2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Dogum yapacağın gün mü ölçtü, tahmini mi söyledi su Aralık'ta gelir diye, gerçi ölçüm sonucu olsa su aralikta demezdi herhalde tam kilo soylerdi. Tahmini olarak benimki de söylemişti ama sonra diyet yaptım ben farklı kiloda doğdu. Bı de annenin aldığı kilo ile bebeğin kilosu bence orantılı değil, yani 30 kilo aldım ilkinde 3.5 doğdu oğlum, bunda daha şimdiden 30 kiloya ulaştım ama yine de öyle abartılacak kadar kilolu değil. Bu şekilde devam ederse ben 40 kilo alırım bebeğim de yine abisi gibi 3.5 civarı doğar. Arkadaşım 13 kilo almisti oğlum kadar doğmuştu bebeği. 2.500 Gr gayet iyi maşallah, bir kaç haftayı da beklerse 3 kilo gibi ideal bı kiloda doğar

33+4 bebeğin kilosu 2.202 kg ölçümleri güzel dedi bugün benimle aynı günde olanlar siz de durumlar nasıl nst girdim ilk uyuyormuş supangle ye nescafe iç gel dedi hareketlendi bu sefer sizin de aklınızda bulunsun

Ondan degildir canım sen kendini suçlama.Sol tarafa yatmak bebeğe oksijen akışı sağlaması konusunda daha iyi ama doktorlar iki tarafa da yatmanın sakıncası olmadığını söylüyor.Ben de sağa yatınca daha çok rahat ediyorum.

Canım büyük normal de küçük olam buyuk tansiyona göre orantısız. Nabzın kaç ona da baktin mi..valla son ay artık tansiyonlar iyice dengesizlesti

İkisine de bayılırım supangle yiyorum normalde ama Nescafe icemiyordum zararlıdır diye, en azından hareket etmesi lazım deyip vicdanımı rahatlatirim bari

Tam hatırlamıyorum ama tahmini olarak söylemişti sanırım, benim doktor tam söylemiyor zaten şimdi de 2400 2500 arası gibi şuan dedi mesela perşembe günü. Neyse sağlıkla gelsinler de sorun değil kiloları

Kızlar merhaba gebelik sekeri cikan varmı aranızda değerleriniz kac ben kahvaltı yaptım 1 buçuk saat sonra 159 cikti

Sağlıkla bebeğine kavuşursun inşallah canım.

Günaydın kızlar, 37 ye kadar çalışır raporu almıştım direk ayrılış yapılıyor mu yoksa yeniden çalışamaza mı çevirmek gerekiyor raporu

Kızlar selaaam 36. Haftaya geldik çok şükür bu haftada olanlar bebek hareketleriniz nasıl önceye göre azalma yaşıyor mu merak ediyorum sanki artık bana zor hareket ediyormuş gibi gelmeye başladı
36+5 olduk.Onceki gibi sert vuruşlar yok daha çok kayar gibi.Poposu sırtı sağda, ayakları soldaymis bizimkinin.Sağ tarafı şişiriyor arada sol tarafta da ayağını kaydiriyor.

Kızlar merhaba gebelik sekeri cikan varmı aranızda değerleriniz kac ben kahvaltı yaptım 1 buçuk saat sonra 159 cikti
Bende çıktı canım diyet yapıyorum.Iki haftaya bir endokrin bölümüne ve diyetisyene gittim.Açlık tokluk ölçüm yapıyorum.Diyete uymadığimda yükseliyor. En fazla 180 çıktı.Seninki de fazla çıkmış.Yemeğe başladıktan 1 saat sonraki ölçüm 140'ı geçmemesi gerekiyor.

Günaydın kızlar, 37 ye kadar çalışır raporu almıştım direk ayrılış yapılıyor mu yoksa yeniden çalışamaza mı çevirmek gerekiyor raporu
37'den önce ayrılacaksan çalışamaz raporu alman gerekiyor. Mesela 32+0'da çalışabilir aldın, çalışamaz raporu almak için haftanın dolmasını beklemen gerekiyor.Yani 33+0, 34+0, 35+0 gibi.Haftanin başında alman lazım dediler bize.Ben 36+0'da çalışamaz alıp izne ayrıldım.

Bende çıktı gebelik şekeri. Diyetle dengede tutmaya çalışıyorum. Birkaç defa tokluk 140'ı geçti onun dışında hep altındaydı. Bir de benim doktorum yemekten 1 saat sonra ölçüm yap dedi.

Ben 30 haftalıktı sanırım iğne olduğumda , endişelenme burda bi çok gebe o iğneyi vurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…