2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay çok uzun olacak ama şuan yazmaya o kadar ihtiyacım var ki

dün çıkacaktık hastaneden ama bebek çok kilo kaybetmiş açlık değeri düşük çıktı sütüm stresten inmedi bebeğim memeyi kavrayamadı mama başladık ama beceremedik içirmeyi doyduğunu anlayamıyoruz çok zor 2 gece geçti benim kollarım ful serum bebeğimi kucaklayamıyorum oturup kalkamıyorum damar yollarım patladı her taraf kan çok kötüydü herşey annemle kavga ettim üstüne tuz biber oldu bugün yani pazartesi için çıkabilirsin demişti doktor ama sabah geldiğinde yine çok iyi görmedi oğlumu bu gecede burdaaın dedi ben hazırlanmış herseyimi toparlamış bekliyordum en son bi patladı bende salya sümük hemşireler doktorla konuşmuşlar gitsin 14 ünde kontrole geldiğinde bebek iyi olmazsa alırım demiş zar zor çıktık sözde annemler ev temizlemişti heryer heryerde bütün düzenim bozulmuş nerden başlayacağımı bilmiyorum bebek bana bakıyor kaynanam başımda annem tavırlarda kocam kasma kendini modunda kafayı yemek üzereyim içimi dökmeye ihtiyacım var ben çok bekledim bu anı ama çok küçük hık dese kalbim acıyor sanki kaynanam almış evire çevire mama yediriyor çocuk yutkunmuyor şırıngayla veriyoruz boğazına birikti artık daha hala basıyor anne çocuk yutkunmuyor bi öne eğ boğazı boşalsın diyorum yutar o diyor sütüm az geldiği için bebek sadece sütle doymuyor boşa çekince de bırakıyor sanki ben bilerek yapıyormuşum gibi eşim biraz daha emzir diyor napayım çocuğu boş memede nasıl tutayım annem biz hevesleniyoruz sen bizi istemiyorsun kimse senin nazını çekemez diye tavırlarda sanki o lohusa zaten psikolojim bozuldu iyice bana yetemiyormuşum gibi davranıyorlar elimden geleni yapıyorum dedtek olacaklarına daha da akıl veriyorlar bacaklarımdan karnımdan hareket edemiyorum vallahi bugün patlicam artık sözde bana yardıma geldiler daha eve geldim geleli götümün üstüne oturmadım ben hiç iyi değilim yani .tek derdim 14 ünde bebeğimin sağlıklı olması
Tamam şimdi sakin ol bu süreçten bende geçtim, benzer duygular içine bende girdim. Annemin yaptığı temizliği beğenmediğim için biraz modum düşünce hemen suçlandım, yada işte destek olmak yerine bık bık konuştukları için cevap verince yada yüzümü asınca suçlandım falan. Ama ben nasıl sağlim kafa atlattım anlatayım sana. Herşeyden önce kalkıp yüzünü bir yıka ve aynada kendine herşeyin üstesinden gelirsin de. Bebeğini meme boşta olsa sürekli emzir. Meme uyarıldıkça süt gelir o yüzden boş memeyi çeksin istemiyorum diye düşünme. Ondan sonra hemen sütünü sağ, sütün olmasa bile sağ. Sağdığından çıkan süt olursa onu bebeğine içir. Ardından mama da takviye edersin. Ben asla saat göz etmedim sürekli hık dese emzirdim mık dese emzirdim. 10 dk da bir 15 dk bir asla saatle işim olmadı. Yeter çatlatcan çocuğu diyorlardı siz karışmayın diyip tekrar emziriyordum. Ve oğlum küvezde kilo kaybeden oğlum, 5 gün sonra kontrole gittiğimizde 350 gr almıştı. Ayın sonunda ise 1.200 gr almıştı. Sonraki ay ise depar atıp 2 kilo üstü aldı. Sen şuan sadece bebeğini emzirme ve doyurmakla meşgul ol ama dediğim gibi asla süre göz etme..

Doşum kilosu 2570 ertesi günü 2300 e düştü en son bugün çıkarken 2420 dediler aniden düşmesi problem oldu sanırım bilmiyorum ki doktor da biraz açık sözlü korkuttu beni memeyi ilk başlarda ucu yokken tutturmaya çalışınca biraz uzaklaştı sanırım şimdi emiyor yine dütümde inmeye başlıyor ama max 20 dk fazlası yok emiyor bırakıyor ağzına alana kadar da kıpkırmızı kesiliyor yara vs yok acıyı zaten düşüneck hakde hiç değilim
Bu arada benim meme uçlarım ufak ama hiç sorun olmadı çünkü kahverengi kısmı komple sokuyorsun ağzına meme başıyla işi olmuyor bebeğin doğru emzirmen çok önemli. Silikona dalan ihtiyaç yok aslında ten tene temas etmek hem sütün hem bebeğin için daha güzel olur. Birde emzirmek beyinde bitiriyor biliyorsundur, hiç doğurmamış kadınlar bile bebek emzirebiliyor o sevgi ve şefkatle inanarak emzirdiklerinde sütleri geliyor mucizevi bi şekilde. Sütüm yok diye düşünme. Sütüm var yetecek oğluma inanıyorum diye düşün hep

Muayene oldum, doktor sancima da ayaklarıma da hareketlerin azalmasına da normal dedi, tahlillerimi verdim şimdi nst ye giricem. Bebeğim gayet iyiymiş 2550 Gr olmus. Artık gelse bile bizi korkutmaz dedi. Tabi yine de vaktinde gelsin. Şimdi hiç sancı ve kasilmam yok, Yolda gelirken de baya hareketliydi karnımda, doktora da yalancı çıkarır bu çocuklar 😁
Oh şükürler olsun korkuttu seni ama bişey yokmuş çok sevindim 😍😍

Bele aniden giren keskin ve sızlatan ağrılar ne zaman son bulur, doğurunca mı 🙄 aniden bi giriyor aha diyorum tamam bu akşam doğurcam sonra geçiyor neyseki. Ama sürekli tekrarlayan bi döngü yani.. Sizde durumlar nasıl?
Bende de oluyor dün akşam korktum ara ara ağrı girdi karnımın alt tarafına. Uzanınca geçti sonra.
Harika cnm maşallah zaman azalmış sağlıcakla gelsin yumosun 🤲🥰
Amin inşallah canım.🥰Az kaldı hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.🙏

Ay çok uzun olacak ama şuan yazmaya o kadar ihtiyacım var ki

dün çıkacaktık hastaneden ama bebek çok kilo kaybetmiş açlık değeri düşük çıktı sütüm stresten inmedi bebeğim memeyi kavrayamadı mama başladık ama beceremedik içirmeyi doyduğunu anlayamıyoruz çok zor 2 gece geçti benim kollarım ful serum bebeğimi kucaklayamıyorum oturup kalkamıyorum damar yollarım patladı her taraf kan çok kötüydü herşey annemle kavga ettim üstüne tuz biber oldu bugün yani pazartesi için çıkabilirsin demişti doktor ama sabah geldiğinde yine çok iyi görmedi oğlumu bu gecede burdaaın dedi ben hazırlanmış herseyimi toparlamış bekliyordum en son bi patladı bende salya sümük hemşireler doktorla konuşmuşlar gitsin 14 ünde kontrole geldiğinde bebek iyi olmazsa alırım demiş zar zor çıktık sözde annemler ev temizlemişti heryer heryerde bütün düzenim bozulmuş nerden başlayacağımı bilmiyorum bebek bana bakıyor kaynanam başımda annem tavırlarda kocam kasma kendini modunda kafayı yemek üzereyim içimi dökmeye ihtiyacım var ben çok bekledim bu anı ama çok küçük hık dese kalbim acıyor sanki kaynanam almış evire çevire mama yediriyor çocuk yutkunmuyor şırıngayla veriyoruz boğazına birikti artık daha hala basıyor anne çocuk yutkunmuyor bi öne eğ boğazı boşalsın diyorum yutar o diyor sütüm az geldiği için bebek sadece sütle doymuyor boşa çekince de bırakıyor sanki ben bilerek yapıyormuşum gibi eşim biraz daha emzir diyor napayım çocuğu boş memede nasıl tutayım annem biz hevesleniyoruz sen bizi istemiyorsun kimse senin nazını çekemez diye tavırlarda sanki o lohusa zaten psikolojim bozuldu iyice bana yetemiyormuşum gibi davranıyorlar elimden geleni yapıyorum dedtek olacaklarına daha da akıl veriyorlar bacaklarımdan karnımdan hareket edemiyorum vallahi bugün patlicam artık sözde bana yardıma geldiler daha eve geldim geleli götümün üstüne oturmadım ben hiç iyi değilim yani .tek derdim 14 ünde bebeğimin sağlıklı olması
Aşırı duygulandım okurken kendini bırakma yavrum 🙏 herkes farklı konuşur annelikte herkesin anneliği farklı 🙏 ama kimse kimsenin kötülüğünü istemiyor herkes iyi niyetli böyle düşün 🫶 kendini de yıpratma bebeğinin en çok sana ihtiyacı var sen güçlü ol o hisseder emin ol bundan 🙏🫠

Nst de sancım çıkmadi sanırım. Henüz göstermedim doktora ama bı sorun görünmüyor. Boyu 50 cm geçmiş, yenidoğan kiyafeti çok almamakla iyi etmişim. Çantaya 1-3 aylık kıyafetler koyayım direk.
Maşallah senin oğlan uzun olcak 😅 bizim en son 46 idi muhtemelen 48-49 gibi çıkacak perşembe günü. Haftasıyla uyumlu ilerliyoruz bakalım nasıl doğcak minikler 😅🥰

Maşallah senin oğlan uzun olcak 😅 bizim en son 46 idi muhtemelen 48-49 gibi çıkacak perşembe günü. Haftasıyla uyumlu ilerliyoruz bakalım nasıl doğcak minikler 😅🥰
Benimkinin de kilosu normale dönmüş haftasından çok ileride değil artık. Aynı büyük oğlan gibi olacak demekki. Bı de vaktini beklerse ne ala. 39. Haftanın içinde alicam dedi doktor.

Nst de sancım çıkmadi sanırım. Henüz göstermedim doktora ama bı sorun görünmüyor. Boyu 50 cm geçmiş, yenidoğan kiyafeti çok almamakla iyi etmişim. Çantaya 1-3 aylık kıyafetler koyayım direk.
Maşallah kuzucuğa. Sorun olmamasına sevindim. Artık her gün birbirimizi merak eder olduk. Hatta sabah sayfaya girerken tedirgin oluyorum inşallah kızların hiçbirinde sorun yoktur geceyi atlatmışlardır diye.

Benimkinin de kilosu normale dönmüş haftasından çok ileride değil artık. Aynı büyük oğlan gibi olacak demekki. Bı de vaktini beklerse ne ala. 39. Haftanın içinde alicam dedi doktor.
Bana hayal gibi geliyor 39 lar 😅 eğer 38+3 ü görürsem rekor kıracağım kendi içimde 😅 kızım 38+2 de oğlum 35+2 de doğdu. Şuan 35+3 üm gözümü 2 ocağa diktim. 38+3 oluyor hadi inşallah 🙏 🥰😅

Kızlar Ben iki tane yenidoğan takımı almıştım. Sonra ekstra zıbın ve alt aldım birkaç tane. Benim patron ebebekten baya bir alışveriş yapmış eşiyle heves etmiş işte. Onlar yeni evli ve bir an önce hamile olmak istiyor kız
Bana aldıklarının hepsi 0 bebek için 50 cm😕 en az 4 bin liralık alışveriş yapmışlardır o derece çok hepsi 10 a yakın takım ayrıyeten de battaniye emzik eldiven şapka çorap vs. Bir sorun var fiş yok içinde değiştiremiyorum. Bir de soramam da artık almışlar atmışlardır bile fişlerini.utanırım da sormaya. Fişlerini kesmeye zamanları olmamış direkt verdiler bana. Şimdi o kadar aldı kullanmasam da ayıp olacak ne yapacağımı da bilemedim. S Sariucurtma bebeği şuan 50 cm diyor maşallah uzun olacak bebiş. Benim de kızım uzun her gittiğimde dr söylüyor uzun olacak diye. Ne yapabilirim acaba sizce? Daha yıkamadım.

Kızlar Ben iki tane yenidoğan takımı almıştım. Sonra ekstra zıbın ve alt aldım birkaç tane. Benim patron ebebekten baya bir alışveriş yapmış eşiyle heves etmiş işte. Onlar yeni evli ve bir an önce hamile olmak istiyor kız
Bana aldıklarının hepsi 0 bebek için 50 cm😕 en az 4 bin liralık alışveriş yapmışlardır o derece çok hepsi 10 a yakın takım ayrıyeten de battaniye emzik eldiven şapka çorap vs. Bir sorun var fiş yok içinde değiştiremiyorum. Bir de soramam da artık almışlar atmışlardır bile fişlerini.utanırım da sormaya. Fişlerini kesmeye zamanları olmamış direkt verdiler bana. Şimdi o kadar aldı kullanmasam da ayıp olacak ne yapacağımı da bilemedim. S Sariucurtma bebeği şuan 50 cm diyor maşallah uzun olacak bebiş. Benim de kızım uzun her gittiğimde dr söylüyor uzun olacak diye. Ne yapabilirim acaba sizce? Daha yıkamadım.
Bence ihtiyacın kadarını yıkar kullanırsın kalanını da etiketli şekilde satarsın dolapta gardropsta falan. Bebeğinin ihtiyacı olan şeyler almış olursun. O kadar yenidoğan kıyafetini yıkayıp ziyan etme bence giyebilmesine imkan yok o kadar şeyi

Bence ihtiyacın kadarını yıkar kullanırsın kalanını da etiketli şekilde satarsın dolapta gardropsta falan. Bebeğinin ihtiyacı olan şeyler almış olursun. O kadar yenidoğan kıyafetini yıkayıp ziyan etme bence giyebilmesine imkan yok o kadar şeyi
Doğru diyorsun aslında. 3 tanesini yıkayayım. Bari bir 3 ay kullanabilseydim giydirirdim. Oğlum 53 cm doğmuştu. Özellikle 6 ay sonrası için kıyafet lazım oluyor aslında.

Benim bildiğim mail ile geliyor ebebek faturası, bir sor istersen ebebek e hediye geldi bunlar ama faturasi yok elimde nasıl yapabilirim diye. Etiketleri duruyor mu uzerinde

Kızlar birşey soracağım. Normal/seksio kontradikasyonu yoktur. Doğum öncesi ve sonrası antibiyotik profilaksi yapıp postop 3 gün devam etmekte yarar var. Bu bana ortopedi dr yazdığı kağıt. Bana şey dedi doğum sonrası epiziyo kesiği olacaktır mutlaka çünkü aradan uzun zaman geçmiş olmazsa da antibiyotik yapmaları lazım sana doktoruna tembihle dedi. Postop 3 gün demek ameliyat olursa mı 3 gün kalmam gerekiyor hastanede yoksa normal doğum ve epiziyo kesiği olursa da mı hastanede kalmam gerekiyor? Ben şimdi taktım buna
Bunu anlayan tercüme edebilir mi bana lütfen 🙏

Beğendiklerini kullan istersen, hem görürler gönülleri de olur hiç kullanamayacak altını fişlerini kesmeden dolaptan satabilirsin ama kargo ücreti filan giriyor bir kaç ürünü bir arada satarsan daha kolay olabilir :)

Benim bildiğim mail ile geliyor ebebek faturası, bir sor istersen ebebek e hediye geldi bunlar ama faturasi yok elimde nasıl yapabilirim diye. Etiketleri duruyor mu uzerinde
Evet etiketleri var hepsinin. İşte kadına da soramıyorum ayıp olur diye. Çünkü çok heves etmiş. Ama dediğin gibi bir gidip sorayım gerçekten belki yardımcı olurlar. 3-6 ay için alsam süper olacak.

Evet etiketleri var hepsinin. İşte kadına da soramıyorum ayıp olur diye. Çünkü çok heves etmiş. Ama dediğin gibi bir gidip sorayım gerçekten belki yardımcı olurlar. 3-6 ay için alsam süper olacak.
Eğer mağazadan yardımcı olabiliyorlarsa aynı urunlerin büyük bedenlerini alırsın, hem üstünde gördüklerinde mutlu olurlar, küçükleri giydiremezsen de bu sefer beğenmedi de giydirmesi diye düşünmesinler. Oldu da değiştiremedin o zaman söylersin biraz uzun doğdu yenidoğan çok kıyafet olmadı diye. Kalıptan kalıba değişiyor zaten, büyük kalıp olanları giydirip fotoğraf çekersin, diğerlerini etiketleri ile satarsın. Ama ne var yenidoğan kiyafet çok kısa giyiliyor bir hafta giyseler iyi yani. Bı de abi 53 cm doğduysa bu bebeğin de altında doğmaz bence.

Beğendiklerini kullan istersen, hem görürler gönülleri de olur hiç kullanamayacak altını fişlerini kesmeden dolaptan satabilirsin ama kargo ücreti filan giriyor bir kaç ürünü bir arada satarsan daha kolay olabilir :)
Aynen bi bakayım dolap uygulamasına. Ama hepsi çok güzeller.😀😍

X