2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar hastanesi odası kapı süsü çikolatası vs yaptiriyormusunuz ne düşünüyorsunuz bu konuda fikr almak istedim anı doğum yapanlar yaptimi mesela
277 liraya 30 lu anahtarlık oldu 170 liraya kapı süsü 80 lira çikolata balonları da eşim hırdavatcıdan balon standı alıp şişirdi taktı 30 lira falan tuttu çiçekçi bi arkadaş vardı tülü de o getirdi bağladı sağolsun o kadar bence 2 gün için çok bi masraf yapmaya gerek yok

Eklentiler

• ecdb1c33-5c74-4a55-bcc8-8bd3f9c45bd2.jpeg
    ecdb1c33-5c74-4a55-bcc8-8bd3f9c45bd2.jpeg
    202,3 KB · Görüntüleme: 83
Valla ben okulda da evde de WC ninnyolunu asindiriyorum. Sıkışmayı bile beklemeden gidiyorum ama çamaşırım hep ıslak, kendiliğinden kaçıyor demekki. Hiç farketmiyorum da, hani akinti gelince bile anlarsın ya bu islaklikta hiç anlamıyorum. Doğumdan sonra tez zamanda gecer umarım 🙈
Evet evet kendiliğinden kaçıyor . Çok sinir oluyorum ama yapicak birşey yok .

Ben hem hastaneye hem eve kapısına asmak için isminin yazılı olduğu ahşap bi isimlik yaptırmıştım tülle onu bağladık hastane kapısına yere de bikaç tane balon koyduk çikolata olarak ülkerin küçük renk renk çikolataları vardı ya bayram çikolatası gibionları koymuştum isimliye gerek duymadım bide anahtarlık aldım kağıdında ismi yazıyordu bide kolonya koydum yanına o kadar
Ohh daha ne olsun ne güzel işte kapı süsu bende trendyolda buldum uygun biraz onu almaya karar verdim bakalm bide yere balon koyarım aparatı var evde ztn lokum kolonya yeter inşallah ztn kış günü kim gelcek amca teyze işte benim eşim tarafım yok hepsi rahmetli akrabalarida bandirmada yasio abisi fln bnmkiler gelirse gelir gelmese de olur 🙈😄

Hiç bir fikrim yok ama bence de çok geç . Umarim bir sorun olmaz ...
Annede sancı ağrı olmayip nst de çıkan çok oluyor doktorlar neden olası riskleri gözönüne almaz anlamış değilim Allah korusun birşey oluncada sorumluluk almio bahanelerle siginiyorlar bizzat yaşadım kaybını geride bırak kucağındaki evladina bak dedi resmen Allah'a havale ettim bende çok kolay geride birak diyebiliyorlar 2 kilo dogabilcek çocuk için birde ihmal etme cnm nerde bağlıyorlarsa oraya da görün kapalı sandık bu sadece su gelince doğurmuoz

Günaydınlaar, ben de soracaktım süsleme işine girildi mi diye :)
Biz isme ancak karar verdik, Tomris olacak minik kız :) şimdi kapı süsü bakınıyorum, bir de çikolata atölyesinde metal isimli kutuda çikolatalar oluyor, kızıma da yaptırmıştım o kutu şimdi anı kutusu gibi kullanılıyor hem. Onu yaptırayım dedim.
Bir de mumluk gibi bi şey düşündüm yakınlarım için maksimum 50 tane yeter. ama bunlara ne zaman karar verilip ne zaman sipariş edilecek hiiç bilmiyorum :KK43:
Hastaneyi de süslemeyi düşünmüyorum çikolatasını kolonyasını götürürüm bi, kapı süsü de takıyor hastane bildiğim kadarıyla.
W winner123 kapı süsünü nerden yaptırdın acaba, ahşap değil mi?

277 liraya 30 lu anahtarlık oldu 170 liraya kapı süsü 80 lira çikolata balonları da eşim hırdavatcıdan balon standı alıp şişirdi taktı 30 lira falan tuttu çiçekçi bi arkadaş vardı tülü de o getirdi bağladı sağolsun o kadar bence 2 gün için çok bi masraf yapmaya gerek yok
Çok güzel olmuş cnm adıyla büyüsün minnoş bende yağız ismini istemiştim eşimde efe istedi. mavi tül balon alsam böyle hallederim ins 👍 ilk gebelikte direk ameliyata girince kapı baca düşünmedim bunda süreç sakın planlı ilerler ins

Biz isme ancak karar verdik, Tomris olacak minik kız :) şimdi kapı süsü bakınıyorum, bir de çikolata atölyesinde metal isimli kutuda çikolatalar oluyor, kızıma da yaptırmıştım o kutu şimdi anı kutusu gibi kullanılıyor hem. Onu yaptırayım dedim.
Bir de mumluk gibi bi şey düşündüm yakınlarım için maksimum 50 tane yeter. ama bunlara ne zaman karar verilip ne zaman sipariş edilecek hiiç bilmiyorum :KK43:
Hastaneyi de süslemeyi düşünmüyorum çikolatasını kolonyasını götürürüm bi, kapı süsü de takıyor hastane bildiğim kadarıyla.
Özel hastanede bende sordum kapı önüne süsler 1.500 diyorlar günlük kiralamak baby kutuları kapı süsü balonlar bukdr bayag külfet 🙈😄 ztn hastane ödemesi yeterince yüklü susleride bayag pahalı hastanenin

Kapı süsü sade guzelms nereye yaptırdın cnm trendyoldakide 170 TL bnm dedigim ama hayvanlı fln aslan fil mavili

İsmiyle yaşasın, hamile olduğumu öğrendiğimizde hastaneye tahlil vermeye giderken eşim kesin kız olucak adını Tomris koyucam demişti ☺️ nipt sonucu gelene kadar hep kız gözüyle baktığı için Tomris adına beni de iyice alistirmisti. Tabi bu da gol değilmiş sonuç gelince şok oldu 😂

Merhabalar , bugün kontrolüm vardi . Yine nstye almadı beni doktorum 🤷 37.haftada almayı uygun görüyormuş. Birşey diyemedim bende . 2 haftada 200 gram almış sadece .Duruşu tostoparlakti. İleri haftalardaki ölçümlerde hata payımız olabiliyor dedi doktorum . Proteini artirayim ben en iyisi biraz ihmal mi ettim acaba die düşündüm .
Senin doktorun da İstanbul'daki en kaliteli hocalardan. Bence doktoruna güven bı bildiği vardır. Zaten riskli gebeliklerde uzman bı prof. Ufacık bı ihtimali bile göz ardı etmez. Nst 15 dakikada yapılan bı işlem, orada sancı çıkmaması eve gidince sancilanmayacagin anlamına gelmiyor ki, aslında bazı doktorlarin rutin nst bakması bana da hep garip gelmiştir. Ama ucretliymis sonradan ayıktım. Hani sancı vs olduğunda gerçek mi yalancı mi, ya da seviyesi ne düzeyde bakılır ama rutin kontrolde sancı var mı var yok mu bakılsa nolucak. O an yoktur 1 saat sonra vardır belki. Benimki de 34 haftada sabah sancım vardı deyince nst ye aldı. Öncesinde gerek görmedi. Yani şikayetin varsa gerekli görür, şikayetin yoksa 37 den sonra alır. Yılların riskli gebelik uzmanı az çok tecrübe etmiştir yüzlerce hatta belki binlerce gebe hastasında ☺️

İsmiyle yaşasın, hamile olduğumu öğrendiğimizde hastaneye tahlil vermeye giderken eşim kesin kız olucak adını Tomris koyucam demişti ☺️ nipt sonucu gelene kadar hep kız gözüyle baktığı için Tomris adına beni de iyice alistirmisti. Tabi bu da gol değilmiş sonuç gelince şok oldu 😂
Aaa gerçekten mi :)) eşinin de isim takıntılı olduğunu anlatmıştın, takıntılı birinin beğendiği isimse iyice içime sindi bak 😄
Bizim de başından beri ortada dolaşan bi isimdi, soyadımızla aşırı uyumlu olması beni düşündürdü hep. Ama son düzlükte elde başka isim kalmadı. Dedim eşime sorumluluğu sen alıyorsan koyalım, herkes laf söyleyecek hiç uğraşamam :KK70: Umay koyunca da benzer tepkilere maruz kalmıştık da, o zaman pek duyulmamıştı da.
Özel hastanede bende sordum kapı önüne süsler 1.500 diyorlar günlük kiralamak baby kutuları kapı süsü balonlar bukdr bayag külfet 🙈😄 ztn hastane ödemesi yeterince yüklü susleride bayag pahalı hastanenin
oo çokmuş, bizimki doğuma dahildi yine öyledir dişe düşünüyorum ama kapı sadece standart işte kızsa ona göre erkekse ona göre. Bana hastane süsülemek anlamsız geliyor ya açıkkonuşayım, kimi organizasyon filan tutuyor bunun için. o yorgunluk ve mutlulukla kimsenin gözü görmeyecek.
Ama aklıma şey geldi, o gün büyük kızıma küçük bir pasta üfleteceğim, kardeşinin doğum gününü kutlasın diye. Fikri bile acayip heyecanlandırdı onu ☺️

Aaa gerçekten mi :)) eşinin de isim takıntılı olduğunu anlatmıştın, takıntılı birinin beğendiği isimse iyice içime sindi bak 😄
Bizim de başından beri ortada dolaşan bi isimdi, soyadımızla aşırı uyumlu olması beni düşündürdü hep. Ama son düzlükte elde başka isim kalmadı. Dedim eşime sorumluluğu sen alıyorsan koyalım, herkes laf söyleyecek hiç uğraşamam :KK70: Umay koyunca da benzer tepkilere maruz kalmıştık da, o zaman pek duyulmamıştı da.

oo çokmuş, bizimki doğuma dahildi yine öyledir dişe düşünüyorum ama kapı sadece standart işte kızsa ona göre erkekse ona göre. Bana hastane süsülemek anlamsız geliyor ya açıkkonuşayım, kimi organizasyon filan tutuyor bunun için. o yorgunluk ve mutlulukla kimsenin gözü görmeyecek.
Ama aklıma şey geldi, o gün büyük kızıma küçük bir pasta üfleteceğim, kardeşinin doğum gününü kutlasın diye. Fikri bile acayip heyecanlandırdı onu ☺️
Bnmde 4 yaşında kızım varda bebek alayim diyorum kardeşin sana getirdi gibicesine hani ilk kıskançlık gider derlerya hep bilemedim bnmki kurnaz biraz pek inandırıcı gelmez kardeşim nasıl alsın der ama yinede mutlu olması açısından öyle düşündüm bakalm .dediğin gibi banada saçma geliyorda işte bı kapı süsü bari olsun diyorum doğum odası olduğu belli olsun gibicesine kısmet olursa yaparım ins ufak tefek uğraşlar

Bnmde 4 yaşında kızım varda bebek alayim diyorum kardeşin sana getirdi gibicesine hani ilk kıskançlık gider derlerya hep bilemedim bnmki kurnaz biraz pek inandırıcı gelmez kardeşim nasıl alsın der ama yinede mutlu olması açısından öyle düşündüm bakalm .dediğin gibi banada saçma geliyorda işte bı kapı süsü bari olsun diyorum doğum odası olduğu belli olsun gibicesine kısmet olursa yaparım ins ufak tefek uğraşlar
Evet evet kapıda bir süs olsun ya, ben odanın içini parti yerine çevirenleri kastettim :KK70:
benim kızım da 3.5 yaşında işte, aynısını düşündüm ama asla inanmaz o da, o kadar farkındalar ki her şeyin. Yine de alacağım bir hediye hem yılbaşı hediyesi gibi olsun diye :)

evet ahşap ama sağlammış baya trendyoldan yaptırdım Işıklıtoplardükkanı Çocuk Ve Bebek Odası Harf Kapı Ve Duvar Süsü Pano Isimlik Fiyatı, Yorumları - Trendyol ertesi gün gönderdiler hemen

Kızlar hastanesi odası kapı süsü çikolatası vs yaptiriyormusunuz ne düşünüyorsunuz bu konuda fikr almak istedim anı doğum yapanlar yaptimi mesela
Kapı süsü yaptırdım, isimli çikolata, hediyelik yaptırdım ama hastaneye kapı süsü hariç hiçbirşey götürmeyeceğim. Evde gelene gidene veririm kahvenin yanında. Ben sezaryan olsam muhtemelen fotoğrafçı falan da çağırırım severim angarya işleri 🙈😂 ama normal doğum yapmış halimle bi Allahın kulu bana foti çektirtemez 😂 bence hiç de gerekli değil bunlar bu arada. Bizde hastaneye gelen giden pek olmaz kayınvalide,kayınpeder vs işte anneme babama ek. Onlar içinde o kadar hazırlık içine asla girmem 😂

Çok güzel bir isim. İsmiyle yaşlansın. Biz de karar verdik vereceğiz. Elisa istiyorum eşim yine enerjisa CarrefourSA diye dalga geçiyor😂 enerjisa diye isim mi oluyor diyor.

X