2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264

Aylin çok güzel bence. Son zamanlarda doğan çocuklara koyulduğunu çok görmedim, daha çok 90lı yıllarda doğanlara koyuluyordu sanki, sizin için önemli değilse düşünebilirsiniz.

Fikir vermesi açısından biz Ela koymayı düşünüyoruz. Eşimin biz tanışmadan önce, kızı olursa adını Ela koymak gibi bir hayali varmış, ben de sevdim. Bir de bebişi ilk gördüğüm zamanki hislerime göre Deniz ismini ekleme ihtimalimiz var.

Aylin çok tatlı bence, Aylin Eda da güzel.
Biz de İdil Neşe koyacağız sanırım, iki gündür kararlı gibiyiz.

Benim için ismin anlamı daha önemli. Alina daha çok yabancı ismi gibi duruyor.
Aylin Ela güzel olabilir.
Siz de çok güzel isim bulmuşsunuz Ela. İsmiyle uzun sağlıklı bir yaşam sürsün miniğiniz.

Aylin çok tatlı bence, Aylin Eda da güzel.
Biz de İdil Neşe koyacağız sanırım, iki gündür kararlı gibiyiz.
Sizin de son ana kaldı mı son kararınız. İdil tanıdığım birki kişi var çok başarılılar. Neşe zaten başlı başına çok güzel bir isim. Evinizin neşesi. Aylin tek başına da güzel duruyor gibi bakalım.

Arkadaşlar merhaba dün sezeryanla doğum yaptım kızıma kavuştum ama ayaklarım çok berbat durumda o kadar şişti ki patlayacak sanki ne yapabilirim bilgisi olan var mı
Tansiyonun mu var canım neden öyle oldu ki benim düşük cıktı belli bir süre sonra normale döndü

Arkadaşlar merhaba dün sezeryanla doğum yaptım kızıma kavuştum ama ayaklarım çok berbat durumda o kadar şişti ki patlayacak sanki ne yapabilirim bilgisi olan var mı
Gözünüz aydın ve çok geçmiş olsun. Bir bilgim yok sadece hayırlı olsun geçmiş olsun demek istedim.

Evet evimizin neşesi olacak umarım. Sayıca fazla değil ama üç dört isim arasında gidip geldik aylardır, en son ikisini koymaya karar verdik.
Aylin çok hoş bir isim bence fonetiği de güzel, ve Aylin ler hep güçlü sağlam insanlar tanıdıklarım.

Bana elisa ismi hep elsa çizgi film karakterini anımsatıyor ne yalan söylim
Aylin de Türkçe kökenli olduğu için bence daha güzel hem bıraktığı tını da daha güzel sanki :)

Tansiyonum da normaldi hep ölçüldü dün ve bugün ama aşırı şiş hamileyken bu kadar değildi
Hastanedesin değil mi? Doktorun gördü mü ?
Önemli olabilir sezeryan sonrası bacaklarda yeni gelişen şişlik nefes darlığı idrarda azalma böyle durumlara alert olmak lazım . Nöbetçi bir hekim varsa en azından haber verse hemşireler

Kızlar ben anlamadım ya sancılarım gitti, hastaneye gittik nst de çıktı 3 kere sancı düzenli aralıklarla ama açıklık yeterli değilmiş eve geldik bayadır sancım yok, böyle bi şey neden olur ya çok saçma değil mi ay delireceğim ben uyuyorum ya

Uyu dinlen iyice , belli ki yokluyor artık enerjiye ihtiyacın olacak

Bizimde burun tıkalı temizlemeye çalışıyoruz küçük bir burun temizleyici var onunla ama yetmiyor aspiratör alacağız eşim yapacak bende cesaret edemem neden burnu tıkanıyor ki
Oksijene ciğerleri yeni alıştığı için ciğerlerindeki sıvı çıkıyor herhalde bilemedim bende tam

Aşıklarım ben 19:33 te doğurdum minnoş bi kzıım oldu 9 cm e kadar sancıları hafif hafif karışladım ama son yarım saatte 10 ıkınmada doğurdum minik bi kızım oldu 2700 Gr 50 cm uzun olacak cartolacak curt olacak derken bezimiz bile kocaman ağrım sızım yok çok şükür herşey yolunda hepimize su gibi doğumlar diliyorum

Elisa hoş geliyor kulağa. Aylin de güzel aslında ama elisa nın yanına daha Türkçe bir isim eklesen Elisa Duru gibi mesela hoş olabilir. Ama isim çok sıkıntı bence sen içine ne siniyorsa öyle yap kimseyi memnun edemezsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…