2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selam kızlar.
Keseyi ne zaman gördünüz ben henüz doktora gitmedim. Yarın 5+0 olacak gitsem görünür mü kese sizce.

Kızlar dün normal bir şekilde uyudum sabah uyandığımda diz kapağımda değişik bi ağrı vardı sanki düşmüşüm yere kapaklanmışım gibi dizim takılıyordu sanki ayağa kalktım zor adım attım bi on on bes dakika sonra geçti. Biraz araştırdım magnezyum eksikliğinden oluyormuş diz bilek ve bacak ağrısı. Benimde kan tahlilinde baya düşüktü magnezyum değerim. Vitamin kullanmam gerekecek muhtemelen ama ilk üç ay bitmeden hiçbişey kullanmak istemiyorum. Maden suyu geldi aklıma magnezyum içerdiği için, bunun gibi gıda yolu ile karşılamaya çalışacağım bir süre. Aranızda magnezyum takviyesine başlayan oldu mu
Saçlarınız da dökülüyor mu? Bana önceki gebeliğimde ilk günden itibaren elanatal2 vermişti doktor. Testte D vitamini aşırı düşüktü onu da hemen başlattı günde 4 damlayla. Sonra kasılma ve saç dökülmesi yaşadığımdan 10. Haftadan itibaren magnezyum vermişti. Folik asit eksik kullandığım için sıkıntılar yaşadım.
Doktorunla irtibata geçmende fayda var. Mümkün olduğunca test yaptır, İhtiyacın olanı al. Herkesin ihtiyacı da ihtiyaç oranı da farklıdır.
Allah sağlıkla, hayırla bu süreci tamamlamanız nasip etsin hepimize inşallah 🙏💓

kaç güne bir adet döngünüz acaba benim 26 güne bir 3. Gün gecikme de 70 ile öğrendim şuan 35. Gündeyim 8 gün gecikme gözülüküyor normal midir değer acaba
Tam net bir gün söyleyemiyorum çünkü 27 30 arası değişiyor. Sanırım öğrendiğiniz rakamdan çok artışı daha önemli. Ben öğreneli 3 gün oldu henüz gitmedim tekrar kan vermeye

Saçlarınız da dökülüyor mu? Bana önceki gebeliğimde ilk günden itibaren elanatal2 vermişti doktor. Testte D vitamini aşırı düşüktü onu da hemen başlattı günde 4 damlayla. Sonra kasılma ve saç dökülmesi yaşadığımdan 10. Haftadan itibaren magnezyum vermişti. Folik asit eksik kullandığım için sıkıntılar yaşadım.
Doktorunla irtibata geçmende fayda var. Mümkün olduğunca test yaptır, İhtiyacın olanı al. Herkesin ihtiyacı da ihtiyaç oranı da farklıdır.
Çok teşekkür ederim🙏 sac dökülmem yok çünkü ben gebe kalmadan önce son bir senedir zaten duzenli folik asit d vitamini b12 ve omega3 iceren takviyeler kullandim. Degerlerim hamile kaldığimda iyiydi bu nedenle. Sadece magnezyumu ihmal etmişim. Doktoruma bir danisacagim bakalım ne onerecek cok haklisiniz herkese verilmesi gereken vitamin farkli oluyordur mutlaka

Başlamadım ilk 3 ay şikayet olmadığı sürece başlamıyor doktorlar, maden suyu içmeye Çalış aynı zamanda doktoruna sor başlamana gerek görürse başlar belki, ben magnorm kullanmaya başlayınca kesilmişti ağrılarım önceki Gebeliğimde, boşuna ağrı çekmemiş olursun
Teşekkür ederim cevabınız icin 🙏

Selam kızlar.
Keseyi ne zaman gördünüz ben henüz doktora gitmedim. Yarın 5+0 olacak gitsem görünür mü kese sizce.
Selam benim de 5+3 falan olması lazım daha gitmedim haftaya pazartesi gideceğim o zamana kadar görünür hale gelir diye düşünüyorum. 6+2 olacak kalp atışını da duyarım belki. Siz de eğer giderseniz yazın keseyi görüp görmediğinizi ben de merak ediyorum. 🙏

Hangi d vitamini damlasını kullanmıştınız

Hangi d vitamini damlasını kullanmıştınız
Benim değerlerim çok düşüktü. Siz muhakkak değerlerinize baktırararak kullanın. Fazlası zararlıymış. 💐💓

Eklentiler

• IMG_20230528_211441.jpg
    IMG_20230528_211441.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 29
Benim değerlerim çok düşüktü. Siz muhakkak değerlerinize baktırararak kullanın. Fazlası zararlıymış. 💐💓
Ya benimde değerim çok düşük d vitaminim değerim 6 çıkmıştı ama doktorum 12gafta sonrası başla demişti o da damla yazmış ama yarın tekrar konuşacağım bi. Ondan sormak istedim teşekkürler ❤️

Merhaba kizlar sat 23 nisan 19 nisanda (regle 4 gun kala) beta degerim 4,7 cikti
21 nisanda 21.1
25 nisanda 84 cikti yani 4+4ken 84 cikti sizce cok dusuk degil mi? Adet gectigi halde bu kadar kucuk degerler goreb oldu mu aranizda? Mesela perşembe gunu doktor randevusu aldim 5+4 olacagim halde beta degerim 1000e cikmadigi icin muhtemelen keseyi bile goremiycek

Merhaba kizlar sat 23 nisan 19 nisanda (regle 4 gun kala) beta degerim 4,7 cikti
21 nisanda 21.1
25 nisanda 84 cikti yani 4+4ken 84 cikti sizce cok dusuk degil mi? Adet gectigi halde bu kadar kucuk degerler goreb oldu mu aranizda? Mesela perşembe gunu doktor randevusu aldim 5+4 olacagim halde beta degerim 1000e cikmadigi icin muhtemelen keseyi bile goremiycek
Pardon mayistaki beta degerlerim bunlar

21 nisanda 21.1
Canim cok normal bu herkesin dollenme gunu farkli oldugu icin cok normal senin onceligin iki kati yukselmesi olsun oda zaten iki kati yukselmis hep benim adetin yedinci gecikme gununde henuz 125 ti gayet normal randenuvu bir hafta ertelersen direk kese gorebilirsin bu sirada beta verip kan tskibi yapabilirsin hayirli olsun bu aradaa

Bence mutlaka öğren canım.Hastaneye gitmesen de doktorunu arayıp ona sorabilirsin.
Aynen cnm öğrenmem lazım bi şekil ama devlet hastanesi olduğu için numarası yok googledan doktorun adını yazdım hastaneye ait bi numara cıktı ama acaba doğru numarama mi denicem bakalım ne olacak olmadi randevu alıp tekrar giderim hasteneye sormak için napalim

Canim cok normal bu herkesin dollenme gunu farkli oldugu icin cok normal senin onceligin iki kati yukselmesi olsun oda zaten iki kati yukselmis hep benim adetin yedinci gecikme gununde henuz 125 ti gayet normal randenuvu bir hafta ertelersen direk kese gorebilirsin bu sirada beta verip kan tskibi yapabilirsin hayirli olsun bu aradaa
Cok tesekkur ederim simdi kac haftaliksiniz peki, kacken gordunuz keseyi?☺️

Benim suan 6+1 ilk doktora gittigimde kan icin 7 gun gecikmistim gun vermemisti 10 gun sonra gel dedi kese icin 17 gun gecikmede 4+3 olarak keseyi gordum canim bende ama vajinalden gorduk haftaya da randevum var 7 haftalikta bebek ve kalp atisi icin

X