2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Erva, sare, eslem bu isimlerde güzel canim

Ya bana bazen şey oluyor size de oluyor mu bu durum?
Takvimi açıyorum mesela yarın 10 ‘u. Max 1 ay içinde evimize bir bebek daha katılacak diye oturup uzun uzun düşünüyorum. Gerçek mi, değil mi, nasıl olur kafamda oturtamıyorum hayal gibi geliyor. Çok az zamanımız kaldı ya grubun yarısı bu ay doğum yapacak mesela çok ilginç değil mi

Yaa hiç sorma, mesela yazın olan bir olayı konuşuyoruz o zaman da hamileymişim diyorum. Hiç idrakında değildim olayın, şimdi baya ciddiye bindi ama hala şaka gibi de geliyor :) napıcaz merakla bekliyorum. Senin de ufaklık küçüktü dimi daha? Bence onun da etkisi var daha rahata tam erememişken bi daha nasıl olacak hissi

Aynen canim bi can gelecek onu nasıl tutacagim nasil emzirecegim yetebilecekmiyim. Hepsini düşünüyor insan iki ay once eşimle boşandım daha zor benim icin ama buna şükür kizim iyi gelecek bana

Evet 21 aylık şuan tam 10 ocakta 2 yaş doğum günü var. Lohusa olcam çocuğumun doğum gününde ek olarak 22 ocakta benim doğum günüm onuda lohusa geçircem

Aynen canim bi can gelecek onu nasıl tutacagim nasil emzirecegim yetebilecekmiyim. Hepsini düşünüyor insan iki ay once eşimle boşandım daha zor benim icin ama buna şükür kizim iyi gelecek bana
Aaa bunu bilmiyordum.. Senin kızına babasını aratmayacağından eminim. Zaten bazen erkekler o kadar gereksiz ki varlıkları sadece kirli sepetinde fazla çamaşırdan ibaret başka bi halta yaradıkları olmuyor. Gereksiz detaylar olmasa da olurlar o mis bebek şimdi sana ilaç gibi gelir onun varlığı herkesi herşeyi unutturur sağlıkla gelsin ve mutluluklar getirsin sana beraberinde

Ben de 2021 de oldum ameliyat. İki kez hem de, tamamını 3 parça halinde çıkardılar ikincisinde. Ama serklaj ya da pessara hiç ihtiyaç duymadan 34. Haftaya kadar gelebildik, üstelik çalışıyorum hala izne de ayrılmadım. Sabahtan iste, mesai saatinden sonra ev bulma derdine hep ayaktayım. Mutlaka bir doktor görüşü daha al hatta üniversitede hoca olursa bence daha güvenilir olur. Bana da özelde son gittiğim doktor gel dikis atalım dedi, iyi ki gitmemisim
Ama dediğim gibi ben kendi doktoruma güveniyorum, ameliyatımı da o yaptığı için serviks konusunda rahattı, yaptığım işi biliyorum diyordu, eğer senin içinde şüphe varsa başka bı doktor görüşü daha alıp gerekliyse dikiş koydur. Ama dediğim gibi ben devlette bı hoca tercih ederdim böyle durumda

Amin canim teşekkür ederim ben de aynısını düşünüyorum. Rabbim sağlıkla buyutmeyi nasip etsin evlatlarimizi gerisi teferruat gercekten

Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur benimde leep geçmişim olmasa korkmayacagim bu kadar bide benimle aynı haftalarda olan arkadaşlar hep 37 -44 mm arası devlet hastaneside hiç bir aksiyon almıyor özel direk dikiş atalım deyince neye uğradığımi şaşırdım başka bir doktora daha gideceğim pazartesi günü

Ah kıyam çokta küçük daha ağız yarası çok can yakici bişey, çabucak geçsin gitsin inşallah

Devlet hastanesinde muayene bulamiyorum ki randevular hep ileri tarihli ve ben korkuyorum baya pazartesi günü başka bir hastaneye gideceğim leepi Zeynep Kamil de olmuştum detaylı ultrasonu Ümraniyede yaptırdım özel inanılmaz riskli gibi davranıyor ama detayliyi yapan umursamadı bende teksilde çalışıyorum eğil kal dolaş falan geçiyor bütün gün eve gelip evlede uğraşıyorum hiç bir sorunum yoktu bu güne kadar çok rahattım ben bugün içime kurt düşürdü doktor

Aslında leep olduğun için daha rahat olmalısın. Bazı rahim ağızları kendiliğinden kisalmaya meyilli, ama leep ile kısalmış rahim ağzı yapısal olmuyor. Yumuşama konusunu bilemicem benim doktorum ona bakmadı sanırım. Ama açıklık ya kısalma olmadığı için 20. Haftaya kadar gözlemleyip serklaj yapmaktan vazgeçti, bu haftadan sonra gerek kalmadı dedi, belki de leep ile kısalmış serviksler 20. Haftaya kadar kisalacagi varsa kisalip kisalmiyorsa da benimki gibi uzuyor olabilir bu arada bende soğuk konizasyon da vardı leep yani sıra. Bir leep, bir leep+konizasyon combo alındı rahim agzi. Çok şükür sorun olmadı bu saate kadar. 2 haftayı daha atlatirsam daha da rahatlicam.

Detayliyi yapan uzmanın da üstü perinatolojide ihtisas yapmış unvanlı hoca. Ayrıca riskli gebeliğin üstadı, kadın doğum uzmanı böyle durumlarda ona yönlendiriyor zaten, perinatolog rahatsa ama ozeldeki de riskli diyorsa üçüncü görüşü de üniversite hastanesinden almanı tavsiye ederim. Nerde oturuyorsun bilmiyorum ama eğitim araştırma ya da fakülte hastanelerinde öğretim görevlisi randevuları daha kolay bulunuyor ücretli muayene olduğu için

Eğer çalışıyorsanız sürekli istirahat etme durumunuz yoksa bence de attırmalısınız. Belki birşey olmaz ama ya birkaç hafta sonra sıkıntı yaratacak ölçüye düşerse o zaman dikişte atılmaz ve daha çok zorlanırsınız. Tabi hepsi bi olasılık belki sorunsuzda geçebilir ama bu ihtimali de yok sayamayız. Ben mesela sancı çıktığı için nstde 32. Haftadan beri yatıyorum yani 3 haftadır inanın çok sıkıldım ve zorlanmaya başladım. Daha uzun soluklu bi istirahat çok daha yorucu olur diye düşünüyorum. Umarım en doğru tedavi uygulanır ve sorunsuz atlatırsınız bu süreci

Ben kolposkopi sonrası anestezili parça alınma sonrada leep oldu işte 3 kadranı aldık temizledik dediler içimi rahatlattıniz biraz pazartesi günü inşallah daha farklı şeyler söyler doktor dikişe gerek kalmadan raporla falan atlatırız maşallah siz çok güzel ilerlemissiniz aynı doktorla ilerlemekte çok büyük şans ben sürekli başka başka yerlere gidiyorum bundan sonra duruma göre ilerleyecegim devlet hastanesinin umursamaz tavrı çok yordu beni bu süreçte bakalım bu defa ne diyecekler

İstanbuldayim önereceğiniz bir yer varsa çok sevinirim detayliyi yapan doktor sadece bebeği inceledi dikkatle ve rahim ağzın kısa gibi leep olmuştun demi deyip başka birşey demedi bu konuyla ilgili ne olacak dediğimde 25ten düşük olursa riskli dedi kendimde değildim o an aklım bebekteydi keşke sorsaydim detaylıca

Anne Bebek sagligini her şeyden önce tutan, tecrübeli ve içini rahatlatacak bir doktora denk gelirsin umarım dikiş atılması da cok riskli değildir diye düşünüyorum, dünya kadar gebeye atılıyor çünkü, ama tabi gerçekten gereken durumlarda atan para odaklı bakmayan bir doktora denk gelirsen aklında soru işareti kalmaz.

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattıniz fikir sahibi oldum sayenizde sudan çıkmış balık gibiyim sabahtan beri inşallah sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi evlat çok başka birşeymiş gerçekten

İnşallah pazartesi günü gideceğim doktor öyledir bakalım ne diyecek çok teşekkür ederim fikir sahibi oldum ve içimi rahatlattıniz sizde sağlıkla kavuşun inşallah bebeğinize az kalmış baya ben pazartesi günü 24 haftalık oluyorum tam hayırlısıyla tamamlarım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…