2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aynen ne ara sıra doğumlara geldi. Sen başlattin ilk sana sormak lazım 😀
Şaka bir yana çok hızlı akıyor zaman. İnşallah kalan doğum bekleyen kızlar olarak biz de sağ salim kucağımıza alırız bebeklerimizi.
Kız muhabbeti olmuştu ilk kim doğurur dlye bende hiç atlamadım o konuya dedim benim 20 ocakta ilk doğuracak halim yok ya diye düşündüm 😂 hepiniz hayırlısı ile kucağınıza alın bebeklerinizi iyi haberlerinizi bekliyoruz ❤️

Aşıklarım ben 19:33 te doğurdum 😍😍😍 minnoş bi kzıım oldu 9 cm e kadar sancıları hafif hafif karışladım ama son yarım saatte 10 ıkınmada doğurdum 😎😎 minik bi kızım oldu 2700 Gr 50 cm 🫠🫠 uzun olacak cartolacak curt olacak derken bezimiz bile kocaman 😂🙈 ağrım sızım yok çok şükür herşey yolunda 🙏 hepimize su gibi doğumlar diliyorum🫶🫶🫶🧿🧿🙏🙏🙏
Hayırlı olsun canım benim. Coook mutlu oldum. Hem de bi rahatladım şöyle.😊 Seni tebrik ediyorum. Benim de Çarşamba kısmetse. 3 gün var aramızda. Doğduğunda seninki kadar olacak yani. Kaç kilo demişlerdi son kontrolde?

Kizlarr takip edemiyorum burayi biraz toparlaninca döncem.doguran arkadaslari tebrik ederim hayirli olsun bebebislerinin saglikli uzun ömürleri olsun insallah.
Benim dogumdan sonra sütüm cok az geldi ama bebek kaka falan yapiyodu yetiyo sandik. Emip susmayinca mama takviyesi de yaptim ama buna ragmen sariligi cok yukseldi. Fototerapi icin yogun bakima yatirildi. Taburcu olduk toparlnmaya calisiyoruz.
Çok geçmiş olsun 🌸. Büyüdükçe toparlar Allah'ın izniyle.

Merhaba canım bursa şehir hastanesindr bugün eputural anestezi ile sezeryanımı oldum 48 cm 2915 gr kızım doğdu şuan çok iyiyiz sabh 11 de doğdu 6 saat sonra sonta çekildi ve yürüyüş yaptım daha iyiyim güzel ilgileniyorlar tavsiye ederim odaları tek kişilik denk geldi bana bazıları çift de var aynı otel gibi valla çok lüks
Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı büyütsün. 🧿🌸

Umarım kolaylıkla sağlıklı doğmuştur bebeğiniz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. ♥️

Herkesin güzel haberlerini bekliyoruz. 🌸

Ben de salı gününden beri 3 cm açıklıkla bekliyorum, suyum ve nişanım gelmedi. Her an gelebilir ile hiç gelmeyecek heralde arasında bir yerdeyim. Umarım kolaylıkla gelir bizim bebiş de. Zaman zaman hafif sancım oluyor. Düzenli değil, yoğun değil. Gönlüm normal doğumdan yana, şimdilik engel bi durum yok. Son anda doktor değişikliği yaptım kendi doktorum epidurale karşı olduğunu söylediği için. Bir de sezaryen konusunda biraz ısrarcı. Aslında mutlaka epidural olsun ya da normal olsun demiyorum ama ilk doğum olacak ve epidurale kesinlikle karşıyım demesi beni korkuttu. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Normal doğum bekleyen kaderdaşlarıma ayrıca selamlar benden, beklemek keyifli ama yorucu.

Her birimiz için, güzel şeyler olsun dilerim. 🩷
Kolaylıklar diliyorum. İnşallah sular seller gibi dogursun . Epidural sezaryene mi karşıymış doktor yoksa normal doğumda epidurale mi?

Sezaryende spinal yapıyormuş. Ama normal doğumda epidural kırmızı çizgisiymiş yapamazmış. Çünkü doğumu uzatıcı etkisi varmış. -ki bu bende onun acele ettiği ve bitse de gitsem istediğinde olduğu hissini uyandırdı.- bir de bebeğin kafasının biraz büyümesi ve doğumda kafasının zor geçmesi gibi bir sonuç doğurabilirmiş. Ben de zaten dediğim gibi kesin yapılsın demiyorum. Ama doğum sırasında ihtiyaç halinde yapılabileceğini bilmek beni rahatlatan bir düşünce olacaktı. Ki ne yaşayacağımı bilmiyorum ama kendimi son ana kadar zorlamaya da hazırım.

Bu arada ayrıca normal istiyorsam bir de kendi çalıştığı, iyi anlaştığı ebeyle anlaşmamızın iyi olacağını, bu sayede ebenin bana doğumda eşlik edebileceğini ve ona daha az iş düşeceğini, benim de daha kolay doğum yapabileceğimi söyledi. Ebeyle konuştuk 10 bin lira istedi bir de hastane parası vs çok aşacaktı bizi. Sezaryen için verdiği ücretten 10 bin fazla oluyor bir de epiduralsiz. Normal doğurmamı istemiyordu yani sanırım özetle.
Normal doğumda epidural olduğu zaman anne ne zaman ıkınmasi gerektiğini anlamiyormuş. Doktorların takip edip ağrı gelince şimdi ıkın falan demeleri gerekiyormuş. O da heralde epiduralsiz kadar verimli olmuyordur. Bu bilgiyle ben de normal yapacak olsam cesaret edemezdim bebek daha fazla içerde kalabilir diye. Ancak kendi ebesi anlamsız olmuş. Son anda doktor degiştirmek zorlamış olabilir sizi ama böylesi belki daha hayırlıdır. Ve inşallah çok kolay geçer dogumumuz🌸

Çok şükür sağ Salim atlattın 😍 sütün geldi mi ?bebek nasıl ?nasıl bir duygu içindesin ?çok heyecanlı 🤭🥳🥳
Ya abartmiyim ama çok güzel bi kız doğurdum yaaaaa 😍😍 kargaya yavrusu kuğu mu görünürmüş bilmiyorum ama valla çok güzel 😂😂 sütüm şu anda damla damla ilk öyle olur dediler ama yavaş yavaş tazyikli gelmesi gerekiyormuş inşallah gelir ama enme refleksi çok iyi şükür 🙏sarılık olmaması için mama verelim muhabbeti oluyor ama gerek olmayacak gibi

Ya abartmiyim ama çok güzel bi kız doğurdum yaaaaa 😍😍 kargaya yavrusu kuğu mu görünürmüş bilmiyorum ama valla çok güzel 😂😂 sütüm şu anda damla damla ilk öyle olur dediler ama yavaş yavaş tazyikli gelmesi gerekiyormuş inşallah gelir ama enme refleksi çok iyi şükür 🙏sarılık olmaması için mama verelim muhabbeti oluyor ama gerek olmayacak gibi
Kız maşallah size ya nasıl enerjim yükseldi doğuruvercem şimdi gidip🤣 Göbeğimle yeni bi konuşma yapmaya başladım. Bak elalemin kızı kolayca doğuyor uğraştırma beni diye 🤣🤣

Normal doğumda epidural olduğu zaman anne ne zaman ıkınmasi gerektiğini anlamiyormuş. Doktorların takip edip ağrı gelince şimdi ıkın falan demeleri gerekiyormuş. O da heralde epiduralsiz kadar verimli olmuyordur. Bu bilgiyle ben de normal yapacak olsam cesaret edemezdim bebek daha fazla içerde kalabilir diye. Ancak kendi ebesi anlamsız olmuş. Son anda doktor degiştirmek zorlamış olabilir sizi ama böylesi belki daha hayırlıdır. Ve inşallah çok kolay geçer dogumumuz🌸
Bi arkadaşım ilk çocuğunu epiduralle doğurdu ikincide istememiş. Çok zorlanmış ilkinde. Ikınamamış çünkü bebek de baya oyalanmış doğum kanalında. Şehir hastanesinde gebe okulunda da konusu geçmişti. Bi dönem epidural uygulamışlar ama sonra hastane bırakmış bu uygulamayı. Bikaç istenmeyen durum yaşandı dediler. Düşünmek bile istemiyorum Allah korusun. O yüzden epiduralsiz olacak benim de. O sancı otomatik olarak zaten ıkınmaya itiyormuş. Yani en sağlıklısı o sancıyı yaşamak

Ahahah gerçekten sabırla beni sakinleştirdiniz Allah razı olsun valla 😍😍 baya baya adet olacakmış gibi 50- 70 dakika arası 1,5-2 dakika sürün sancılarla başladı sonra ben 2 saat gibi uyumuşum sancıyla uyandım tekrar takip ettiğimde 5-6 dakika da bir gene 1,5-2 dakika düren sancılarım oldu sonrası da sancılar 1 dakikaya düştü sıcak bi duş alınca sancıların arası 15 dakikaya çıktı ama bi rahatladım. 🤩 sonrasında hastaneye gelince muayene nst açıklık derken pırt doğurdum 😂😂 kesinlikle 7-8 cm açıklıktan sonra sık sık sıcak suyla duş almanızı tavsiye ederim o kadar rahatlıyor ve sancıların ağrısı azalıyor ki anlatamam benim doğurmamdaki en büyük etken o sanırım 🫶🫶
Çok teşekkür ederim ♥️ maşallah sana panik olmadan iyi idare ettin süreci. Eşin ne yaptı o panik yapmıştır ama. Bir de hastaneye gidince lavman yaptılar mı sana o aklıma takılıyor bu aralar.

Yine gecenin bi yarısı uyandım kızlar naptı diye bakayım dedim ezomanya ezomanya doğurmuş 😍🎈🎉Çok şükür geldi sonunda bebiş. İkinizin de sağlıklı olmasına çok sevindim. Beklenen ilk normal doğum hikayemiz de en pozitifinden geldi böylece darısı başımıza artık 😀🙏🏻
@fry90 Sen de doğum yapmışsın canım tebrik ederim. Sağlıkla büyüsün bebeğin. İnşallah ayakların da iyileşir hemen doktorlar mutlaka çözecektir 🥰
S Sariucurtma bebek zamanında gelmezse diye diye senin de kafana takılmışım çok güldürdün beni 🤣 Eninde sonunda doğurcam ama hala sancı mancı yok bende. Dün hunharca squat yürüyüş falan yaptım. Eşim göbeğin aşağı iniyor diyor ama başka da bişey yok elimde umut olacak 🤣
Tatlizarafet Tatlizarafet Aylin çok hoşuma gitti. Çok zarif duruyor💕 Elisa da güzel ama yeni çıkan isimlere ben pek ısınamıyorum nedense☺️
P pelinpelincik Ben de avukatım canım. 32den sonra çalışamaz aldım direkt. Bizde çok önemi yok diye biliyorum. Cmk dosyalarıma falan mazeret göndermek için aldım açıkçası. Şubatı da kapsayacak şekilde onlara toplu mazeret olarak gönderdim. Sonradan doğum telaşı içinde unutulup da sıkıntı olmasın diye. Kendi duruşmalarıma girmeye hala da devam ediyorum. Kimse de 37den sonra niye geldin demiyor haliyle ☺️
Aa ne güzel. Ben de izmirliyim aslen bu arada, 6 sene üni için Ankara’da yaşadım, 10 seneden fazladır İstanbuldayım. Siz doğma büyüme mi İzmirlisiniz? Lise dersane falan tanışıyor olabiliriz. 😊

Doğum sonrası rapor parası gibi bir şey alıyormuşuz. 2023te 35 bin gibi bişeymiş. 2024te arttı o da ama kaç oldu bilmiyorum. Sırf bi rapor almadık diye ödememezlik etmesin SGK diye uğraşıyorum. Bugün netleştirip yazarım buraya da.
Cok teşekkür ederim sizde de peki oldu mu hıc ışık çakması, ışığın yansıması gibi bişi oluyor gözde sanki ? Tam olarak tarif edemiyorum ama cok degısık bir sey . 5-10 dk sürüp gectı bende. Bir kez daha tekrarlanırsa gideceğim doktora.
Bende olmadı ama ışık çakması olursa gelin demişlerdi. Zaten yüksek tansiyon olduğu bilindiği için bana öyle demiş olabilirler. Dediğiniz gibi tekrarı olursa gidin bence de. Sorun olmadığını duyun kafanızda soru işareti olmasın. 😊
Kolaylıklar diliyorum. İnşallah sular seller gibi dogursun . Epidural sezaryene mi karşıymış doktor yoksa normal doğumda epidurale mi?
Umarım teşekkürler. hepimiz için çok kolay olur umarım. ♥️🌸
Dediğiniz gibi doğru bir karar vermişimdir umarım. Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. 🌸
Maşallah size de kızınıza da. 😍🧿 sayenizde kendi doğumum için de umutla doldum. Doğurasım geldi benim de. Kızda bi hareket yok ama. 😄
Kız maşallah size ya nasıl enerjim yükseldi doğuruvercem şimdi gidip🤣 Göbeğimle yeni bi konuşma yapmaya başladım. Bak elalemin kızı kolayca doğuyor uğraştırma beni diye 🤣🤣
Ben de sizin gibiyim. Gördün mü annecim biz de güzel bir takım olabiliriz seninle diye motivasyon çalışmalarına başladım. ☺️
Bi arkadaşım ilk çocuğunu epiduralle doğurdu ikincide istememiş. Çok zorlanmış ilkinde. Ikınamamış çünkü bebek de baya oyalanmış doğum kanalında. Şehir hastanesinde gebe okulunda da konusu geçmişti. Bi dönem epidural uygulamışlar ama sonra hastane bırakmış bu uygulamayı. Bikaç istenmeyen durum yaşandı dediler. Düşünmek bile istemiyorum Allah korusun. O yüzden epiduralsiz olacak benim de. O sancı otomatik olarak zaten ıkınmaya itiyormuş. Yani en sağlıklısı o sancıyı yaşamak
Hadi ya, o kadar etkilediğini bilmiyordum. Cesaretiniz için sizi tebrik ederim. Umarım benim de gerek kalmaz epidurale. Elimden geleni yapacağım epiduralsiz olması için.

Kızlar ben anlamadım ya sancılarım gitti, hastaneye gittik nst de çıktı 3 kere sancı düzenli aralıklarla ama açıklık yeterli değilmiş eve geldik bayadır sancım yok, böyle bi şey neden olur ya çok saçma değil mi ay delireceğim ben uyuyorum ya😂
Benim geçenlerde yaşadığım şey buydu işte, sabaha kadar sıklasıp beni uyutmayan hatta uykudan uyandıran sancılarım vardı, öyle bı kaç kez de değil 12 saatten fazla artarak devam etti hastaneye gitim 60 ve 80 iki sancım çıktı, sonra sancilarim iyice kesildi

X