2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım 41 e kadar yolu var zaten, 41de de gelmezse o zaman sezaryen düşünülür ama kilosu 4 u geçmez gibi geliyor bana, artık o derece kilo almıyorlar. Oğlum da tam 38 içinde 3500 du 40. Haftaya girdigimizde yine 3500 doğdu 🥰 için rahat olsun ayrıca kilolu da olsa çatın uygunsa dogurabilirsin. @zeynepsii nin de 3.5 bareminden yukarıda normal doğum olmuş, bebeginle senin için en uygun doğum şekli neyse ona karar verir doktorun 💚 sen şimdi kilosuydu, normal mi sezaryen mi hiç düşünme, bebeğin yakında geliyor kucağına, ona odaklan. Sayılı günler kaldı 🥰
Kilo almıyor diye diye baya tombik olmuş şimdi de 🤣 haftada 300 gr almış görünüyor da o yüzden bu hızla giderse diye dedim. Umarım bunun üstüne çıkmaz artık dediğin gibi 🙈

Benim doktorumun ölçüsü çok uyumluydu. 3085 gr ölçtü 3060 gr doğdu elinin ayarı çok iyiymiş 😅 ben size ne dedim? 2 çocuğumda 3 kilo doğdu benim rahmin kapasitesi bu kadar heralde dedim. 3. De 3 kilo doğunca tezim doğrulanmış oldu 😅
Haftasına göre değil kilosuna göre doğuruyorsun sen demek ki. 3 olan geliyor 🤣

Maşallah kilosu çok iyiymiş ama artık günde 15 20 gram alıyorlarmış o yüzden geçmez bence. Kimi diyor zayıf bebek kolay doğar kimi de kilolu olan daha kolay olur bence bu kişiden kişiye değişiyor 😂
Senin durumun nasıl? Biraz daha toparlandın mı? Biraz modun düşmüştü dün daha iyi misin?. Senin bebişinin de eli kulağındadır. Sen de yazacaksın buraya pıt diye doğuruverdim diye. Senden de o performansı bekliyoruz.😍

Geçmiş olsun. Neyse bekleyelim bakalım 😂
Senin takipte olduğun hastane devletti değil mi sanırım haseki gibi aklımda kalmış. Doktorundan memnun musun?
Evet, özelde başlamıştım biraz maddi kaygılar biraz da sevdiğim bir arkadaşımın Haseki de kadın doğumda başlamasıyla 32. Haftada oraya geçiş yaptım.
Muayene olduğum doktor değişiyor bazen ama genel olarak şartlarını beğeniyorum

Senin durumun nasıl? Biraz daha toparlandın mı? Biraz modun düşmüştü dün daha iyi misin?. Senin bebişinin de eli kulağındadır. Sen de yazacaksın buraya pıt diye doğuruverdim diye. Senden de o performansı bekliyoruz.😍
Bugun daha iyiyim düne göre bu sabah kontrole gittim 3.050 gram olmuş bebek nst 40 üzerinde çıktı ama açıklık bakmadı bende sinir oldum hasta neden yürüyerek geldim 1 saat yürümüşüm baya eğimliydi inşallah işe yarar da hemen doğururum 😂

Kilo almıyor diye diye baya tombik olmuş şimdi de 🤣 haftada 300 gr almış görünüyor da o yüzden bu hızla giderse diye dedim. Umarım bunun üstüne çıkmaz artık dediğin gibi 🙈
Çıkarsa da sorun değil ki, yeter ki sağlıklı olsun solunum sıkıntısı olmasın, bence normal doğuma da engel değil, illa normal olmak zorunda değil tabi cok iri olursa doktorun senin de konforun için belki sezaryen önerebilir, o da normal doğum kadar kutsal bence, ikiniz de sağlıklı olun gerisi önemli değil ☺️

39+2 yiz ama son bir haftada bebek neredeyse hiç kilo almamış ve karın çevresi baya geri 😔 . Doktor artık senden beslenme ve oksijen anlamında fayda görmüyor dedi normalde 12ocak sezaryen günüydü makat geliş olduğu için ama pazartesiye aldık en son 2900 olarak ölçtü ultrasonda umarım pazartesi günü sağlıkla dünyaya gelir bebeğim 🙏🏼
Bebeğinize kavuştunuz mu

Allah'ım ya bu millette alem kıza burun kıvır erkeğe burun kıvır ikisini bir çıkaracak değiliz aynı anda bnm ilklerim ikizdi bı kız bı oğlan nazar attı herkes 1 taşta iki kuş oh die , nolduu oğlumu son hafta kaybettim karnımda. kızım 4 yaşında , şimdi rabbim bir erkek evlat daha verdi bana inşallah sağlıcakla doğarız 36.haftadayim bekliyoruz. bzmkilerde kız olsun keşke diodu erkek oldu ama ben dua etmiştim hep oğlumu kaybettim onu tadamadim bı oğlan ver Rabbim diye.bunu kimse bilemez o yaşadığım acıyı içimdeki yillarca , şimdide kızına bacı olurdu denilioda bana hiç farketmez kızımda olsa baş tacı oğlumda olsa sağlıcakla doğsun mühim olan o 🤲😍
Başın sağ olsun, çok zor bi acı, bende kızımı kaybettim 18 haftalıkti, bu bebeğim için bende dua ettim hep kız olsun, belki açım bi nebze hafifler diye ama rabbim erkek nasip etti, inşallah sağlıklı hayırlı evlat olur en önemlisi o

Ay sen nereden biliyorsun bir haftaya kalmadan doğurursun belki😂 benim oğlan 3750 doğdu. Bundan sonra da o kadar kilo almaz diye düşünüyorum. Kuzenimin 4 çocuğu var hepsini 41-42 de doğurdu. Hepsi de 4100-4500 arasıydı hiç öyle abartılı kesi bile olmadı onda. Biz de doğururuz merak etme. Gruptaki vajinal doğumlar çok pozitif ilerliyor biz de öyle doğuracağız.
Doktorum da her an herşey olabilir ama 41i de bekleyebiliriz kendini hazırla dedi. Öngörüsü böyle olunca ben de psikolojik olarak bu haftayı attım açıkçası aklımdan. En erken 39 civarı olur gibi geliyor bakalım haftaya muayenede neler görücez 🤣 Ay nasıl çıkıyor 4 kilo bebekler aklım almıyor. 5 kg doğuran yengem var benim de. Kadını görünce aklıma sadece bu geliyor 🤣🤣

Maşallah kilosu çok iyiymiş ama artık günde 15 20 gram alıyorlarmış o yüzden geçmez bence. Kimi diyor zayıf bebek kolay doğar kimi de kilolu olan daha kolay olur bence bu kişiden kişiye değişiyor 😂
Ay almasın artık ya🤣Zayıf olacak diye korkarken depar attık. Gerçi ben o günkü ölçümlere de bugünküne de güvenemiyorum. Doğunca görcez artık. Kilolu bebek kolay doğar diye ben de duydum ama mantığım bi türlü almıyor 🤣

Ay almasın artık ya🤣Zayıf olacak diye korkarken depar attık. Gerçi ben o günkü ölçümlere de bugünküne de güvenemiyorum. Doğunca görcez artık. Kilolu bebek kolay doğar diye ben de duydum ama mantığım bi türlü almıyor 🤣
Kütle hacim kanunu muydu sallıyor da olabilirim 😁 ağırlık artınca yer çekiminin de etkisiyle fırt cikivermis olurmuş 😆

Herhalde daha güçlü olur diye yorumlanıyor :) sonuçta bizim doğurma eforumuz kadar o da doğmak için çaba harcıyor 😁
Ayy sağlıkla gelsinler merak artıyor gündem güne 🥰

Çıkarsa da sorun değil ki, yeter ki sağlıklı olsun solunum sıkıntısı olmasın, bence normal doğuma da engel değil, illa normal olmak zorunda değil tabi cok iri olursa doktorun senin de konforun için belki sezaryen önerebilir, o da normal doğum kadar kutsal bence, ikiniz de sağlıklı olun gerisi önemli değil ☺️
Öyle canım aynen. Doğum şekli takıntım yok zaten. Nasıl istiyorsa öyle gelsin. Şu grupta herkes hayırlısıyla kavuşsun da yavrusuna derin bi oh çekelim 😍😍

Kütle hacim kanunu muydu sallıyor da olabilirim 😁 ağırlık artınca yer çekiminin de etkisiyle fırt cikivermis olurmuş 😆
Ah doğurmak için yer çekimi yetse keşke. Günü gelse ve ayakta dururken fırt diye çıkıverse 🤣🤣 Ama zaten yatarak doğuruyoruz bunu da bazen mantığım almıyor ayakta daha kolay olur gibi geliyor 🙈

Ah doğurmak için yer çekimi yetse keşke. Günü gelse ve ayakta dururken fırt diye çıkıverse 🤣🤣 Ama zaten yatarak doğuruyoruz bunu da bazen mantığım almıyor ayakta daha kolay olur gibi geliyor 🙈
Ben hep doğum öncesi anneyi yürüttüklerini, pilates topunda hareket ettirdiklerini, comelttiklerini görüyorum videolarda, bence yer çekiminin çok etkisi var, sadece ayakta doğum gerçekleştirmek ebe ve doktorlar için olanaksız yani yere yatmalari lazım 😬 ya da çocuğun aşağı düşme riski olabilir diye yatiriyorlar son ikinmalarda artık.

X