2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben wee nin aldım tam yuvarlak diye sipariş ettim yarım ay geldi, sinir oldum, onlar tam yapismiyor, aventinkiler de aşırı pahalı olmuş, şimdilik elimdeki wee ile denerim eğer yapismazsa aventin yuvarlak olanını alirim. Ben meme ucu yarasından çok çektiğim için onları öncesinde hazır ettim. Bı de benim göğüs uclarim hiç yok yine bebek kavramayı öğrenene kadar bir süre silikon uç kullanırım diye aldım doğumdan önce. Hastane çantama koydum.
Benim meme ucum hiç yoktu ama hamilelikle beraber kendi gelişti gbi duruyor şu an . Fakat uçları aciyor hatta sarımsı lekeler var demiştim . Yara olucak gbi duruyorlar arada nemlendiriyorum bakalım eğer bebek emmezse hastanenin karşısında eczane var oradan aldiriveririm diye düşündüm . Emme ile ilgili bir suru şey düşünüyoruz inşallah hiçbirine gerek kalmaz 🙏

Merhaba herkese. Aklıma yeni geldi doğumdan birkaç gün önce göğüslere sogan suyu sürünce daha rahat emziriliyor diye duymuştum. Yara olmuyormuş ya da daha az oluyordur. Ya da etkisi yoktur😊. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Bir arkadaşımda gormüstüm ilk. Sezaryenden önceki gece soğanı ikiye bölüp gögüslerinde bekletmişler bir süre. Hiç yara olmadı demişti. Kremler için de son zamanlarda sürmeye baslayın diyorlardi.

Kız nasıl çok var yarın 38 oluyor artık. Her an başlayabilir sancılar heyecan yapmamak mümkün değil 🤣 Ben de gün içinde çok uyuyorum. Ama sabaha karşı 5 gibi uyanmalar bitirdi beni. Deliksiz gece uykusu gibisi yok. Bol bol uyu o yüzden 😍
Uykusuzluğu ben de çekiyorum ya. Gece kaç olursa olsun bı uyandım mı bittim. Daha da uyuyamıyorum. Tam kalkacağımzaman d auyku bastırıyor sersem gibi oluyorum. Gündüz uyumak zorunda kalıyorum. Böyle bir kısır dongü.

Bugün kontrolüm vardi .35+6 2850 gram olmuş bebiş. Boyu da 49 cm dedi . 37.haftada çatı muayenesine cagirdi . Onun dışında yine nst yapmadı :) Kendini takip et 5 dk da bir sancin gelirse hastaneye gel dedi 😂
Normal doğum yapabileceğime dair inancının az olduğunu hissettirdi bana ama çatı muayenesinden sonra karar vericez dedi 🤷 En başından beri kaygılı bir insan olduğumdan normal doğum istememe bile şaşırdı 🤷😀
Benden haberler bu şekilde ...

Uykusuzluğu ben de çekiyorum ya. Gece kaç olursa olsun bı uyandım mı bittim. Daha da uyuyamıyorum. Tam kalkacağımzaman d auyku bastırıyor sersem gibi oluyorum. Gündüz uyumak zorunda kalıyorum. Böyle bir kısır dongü.
Ya gündüz uyuyabiliyorsan çok iyi ben normalde de günü maksimum 6 7 saat uykuyla kapatırdim. Şimdi 4 5 saat anca uyuyorum gündüzleri mümkün değil uyuyamıyorum . Hamileler çok uyur derler ben hamile kaldığımdan beri böyleyim çözemedim 🤷

Gündüz vaktin oluyorsa bol bol uyu sen ☺️

Merhaba herkese. Aklıma yeni geldi doğumdan birkaç gün önce göğüslere sogan suyu sürünce daha rahat emziriliyor diye duymuştum. Yara olmuyormuş ya da daha az oluyordur. Ya da etkisi yoktur😊. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Bir arkadaşımda gormüstüm ilk. Sezaryenden önceki gece soğanı ikiye bölüp gögüslerinde bekletmişler bir süre. Hiç yara olmadı demişti. Kremler için de son zamanlarda sürmeye baslayın diyorlardi.
Sogani bende not almışım . Buradan bir arkadaş yazmıştı hatta 👍

Her emzirme sonrası sağım yapmıyorum, süt kalmamıştır diye düşünüyorum o sebeple sagmiyorum. Geceleri çok aktif emziremiyorum ben uykulu bebek gergin olmuyor, sabah uyandığımda sağıyorum bir kere gün içinde emziriyorum peşi sıra mama veriyorum. Süt azalınca zaten çekmiyor uğraşmıyor bebiste. Süt azaldığı için sağım yapma gereksinimi duymadım hiç
Ben de senin gibi düsünüyordum. Ama süt dolup emerken boşalan bir şey degilmiş. Emerken ve sağarken de üretiliyor. Bebek çok iyi cekmiyorsa emdikten sonra sağ ki bebek emmeye devam ediyor sansım vücudun ve üretmeye devam etsin. Yoksa ihtiyacı bu kadar der ve fazlasinı uretmez. Bir de şöyle bir şey var emdikten sonra sağınca daha yaglı süt geliyor. Onu da başka bir oğünde içirirsin bebeğine. Benim planlarım bu şekilde ilk başlar için. Allah'ım herkese sağlıkla, huzur ve güzellikle planlarını uygulamayı nasip etsin🤲

Bugün kontrolüm vardi .35+6 2850 gram olmuş bebiş. Boyu da 49 cm dedi . 37.haftada çatı muayenesine cagirdi . Onun dışında yine nst yapmadı :) Kendini takip et 5 dk da bir sancin gelirse hastaneye gel dedi 😂
Normal doğum yapabileceğime dair inancının az olduğunu hissettirdi bana ama çatı muayenesinden sonra karar vericez dedi 🤷 En başından beri kaygılı bir insan olduğumdan normal doğum istememe bile şaşırdı 🤷😀
Neden ki bir sorun yoksa normalde doktorlar normal doğum öneriyorlar. Hele ki ilk doğumlarda. Hakkında hayırlısı olsun canım. Sezeryan da olsa sağlıkla kucağına aldın mı normal doğum olmuş olur zaten. En önemlisi sağlıkla gelmeleri.

Maşallah kilosu da güzel boyu da uzun olacak gibi. Geçen cuma benim de 35+6 idi 2885 gram 49 cm doktor baya uzun kız olacak demişti. Hatta her dr gittiğimde aynısını söyler uzun olacak. Devlette olunca bazen farklı dr bakıyor.

Bende yaptım cnm bi gece öncesi dehil, doğumdan sonra odaya gelince sürdü anmem, yapma batıl inanc dedim ama gerçekten bende etkili oldu, oğlumda hiç yaşamadım göğüs ucuyla ilgili sıkıntı, bu oğlumda da yapıcam

Doğum yapan kızlar size önerim yemeklerin üzerine bol dereotu ekleyin. Dereotu bebeklerde müthiş gaz çıkartıyor. Hatta ben oğlumda gaz çıkartıcı şurup almıştım bebeğe dereotu suyundan hazırlanmış bir şuruptu. Eskiden onu kaynatıp bebeklere verirlermiş gaz problemi için. Tabi 6 aya kadar verilmez bi şey bebeğe ama anne yerse de ya da kaynatıp suyunu içerse çok faydası oluyor.

Doğum yapan kızlar size önerim yemeklerin üzerine bol dereotu ekleyin. Dereotu bebeklerde müthiş gaz çıkartıyor. Hatta ben oğlumda gaz çıkartıcı şurup almıştım bebeğe dereotu suyundan hazırlanmış bir şuruptu. Eskiden onu kaynatıp bebeklere verirlermiş gaz problemi için. Tabi 6 aya kadar verilmez bi şey bebeğe ama anne yerse de ya da kaynatıp suyunu içerse çok faydası oluyor.
Sütü de arttırıyor 👍🏻🎈

Aynı düşünceler beni de yoruyor artık kordon dolanması kakasını yapması gelişiminin durması plasenta yaşlanması faln her şeyi kafaya takmaya başladım inşallah hiç biri gerçekleşmez iyi düşünelim iyi olsun 😘
Bunlar çok nadir olan şeyler, gözetim altındayken de bebeği riske atmaz. plesanta yaslanmasi haftalarca farkedilmezse sıkıntı, kordon dolanması normal doğumda zorluk yapabilir, 37. Haftadan sonra gelişim durması diye bişey söz konusu değil en fazla kilo alımı durur, kakasını yapması bir tek aciliyet barindiriyor onu da belli haftadan sonra yaptıkları için doktorlar yakın takibe alıyor anne ve bebeği. Çok şükür ölü doğum oranları da ani bebek ölümleri de hem ülkemizde hem dünyada çok çok düştü.

Benim meme ucum hiç yoktu ama hamilelikle beraber kendi gelişti gbi duruyor şu an . Fakat uçları aciyor hatta sarımsı lekeler var demiştim . Yara olucak gbi duruyorlar arada nemlendiriyorum bakalım eğer bebek emmezse hastanenin karşısında eczane var oradan aldiriveririm diye düşündüm . Emme ile ilgili bir suru şey düşünüyoruz inşallah hiçbirine gerek kalmaz 🙏
Göğüs uclarin yeterli derecede varsa hemen almana gerek yok, çok çok aciliyeti olan bişey değil beslenme aparatı olarak. Benim büyüyünce iyice gerildi ve uçlar kayboldu, ilk zamanlar kullanmam gerekecektir diye düşünüyorum, bı de yara olayı beni korkutuyor. İlk hamileliğimde çok erken başlamıştı bunda o kadar değil ama yine de endişelerim var yara klmasiyla alakalı, o yüzden ayva cekirdeginden jel yaptırdım anneme onu surmeye başladım bayadir. Belki de ondan dolayı bu sefer erken başlamadı acıması.

Bunlar çok nadir olan şeyler, gözetim altındayken de bebeği riske atmaz. plesanta yaslanmasi haftalarca farkedilmezse sıkıntı, kordon dolanması normal doğumda zorluk yapabilir, 37. Haftadan sonra gelişim durması diye bişey söz konusu değil en fazla kilo alımı durur, kakasını yapması bir tek aciliyet barindiriyor onu da belli haftadan sonra yaptıkları için doktorlar yakın takibe alıyor anne ve bebeği. Çok şükür ölü doğum oranları da ani bebek ölümleri de hem ülkemizde hem dünyada çok çok düştü.
Annelik işte nadir de olsa bi kere aklına düşünce sürekli kafanı kurcalıyormuş sürekli bizde de daha kucağımıza almadan ya şöyle olursa ya böyle olursa diye kafamızda kurmaya başladık şimdiden 🙄

Evet burcusami burcusami söylemişti bunu, ilk ondan duymuştum ben de. Hastaneye giderken bı baş soğan goturcem muhakkak 😁 o gece goguslerimde bekleticem. Ben bir gece önceden yarış yaptigim için mecb

Neden ki bir sorun yoksa normalde doktorlar normal doğum öneriyorlar. Hele ki ilk doğumlarda. Hakkında hayırlısı olsun canım. Sezeryan da olsa sağlıkla kucağına aldın mı normal doğum olmuş olur zaten. En önemlisi sağlıkla gelmeleri.
Bakalım ,çatı muayenesinden sonra belli olur zaten dedi 🤷 Hangisi sağlıklı olucaksa öyle olsun kesinlikle ...

X