2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Eğer mağazadan yardımcı olabiliyorlarsa aynı urunlerin büyük bedenlerini alırsın, hem üstünde gördüklerinde mutlu olurlar, küçükleri giydiremezsen de bu sefer beğenmedi de giydirmesi diye düşünmesinler. Oldu da değiştiremedin o zaman söylersin biraz uzun doğdu yenidoğan çok kıyafet olmadı diye. Kalıptan kalıba değişiyor zaten, büyük kalıp olanları giydirip fotoğraf çekersin, diğerlerini etiketleri ile satarsın. Ama ne var yenidoğan kiyafet çok kısa giyiliyor bir hafta giyseler iyi yani. Bı de abi 53 cm doğduysa bu bebeğin de altında doğmaz bence.
Ay değil mi ya. İnsan bir sorar neye ihtiyacınız var diye 😀 Neyse düşünmüş almış sağolsun.
Senin tecrübenden faydalanarak ben de en küçüğünü 0-3 ve 3-6 aldım Pierre Cardinden. Baya bir 3-6 var. İki tane kuzenim çocuğu olmuyor bana bebeğe giydirdiğin kıyafetlerden bir takım ver yıkamadan diyor süt koksun darısı bana diye saklayacağım diyor. Olmadı öyle yaparım😍

Kızlar Ben iki tane yenidoğan takımı almıştım. Sonra ekstra zıbın ve alt aldım birkaç tane. Benim patron ebebekten baya bir alışveriş yapmış eşiyle heves etmiş işte. Onlar yeni evli ve bir an önce hamile olmak istiyor kız
Bana aldıklarının hepsi 0 bebek için 50 cm😕 en az 4 bin liralık alışveriş yapmışlardır o derece çok hepsi 10 a yakın takım ayrıyeten de battaniye emzik eldiven şapka çorap vs. Bir sorun var fiş yok içinde değiştiremiyorum. Bir de soramam da artık almışlar atmışlardır bile fişlerini.utanırım da sormaya. Fişlerini kesmeye zamanları olmamış direkt verdiler bana. Şimdi o kadar aldı kullanmasam da ayıp olacak ne yapacağımı da bilemedim. S Sariucurtma bebeği şuan 50 cm diyor maşallah uzun olacak bebiş. Benim de kızım uzun her gittiğimde dr söylüyor uzun olacak diye. Ne yapabilirim acaba sizce? Daha yıkamadım.
Etiketleri üzerinde mi?

Evet etiketleri var hepsinin. İşte kadına da soramıyorum ayıp olur diye. Çünkü çok heves etmiş. Ama dediğin gibi bir gidip sorayım gerçekten belki yardımcı olurlar. 3-6 ay için alsam süper olacak.
Şimdi gördüm yardımcı olurlar merak etme, hediye geldi fişini vermediler hepsi ufak birer beden büyükleri ile değişim yapmak istediğini söyle. Olmayanları da başka ürünlerle değiştirirsin. Ben kaç defa değiştirdim fişi olmadan sorun olmaz

Muayene oldum, doktor sancima da ayaklarıma da hareketlerin azalmasına da normal dedi, tahlillerimi verdim şimdi nst ye giricem. Bebeğim gayet iyiymiş 2550 Gr olmus. Artık gelse bile bizi korkutmaz dedi. Tabi yine de vaktinde gelsin. Şimdi hiç sancı ve kasilmam yok, Yolda gelirken de baya hareketliydi karnımda, doktora da yalancı çıkarır bu çocuklar 😁
İyi olmanıza çok sevindim ☺️

Şimdi gördüm yardımcı olurlar merak etme, hediye geldi fişini vermediler hepsi ufak birer beden büyükleri ile değişim yapmak istediğini söyle. Olmayanları da başka ürünlerle değiştirirsin. Ben kaç defa değiştirdim fişi olmadan sorun olmaz
Oo süpermiş. Yarın bostancı şubesine gideyim bakayım. Teşekkür ederim 😍

Sezaryende sonda uyuşturulunca takılıyor değil mi benim ilki öyle olmuştu sizde nasıl oldu
Beni odadan indirmeden takmışlardı. Uyusturmadan. Genel olmuştum o yüzden olabilir belki. Zaman daha kısıtlı oluyor sanirım genel anestezide. Onda sanki acimıstı gibi hissetmiştim. Hayatımda ilk defa sonda takıldığı için de olabilir tabi. Transferinde idrara aşırı sıkışmıştım. Sondayla birazinı bosaltmişlardi. O zaman nerdeyse hiç hissetmedim.

Ay değil mi ya. İnsan bir sorar neye ihtiyacınız var diye 😀 Neyse düşünmüş almış sağolsun.
Senin tecrübenden faydalanarak ben de en küçüğünü 0-3 ve 3-6 aldım Pierre Cardinden. Baya bir 3-6 var. İki tane kuzenim çocuğu olmuyor bana bebeğe giydirdiğin kıyafetlerden bir takım ver yıkamadan diyor süt koksun darısı bana diye saklayacağım diyor. Olmadı öyle yaparım😍
Ben de 3-6 ay almışım çoğu şeyi, çocuğu yenidoğanken daha çuval gibi giydirecem belli ki 😄 Allah kuzenlerine de tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin 🙏

Randevu saatim de geçti hala trafikteyiz tam iş trafiğine yakalandık. Ama sancım daha azaldı gibi sanki, bı de hareketleri daha iyi bu sabah. Umarım gerçek sancı değildir, rahatlarim
Evde bunaldın ya da canım biseye mi sıkıldı? Geçen benim de öyle oldu. Gerildiğim bir ortamda kalmak durumunda kalmıştım. Baya sancım vardı düzenli geliyordu sanki. Hastaneye gitmek için arabaya biner bitmez sancıdan eser kalmadı. Nst de de çıkmadı zaten.

Evde bunaldın ya da canım biseye mi sıkıldı? Geçen benim de öyle oldu. Gerildiğim bir ortamda kalmak durumunda kalmıştım. Baya sancım vardı düzenli geliyordu sanki. Hastaneye gitmek için arabaya biner bitmez sancıdan eser kalmadı. Nst de de çıkmadı zaten.
Evet gerginlik etkiliyor bence de, benim de geçenlerde öğrencilere gerildigimde şiddetli kasılmam ve sancım olmuştu, doktor progestan başlamıştı. Bu sefer öyle bı ortam olmadi ama gribal enfeksiyonu ağır geçiriyorum, nefes almakta çok güçlük çekiyorum o tetiklemis olabilir

Gece falan acil su geldiğinde ne yapmak gerekir benim ikinci sezaryen olacak acilde mi müdahale ediyorlar doktoru bekliyorlar mı sabaha
Su gelir gelmez acil sezaryene alamazlar. Normal doğumda sıkıntı olmuyor bildiğim kadarıyla ama sezaryende aspirasyon riski olduğu için en az 8 saat açlık ve susuzluk olması lazım. Yani gece su gelse bile sabaha kadar bişey yiyip içmeden bekletiyorlar sonra sezaryene aliyorlar. Akciğerler açısından riskli çünkü, genel anestezi de olsa epidural ya da spinal de olsa açlık şart. Ben gece 3 TE bir yudum su içtim diye sabah 8 de olacak sezaryeni öğlen 12 ye ertelemisti doktorum.

Hanımlar nasılsınız birşey soracagim ben 31+2 de doktora gittiğimde bebişin kilosunu 1850 civarı ama bundan 300-500 Gr eksilterek hesap yaparız dedi bu hafta yani 33+5 de gittiğimde (başka bir doktor) 1500 Gr dedi acaba direk düşerek mi söyledi o an aklıma gelmedi sormak ama haftasına göre normal dedi içime bı kurt düştü kilo konusunda, birde son ayda neler yenmeli bebeğin kilo alımı için bilen varsa yazabilir mi

Ya ben sürekli Normal doğum yapacam, çok kolay olacak, bi kereden pırt diye olcak bitcek diye kendime güç veriyorum falan. O kadar güçlendim ki 💪🏻 aşırı kolay olacağı bende kesinleşti 😆 artık şey düşünmeye başladım,
Bi anda evde ya da dışarda sancılanır ve oracıkta doğum yaparsam bu bebeğin kordonunu nasıl yapcam 🤣 normal doğum da izleyemiyorum burda tıkandım 😂🤣😅
Bir tanıdıgım arabada dogurmuştu😊. İkinci dogunuydu. Sizin ilkse danmiyorum hastaneye ulaşmadan dogacağını. Kordonla gidersiniz hastaneye olmadı😊

Ay çok uzun olacak ama şuan yazmaya o kadar ihtiyacım var ki

dün çıkacaktık hastaneden ama bebek çok kilo kaybetmiş açlık değeri düşük çıktı sütüm stresten inmedi bebeğim memeyi kavrayamadı mama başladık ama beceremedik içirmeyi doyduğunu anlayamıyoruz çok zor 2 gece geçti benim kollarım ful serum bebeğimi kucaklayamıyorum oturup kalkamıyorum damar yollarım patladı her taraf kan çok kötüydü herşey annemle kavga ettim üstüne tuz biber oldu bugün yani pazartesi için çıkabilirsin demişti doktor ama sabah geldiğinde yine çok iyi görmedi oğlumu bu gecede burdaaın dedi ben hazırlanmış herseyimi toparlamış bekliyordum en son bi patladı bende salya sümük hemşireler doktorla konuşmuşlar gitsin 14 ünde kontrole geldiğinde bebek iyi olmazsa alırım demiş zar zor çıktık sözde annemler ev temizlemişti heryer heryerde bütün düzenim bozulmuş nerden başlayacağımı bilmiyorum bebek bana bakıyor kaynanam başımda annem tavırlarda kocam kasma kendini modunda kafayı yemek üzereyim içimi dökmeye ihtiyacım var ben çok bekledim bu anı ama çok küçük hık dese kalbim acıyor sanki kaynanam almış evire çevire mama yediriyor çocuk yutkunmuyor şırıngayla veriyoruz boğazına birikti artık daha hala basıyor anne çocuk yutkunmuyor bi öne eğ boğazı boşalsın diyorum yutar o diyor sütüm az geldiği için bebek sadece sütle doymuyor boşa çekince de bırakıyor sanki ben bilerek yapıyormuşum gibi eşim biraz daha emzir diyor napayım çocuğu boş memede nasıl tutayım annem biz hevesleniyoruz sen bizi istemiyorsun kimse senin nazını çekemez diye tavırlarda sanki o lohusa zaten psikolojim bozuldu iyice bana yetemiyormuşum gibi davranıyorlar elimden geleni yapıyorum dedtek olacaklarına daha da akıl veriyorlar bacaklarımdan karnımdan hareket edemiyorum vallahi bugün patlicam artık sözde bana yardıma geldiler daha eve geldim geleli götümün üstüne oturmadım ben hiç iyi değilim yani .tek derdim 14 ünde bebeğimin sağlıklı olması
Ah canım benim. Seni çok iyi anlıyorum. Yetememek duygusu çok zor. Bebeğinin sana ihtiyacı var ve sen zaten ameliyatlisın. Senin de yardıma ihtiyacın var. Biraz dişinı sık içini ferah tut. Bikac güne güclenirsin. Ağrıların azalır. Sen ilgilenirsin bebeğinle. O zaman rahatlarsın biraz daha.
Annenize kızdim biraz acıkcası. O cekmeyecekse kim çekecek nazınızı? Şimdi cekmeyecekse ne zaman çekecek? Bebek kücük diye onlar da stres oluyorlar anlamaya calışıyorum ama kadinların kendileri lohusa olmamış gibi davranmalarına da sinir oluyorum.
Ben de bu durumdan çekiniyorum biraz. Stres yapıyor bende. Annem rahatsız benim. Annemin bı faydası olmayacak bana. Ablamlar calışıyor. Haftaiçi olursa uzun süre kalamazlar yanımda. Kv gelecekmiş. O gelince eşimi iyice saf dışı bırakıyor. Yaptığı şeye bile sen nasıl yapacaksın diyor eşimin hemen eli ayağına karışıyor. Tüm yukümlülüklerini annesine bırakıyor. Ve olan bana oluyor. Seni teselli edeyim dedim. Ben basladım. Kusura bakma lütfen. Ama şunu bil. Kısa bir süre sonra hepsi evine gidecek. Sen bebeğinle kalacaksın. Uyumaya calış. Bol su iç ve uyu. Sütün artar inşallah. Emzirmekten vazgeçme ama. Kısa da sürse emzir. Benimkiler de zayıf diye emzirmeye yeşvik etmediler beni hiç. Hemen kolayca biberonla verdiler. Eşim ve annesi ağız birliği yapınca ikisiyle birlikte başa cıkacak gücü bulamadim kendimde. Şimdi düşününce yapabilirmişim diyorum. Gozünü kulağını kapat. Yat kalk cocuğunu emzir. Diğer işleriyle onlar ilgilensinler. Beslemeyi tamamen sen yaparsın zaten bikaç güne İnşallah. Seninkinden daha uzun olmuş yazdığım. Okuyanlar hakkını helal etsin🥴

Son düzenleme:
Benim 34 de kesecek. Kaç haftalıksin canım
34 bitecek benim. Zaten coraspini kullanmamı pek istemiyordu. Tüp bebek doktorum basladığı için de kesmek istemedi yine de. Ben minyonum. Bu cüsseye hem coraspin hem iğne fazla demişti başka bir doktor. Ama kimse kesmeye cesaret edememişti.
Sen kaç ha
ftalıksin

34 bitecek benim. Zaten coraspini kullanmamı pek istemiyordu. Tüp bebek doktorum basladığı için de kesmek istemedi yine de. Ben minyonum. Bu cüsseye hem coraspin hem iğne fazla demişti başka bir doktor. Ama kimse kesmeye cesaret edememişti.
Sen kaç ha
ftalıksin
Yarın 34 olacağım nasipse. Benim doktor düşük dozda olsa corasprin de kullannaktan yana. Zaten 81 m kullandım. Tek tereddüttum iğne tek başına kalan 5 haftaya yetecek mi. Artık herşey den korkar oldum

Kızlar Ben iki tane yenidoğan takımı almıştım. Sonra ekstra zıbın ve alt aldım birkaç tane. Benim patron ebebekten baya bir alışveriş yapmış eşiyle heves etmiş işte. Onlar yeni evli ve bir an önce hamile olmak istiyor kız
Bana aldıklarının hepsi 0 bebek için 50 cm😕 en az 4 bin liralık alışveriş yapmışlardır o derece çok hepsi 10 a yakın takım ayrıyeten de battaniye emzik eldiven şapka çorap vs. Bir sorun var fiş yok içinde değiştiremiyorum. Bir de soramam da artık almışlar atmışlardır bile fişlerini.utanırım da sormaya. Fişlerini kesmeye zamanları olmamış direkt verdiler bana. Şimdi o kadar aldı kullanmasam da ayıp olacak ne yapacağımı da bilemedim. S Sariucurtma bebeği şuan 50 cm diyor maşallah uzun olacak bebiş. Benim de kızım uzun her gittiğimde dr söylüyor uzun olacak diye. Ne yapabilirim acaba sizce? Daha yıkamadım.
Dolap ta falan satanilirsin belki kullanmadıklarını.

Yarın 34 olacağım nasipse. Benim doktor düşük dozda olsa corasprin de kullannaktan yana. Zaten 81 m kullandım. Tek tereddüttum iğne tek başına kalan 5 haftaya yetecek mi. Artık herşey den korkar oldum
Tabi her cüsse farklı. Ben 31 den beri sadece iğne kullanıyorum. Hatta vurmayınunutup 12 saat gecikmeli vurduğum oluyor. Allah'a emanetler🤲

Hanımlar nasılsınız birşey soracagim ben 31+2 de doktora gittiğimde bebişin kilosunu 1850 civarı ama bundan 300-500 Gr eksilterek hesap yaparız dedi bu hafta yani 33+5 de gittiğimde (başka bir doktor) 1500 Gr dedi acaba direk düşerek mi söyledi o an aklıma gelmedi sormak ama haftasına göre normal dedi içime bı kurt düştü kilo konusunda, birde son ayda neler yenmeli bebeğin kilo alımı için bilen varsa yazabilir mi
Eğer haftasından geri olsaydı söylerlerdi bence düşülmüş hali ile söylemiş. Çünkü dediğiniz gibi olsa bebek ciddi kilo vermiş olmalı. Sabit kalsa tamam gelişmemiş derim de anne karnında bebeğin kilo verdiğini daha önce hiç duymadım mesela olmaması gereken bişey. Siz söylediniz mi son kontrolümde şu kadardı diye?

X