2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hahaha ayy ne desem bilemedim ki canım inşallah mis gibi sorunsuz gelir hepsi demekten başka şey gelmiyor elden ama zaten artık hepsi iyi haftalards bence 🥰
Evet çok şükür, ilk yatışım yapıldığında daha 32 haftalıktım 36 lar hayal geliyordu bana. Çok şükür gördük 🙏🥰

Askolar hangi haftadan sonra ciğer gelisimi olusmus oluyor ya?
38 de tam anlamıyla sürfaktan salgılanımı vs oluşmuş, ciğerler tam olgunluğa erişmiş oluyor. Ondan öncesinde tehlikeli bi erken doğum durumu var ve ciğer geliştirici yapılıyorsa kendi haftasından 3 hafta önde gidiyor ciğerleri 35 de doğdu ise ciğerler tam olgunlupa erişmiş oluyor yine.

Ben 16/12 yi bile gördüm ama sürekli takip edip 14/9 gördüğüm an acile gidiyorum.
Gebelik zehirlenmesi riski benimde var ve muhtemelen olacak da, çünkü ilk gebeliğimde de yaşadım. Ancak hemen acile gidip kan ve idrar bakılıp takip edilmek çok önemli. Her tansiyon yükselmesi idrarda protein kaçağı var anlamına gelmiyor ancak, eğer tansiyon yükselmesi oluyorsa takip edilmek çok önemli.
Ödeminiz de varmı özellikle el ve ayaklarda?
Ben de sabah uyandığımda 16/11 idi. Bu tansiyon ilacını günde 3 defa içiyorum öyle düşüyor. Tuzu tamamen kestirdi ve egzersizleri. Evet ödemim de var ne yazık ki birden şişiyor ellerim yüzüm Neredeyse 3 aydır üç parmağımda uyuşuklukta var artı olarak. Doktorum tahliller istedi kan verdim dün, böbrek ve ciğerlere bakacak. Benim tansiyonum hep 10/6 seyrediyordu. Birden bu yükseliş için zehirlenme diyor. Şu an 34+2’deyiz. Ciğerleri için bugün iğne de yaptı doktorum. Size de çok geçmiş olsun. Umarım vakitlice sağlıkla gelirler

Whey diye bir protein. Kendisi de kullanıyormuş. Yoğurdun içine bir kaşık at dedi. Kalsiyum ve magnezyum da duşükmüş onları da verdi. Benimki zaten gerideydi ya toparlamaya çalişıyorduk. İyi gidiyordu iki kontroldür haftada 200 ün uzerinde alıyordu. Şimdi az almış. Ama ben de az yediğimin farkındayım. Çocuklarin odasını düzenledik. İş pek yapmadım ama eşimin yanında durdum. Biraz saatleri de aksattım. Şimdi bir oğün arttıryaım diyorum kahvaltıyı erken yapıp. Belki işe yarar.
Öyle Bi takviye yerine öğünlerine takviye biseyler eklesen daha iyi olmaz mi? Mesela et balık ye ara öğünlerde kuruyemis kefir muz, kahvaltıda tahin pekmez kaşar gibi

Ben de sabah uyandığımda 16/11 idi. Bu tansiyon ilacını günde 3 defa içiyorum öyle düşüyor. Tuzu tamamen kestirdi ve egzersizleri. Evet ödemim de var ne yazık ki birden şişiyor ellerim yüzüm Neredeyse 3 aydır üç parmağımda uyuşuklukta var artı olarak. Doktorum tahliller istedi kan verdim dün, böbrek ve ciğerlere bakacak. Benim tansiyonum hep 10/6 seyrediyordu. Birden bu yükseliş için zehirlenme diyor. Şu an 34+2’deyiz. Ciğerleri için bugün iğne de yaptı doktorum. Size de çok geçmiş olsun. Umarım vakitlice sağlıkla gelirler

Kızlar avokadonun da tam mevsimi gebelikte tüketimi çok öneriliyor. Fiyatı da düştü bu ara. Son düzlükteyken ekledim ben kahvaltılarıma.
İlk aylar çok zorladım kendimi yemek zorundaymisim gibi hissedip. Bulantılar ile birlikte öyle bı tiksindim ki sanırım uzun yıllar avokado yiyemicem artık. Aslında hamilelikte ceviz yumurta gibi günlük tüketilmesi gereken bişey ama içim almıyor asla

Burada yazmıştım daha önce acaba sana mı yazdım . Olgunlaşmış avokadoyu ezip limon ,tuz ve ceviz ekleyebilir sevmeyenler. Bir de önümüzdeki günlerde fuerte cinsinin hasat mevsimi geliyor . Fuerte ve hass diğer cinslere göre daha yağlı.
Limonlu tuzlu şekilde tiksindim ama sandviçin içine ekleyip denicem, krem peynir, salatalık filan belki tadını bastırır biraz

X