2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kilo almıyor diye diye baya tombik olmuş şimdi de haftada 300 gr almış görünüyor da o yüzden bu hızla giderse diye dedim. Umarım bunun üstüne çıkmaz artık dediğin gibi

Haftasına göre değil kilosuna göre doğuruyorsun sen demek ki. 3 olan geliyor

Maşallah kilosu çok iyiymiş ama artık günde 15 20 gram alıyorlarmış o yüzden geçmez bence. Kimi diyor zayıf bebek kolay doğar kimi de kilolu olan daha kolay olur bence bu kişiden kişiye değişiyor
Senin durumun nasıl? Biraz daha toparlandın mı? Biraz modun düşmüştü dün daha iyi misin?. Senin bebişinin de eli kulağındadır. Sen de yazacaksın buraya pıt diye doğuruverdim diye. Senden de o performansı bekliyoruz.

Geçmiş olsun. Neyse bekleyelim bakalım
Senin takipte olduğun hastane devletti değil mi sanırım haseki gibi aklımda kalmış. Doktorundan memnun musun?
Evet, özelde başlamıştım biraz maddi kaygılar biraz da sevdiğim bir arkadaşımın Haseki de kadın doğumda başlamasıyla 32. Haftada oraya geçiş yaptım.
Muayene olduğum doktor değişiyor bazen ama genel olarak şartlarını beğeniyorum

Bugun daha iyiyim düne göre bu sabah kontrole gittim 3.050 gram olmuş bebek nst 40 üzerinde çıktı ama açıklık bakmadı bende sinir oldum hasta neden yürüyerek geldim 1 saat yürümüşüm baya eğimliydi inşallah işe yarar da hemen doğururum

Kilo almıyor diye diye baya tombik olmuş şimdi de haftada 300 gr almış görünüyor da o yüzden bu hızla giderse diye dedim. Umarım bunun üstüne çıkmaz artık dediğin gibi
Çıkarsa da sorun değil ki, yeter ki sağlıklı olsun solunum sıkıntısı olmasın, bence normal doğuma da engel değil, illa normal olmak zorunda değil tabi cok iri olursa doktorun senin de konforun için belki sezaryen önerebilir, o da normal doğum kadar kutsal bence, ikiniz de sağlıklı olun gerisi önemli değil

Bebeğinize kavuştunuz mu

Başın sağ olsun, çok zor bi acı, bende kızımı kaybettim 18 haftalıkti, bu bebeğim için bende dua ettim hep kız olsun, belki açım bi nebze hafifler diye ama rabbim erkek nasip etti, inşallah sağlıklı hayırlı evlat olur en önemlisi o

Doktorum da her an herşey olabilir ama 41i de bekleyebiliriz kendini hazırla dedi. Öngörüsü böyle olunca ben de psikolojik olarak bu haftayı attım açıkçası aklımdan. En erken 39 civarı olur gibi geliyor bakalım haftaya muayenede neler görücez Ay nasıl çıkıyor 4 kilo bebekler aklım almıyor. 5 kg doğuran yengem var benim de. Kadını görünce aklıma sadece bu geliyor

Maşallah kilosu çok iyiymiş ama artık günde 15 20 gram alıyorlarmış o yüzden geçmez bence. Kimi diyor zayıf bebek kolay doğar kimi de kilolu olan daha kolay olur bence bu kişiden kişiye değişiyor
Ay almasın artık yaZayıf olacak diye korkarken depar attık. Gerçi ben o günkü ölçümlere de bugünküne de güvenemiyorum. Doğunca görcez artık. Kilolu bebek kolay doğar diye ben de duydum ama mantığım bi türlü almıyor

Kütle hacim kanunu muydu sallıyor da olabilirim ağırlık artınca yer çekiminin de etkisiyle fırt cikivermis olurmuş

Herhalde daha güçlü olur diye yorumlanıyor :) sonuçta bizim doğurma eforumuz kadar o da doğmak için çaba harcıyor
Ayy sağlıkla gelsinler merak artıyor gündem güne

Öyle canım aynen. Doğum şekli takıntım yok zaten. Nasıl istiyorsa öyle gelsin. Şu grupta herkes hayırlısıyla kavuşsun da yavrusuna derin bi oh çekelim

Kütle hacim kanunu muydu sallıyor da olabilirim ağırlık artınca yer çekiminin de etkisiyle fırt cikivermis olurmuş
Ah doğurmak için yer çekimi yetse keşke. Günü gelse ve ayakta dururken fırt diye çıkıverse Ama zaten yatarak doğuruyoruz bunu da bazen mantığım almıyor ayakta daha kolay olur gibi geliyor

Ah doğurmak için yer çekimi yetse keşke. Günü gelse ve ayakta dururken fırt diye çıkıverse Ama zaten yatarak doğuruyoruz bunu da bazen mantığım almıyor ayakta daha kolay olur gibi geliyor
Ben hep doğum öncesi anneyi yürüttüklerini, pilates topunda hareket ettirdiklerini, comelttiklerini görüyorum videolarda, bence yer çekiminin çok etkisi var, sadece ayakta doğum gerçekleştirmek ebe ve doktorlar için olanaksız yani yere yatmalari lazım ya da çocuğun aşağı düşme riski olabilir diye yatiriyorlar son ikinmalarda artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…