2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
S Sariucurtma canım iyi ki seni dinlemişim. Bugün için başka şehir hastanesine randevu aldım seninle konuştuktan sonra. Dr dedi riske atamayız vücudunda enfeksiyon var onu düşürmemiz lazım diye antibiyotik yazdı. İdrar kültürü ve idrar tahlili istedi.Son bir ayımı da enfeksiyonsuz atlatsam bir derin nefes alacağım. Çok şükür ki sonlara geldik. Orta yaşlı kadındı 60 lı yaşlarda. Diyor ki ben ilk kez karşılaşıyorum genç yaşta diz protezi ameliyatlı hamileyi diyor. Kalça protezle çok hasta varmış ama dizden yokmuş. İyi ki varsın. Akıl akıldan üstündür.🌺
Çok geçmiş olsun canım, enfeksiyon ihmale gelmez tabi, hele de senin durumunda. Neyse ki hemen farkedilmis, bı iki güne antibiyotik tedavisiyle tamamen kurur enfeksiyon.

Selamlar normalde bu hafta gitmem gerekiyor korkudan gitmek istemiyorum bazıları doğumı tetiklediğini söylüyor tek parmakla falan mı kontrol ediyor? Ne kadar sürüyor toplamda
Eldiveni taktı jel sürdü iki parmağına sonrası malum 😂😂 ama dediğim gibi ben kendimi kasmadım sende kasma herkesin dediğine göre kastığın zaman rahatsız edici olabilirmiş 🫠 bide ben aşırı doğurmak istiyorum artık diye gittiğim içinde çatıdan sonra kesin açılmam olur falan diye mutlu mesut yattım koltuğa 😂😂 Buda rahat geçmesini sağlamış olabilir 😂😂

Kızlar biraz tatsız bişey geldi başıma. Foşurt diye idrarımı kaçırdım resmen. Tuvalete tam giricem hangi akla hizmetse bi su içeyim önce dedim. Tuvaletin önünde manevra yapmamla boşaldı resmen. Su gelmediğine de eminim çünkü sıkışmış durumdaydım. Normal zamandaki gibi tutamıyoruz sanırım sıkışınca hemen gitmek lazım. Kendimi çok aciz hissediyorum ya kötü bi duygu 😔
Ay ne demek öyle o. Ben eşimin gözüne baka baka bıraktım ya şarıl şarıl. Hem de tam tuvaletin önünde😂 şuan da hapursam gidiyor birkaç gündür ped kullanıyorum maalesef. Biliyorum yasak ama napim sürekli kaçıyor.

Bayanlar birsey sorucam ben şuan 34 haftalik gebeyim yalniz ultrasondkai kontrollerde iki haftadir bebegin kafasi normale gore 4 hafta önde gidiyormus.Ve bu sebepten dolayi sezeryan dedi hem devlet hem ozel hastane.Dogum icin cok takilmiyorum ama bu kafa buyukligu mevzusu canimi sikmaya basladi.Genetik olabilir dediler.İkili taramam orta riskliydi vee seker yuklememde normaldi ama yinede kaygilaniyorum.Bu sekilde basina gelen var mi?

Başıma gelmedi ama bazı anomalilerin ultrason görüntüsü olarak sonradan oturduğunu netleşebildiğini biliyorum.
Bence riske atmayıp perinatolojiye yeniden muayene olmalısın görüş almalısın.

Eldiveni taktı jel sürdü iki parmağına sonrası malum 😂😂 ama dediğim gibi ben kendimi kasmadım sende kasma herkesin dediğine göre kastığın zaman rahatsız edici olabilirmiş 🫠 bide ben aşırı doğurmak istiyorum artık diye gittiğim içinde çatıdan sonra kesin açılmam olur falan diye mutlu mesut yattım koltuğa 😂😂 Buda rahat geçmesini sağlamış olabilir 😂😂
Ve korkma herkeste doğumu tetiklemiyor bak bana hala doğurmadım 😂😂🙈
Evet her şey kafada bitiyor biraz da olsa rahatlattın çok sağol 🙏🏻🙏🏻 inşaallah hayırlısıyla çok sancı çekmeden gelir bebişlerimiz

Benim doktorum da ilk 12 hafta vajinal USG ile muayene ediyor. Anomali varsa daha net yakalayabilmek için. Neyseki 12. Haftadan sonra karından devam ediyor.
Ben hamile kalmaya çabalarken bakıldı bayağı 😑 neyse ki doktorumu değiştirdim, şimdiki doktorum sadece bir kez kalp atışını net duyabilmek için bakmıştı.

Kızlar bir şey sormak istiyorum sizlere idrar tahlilinde lökosit negatif idrarda wbc 24 biraz enfeksiyon var galiba değil mi haftaya çarşamba kontrolüm o güne kadar ne önerirsiniz bol su dışında
İdrarda lökosit , nitrit ve bakteri negatifse kanda wbc yüksekse başka bir enfeksiyonun olabilir. Bence sonuçlarını aile hekimine de olsa göster çarşambayı bekleme

Ay evet rahat olmak lazım, insana ister istemez tedirginlik geliyor. Vajinal muayenelerde derin bir nefes alıp içimden iyi şeylere düşüün diye kendimi telkin ediyorum😅😅

Ocak 4 te 37+0 oluyorum. O gün basliyor. Yılbaşından sonra da okuldayim yani. Ne bitmez hamilelik
Sizi böyle dedikçe aklıma erkek kardeşim geliyor. Hamileliğin ilk zamanları bizde kalıyordu, eşim ve benden sonra ilk öğrenen, bulantılı zamanlarıma falan da şahit oldu şimdi de ağrılardan muayenelerden bahsedince doğsa da bitse şu çile diyor. 😄🤩

Ben hamile kalmaya çabalarken bakıldı bayağı 😑 neyse ki doktorumu değiştirdim, şimdiki doktorum sadece bir kez kalp atışını net duyabilmek için bakmıştı.
Ben de gebelik için tedavi olurken baya alttan muayene olmuştum, rahim filmi, aşılama filan da yaptırmıştım, rahim ağzından biyopsi ve iki kez de ameliyat geçirdim, rahim ağzında yapışıklık olmaması için metal çubuk gibi biseyle bile girildi rahme. O yüzden vajinal USG bana çok basit geliyor, ama elle muayeneyi sevmiyorum. Onu yapmıyor hamilelikte şükür.

Kızlar bir şey sormak istiyorum sizlere idrar tahlilinde lökosit negatif idrarda wbc 24 biraz enfeksiyon var galiba değil mi haftaya çarşamba kontrolüm o güne kadar ne önerirsiniz bol su dışında
Kanda wbc yüksek çıktığında viral enfeksiyon olduğunu dusundurur. Gribal enfeksiyonun var mı ya da soğuk algınlığı nezle vs gibi. Covid influenza...

Sizi böyle dedikçe aklıma erkek kardeşim geliyor. Hamileliğin ilk zamanları bizde kalıyordu, eşim ve benden sonra ilk öğrenen, bulantılı zamanlarıma falan da şahit oldu şimdi de ağrılardan muayenelerden bahsedince doğsa da bitse şu çile diyor. 😄🤩
Ben de çok erken öğrendim 3 haftalıkken, bi de bu gebeligimde bulantılar filan çok uzun sürdü 5. Ayıma kadar bulantı çektim, sonra da odemler, ağrılar filan hem bana hem çevremdekilere çok uzun geldi. Daha da 1 aya yakin var 😁

Bayanlar birsey sorucam ben şuan 34 haftalik gebeyim yalniz ultrasondkai kontrollerde iki haftadir bebegin kafasi normale gore 4 hafta önde gidiyormus.Ve bu sebepten dolayi sezeryan dedi hem devlet hem ozel hastane.Dogum icin cok takilmiyorum ama bu kafa buyukligu mevzusu canimi sikmaya basladi.Genetik olabilir dediler.İkili taramam orta riskliydi vee seker yuklememde normaldi ama yinede kaygilaniyorum.Bu sekilde basina gelen var mi?
Canım o bi belirti değil. Normalde de herkesin kafa boyutu farklı. Senin bebiş de büyük kafalı olacak. Doktor bana da vücuduna göre biraz büyük dedi. İki yeğenim de koca kafa doğdular ama 2 cm falan fark yani öyle belli bile olmaz gözünde farklı canlandırma.

X