2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla kızlar anlaşılmak birlerinin seni anladığını bilmek gerçekten çok farklı bir şey dediklerinizin hepsi çok güzel şeyler beni o kadar motvie ettiniz ki acaba ben yanlış mı yapıyorum diye kendimi sorguluyordum 3 gündür sonunda iç mahkememi kapattım bugün bebeğimi besledim uyudum dinlendim sütüm daha iyi herkesin yüzüne patır patır söyledm içimdekileri bende kalacağını onlar düşünüp empati yapsınlar çok teşekkür ederim hepinize highheellls highheellls @ezomanya @emilyinpariss NurrBanuu NurrBanuu S Sariucurtma @Essa8619
Harikasın. İyi yapmışsın. Daha da iyi olacaksın inşallah. 🤲🧿

Senin yatıp dinlenmen konusunda çok haklılar, uyuduğun her dakka süt uretiyorsun, her fırsatta beslenip uyumaliyiz, uyanıkken de her fırsatta emzirmeliyiz, bu durumda yemek, bulaşık, çocuğun ihtiyaçları vs başka birileri ilgilenmeli. Ayrica bebegi görünce degistikleri de doğru 😄 geçen anneme sordum neden büyük oğlumun doğumunda kendini öyle kaybedip durmaksizin temizlik yaptin diye, hala anlamsiz geliyor sevinç ve heyecandan sanırım dedi, kayınvalidem de durmaksizin kuran okudu ve tespih çekti , gelince ona da sorucam. İkisi de sanki garip bı psikolojiye girdi, kendilerini ne rahatlatiyorsa kendilerini deli gibi kaptırıp öyle deşarj olmaya çalıştı. Arada benim ikisine de carlayip kendilerine gelmelerini sağlamam gerekti. Lohusa olan ben, duyguları en tepede yaşayan onlar 😂
Benim kv şöyle bir psikolojiye girdi. Ben yatıp kalkıp süt sağiyorum ya. Altlarını eşim degıstiriyor. Besliyor bazen. Kendisi de yemek bulaşık o işleri hallediyor. Tabi eşimle donüsümlü olarak alt değistirme falan yapıyorlar ki ikiz bebekte ilk başlarda günde 24 kere alt değistiriyorsun😊. Benim için kendi yatıyor bizi calıştırıyor diye düşünüyordu. Hatta ziyarete gelen birisi siz ne yoruluyorsunuzdur şimdi demişti o da oğlu ve kendisi için ikimiz çok yoruluyoruz demişti. Sonra düzeltti anne zaten anne o yoruluyor onun yanında biz de yoruluyoruz demisti. Ama duşüncesi ortaya çıkmıştı bı kere
Halbuki ben de onlara özeniyordum 4 saat kesintisiz uyuyorlar diye. Ben 7 24 2 saatte bir kalkıp süt sağıyordum. Tabi o zaman çocuksuz hayattan yeni cıkmıştim. Uykusuzluğa alişkın değilim. Şimdi alışkınım gece olur olmadık kalkmaya 😊

Benim kv şöyle bir psikolojiye girdi. Ben yatıp kalkıp süt sağiyorum ya. Altlarını eşim degıstiriyor. Besliyor bazen. Kendisi de yemek bulaşık o işleri hallediyor. Tabi eşimle donüsümlü olarak alt değistirme falan yapıyorlar ki ikiz bebekte ilk başlarda günde 24 kere alt değistiriyorsun😊. Benim için kendi yatıyor bizi calıştırıyor diye düşünüyordu. Hatta ziyarete gelen birisi siz ne yoruluyorsunuzdur şimdi demişti o da oğlu ve kendisi için ikimiz çok yoruluyoruz demişti. Sonra düzeltti anne zaten anne o yoruluyor onun yanında biz de yoruluyoruz demisti. Ama duşüncesi ortaya çıkmıştı bı kere
Halbuki ben de onlara özeniyordum 4 saat kesintisiz uyuyorlar diye. Ben 7 24 2 saatte bir kalkıp süt sağıyordum. Tabi o zaman çocuksuz hayattan yeni cıkmıştim. Uykusuzluğa alişkın değilim. Şimdi alışkınım gece olur olmadık kalkmaya 😊
Enteresan bı kayınvalide, yani lohusa bakmaya gelip lohusaya neden ben bakıyorum zihniyeti de bı garip, kafasında ne yaşıyor acaba. Gerçi benim kayınvalidem de asla hizmetlenmez, annem varken ihtiyaçta duymadım, sadece torun onun da torunu, görmeye hakkı var diye gelmesini istedim. Eğer annem olmasaydı kayinvalidem ile zor bir lohusalık dönemi geçirirdim ben. Ama benimki en azından hizmetlenmedigi için de bana da laf etmiyor 😄

Canım çekerse yerim ben, şifa niyetine der hoşuma giden her şeyi gömerim valla, yeter ki yapan ya da ayağıma getiren olsun 😄 bol su içiren ne varsa getirsinler önüme, tatlı, tahin, lokum asla affetmem ama kanamalı durumum geçmeden ıhlamur bile içmem. Bitki çayları otlar gerçekten beni korkutuyor.
Hahah cok tatlısın göm tabiki ya 😂Tahin iyi geliyormuş diye kayınpeder benim sevdiğim markadan 2 kg helva göndermiş o zaman birazını ayirayim bitirmesin eşim 😂 Süt yapar belki dimi 🤷
Bitki çayları konusunda kesinlikle haklısın. O yüzden peşinen söyledim 😄

Yedirme ,icirme anlamında simdilik hevesli inşallah o zaman da olur . Bana söyle canin ne isterse diyor ama ben çekiniyorum o da ayrı bir konu 🤷 O kadar alışmışım ki kendi işimi kendim yapmaya çok zor geliyor . Yarım ya da bir günlük işimiz kaldı eşim pazar günü çalışınca söyleyemedim kayinvalideye yap diye . Benim bir de bunu aşmam lazım . 1000 km öteden getirdik kadını diye de vicdan yapıyorum falan . 1 haftadan uzun süre birarada kalmamistik. İnşallah kırıcı olmadan biter ,geçer bu süreç 🙏

Benim annem et suyuna/ilik yada kemik suyuna çorbalar yapıyor. Ben onu çok temizliğe sokmuyorum 15-20 gün kdar kalıp giderim dedi tamam dedim. Yemeğimi yapar ben bebeğimi emziririrm anneme emanet eder evimi temizler duşumu alır tekrar bebeğimle ilgilenirim. Çünkğ temizliği anneye paslayınca o gittikten sonra allak bullak oluyorum herşey gözümde büyüyor nasıl olacak şimdi diyorum ve sadece kafamda bi düzen kurmak bile günler alıyor. Bırak yapsın ister ye ister yeme ama özellikle lohusa sürecinde gerçekten güçlü beslenmek çok önemli. Ben bazen kızıyorum ama gün geliyor vay be eskiler doğru söylüyormuş diyorum.
Et suyu diyince ben yapıp koydum buzluğa bir hafta önce falan zaten benim buzlugumda hep olur kemik suyu . Biterse yine yapayım iyi hatırlattın ,tşk ederim 😄 Süt de yapar değil mi ?

Benim annem değil de kayınvalide daha meraklı gbi şimdilik . Annem de yapar gerçi de söylemem lazım ve kayınvalidenin gitmesi lazım . Kayinvalideye kalırsa doğumdan sonra bir hafta yatmam lazım anneme kalırsa ne gerek var modunda 😂 Ben yatmayı seven biri de değilim . Kayınvalide geldiğinden beri gün içinde oturur pozisyonda olsam da beni 2 saat yatırıyor dinlenmem için ... Başkası olsa ne güzel sana rahat mı batıyor derdim . Eski yalnız yasamimi özleyecegim gbi geliyor 😂

Sıkıntısız atlatiriz inşallah bu süreçleri .

Hahah cok tatlısın göm tabiki ya 😂Tahin iyi geliyormuş diye kayınpeder benim sevdiğim markadan 2 kg helva göndermiş o zaman birazını ayirayim bitirmesin eşim 😂 Süt yapar belki dimi 🤷
Bitki çayları konusunda kesinlikle haklısın. O yüzden peşinen söyledim 😄

Yedirme ,icirme anlamında simdilik hevesli inşallah o zaman da olur . Bana söyle canin ne isterse diyor ama ben çekiniyorum o da ayrı bir konu 🤷 O kadar alışmışım ki kendi işimi kendim yapmaya çok zor geliyor . Yarım ya da bir günlük işimiz kaldı eşim pazar günü çalışınca söyleyemedim kayinvalideye yap diye . Benim bir de bunu aşmam lazım . 1000 km öteden getirdik kadını diye de vicdan yapıyorum falan . 1 haftadan uzun süre birarada kalmamistik. İnşallah kırıcı olmadan biter ,geçer bu süreç 🙏
Ben senin süreci en iyi şekilde yonetebilecegine inanıyorum, buradan hissettirdigin enerji hep yapıcı olduğun yönünde çünkü. Zorlandigin zamanlar olacaktır, lohusayken alınganlık biraz artıyor, hiç batmayan şeyler rahatsız ediyor öyle zamanlarda da eşin dengeyi kuracaktir, gelip geçici bişey, kendini iyi hissettiğinde herkes evine çekilecek.

Ooo neler yaşamışsiniz Rabbimin hikmeti bu işte ol derse olur dur derse durdurur maşallah suphanallah Allah'ım her mutlu günlerini görmeyi nasip etsin inşallah size. aynı seyleri benim yengemde yaşadı gebelik zehirlenmesi resmen davul gibi olmuştu kadın Ankara'da acil girdiği ameliyatta iki kız çocuğunu toprağa verdi ama yaşı büyüktü 40 in üzerinde olması mütevellit olumsuz sonuçlandı cennette 2 meleği var doğum sonrası bile ödemi öyle aylarca inmedi. Rabbim rızk vermişse nefes vermişse herşeyi oldurur ben 36 haftalık ikizimden oğlumu kaybettim karnımda kakasını yapıp yutmuş kimbilir bunu yasicami 😞belki bana bı işaret verilmiş olsaydı bende doğuma koşardım herşey imtihan yanımızda olan evlatlarımızı rabbim esirgesin korusun hayırlı uzun ömür versin inşallah 🤲
Allah sana da yengene de sabır versin başınız sagolsun..sizinde dediğiniz gibi geride kalan evlatlarımıza uzun ömür versin .. evet çok zor şeyler yaşadım.. yaşamam görmem gerekiyormuş güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim ..

Ben senin süreci en iyi şekilde yonetebilecegine inanıyorum, buradan hissettirdigin enerji hep yapıcı olduğun yönünde çünkü. Zorlandigin zamanlar olacaktır, lohusayken alınganlık biraz artıyor, hiç batmayan şeyler rahatsız ediyor öyle zamanlarda da eşin dengeyi kuracaktir, gelip geçici bişey, kendini iyi hissettiğinde herkes evine çekilecek.
Ay inşallah bunu duymak da çok iyi hissettirdi şu an ☺️🙏
Cook tşk ediyorum 💐
Eşim de bende çok tecrubesiz iki ebeveyn olacağız . Kafamda gebe okullarına gidip sürekli eğitim almak vardı . Onu yapamadim hareket kısıtlanması yüzünden o yüzden de eksik hissediyorum . Yoksa ben kimseyi çağırmak istemiyordum en başından beri ama artık olan oldu 😄

Kızlar nasılsınız?

Bugün tam 18 aylık olan bi kızım ve karnımda 32+4 olan bi kızımla baya yorucu günler geçiriyorum. Önceki gebeliğimde çok aktif yazardımm, ne kadar çok boş zamanım varmış meğer 🤣

Bi önceki gebeliğim çpk iyi geçmesine rağmen 36+6da gece suyum geldi ve sonra dekolman yaşadım, bebeğim de ben de ölümden döndük. Ondan dolayı bu gebeliğimde çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan. Doktor bir sorun görünmediğini söylese de her an doğuracakmışım gibi hissediyorum.

Bi de bi önceki gebeliğinde ağrım çok az vardı bunda çatı ağrısı beni haftalardır mahvetti. Doktor yine sorun olmadığını söylüyor ama ah o ağrı. Yatarken bile ağrıyor. Bi de 11 kg bebeği taşı vs derken baya zorlanıyorum.

Doğum yapanlarımız olmuş, Allah analı babalı büyütsün. Hepsini okuyamadım ama iyiler di mi? Bundan sonra daha sık yazmaya çalışacağım zira korkularım tavaannn. Bir de dekolman olunca beni hemen genel anestezi ile sezeryana almışlardı acilen. Şimdi her şey normal giderse ne öneriyorsunuz? Yani sezeryan olmam zorunlu zaten ama anestezi konusunda ne düşünüyosunuz?

Nasıl duygulandım gece gece anlattığın herşeyi anbean gözümde canlandırdım. Hep yüreğim hop etti sonunu okumak istemedim kızlarına birşey olmuş mu korkusundan. İyi olduklarını okuyunca gözlerimden yaşlar süzüldü.. Çok zor şeyler yaşamışsın ama çok şükür ki iyisiniz 🙏 gebelik zehirlenmesi çok çok tehlikeli, ablamda yaşadı geçici körlük oluştu ondada . Aşırı şişmişti gören tanımamıyordu. 6 aylık hamile 44 kilo kız 8. Ayında 90 kiloydu ve 36 numara ayaklarına 43 numara terlik olmuyordu. Çok zor birşey şahit oldum yani buna bende az çok. Çocuklarınızı kucağınıza aldığınız ilk anda tüm yaşadıklarınızın bi önemi kalmadı eminim ki.. Allah bir ömür boyu sağlık sıhhat versin size ❤️
Sizi üzdüğüm içi. Özür dilerim bnde kizlarimda maşallah çok güçlüyüz kadın gücü allahim nasip etti üzerinden geldik .çok zor bir doğumda Allah tüm kadınlarımıza güç kuvvet versin .gebelik zehirlenmesinin en basit belirgin özelliği vücut şişmesi imiş gerçekten doğu.dan iki ay sonra vücudum indi benim çok odemliydim gerçekten öyle onlara ilk ayaklarının altından dokunduğum gün herseye değdi dedim allahim bütün çocuklarımıza saglik sıhhat versin uzun ömürler bağislasin

Kızlar nasılsınız?

Bugün tam 18 aylık olan bi kızım ve karnımda 32+4 olan bi kızımla baya yorucu günler geçiriyorum. Önceki gebeliğimde çok aktif yazardımm, ne kadar çok boş zamanım varmış meğer 🤣

Bi önceki gebeliğim çpk iyi geçmesine rağmen 36+6da gece suyum geldi ve sonra dekolman yaşadım, bebeğim de ben de ölümden döndük. Ondan dolayı bu gebeliğimde çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan. Doktor bir sorun görünmediğini söylese de her an doğuracakmışım gibi hissediyorum.

Bi de bi önceki gebeliğinde ağrım çok az vardı bunda çatı ağrısı beni haftalardır mahvetti. Doktor yine sorun olmadığını söylüyor ama ah o ağrı. Yatarken bile ağrıyor. Bi de 11 kg bebeği taşı vs derken baya zorlanıyorum.

Doğum yapanlarımız olmuş, Allah analı babalı büyütsün. Hepsini okuyamadım ama iyiler di mi? Bundan sonra daha sık yazmaya çalışacağım zira korkularım tavaannn. Bir de dekolman olunca beni hemen genel anestezi ile sezeryana almışlardı acilen. Şimdi her şey normal giderse ne öneriyorsunuz? Yani sezeryan olmam zorunlu zaten ama anestezi konusunda ne düşünüyosunuz?
Soru hakkında hiçbir bilgim yok . Tecrübesizim ilk çocuğum olucak inşallah 🙏
Sadece ilkinde öyle bir durum yaşandı diye bunda da öyle bir durum olmak zorunda değil sonuçta değil mi ?
Bunu düşünerek biraz rahatlayabilirsiniz 🥰

Enteresan bı kayınvalide, yani lohusa bakmaya gelip lohusaya neden ben bakıyorum zihniyeti de bı garip, kafasında ne yaşıyor acaba. Gerçi benim kayınvalidem de asla hizmetlenmez, annem varken ihtiyaçta duymadım, sadece torun onun da torunu, görmeye hakkı var diye gelmesini istedim. Eğer annem olmasaydı kayinvalidem ile zor bir lohusalık dönemi geçirirdim ben. Ama benimki en azından hizmetlenmedigi için de bana da laf etmiyor 😄
Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Ayaklaninca istiyor ki ben iş yapayım. İş yapmak zor geliyor. Ben de hiç yapmadım. Cünkü birakın iş yapmayı biraz az uyusam hemen sütüm azalıyordu. Zaten sağarak belli bir yere kadar iki çocuğa yetecekti. Mümkün olduğunca uzatmaya çalıştım. İyi ki de öyle yapmişım. Şimdi vijdanim rahat. Elimden geleni yaptım sonucta. Ve tek başıma. İş yapacağım diye sütum iyice azalsaydı çok uzülürdüm.

Kızlar nasılsınız?

Korkular olması çok normal. İnsan oncekinde yasadığının aynisını yaşayacağını zannediyor. Benim de önceki Sezaryen. Suyum gelmişti. Hiç bana sormadılar. Direk genel yapmışlardı. Benim de aklıma bile gelmedi. Vardır bir bildikleri dedim. Ben de bir süredir bu konuyu düşünüyorum. Doktor aksi bir şey onermezse ve benim tercihime birakırsa spinal anestezi istemeyi düşünüyorum.

Yaa işte bende nasıl davranacağımi bilmiyorum . Kayınvalide dinlenmen yatman lazım diyor . Annem de sizin kimseye ihtiyacınız yok karı koca bile halledersiniz modunda 😀 İkisi ayrı uç 😂 ikisinin de başka şehirde evleri . İnşallah sorunsuz hallolur ya duruma göre şekil vericem bende . Abuk subuk şeyler içmem diye şimdiden söyledim . Tamam karismicam beni ilgilendirmez çocuk sizin dedi umarım böyle gider değişmez 🤷 Doğumdan sonra Antep katmeri ( tatlı )yermiş taze anne içi temizlensin diye . Eşim çok karsi böyle şeylere . Getirirlerse sakin yeme diyor ben yoksam da dedim guzeli olursa yerim belki 😂
Hepsi bir alem anlayacağın Allah bana sabır verir inşallah bu süreçte 🙏
Güzelse ve canın cekerse ye tabi ki canım😊. İnsanın canı çok tatlı istiyor zaten emzirme sürecinde. Bunda çekiyor ama benim oncekinde canım bir Gr tatlı cekmemişti. Ama lohusalıkta yediğim tatlinın haddi hesabı yoktu.

X