2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok geçmiş olsun, şifayı kapmayan yok sanırım grupta, inanılmaz ağır geçen bı grip var ortalıkta. Umarım kolaylıkla atlatırsın evin düzenini filan düşünme, strese girme, bebeğin hastanede giyeceği bı kaç parça eşya ile beslenme aparatlarını steril ettiysen gerisini umursama. Eşyalar dolaplar bebek gelince de hallolur. Kardeşin de hızlıca toparlar umarım. Onunki de basit bı operasyon değil, şimdiden şifalar diliyorum ona da.

Ben kasılmaları hiç anlamadım bugüne kadar. Yalnız bugün NSTde dikkat ettim, bir an bebeğin nabzı yükselmeye başlıyor, aynı anda bçkarnımın bir tarafına toplanıyor gibi bir his, yavaş yavaş bri tarafım hafif şişiyor gibi, o arada sancı değeri de 50-60 oluyordu. Sanırım kasılmalar bunlar, en azından karnımda ne hissedince ne oluyor onu biraz anladım.

35 ten beri azalma vardı ama bir azalıp bir artıyordu yine az dedi. zaten benim bebiş ters olduğu için her türlü Sezeryan olacaktı ama suyu da az olduğu için daha fazla beklemeyelim gerek yok dedi canım
Benim ilk bu hafta söyledi azalmış diye 4 gün sonra yine çağırdı bakalım ne diyecek almak isteyecek mi merak ediyorum

Çok teşekkür ederim, bu son haftalar iyice sıkıştırdı sanki hepimizi. Grupta birçoğumuz hasta, yoğun. Bakalım hayırlısıyla toparlarız inşallah.

Çok sevindim. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah. Sağlıkla büyütün kızınızı.

Evet oradan anlasiliyormus zaten, bebeğin hareketleri ve kalp atışı ile bağlantılı demişti kızlar da kasılma ve nst de çıkan sancıların.

Allah anali babali büyütsün çok şükür sağlıkla kavuştunuz

Doğduğu kadar ver canım almıyorsa doyuyor demekki ben ilk acemilikle kızıma hem meme hem mama veriyordum çok zayıftı mamayada alıştı gece veriyordum genelde burnundan kusuyordu insan ilk gebelik yalnizda büyütünce bilemiyor nasıl korkmuştum bı akşam burnundan gelince yedikleri,resmen boguyordum çocuğu o da doydugunu anlamiomus bende habire veriodum icioduda tosbağ 2 kilo doğdu tosuncuk gibi olmuştu

Ay ben bunu anlamlandıramamıştım (ne kadar uzun bi kelime çıktı ortaya )
Bende de oluyor içim böyle kıpır kıpır kalbimde bir tuhaflık çarpındı gibi hızlı atma demek ki sende de oluyormuş.

Ooo ah cnm ya senin desteğe ihtiyacın varken kardeşin keşke senin bu dönemine denk getirmese idi ameliyatını ,niye öyle oldu ki hem çalışıyorsun hem hem kendi düzenin aksamis senin aksine yardıma ihtiyacın var dinlenmende gerek ben 35 içindeyim hiç iş yapamıyorum yemek hazirlarsam anca yaş 37 belki ondandır bilemem ama zorlanıyorum şahsen şimdi yazını okuyunca kıyamadım sana Allah yardımcın olsun her iş yolunu bulur elbet yvs yvs valizini hallet ev düzeni çok mühim değil ben beşik aldım tek portatif oda oda taşırım

Kızlar ne olur ne olmaz diye mamada aldım attım valize golden goat 1 aldım kızım sma içmişti bunu deneyim dedim bu seferde keçi sütü alerjik yapmaz ins bakalm 2024 girdi herşeye zam dayadilar malum bezler mamalar zamdan faydalanacak

Kızlar kontrol sıklığınız ne kadar ben yarın acilden girmeyi deneyeceğim devlet hastanesine gittiğim için randevu bulamıyorum sürekli en son 25inde gitmiştim çok uzun değil de mi arası bi korku geldi birden çok mu uzattım arayı diye

Ay ben bunu anlamlandıramamıştım (ne kadar uzun bi kelime çıktı ortaya )
Bende de oluyor içim böyle kıpır kıpır kalbimde bir tuhaflık çarpındı gibi hızlı atma demek ki sende de oluyormuş.
Ben de bı tek bende oluyor sanıyordum ilk zamanlar telaş edip koşa koşa tansiyon ölçmeye gidiyordum bı de. Normalmis demekki

Sağol canım. Kardeşim kendince iki üç haftada toparlar o arada da doğum olursa destek olur diye düşünmüş gelme desem de küsebilir diye tamam dedik. Ben de 37 yaşındayım, hatta yarın 38 oluyorum, ilk gebelik, çok zorlandığımı hissetmedim bu haftaya kadar şükür ama böyle hasta olunca, işler de üst üste yığılınca bi bunaldım.
Bir de ben evin en büyük çocuğuyum, genelde desteğe ihtiyacım olacağı kimsenin aklına gelmez, şimdi bahsedince kardeşlerim annem sıkma canını, sen halledersin falan diyorlar kimse demiyor ki ben de gelsem birkaç hafta sana destek olsam mı..

3 haftada bir cagiriyordu, ilk kez bu sefer 10-11 gün sonra gel dedi, sezaryen tarihi belirlicez. En son 29 Aralık'ta gitmiştim 9 Aralık'ta gidicem tekrar. Senin de çok uzun değil bence. Normalde 8 günde bir gitsem gene mi sen geldin der

Oy maşallah gözünüz aydın olsun haftası ne güzel doğmuş ben 39 görür muyum bilemedim 35 im şuan 2750 dedi doktorum hatta geçen hafta oleydi ve şuan beni çok zorluyor bende spinal olacağım ilkide oyleydi bnmde sondami cekmislerdi bacaklara his gelince hemen yürümüştüm koridorda bakalm buda rahat geçer inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…