdim 48 çıktı 4 ocakta tekrar verdim 112 çıktı iyi dimi sizce geç döllenme oldu dimi
Merhaba bende diğer yerlerden yorumlarınıza bakarak siteye giriş yaptım inşallah bana uğurlu gelirsiniz benim son regli tarihim 6 aralık ve 6 ocakta olmam gerekiyordu olmadım hiç belirtimde yoktu o gün kan verdim 0.5 çıktı değerim yükselirmi acaba bi sonraki kan için ne kadaf beklemeliyim acaba sizin gibi geç döllenme olmuş olabilirmi merak içindeyim

Merhaba kızlar ☺️ 4 ocakta doğumumun gerçekleşti şükürler olsun sağlıklı bir kızımız oldu. Rabbim tüm bekleyenlere nasip etsin harika bir duygu gerçekten ❤️ gelelim doğum sonrası döneme… 5 gün oldu en zorlandığım şey meme ucu yaraları ve sezaryen sonrası ağrılarım oldu. Ağrılar üç günde azaldı ama ilk gün dayanılmazdı diyebilirim ilk kez ameliyata giriyorum ve kesi dikiş yerlerimden ayağa kalkmak eziyet oldu. Sütüm istediğim gibi gelmedi başta hemşireler mama takviyesi yapmazsak sarılık gelişir demelerine rağmen direndim ve ikinci günde sarılık emareleri başlayınca inadımın yersiz olduğu görüp anne sütüne en yakın dedikleri Hipp1 organik combiyotik şeker içermeyen mamadan günde 3 defa almak kaydıyla başladık. Bu sırada moralim çöktü iki gün hiç uyumadım diyebilirim. Bir sürü takviye gıda vs derken şükürler olsun bugün sarılık çok azalmıştı ve dönüşü olmayan bir yola girmedik mama ➕ anne sütü sayesinde. Sağım yağmak sütü çok arttırıyor. Elektrikli Lansinoh pompadan almıştım iyi ki almışım. Onun sayesinde hem sütümün ne kadar ölçüde geldiğini anlıyorum hem de sağ meme ucum aşırı acıyor dayanılmayacak düzeyde onu ordan sağıp veriyorum. Soldan emziriyorum çoğunlukla. Bir de mama takviyesi veren anneler için enjektör dışında bir önerim var. Phlips aventin yeni çıkan bir biberonu var. Bebek sadece memeden çektiği gibi çektikçe mamayı veriyor dolayısıyla meme reddi gibi bir durum yaşamak mümkün olmuyor. Ben sağdığım sütü de mamayı da onunla veriyorum. Biberonu ters tutun akmıyor sıvılar. Sadece bebek çekince meme gibi sütü gönderiyor. Fiyatı biraz yüksek 600 tl gibi bir rakama aldık ama hayat kurtarıcı gerçekten. Adı Phılıps avent Natural Response biberon. Benim beş günlük görünen ama bana baya bir zor gelen annelik dönemimden önerilerim bu kadar 🤗İşine yarayan birileri olur diye yazmak istedim. Hepimize çok güzel bir annelik meleklerimizle uzun ömürler diliyorum. 
Ay aventin o biberonunun ismi ne tam olarak canım ya?

X