2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yeni bilgi sadece doğum yapanlardan geliyor gibi değil mi 😊? Ben takvime baktıkça ancak idrak edebiliyorum ne kadar az kaldığını. Bakıp bakıp heyecanlandırıyorum kendimi. Allah'ım emeklerinizi boşa cikarmasın inşallah. Hepimiz saglık ve güzellikle kucağimıza alıp buyütelim inşallah 🤲
Evet artık heycan dorukta 😌 sağ sağlım gelsin bebislerimiz artık bizde yeni konulara yelken açalım 😂😂

Kızlar iyi akşamlar benimde doğum 2 ocak inş🥰🙏bugün kontrolüm vardı 37+0 haftadayız bebeğin kilosu 3900 çıktı, gebelik şekeri var ondan böyle çok kilo alıyor sizce doğuma kadar bekler mi 2024’lü olsun istiyorum☺️dikkat da etmeye çalışıyorum ama fazla kilo alıyor..Doktot doğuma kadar bişey yeme diyor🫢

Ah influenza hayatımda gördüğüm en zor gribal enfeksiyon türü, covid halt etmiş yanında. İki sene önce olmuştu oğlum WC ye kadar kalkamamisti, yatağa pet şişe getirmiştim. Bu sene de sanırım influenza geçirdik biz. Ben hala toparlayamadim annem de bugün doktora gitmiş. Çok zor bişey o illet. Çabucak toparlarlar umarım. İlk 48 aat gecmediyse ilacı var onu alınca daha kolay atlatiliyor. Ama 48 sat geçince vermiyor doktorlar
Kızımın 48 saati geçti çünkü 2 defa buradaki hastaneye götürdüm ilçe entegre hastanesi antibiyotik verip yolladılar. Baktım düzelme yok ve dün oğluma geçti hemen bugün götürdük farklı şehire hastaneye. İkisine de enfluvir yazdı. Birde umca yazdı. Sende kullanabilirsin umcayı dedi bağışıklık güçlendiriciymiş. Eve geldik oğlum hiçbirşey yiyip içmiyor ateşli şekilde sadece yatıyor bende yanında yatıyorum. Kızım oram ağrıyor buram ağrıyor diyordu ama oğlum daha derdini de anlatamadığı için çok üzülüyorum. Belkide bebeğimiz doğmadan hastalanmaları iyi bişeydir. En azından yeni atlatmış olurlar bi süre yanımıza uğramaz heralde influenza öyle umut ediyorum 🙏

Kızlar iyi akşamlar benimde doğum 2 ocak inş🥰🙏bugün kontrolüm vardı 37+0 haftadayız bebeğin kilosu 3900 çıktı, gebelik şekeri var ondan böyle çok kilo alıyor sizce doğuma kadar bekler mi 2024’lü olsun istiyorum☺️dikkat da etmeye çalışıyorum ama fazla kilo alıyor..Doktot doğuma kadar bişey yeme diyor🫢
Valla eğer şuan 3.900 ise 10 gün daha bekler mi, beklerse de normal doğurabilir misin bi emin olamadım 😅 4 e kadar rahat doğurursun da 4 ün üstüne çıkınca biraz sıkıntı 🫣 olsun sezaryenle gelir o zamanda sağlıkla gelsinde yeterki 😊

Merhaba benimde planlanan 2 ocak sezeryan. Bebeğim birazcık zayıf ama doktorum bebek beklerse bekleriz dedi. Her gebelik her bebek kendine özgü bence bekleyip beklemeyeceğini yaşayıp göreceğiz☺

Kızlar ne zamandır soracağım unutuyorum, normal doğum yapacak olan arkadaşlarım 35-36. Haftalarınızda doktorunuz b streptokok tahlili istedi mi sizlerden? Benden hala istemedi normalde yarın kontrolüm ama çok yorgunum sanırım gidemeyeceğim. Pazartesiye kadar ertelemek niyetindeyim. Çocuklarım biraz daha toparlasınlar bende bir yorgunluğumu atayım istiyorum hastane 1 saat uzaklıkta git gel vs tüm günümü alıyor. O yüzden şu tahlil kafama takıldı, doktoru tahlil yapan oldu mu?

Kızımın 48 saati geçti çünkü 2 defa buradaki hastaneye götürdüm ilçe entegre hastanesi antibiyotik verip yolladılar. Baktım düzelme yok ve dün oğluma geçti hemen bugün götürdük farklı şehire hastaneye. İkisine de enfluvir yazdı. Birde umca yazdı. Sende kullanabilirsin umcayı dedi bağışıklık güçlendiriciymiş. Eve geldik oğlum hiçbirşey yiyip içmiyor ateşli şekilde sadece yatıyor bende yanında yatıyorum. Kızım oram ağrıyor buram ağrıyor diyordu ama oğlum daha derdini de anlatamadığı için çok üzülüyorum. Belkide bebeğimiz doğmadan hastalanmaları iyi bişeydir. En azından yeni atlatmış olurlar bi süre yanımıza uğramaz heralde influenza öyle umut ediyorum 🙏
Çok geçmiş olsun😟influenza gerçekten çok zor geçiyor ama enflavir ile toparlarlar kısa sürede

Yani hastalığa sevinilmez tabi ama bebek doğmadan geçirmiş olmaları avantaj aslında. Baya bı sure koruyor. Oğlum iki sene önce Aralık ayinda çok ağır influenza geçirdi, sonra tüm kış boyunca hiç hasta olmadı, geçen kışta rahat geçti, bu kış tekrar grip oldu ama iki sene önceki gibi ağır geçmedi, o kolay atlattı ben daha fazla yamuldum. Ama sen anlatınca o halleri gözümün önüne geldi oğlumun, tam 5 gün sürdü ateş, ilk üç gün geceli gunduzlu dirençli, son iki gün sadece geceleri oldu ama benim için 5 yil gibi geçti o 5 gün. Allah yardımcın olsun, ikisi birden ve sen de hamilesin. Neyse ki bebek gelince atlatmış olacaklar. Kendini koru sen de, umca çok iyi geliyor kullan doktor onerdiyse

Ah ya çok geçmiş olsun hemen iyileşirler inşallah. Kimse önemsemek istemiyor ama ciddi salgın var 😔
Amin inşallah 🙏 evet zaten eczanede ilacı bulamadım depolarda da bitmiş o kadar salgın ki.. dönüp buradaki tanıdık eczaneden bulduk ilacı 10 kişiden 9 u influenza anlayacağınız özellikle çocuklar .

Valla eğer şuan 3.900 ise 10 gün daha bekler mi, beklerse de normal doğurabilir misin bi emin olamadım 😅 4 e kadar rahat doğurursun da 4 ün üstüne çıkınca biraz sıkıntı 🫣 olsun sezaryenle gelir o zamanda sağlıkla gelsinde yeterki 😊
Ben zaten sezeryan istiyorum ama muhtemelen 4 kiloyu geçecek doktor hiçbişey yeme diyor ne yapayım karnımdaki çocuğa kilo mu verdireyim🤔

Merhaba benimde planlanan 2 ocak sezeryan. Bebeğim birazcık zayıf ama doktorum bebek beklerse bekleriz dedi. Her gebelik her bebek kendine özgü bence bekleyip beklemeyeceğini yaşayıp göreceğiz☺
Hayırlısı olsun yavrularımız ne zaman gelmek isterse gelsinler tabi🥰🙏Zaten kordonunu da bir tur dolamış boynuna sıpam 🤗

Ben doktora akıntım olduğunu söylemiştim geçen kontrolde bana mixovul fitil verdi ama hala yapamadım hiç yapmadım daha önce aranızda kullanan var mı kızlar
Yani ilacı bilmiyorum yanlış yönlendirmek de istemem ama 32 den sonra fitili pek önermiyorlar diye biliyorum koyarken ederken uyarıcı olabiliyor

Ben zaten sezeryan istiyorum ama muhtemelen 4 kiloyu geçecek doktor hiçbişey yeme diyor ne yapayım karnımdaki çocuğa kilo mu verdireyim🤔
Şeker, karbonhidrat, yağlı tohum ve yumurta kaşar gibi şeyleri tüketmeyin bi süre. Ama tabiki bebeğe kilo verdiremezsiniz e sizde açlıktan ölemezsiniz 😂 mecbur yiyeceksiniz ama bebeği besleyen şeylerden ziyade daha hafif geçiştirici şeyler yemeye çalışın şu sıra.

Kızlar çocuklarım influenza olmuşlar. Testleri pozitif çıktı bugün. Oğluma da bulaştı tabi.. çok zor ikisinin birden olması ve şu halimle o kadar zorlanıyorum ki.. şuan yorgunluktan kendimi hangi köşeye atacağımı bilemiyorum 😵‍💫
Oo influenza çok agrılı olur. Allah yardimcınız olsun. Çabucak atlatsinlar inşallah. Ben de çok halsizim bugün. Sabahtan beri yatıyorum. Oğlumun biri de hasta ama onun boğazı da ağrıyor. Beraber yatıyoruz. Kizım da çok hareket etmiyor bugün. Allah hayırlara ve güzelliklere cıkarsın inşallah 🤲

Oo influenza çok agrılı olur. Allah yardimcınız olsun. Çabucak atlatsinlar inşallah. Ben de çok halsizim bugün. Sabahtan beri yatıyorum. Oğlumun biri de hasta ama onun boğazı da ağrıyor. Beraber yatıyoruz. Kizım da çok hareket etmiyor bugün. Allah hayırlara ve güzelliklere cıkarsın inşallah 🤲
Benimkide hareketsiz son zamanlarda artık. Bende takıyorum kafaya ama genel olarak herkes çok azaldı yazınca bi rahatlamadım değil. Ağrılı olduğu çok belli çocuğum perişan oldu konuşup derdini de anlatamıyor zaten çok üzülüyorum. Kendimde çok yorgunum, son zamanlarıma denk gelmesi kötü oldu ama böyle şeyler olsun elbet atlatırız napalım 🙏

X