Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Yani valla daha da koymazsa sonuçlarına kendisi katlanır artık. Ne evde huzur bırakırım ne de ayrıyken shshsj
Hepimizin de ne çeşit imtihanı var böyle yaaa Allah derdimizi aratacak dert vermesin inşallah ama hepsi de basit görünen bok gibi meseleler yani.
aynen yaa kimse de demiyo bu kız hamile bi susalım saçma sapan davranmayalım. herkesten o kadar uzak durmaya çalışıyorum ki canım sıkılmasın diye ona rağmen gelip buluyorlar.

Kızlar, dünden beri mesajları okuyorum. Eşi ile eşinin ailesi ile ilgili sorun yaşayanları… son iki aydır özellikle buraya çok yazamadım bile… kimse ile konuşmayı bırakın, bir ara hayata dair bile motivasyonum kalmamıştı. Hayatım boyunca hep çalıştım yurtiçinde yurtdısında… yöneticilik yaptım, kendi paramı kazandım. Kendi imkanlarımı sağladım mücadelemi verdim. Evlendikten sonra eşimle ve ailesi ile sorunlar yaşadım. Çünkü onların istedikleri kişi değildim. Yönetilmedim. Bir senelik evliydim bitti bu iş dedikten ve evimi ayırdıktan sonra hamile olduğumu öğrendim. Hayatımda en çok istediğim duyguydu anne olmak. Bebeğimden vazgeçmek istemedim. Tek başıma bile olsa bakarım dedim. Bu süreçte eşimle toparlama aşamasına geçtik. Elimize yüzümüze bulaştırdık yapamadık. Annemi ve babamı kaybettiğim için en çok istediğim şey kendi ailemi kurmaktı. Ama eşim ailesinden ayrışıp benimle aile olamadı. Olsun be oğlum kedim ben aile oluruz dedim. Cebindeki son kuruşa kadar kardeşini öncelikli tuttu. Ciddi tartışmalar yaşadık hatta boşanma davası bile açtık. Ona ve kendime değil, bir bebek doğduğunda babasını tanıması ileride ona “ben elimden geleni yaptım “ demenin vicdani rahatlığını yaşamak adına şans verdim. Kalbimde belki veremedim o şansı. İçim kırık dökük. Nereye kadar gider bilmiyorum. Ama sakin olmanın, mantıkla kararlar almanın önemini biliyorum. Gemileri yakmak belki bir kaç dakikamızı alır. Size diyeceğim şey şu ki, sakin olun. En azından şimdilik sakin olun. Bebekler sağlıkla kucağımıza gelsin. Normalimize dönelim. Fiziksel ve psikolojik olarak iyileşelim. Zamanla sindirelim, gözlemleyelim. Birilerini cezalandırmak isterken içimizdekine bedel ödetmeyelim. Doğru zamanda doğru şekilde dingin kararlar almak ve duyguları sindirmek önemlidir. Kim için olursa olsun üzülmeyelim. Çünkü biz anne olacağız ve artık daha güçlü daha mutlu olmamız lazım. Hiç bir öfke , hiç bir olay içimizdeki mucizeden önemli değil… 🙏🏻 blocked blocked outoffit outoffit
Doğru kararları vermek sakin kalmak gerçekten çok zor şeyler. Ama anne olarak sanırım artık “sakin kalmak” kelimesini düstur edinip herşeyi enine boyuna düşünmek zorundayız. Şuan sakin kalabilmek için kendimi zorluyorum. Umarım herşey güzel olacak.

Hadi toplandık gittik yolladık adamları 😃 sabaha kadar uykusuz gecelerde boklu bezlerle biz uğraşacagız. Bırakın onlarda uğrassın arkadaslar 😂 bavul alıp gitmemiz onlara iyilik. Şaka bir yana görsünler koklasınlar kucağına alsınlar. Baba olsunlar bi, emek versinler, öğrensinler… bizle bir gün bağları olmazsa bile bebekle olsun… sonra bakarız. Aceleniz ne :))) outoffit outoffit blocked blocked

aynen yaa kimse de demiyo bu kız hamile bi susalım saçma sapan davranmayalım. herkesten o kadar uzak durmaya çalışıyorum ki canım sıkılmasın diye ona rağmen gelip buluyorlar.
Demezler. İlla bir çıkıntılık yapan bulunur. İyi ki burası var cidden her konuda bu kadar görüşü karşılıksız ücretsiz shshjs alabiliyoruz. Bazen kendi yakın arkadaşlarımla paylaştığımda da sinir oluyorum çünkü sonrasında. Hem abuk sabuk akıllar veriyorlar ya da tam tersi sana ne karışma konuşursa konuşsun falan diyorlar. O kadar şeyi boşa anlatmış muamelesi yani. Al işte bu salağa anlatırsan vereceği akıl da bu kadar olur falan diyorum yani daha çok pişman oluyorum.

sanci agri sizi hic yok ama tas gibi sert karnim uykumdan dahi uyandiracak kadar soracagim carsamba kontrolumde. bebek de cok hareketli evet, ilk gebeligimde bu kadar hareketli degildi elimle durterdim surekli orda mi diye, bu icerde takla atiyor sanki. ama bu karnin sertlesme olayi canimi sikmaya basladi bir sorayim ben bunu daha 2 ay var her gece boyle zor
Bebekler anne karnında kendini belli eder bence bu aktif bi bebek olacak ondan durmuyor olabilir 😅😅😅 sancı bana başka günler de giriyor zatn ama sertleşme bende çok sık yaşamaya başladım.

Hadi toplandık gittik yolladık adamları 😃 sabaha kadar uykusuz gecelerde boklu bezlerle biz uğraşacagız. Bırakın onlarda uğrassın arkadaslar 😂 bavul alıp gitmemiz onlara iyilik. Şaka bir yana görsünler koklasınlar kucağına alsınlar. Baba olsunlar bi, emek versinler, öğrensinler… bizle bir gün bağları olmazsa bile bebekle olsun… sonra bakarız. Aceleniz ne :))) outoffit outoffit blocked blocked
Valla hayatta en tatmak istediği duygudan ailesiyle lak lak yapma uğruna mahrum kaldığında ben tatmin olmuş olurum kendi adıma 😂 Şaka bir yana tabi ki bu yaşansın ben de istemem. Bir kere çocuğumun suçu ne? O neden aylardır sesini duyduğu babasını doğduktan sonra göremesin? Ama herkes duracağı yere bilecek.
Laf arasında şunu da iliştirdim dün kesinlikle doğuma gelmeyecek annen dedim. Yok hevesleniyormuş bilmem neymiş. Onun çocuğa falan heveslendiği yok maksat işte sen baba olduğunda annen de yanında olmuş olsun. Bu yani dedim. Ama istemiyorum hastaneye adım atmayacak. Ne zaman benim annemin izni biter gider o zaman gelecek diğer aile bireylerin de annen buradayken gelip dağılacak dedim. 😂

Demezler. İlla bir çıkıntılık yapan bulunur. İyi ki burası var cidden her konuda bu kadar görüşü karşılıksız ücretsiz shshjs alabiliyoruz. Bazen kendi yakın arkadaşlarımla paylaştığımda da sinir oluyorum çünkü sonrasında. Hem abuk sabuk akıllar veriyorlar ya da tam tersi sana ne karışma konuşursa konuşsun falan diyorlar. O kadar şeyi boşa anlatmış muamelesi yani. Al işte bu salağa anlatırsan vereceği akıl da bu kadar olur falan diyorum yani daha çok pişman oluyorum.
ben de eşime,ne güzel bi sürü hamile kadın var kimse de bıktım senin bebeğinden demiyor orada, diyorum burası için :KK70: Dünkü olayı mesela anneme anlatamam zaten nefret ediyor damattan, eşime daha fazla bahsedemem yarın bir gün kardeşim için ben sineye çekerim o çekemez, arkadaşlarımla oturup onları çekiştiremem dedim en iyisi kızlara yazıp rahatlamak.İyi ki varsınız.

ben de eşime,ne güzel bi sürü hamile kadın var kimse de bıktım senin bebeğinden demiyor orada, diyorum burası için :KK70: Dünkü olayı mesela anneme anlatamam zaten nefret ediyor damattan, eşime daha fazla bahsedemem yarın bir gün kardeşim için ben sineye çekerim o çekemez, arkadaşlarımla oturup onları çekiştiremem dedim en iyisi kızlara yazıp rahatlamak.İyi ki varsınız.
Aynen öyle canım. Başkasına anlatmak da çoğu zaman pişmanlık. Ben anneme anlatmasına anlatırım mesela ama onun kafasını niye bunla meşgul edeyim başka derdi mi yok yani diyorum. Hem kocamın ailesi her şeyden habersiz orada gününü gün ederken benim annem neden kasılıp sinir olsun? Kardeşlerime de anlatmıyorum zaten başlarda çok problemimizi duydular ilk evlendiğimiz zamanlar şimdi de duyup iyice evlilikten soğuyup korkmasınlar benim yüzümden diye .

Hayatta çok duygusal olan insanların kazandığını görmedim ben. Şahsen herkes zor şeyler yaşıyor ama süreçleri doğru yönetmek, vicdanen rahat olmak en önemlisi. Dolayısıyla hata yapan biz olmayalım. Gitmek, ayrılmak hele boşanmak en kolayı… Eskiden hata yapsak bizim kaderimizi etkiliyordu şimdi doğmamış bir bebeğin etkileyecek. Bu süreçleri geçiririm, güzel olmasını denerim. Olmuyor mu biraz sakin kalırım. Doğru zamanı beklerim. Sonra ben suçlu kalkmam o masadan. Ama herkes vicdanı ile kalır. O yüzden siz hata yapan olmayın. Birinin annesi mi arıyor devamlı arasın… isterse gitsin annesine sarılsın uyusun :) parasını kardeşine mi veriyor. Boşandığınızda yine verecek. Belki başka kadına verecek. Lohusa gibi zor, doğum gibi hassas bir dönemi tek basımıza mücadele ile neden geçirelim… mantıklı değil :)

Önceden özele gidiyorum demişsin ya eskilerden bi tane bulsan yeter aslında, yada şöyle anlarsın bebeğin kilosu hep normal haftaya göre önde denmişse sana başından beri öyledir demek
Yeni kendi doktorumdan cikdim kuzum cok sukur bi sorum yok dedi GA 28+4 cikdi kilomuz 1300 gayet iyi bi sorun yok dedi cok sukur cvplar icin cok tskr ederiz kafasi asada dedi ama normal bu haftalarda artik asada olur dedi donmez daha dedi 🤷‍♀️

Bebekler anne karnında kendini belli eder bence bu aktif bi bebek olacak ondan durmuyor olabilir 😅😅😅 sancı bana başka günler de giriyor zatn ama sertleşme bende çok sık yaşamaya başladım.
nasil bir sanci giriyor kasiklara mi karnina ve ya beline mi? sanci yogunsa ntsye girmekte fayda var aslinda benim henuz baslamadi sancilar sadece sertlesme ama yarin randevuda soracagim

kizlar yazilanlari okuyorum ama soyleyecek birsey bulamiyorum. Guzel giden evlilik cennet gibi, eminim sorunlu evliliklerde bir o kadar kotudur. Biz uzak yasiyoruz diye belki iki taraflida aile sorunu yasamadik hic senede iki kez goruyoruz zaten kisin ve yazin. Esim kendi annesiyle mesafeli zaten yildizlari barisamamis hic cocukluktan beri ama ben severim kv yi. Bana iyidir sag olsun anne gozuyle de degerlendirirm biraz anlamaya calisirim.
Biz trye gidince hem bizimkilerde hem esimin ailesinde ortak kaliriz bir sorun olmadi hic ama oyle zamansiz gereksiz arama yapmaz hicbiri ya da bizden para istemez kimse. Bunlar can sikici seyler.
Daha cok vericidirler ev alirken iki ailede doviz olarak yardim etti ki zordur tr de su an doviz yardimi yapmak aslinda o yuzden hakkini odeyemem kimsenin.
Problem varsa sanirim en iyi yol once konusup cozmeye calismak oylr habersiz aileye para verilmez cok ayip bu bir kere.
Diger olayda da surekli aksam saatlerinde insanlar aranmaz en kotu outoffit outoffit ailesini kibar bir dille uyarirsin aksam musait olmuyoruz yorgunuz hamileyim gunduz ararsiniz diye

Kızlar selam, ben uygulamaya göre 28+2 oldum. Ama ultrasona göre bebek 1 hafta ileride. Yani 29 oldum diyebiliriz. Ev taşıma işleri vs derken şeker yüklemesi yaptıramamıstım. Bugün aile hekimine gittim orada yaptırmak için. Saat konusunda yetişmeyeceği için şimdi şeker yüklemesi yapamayız dediler ve ısrarla şeker yüklemesi yaptırma, gerek yok, bebeğin büyümüş, kan değerlerinde sorun yok zaten , neden yaptıracaksın vs dediler. Kafam karıstı…herkes yaptırdı sanırım değil mi? Ben geç mi kaldım acaba ya

ben de yaptırmadım kuzu doktorum gerek yok dedi. hem çok kilo almamışsın hem değerlerin normal, ailede de şeker öyküsü yoksa yaptırma dedi

outoffit outoffit Canım bende benzer tartışmalara girmiştim. Ailen gelmeyecek, sen gelmeyeceksin vs vs… o öfke hali ile. Savaşmak anlamsız anlamıyorlar. Rahatsızlığını söyle, sınırlarını çiz, ama yıkıcı şekilde yapma bence. Ben eşime “benim senin ailenle bir savaşım olamaz. Çünkü ben ailenle evlenmedim. Onlar saygısızlık yaptığında onlara kızmam, bu cesareti senden buldukları için sana kızarım. Bebek isterken aile olacağımıza inanmıştım ama seninle çok yalnızlaştım. sen ailenden ayrılıp başkası ile aile olamazsın bunu anlıyorum. İstersen anlaşmalı olarak bitirelim bir an önce. Maddi şeylerin bir önemi yok. Ben bizi öncelikli kılmamana kırgınım. Doğuma ailen gelebilir biz kötü şeyler yaşasak bile babanın yaşı var onun bebeği görmesini isterim .” Dedim kardeşine verdiği parayı geri alıp evi değiştirip yeni eşyalar aldı 😂kardeşi küstü, biz de çay içiyoruz. Evlilik nereye gider bilmiyorum ama süreç mantıkla ilerliyor… outoffit outoffit blocked blocked

Kızlar selam, ben uygulamaya göre 28+2 oldum. Ama ultrasona göre bebek 1 hafta ileride. Yani 29 oldum diyebiliriz. Ev taşıma işleri vs derken şeker yüklemesi yaptıramamıstım. Bugün aile hekimine gittim orada yaptırmak için. Saat konusunda yetişmeyeceği için şimdi şeker yüklemesi yapamayız dediler ve ısrarla şeker yüklemesi yaptırma, gerek yok, bebeğin büyümüş, kan değerlerinde sorun yok zaten , neden yaptıracaksın vs dediler. Kafam karıstı…herkes yaptırdı sanırım değil mi? Ben geç mi kaldım acaba ya
Bende yaptirmadim canim doktor gerek gormedi. Yaptirmayanlar var bu arada neden yaptirmadim diye dert etme kendine.

outoffit outoffit Canım bende benzer tartışmalara girmiştim. Ailen gelmeyecek, sen gelmeyeceksin vs vs… o öfke hali ile. Savaşmak anlamsız anlamıyorlar. Rahatsızlığını söyle, sınırlarını çiz, ama yıkıcı şekilde yapma bence. Ben eşime “benim senin ailenle bir savaşım olamaz. Çünkü ben ailenle evlenmedim. Onlar saygısızlık yaptığında onlara kızmam, bu cesareti senden buldukları için sana kızarım. Bebek isterken aile olacağımıza inanmıştım ama seninle çok yalnızlaştım. sen ailenden ayrılıp başkası ile aile olamazsın bunu anlıyorum. İstersen anlaşmalı olarak bitirelim bir an önce. Maddi şeylerin bir önemi yok. Ben bizi öncelikli kılmamana kırgınım. Doğuma ailen gelebilir biz kötü şeyler yaşasak bile babanın yaşı var onun bebeği görmesini isterim .” Dedim kardeşine verdiği parayı geri alıp evi değiştirip yeni eşyalar aldı 😂kardeşi küstü, biz de çay içiyoruz. Evlilik nereye gider bilmiyorum ama süreç mantıkla ilerliyor… outoffit outoffit blocked blocked
Grubun aklı sensin kesinlikle 😁 bu cümleleri ezberlemem lazım. Akıllı kadın evliliğini kurtaran kadındır diye düşünüyordum onu hatırladım şuan. Tabi her evlilik kurtarılcak diye bişey yok ama bu tarz şeylerde sanki çevirmeyi bilmek lazım ve sağlam durmayı

nasil bir sanci giriyor kasiklara mi karnina ve ya beline mi? sanci yogunsa ntsye girmekte fayda var aslinda benim henuz baslamadi sancilar sadece sertlesme ama yarin randevuda soracagim
Karında oluyor ilk başta sol tarafta başladı sanki gaz gibiydi tuvalet hissi vardı karnımda oluyor genelde ama sancının şiddeti büyüktü zamanla 10 günde bir 5 günde bir olmaya başladı çok şiddetli olmaya başladı doğum sancısı kadar kötü diyebilirim doktorum normal sancı da kasılma da yaşarsın beden kendini doğuma hazırlıyor dedi yani belli süreler de sık olmadıkça normal dedi

Ahşap yatak daha güvenli, park yatak sabitlenmeyebiliyor çıkabiliyor vs. Yani birkaç youtube kanalında görmüştüm çocuk araya sıkıştı/düştü diye anlatanları. İkisinin arasında kaldıysan yerin de varsa ahşap beşik daha kullanışlı bence. Bir de park yatağa ısrarla taşınabilir diyorlar ama kurup sökmesi o kadar basit değil ve o iç yatak nasıl taşınacak mesela. Bence bir artısı yok, ama 2-3 bin bandında olsun işimi görsün diyorsan en mantıklı şey park yatak tabi.
Yok ben park beşik alsam zaten bidaha kapatıp taşımayı falan düşünmüyorum. Kırkta yılda bi yere gidicez de park yatak mı taşıcaz. Bebiş de 2 günlük falan gittiğimiz yerde koltukta yatabilir 😂 Beşik sponsorumuz var eşimin kuzeni alacak maddiyat önemli değil beğenin bana atın dedi 🤭

Yeni kendi doktorumdan cikdim kuzum cok sukur bi sorum yok dedi GA 28+4 cikdi kilomuz 1300 gayet iyi bi sorun yok dedi cok sukur cvplar icin cok tskr ederiz kafasi asada dedi ama normal bu haftalarda artik asada olur dedi donmez daha dedi 🤷‍♀️
İyi sevindim bende 26+4 de gittim benim ki de o zamandan beri aşağıdaydı normal demek

X