Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
ya benimde sabahları çok yüksek çıkıyor . 10 günlük ölçüm yapıyorum büyük ihtimalle başlayacaklar insüline . anlamıyorum kahvaltıda yediğim 1 yumurta zeytin peynir. nasıl bu kadar yükselebilir . bugün sinirlendim . tam buğday ekmeğine azıcık kaşarlı tost yaptım 222 çıktı. valla delireceğim
offf uçurtmuşsun. ben de salatalık yarım domates yumurta 2 dilim peynir yiyorum. Peynir de az yağlı az tuzlu samandan hallice. 1 dilim tam 25 gram çavdar ekmeği. Zeytini 5e düşürdü en son bugün komple çıkardım daha fazla yükselmesin diye. Ona rağmen 150'lerden düşmüyor.

offf uçurtmuşsun. ben de salatalık yarım domates yumurta 2 dilim peynir yiyorum. Peynir de az yağlı az tuzlu samandan hallice. 1 dilim tam 25 gram çavdar ekmeği. Zeytini 5e düşürdü en son bugün komple çıkardım daha fazla yükselmesin diye. Ona rağmen 150'lerden düşmüyor.
deliricem ya ilk defa 200 leri gördüm . sıkıldım gerçekten . hiçbir şey yemeden ansıl büyüyecek bu bebeler ben anlamadım

deliricem ya ilk defa 200 leri gördüm . sıkıldım gerçekten . hiçbir şey yemeden ansıl büyüyecek bu bebeler ben anlamadım
bizim cuma kontrol vardı kilosu tam haftasıyla uyumlu dedi allahtan. ben kilo veriyorum ona yarıyo diyet aslında bayaa iyi besleniyorum ama çok yorucu ve sıkıcı.
Mesela iş yerinde çorba içemiyorum un var diye her gün her öğün sürekli salata yapmak zorundayım. bi öğün et bi öğün sebze yemeye çalışıyorum o da külfetli ve yorucu arada bi geçiştirilebilmeliydi kjfdj az kaldı diyorum ama 2 ay daha böyleyiz yani

bizim cuma kontrol vardı kilosu tam haftasıyla uyumlu dedi allahtan. ben kilo veriyorum ona yarıyo diyet aslında bayaa iyi besleniyorum ama çok yorucu ve sıkıcı.
Mesela iş yerinde çorba içemiyorum un var diye her gün her öğün sürekli salata yapmak zorundayım. bi öğün et bi öğün sebze yemeye çalışıyorum o da külfetli ve yorucu arada bi geçiştirilebilmeliydi kjfdj az kaldı diyorum ama 2 ay daha böyleyiz yani
2 ayda az değil kiii :KK43: ben ömrüm boyunca hep diyet yaptım alışkınım ama gebelikte daha zor. ve yorucu dediğin gibi. ne yiyeceğimi şaşırdım inankiiii

Zor bi süreç hayırlısıyla tamamlayalım inşallah 🙏 her gün yiyecek şeyi düşünmek zor, sürekli ölçüm kaç çıkacak stresi de. İnşallah kontrole girer, Hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi bi şekilde dayanacaz böyle

2 ayda az değil kiii :KK43: ben ömrüm boyunca hep diyet yaptım alışkınım ama gebelikte daha zor. ve yorucu dediğin gibi. ne yiyeceğimi şaşırdım inankiiii
ben hiç diyet yapamam yaa ben düzene rutine düşman bi insanım. bu diyet benim hayatımın sınavı gibi oldu :) sağlıkla gelsinler de götünü ısırcam ben valla çok hak etti kdjfd

ben hiç diyet yapamam yaa ben düzene rutine düşman bi insanım. bu diyet benim hayatımın sınavı gibi oldu :) sağlıkla gelsinler de götünü ısırcam ben valla çok hak etti kdjfd
oy gerçekten bende ısıracağım bu gidişle :) napalım idare edeceğiz. insülin vurmak zor mu acıyor mu çok alışabildin miii

Benim sabahları ekmek yediğimde 150 leri buluyor ben artık eti form etimek yiyorum bitane 100 falan çıkıyor aklınızda olsun he doyuyormuyum hayır tabiki geçen akşam da açlığım 82 falandı bol yeşil bi salata yaptım üstüne tavuk didikledim yoğurt koydum çok az mayonez sıktım onu yedim 87 çıktı şekerim hiç yükseltmedi ama azcık ipin ucu kacsın 150-160 görüyorum hep benim komple karbonhidratsız gitmem lazım diyetten beri 2 kg vermişim ama mutsuzum açım sürekli bebeğe bişey olur mu diye düşünmeye başladım şekerle ilgili çok kötü deneyimler okudum psikolojim bozuldu şu 2 ay bi geçseydi hayırlısıyla 😣

Bu arada şu şeker isteğime baya iyi geliyo ve şekerimi yükseltmiyor yiyorum akşamları bi tane yanına da yarım yağlı soğuk süt içiyorum kaçamak yapmamı engelliyo

Eklentiler

• IMG_4241.png
    IMG_4241.png
    164,8 KB · Görüntüleme: 21
oy gerçekten bende ısıracağım bu gidişle :) napalım idare edeceğiz. insülin vurmak zor mu acıyor mu çok alışabildin miii
Ben alıştım biraz da korkudan çaresizce saplıyorum :) ucu cok ince zaten. Dün eşim ilk başta nasıl yapcam diyodun şimdi 3 sn sürüyo yapman diyo 😂

Bu arada şu şeker isteğime baya iyi geliyo ve şekerimi yükseltmiyor yiyorum akşamları bi tane yanına da yarım yağlı soğuk süt içiyorum kaçamak yapmamı engelliyo
Doktor bana neyin yerine ne kaçamak yapabilirim listesi verdi bu hafta. Çok canın isterse rutinin yerine bunları koyabilirsin haftada bir dedi. Aklınızda olsun. Mesela bir oğünde 2 dilim ekmek var onun yerine en üsttekiler meyve saatinde meyve yerine yiyebileceklerim yaziyor

Eklentiler

• IMG_20240929_234622.jpg
    IMG_20240929_234622.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20240929_234616.jpg
    IMG_20240929_234616.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 19
Ben şekerden korkayım mı korkmayayım mı çözemedim ya. Zaten öyle kaşık kaşık bi tatlı ya da ne bileyim 1 tam ekmek yemiyorum hiç, yemedim de hamilelik başından beri. Ama atıyorum 1 tane brownie yedim diyelim 1 saat sonra ölçüyorum muhakkak, uyuyacak olsam bile alarm kuruyorum gece uyanıp ölçüyorum normal çıkıyor ama hastanede yüksek çıkması hala canımı sıkıyor. Accık sık dişini yeme diyeceksiniz ama 8 yıldır homeoffice çalışan biri olarak her şeyin elimin altında olması ve sürekli yiyebilir vaziyette olmamın etkisiyle bırakabilmem aşırı zor yapamıyorum :KK43:

Bütün halindeyse normal günde 4 5 kere de normal dedi benim doktorum . Ama 10 dk arayla bölgesel oluyorsa sayısı fazlaysa , eğer imkan varsa acile gidip nst bağlatmak en azından içinizi rahatlatır . Bu haftalarda sancılı kramp olmaz zaten bebekler aşağıda değil , göbek çevresinde kemik olmadığı için ağrı şeklinde olmazmış .
Ritmik şekilde olmadı da bıçak saplanması gibi oldu ani şekilde bebek hareket edince oluyor o acı aşağılardan hareket yapınca galiba bir daha olmadı ama tabi tecrübesisiz hangi acı hangi ağrı ne olduğunu bilmediğimiz için anlamıyoruz

Ben şekerden korkayım mı korkmayayım mı çözemedim ya. Zaten öyle kaşık kaşık bi tatlı ya da ne bileyim 1 tam ekmek yemiyorum hiç, yemedim de hamilelik başından beri. Ama atıyorum 1 tane brownie yedim diyelim 1 saat sonra ölçüyorum muhakkak, uyuyacak olsam bile alarm kuruyorum gece uyanıp ölçüyorum normal çıkıyor ama hastanede yüksek çıkması hala canımı sıkıyor. Accık sık dişini yeme diyeceksiniz ama 8 yıldır homeoffice çalışan biri olarak her şeyin elimin altında olması ve sürekli yiyebilir vaziyette olmamın etkisiyle bırakabilmem aşırı zor yapamıyorum :KK43:
Ben çok yedim bu aya gelene kadar gece 12 lerde künefeler pizzalar götürdüm belki ondan yüksek çıktı bu kadar benim ama şuanda bişey yiyemedigim için normal seyrinde gidiyo şekerim eğer normal şekerli beslenmenden sonra 150 falan cıkıyosa minimum işte bu normal insanlarda daha düşük cıkıyo gene de dikkat et 😣 geçen önüme salak bi doktor çıktı bi hastasından bahsetmiş tabi açık açık yazmıycam detayları ama o gün şekerle ilgili onu okuduktan sonra yemin ederim bütün gün acıkmadım psikolojik 😞 dikkat etmek lazım canım koca gün aç geziyorum ağlayasım geliyo açlıktan ama en azından düşük olduğunu biliyorum öyle rahatlatıyorum kendimi of of off ☹️🥹

Ben tam olarak o durumdayım. Bebeğin ayağı var sanırım aşağıda resmen vajinamda hissediyorum ve canımı yakıyor. Bebek çook güçlü olduğu için değil de alt kısım daha hassas olduğu için canım acıyor diye düşünüyorum. Çünkü vajinama vurışu hariç diğer yerlerde canım acımıyor
Aynı muhtemelen alt tarafta hassas bir yer var oraya baskı yapınca canımı acıtıyor ama tekmeleri güçlü çünkü ben karnıma tokununca artık ayaklarını hissediyorum az kaldı ayak izi çıkacak

Ben çok yedim bu aya gelene kadar gece 12 lerde künefeler pizzalar götürdüm belki ondan yüksek çıktı bu kadar benim ama şuanda bişey yiyemedigim için normal seyrinde gidiyo şekerim eğer normal şekerli beslenmenden sonra 150 falan cıkıyosa minimum işte bu normal insanlarda daha düşük cıkıyo gene de dikkat et 😣 geçen önüme salak bi doktor çıktı bi hastasından bahsetmiş tabi açık açık yazmıycam detayları ama o gün şekerle ilgili onu okuduktan sonra yemin ederim bütün gün acıkmadım psikolojik 😞 dikkat etmek lazım canım koca gün aç geziyorum ağlayasım geliyo açlıktan ama en azından düşük olduğunu biliyorum öyle rahatlatıyorum kendimi of of off ☹️🥹
Ben hiç araştırmadım sonra uykularım kaçıyor :KK43: tahmin edebiliyorum ama. Sık sık ölçüyorum 2 kutu daha şu ölçme çubuklarından sipariş verdim eczaneye, günde 10 kere ölçerim artık fkgk stres etkiliyormuş ama bak burada da vardı ya ismini unuttum affetsin eşiyle sıkıntı yaşayınca tavan yapmıştı şekeri. Yine kontrol altında tut ama çok da kendini sıkmamaya çalış o da yükseltiyodur.

Ben hiç araştırmadım sonra uykularım kaçıyor :KK43: tahmin edebiliyorum ama. Sık sık ölçüyorum 2 kutu daha şu ölçme çubuklarından sipariş verdim eczaneye, günde 10 kere ölçerim artık fkgk stres etkiliyormuş ama bak burada da vardı ya ismini unuttum affetsin eşiyle sıkıntı yaşayınca tavan yapmıştı şekeri. Yine kontrol altında tut ama çok da kendini sıkmamaya çalış o da yükseltiyodur.
Ben günde 7-8 kez ölçüyorum deli gibi 🤣🤣 stres yapmıyorum valla ama bi geçse şu günler aralığı bi görsek hepimiz rahatlıycaz daha şimdiden anama doğurduğum günün sonrası yapacağı yemekleri söyledim ahahaah 🤣🤣🤣

X