2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim o sivilce gibi şeyler de kahverengi kısımda zaten benim kadın doğum doktorum aynı zamanda onkoloji lisansı yapıyor o söylemişti bana da halkalarda minik minik bezeler olur diye yüzdeki yağ bezesi gibi düşün onlarda süt bezesi demişti bende de 4-5 tane var hamilelikte daha da belirgin oldu meryem ana otunu almıştım valizde unutmuşum bi 20 dk önce aklıma heldi attım hemen suya inşallah işe yarar

O nasıl kullaniliyor Meryem Ana otu canim?

Canım ben sen olsaydım suni sancıyı almazdım. Doğmak isteyen bebek sancıları getirir zaten demek ki biraz daha kalmak istemiş. Sezaryana falan gireyim deme, bekle bebeğine bırak olayın akıbetini. Canı ne zaman doğmak isterse o zaman doğsun müdahale ettirme
Kızlaarrr doğurdum ben :) biraz solunum problemi var ama çok şükür yanımda gözetim altında. Hepinize sağlıklı hayırlı doğumlar :)
Yaa inanamıyorum maşallah sağlıkla büyütün inşallah gözünüz aydın
Kilosu çok güzel sadece istirahat et başka birşey yapmana gerek yok. Sağlıkla vaktinde gelsin inşallah kuzucuk

Aa süperr yanında olmasına çok sevindim hadi bakalım inşallah işe yarar

Tamamdır teşekkür ederim bu güzel bilgi için, burda her şeyi paylaşmak iyi geliyor :) benim de kuzenim jinekoloji onkolojide uzman, hiç aklıma gelmemişti fikrini almak hem ona da bi danışayım çok sağ ol

Arkadaşlar merhaba, mart annelerinden geliyorum. Dualarınıza ihtiyacım var çarşamba günü amniyosentez yapıldım. Çapa da amniyontez yaptıran var mı acaba ?

Çok geçmiş olsun, ne için amniyosentez yaptırdınız acaba?
Bebeğimin kalbinde odacıga yakın iki damar arasında delik tespit edildi, fetal dna yaptırmıştık hersey iyidi. Sonra delik olduğunu söylediler. Bir doktor yok dedi biri var dedi. Çapada kardiyoloji heyetinde bakıldı. Delik tespit edildi. Kromozomsal birseyden mi kaynaklı diye doktor amniyosentez yapılmasını önerdi. Aynı yaptırdım orda. Sonuçları bekliyorum,

O nasıl kullaniliyor Meryem Ana otu canim?
Fatıma ana eli de deniliyor Yani hamile kalmak içinde kullanılıyormuş onu yeni öğrendim ama ben doğum için olan kısmını biliyorum suyun geldiğinde veya doğum sancıların düzene oturduğunda aynı odanın içinde suya atıyorsun kurumuş çiçek gibi düşün int resimleri var sadece yağmurda açan yağmur bitince kuruyan bir çiçek doğadaki haliyle o suyla birlikte yavaş yavaş açıldıkça rahim ağzının da açıldığına inanılıyor çiçek açıldıktan sonra o sudan bir iki yufum içmek rivayete göre doğumu kolaylaştırıyormuş pek inanmam böyle şeylere ama ne zararı olacak ki denemekte fayda kalpten inanırsan neden olmasın

Benim sol göğsüm sağa göre baya belirgin büyüktü o zaman kitle mi var diye gitmiştim doktoruma o dahiliyeye falan göndermişti ama kontrol esnasında sivilce gibi aklıma gelince sormuştum öyle demişti

Ben suyunu içme kısmını bilmiyorum, zaten tamamen açıldığında doğum gerçekleşti benim örneklerde doğumdan sonra da çıkarıyorsun o da rahim gibi zamanla toparlanıp eski haline dönüyor hakkaten.

K Kushi_ evet bide o var doğumun bittikten sonra tekrar kurumaya bırakıyorsun o yine top gibi oluyor rahmi toparlıyormuş

Evet bence de tüm tuslara basicam ya ne varsa deniycem kolaylastirabilcek

Evet bence de tüm tuslara basicam ya ne varsa deniycem kolaylastirabilcek
Benimki benden biraz önde gidiyor gibi ama bakalım sabaha kadar beklicez şuan 3-4 cm arası dedi açılmaya sabah 10 a kadar açıldım açıldım otumla beraber yoksa sezeryan artık bin tane de ot kurutsam anca toparlar rahmim

Eklentiler

• IMG_0817.jpeg
    143,5 KB · Görüntüleme: 57
Peki diyelim ki Allah korusun doktorun ön gördüğü gibi, yada değil. Anne karnında bi tedavisi var mı? Bebeğinize bi faydası dokunacak mı amniyosentezin yoksa sadece durumu haber mi verecek? Şunu demek istiyorum eğer anne karnında bi müdahalesi olamayacaksa ben yaptırmaz doğumu beklerdim sanırım. Umarım sonuçlarınız temiz çıkar bunun için dua edeceğim. Benim oğlumunda kalbinde ufak bi delik vardı ama kendiliğinden kapandı doğum sonrasında. Bu gibi şeyler pek çok çocukta görülebiliyor umarım sizinkide basit birşeydir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…