2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ayy büyük ayak konusunu ben açmıştım.Ilk gebeliğimde ayak numaram 38'den 40'a çıktı dedim.Nerden bilebilirdim ortalığın karışacağını.🤣 Keşke söylemeseydim diye de o dönem kendimi suçlamıştım.😂
Ortalık karismayacaksa ben dert yanacagim. Odemle birlikte bu hamileliğimde ayaklarım aşırı şişti ve büyüdü 😬 geçen fotoğrafını atmıştım ayaklarımın resmen mayalı somun gibiler, hele bileklerim nasıl kalinlasti. Ayaklarımı taniyamiyorum. 40 kalmasa da 39 ya da 38 e sabitlenir gibi geliyor bu sefer. İlkinde 36 dan 38 e çıkmıştı, bunda 37 den 40 a çıktı.

Ahahah hatırlıyorum , bi anda büyük ayaklar tü kaka olmuştu :)))) yalnız ben hiç şişmedim kızımda kocamandı benim burnumda ama bu sefer ayaklarım fena şişmemiş ama büyümüş,
Benim iki hamileliğimde de burnum sişmedi, kızlarda burun sisermis öyle derler, benim ikisi de erkek. İlkinde ellerim ve parmaklarım sismisti, bunda da ayaklarım şişti.

Benim ilk doğumumda alttan muayene sonrası gün duyum gelmişti gecesine nişanım
Al işte bunu ben hep savundum ama doktorlar inatla hayır diyor. Kızımda 38+1 de doktora gittim nst de sancı çıkmadı. Çatı muayenesinde rahimde yumuşama ve kısalma çıkmadı. Doktor senin daha var 10 günü daha bulur dedi. Eve döndüm ertesin gün nişanım ardından suyum geldi. Bence de gerçekten tetikliyorlar ya

Biz buna itiraz edemiyor muyuz ya istemiyorum belki ben öncekinde örneğim var suyum geldi
Al işte bunu ben hep savundum ama doktorlar inatla hayır diyor. Kızımda 38+1 de doktora gittim nst de sancı çıkmadı. Çatı muayenesinde rahimde yumuşama ve kısalma çıkmadı. Doktor senin daha var 10 günü daha bulur dedi. Eve döndüm ertesin gün nişanım ardından suyum geldi. Bence de gerçekten tetikliyorlar ya

Evet erken gwliyorlarmis kız çocukları öyle derler fakat beni ebe de tetikledi alttan muayene yaptı biraz zorladı nisanim geldi 3 saat sonra da suyum belki bir kaç gün daha bekleyebikirdi diyorum. Karnımda iken içim rahattı şimdi 8 gündür kuvezde bakıp eve gelmek çok çok zor
Neden alttan muayene yapıyor ki Allah Allah ya durtmeye ne luzum var busekilde bu ebeleride anlamak mümkün değil inşallah tez zmnda evinize gelir bebeğiniz canım içini ferah tut sağlıcakla büyüsün

Benim de var eksiklerim. Mesela hala hastane çantası hazır değil, şimdi okuldan geldim, yemek yiyorum birazdan uyku çöker kalkınca yaparım derim kalkınca da oğlan gelecek yemek hazırla et akşam yaparım derim, akşam da bu saatte ne çantası yarın gündüz gözüyle hallederim derim. Keşke doğumu da böyle kendi istediğimiz gibi erteleyebilsek 😬
Akşam hicbise yapamıyorum ben eşim çay meyve servisi yapio genelde yatıyorum mutfağa girip tezgahı bı toparlarsam şükrediyorum kızımı uyutuyorum geri devriliyorum kızım 4 yaşında uslu şükür yormuo beni oğlan nasıl olacak bakalm 1 ayımız kaldı 37 olursam sukredicem gündüz çok rahatım bende işlerimi o Aralık'ta yapmaya çalışıyorum bende yarın bavulu hazirlicam inşallah 🤲 çok kıyafet almadım doğduktan sonra bedenine uygun alırım diyorum Trendyoldan kendime pijama atlet vs aldm onlarida yikayim eklim taammiz 👍

Hhahahahahaah altıma işicem ya gülmekten sksbdbsbsddb ay o ne olaylar cikmisti ya alahanahshshshs
Kizlar beni goren ne kadar şişmişsin diye hayret ediyor. Orantili benim ödemim sadece ayakalarimda degil. Mesela artik 2 tane burnum var:-)bunu da yazdim ama bi cekinmedim degil insallah buyuk burun sevmeyen kimse yoktur bi ara buyuk ayak mevzusu cikmisti malum:KK70:

Ne kadar yakın bilmesi mümkün değil, tamamen bebeğe bağlı. Benim doktorumda 32 de sancılanıp hastanede yatınca geçen ki kontrolde (35+6) iyi geldin bugünlere he dedi 😅 yalnız kafama çok takılıyor hareketleri gerçekten çok azaldı. Tatlı bişey yemediğim sürece hareketsiz. Ben sürekli tatlı mı yiyeceğim anlamadım ki.
Ben daha 33 um cnm benimde bugün okdr azdiki hareketi korktum bian sert hareketler azaldı dün geceden itibaren. ins 3 hafta daha en kötü dururuz erken doğmaz paşa 😒

Ayy büyük ayak konusunu ben açmıştım.Ilk gebeliğimde ayak numaram 38'den 40'a çıktı dedim.Nerden bilebilirdim ortalığın karışacağını.🤣 Keşke söylemeseydim diye de o dönem kendimi suçlamıştım.😂
Zavallı ayaklarım çok laf yedi zamanında ama 40 numara giyiyordum hala 40 giyiyorum. Bu saatten sonra da şişmez inşallah 🤣🤣 Ay neler yaşadık grupta ya resmen doğuruyoruz artık tek tek nereden nereye 😍

Normal doğum isteyen en azından planlayan arkadaşlar tummm amerikan sosyal medya kullanicilarini izliyorum hurmanin yani sıra ahududu yaprağı çayini şiddetle oneriyorlar ve ananas yemeyi. Ben haftaya 36.bitimine doğru başlıycam ucune de. Tabi bebek önceden gelmezse 🤣🤣
Benim takipli olduğum hastnede eğitimde de söylediler 😅 bugün 36 yla birlikte ben de başladım hurmaya ahududu yaprağı bulursak onu da deneyebilirim 😅

Normal doğum isteyen en azından planlayan arkadaşlar tummm amerikan sosyal medya kullanicilarini izliyorum hurmanin yani sıra ahududu yaprağı çayini şiddetle oneriyorlar ve ananas yemeyi. Ben haftaya 36.bitimine doğru başlıycam ucune de. Tabi bebek önceden gelmezse 🤣🤣
Egzersizler ve perine masajı var bi de. Özellikle squat ve merdiven çıkmak ☺️

Zavallı ayaklarım çok laf yedi zamanında ama 40 numara giyiyordum hala 40 giyiyorum. Bu saatten sonra da şişmez inşallah 🤣🤣 Ay neler yaşadık grupta ya resmen doğuruyoruz artık tek tek nereden nereye 😍
Sanırım senin boyun 172 idi dimi. 39-40 numara senin için gayet ideal, Allah boyuna göre vermişte benim boy 163 olunca böyle sis ayaklar bilekler, botların fermuarını çekemiyorum 🙈

Öyle valla. Keşke herkesinki planladığı ve istediği günde olsa. Herkesinki saglıklı, mutlu huzurlu emerek eve gelse 🤲Benim oncekinde çocuklar şimdiye kuvözden çıkmıs eve bile gelmişlerdi. Düsündükçe bugün de yırttın diyorum😊
Valla bende 24 Ocak 2024 istiyorum ama inşallah o güne kdr bekleriz ztn 40 haftam 8 şubata denk geliyor normalde 1 ay daha 37 38 görürsek neden olmasın inşallah 🤲 Ocak sonu alırız demişti doktorumda ztn

X