2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hayırlısı buymuş demek ki. Stres yapma lütfen herşey yolunda gidecek

Şimdi görüyorum, nasıl yani çenen çıkmış?
Çok geçmiş olsun niye çıkmış ki çenen acaba çok büyük esneme hareketi falan mı yaptın?

Hayırla, sağlıkla, kolaylıkla gelsin inş

Şimdi görüyorum, nasıl yani çenen çıkmış?
Çok geçmiş olsun niye çıkmış ki çenen acaba çok büyük esneme hareketi falan mı yaptın?
Teşekkürler, nasıl çıktığını hatırlamıyorum ama hamilelikte oluyormuş, zaten KBB ye daha şikayetimi söylerken çene eklemime bakti, ağzımı açıp kapattirarak, sonra benim elimi oraya koydurdu ben de farkettim çıkan yeri. Benim arkada dislerim yok, bir çoğu cekilmisti, implant tedavisine başladığım esnada hamile olduğumu öğrenmiştim, sert şeyler yerken fazla yük bindiğinde de cikabiliyormus çene eklemi. Badem ceviz filan yerken zorlanıyordum zaten. Bı de hamileyken tüm kemikler yapısal olarak değişirmis, çene kemikleri de en çok etkilenen yerlerden biriymiş. Biz sadece çatı kemiklerimiz ya da leğen kemiklerimiz genişliyor gibi sanıyoruz ama hamilelik tüm anatomiyi degistiriyormus. Sonuç benim çenem fazla salmış kendini, badem filan yerken de çıkmış

Evet sezaryen. Tam uyuttular beni. Rahim geride spinal yapamayız dedi doktor.
08:10 gibi ameliyata alındım. 08:37de bebek doğmuş. Ben 10u geçe odadaydım.
Nasıldı ayılma sürecin, bende genel anestezi istiyorum, bebeğin nasıl sen nasılsın

Yok bacak boyu ile ilgili yorum yapmadı 1 hafta geriden gozukuyir ama yanılma da olabilir vs dedi

Hayırlı olsun canım. Sular seller gibi akıp gitsin inşallah

Merhabalar yok sıkıntı etmiyorum hayırlısı bu sekildeymis sağlığı yerinde olsun yeter son anda doktor değişikliği gerdi beni biraz ama bakalım bekliyoruz

3 günü geçti benim de kullanalı ve evet etkisi cidden ilk güne göre azalıyor gibi ama onun yerine nane yağı sürüyorum. Sirkeli su da iyi geliyor dedi bizimkiler ama vicks i deneyeceğim

Ay çok acayip ya, nasıl bi olay bu hamilelik kadın vücudunu hormonları baştan aşağı değiştiriyor.. Neyseki gitmişsin doktora da erken fark edilmiş. Benim görümcemin esnerken bir gün ağzı geri kapanmadı o kadar komik bi olaydı ki çene çıkması diyince aklıma hep o senaryo gelir ve istemsizce gülme tutar eliyle tutarak çenesini yetiştik hastaneye aslında çok acı verici bi olay ama işte böyle bi olaya maruz kalınca bende istemsiz bi gülümseme yayılıyo

Nasıldı ayılma sürecin, bende genel anestezi istiyorum, bebeğin nasıl sen nasılsın
Ayılmak istemiyordum, güzel bi uykuydu. Beni odaya aldıklarında küçük bi buluşma yaşamışız kızımla o anı kuzenim videoya almış, doydu mu diye soruyorum, kokluyorum falan hemşire şimdi beraber emzirecez diyor ama asla hatırlamıyorum o anı.
Sonrasında çok geçmeden tam ayılmıştım. Sürekli antibiyotik, ağrı kesiciler, hastanede iyi hissediyordum.
Gaz çıkarma sürecim sıkıntılıydı, tam olarak evde hallettim diyebilirim. Bu da sancı yapıyor. O yüzden yürümeye başladıktan sonra bol bol yürüyüş yapın. Bir an önce çıksın inş.

Çatı muayenesini 8 Aralıkta olmuştum bende doğumu tetiklemedi. Kişiye göre mi doktora göre mi değişiyor bilemedim
Bence tamamen anatomik yapıyla alakalı. Hani şey gibi düşün, kimisi vardır ceketini atsan hamile kalır kimisi vardır aylarca uğraşır hamile kalır. Herkesin rahmi de kişiye göre değişiyor bence, kimisinin rahminin duvarları çok kalın oluyor bırakın çatı muayenesini suni sancı ile bile açılma olmuyor. Kimisinin de rahmi ince ve yumuşak oluyor, işte öyle oldu mu bi çatı muayenesine bakıyor. Elleyip nasıl rahmimiz var kontrol edemeyeceğimiz içinde çatı muayenelerinden sonra oturup bekliyoruz işte Benimkisi ikinci kategoride bu arada

3 günü geçti benim de kullanalı ve evet etkisi cidden ilk güne göre azalıyor gibi ama onun yerine nane yağı sürüyorum. Sirkeli su da iyi geliyor dedi bizimkiler ama vicks i deneyeceğim
Ben de sirkeli suyu denicektim, bu akşam yatmadan yapayım bari. Umarım çok yakmiyordur

Bir kere doğurmuşsun bu daha kolay olur bence yine normal doğuma alırlar seni. Doktorun bakış açısıda çok önemli bu konuda. Kimi doktor ne anneye ne bebeğe stres yaratmak istemeyip sezaryanla alıyor. Kimisi de normal olması için epey uğraşıyor. Mesela benim diğer oğlumu boynunda 3 kat kordonla başka doktor olsa sezaryana alırdı bi çoğu bunu yapardı riske atmazdı, ama gel gelelim normal doğurtturdu

Aslında ağrı neredeyse 10 gündür var, ben hep kulak sandım, gribal enfeksiyona bağlı kulakta sıvı birikmesi ya da kir vardır diye düşündüm. Doktora gitmeyi de erteledim ama dünden beri daha da şiddetlendi, bişey cignerken ağrıyor sadece ama baya can yakiyor. Şuan yapılabilecek hiç bişey yokmuş, kas gevsetici de kullanamiyormusum, doğumdan sonra çene cerrahına gidicem. Aynısı pandemi doneminde kardeşime olmuş 2 ay sürdü ağrısı dedi. Çıkık yerine oturdu mu bilmiyor ama ağrısı geçmiş. Benim de geçer umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…