2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
kızlar ya bu konuların arasına girmek istemezdim ama karşıma çıkınca yazayım dedim ihtiyacı olan varsa, suwenin uzun kollu lohusa geceliğini almıştım 300 liraya, 200e düşmüş şimdi karşıma çıktı. Benim boy 164 kilom da 70 small çok iyi oldu doğumdan sonra çok rahat olur, bi tek s kalmış.

Ben oğlumda bu gri olanı aldım suwenden şuanki fiyatını görünce şok oldum 😂
Birde şu ikisini alıp attım çantaya. Diğer ikisinde dantelli güpürlü taçlar terlikler tam bir kokoş gibi doğum yapmıştım ama bu defa sonrasında giyebileceğim şeyler aldım pijamalar çok güzel ben 2-3 modelini aldım kumaşlarına bayıldım 🫠

Eklentiler

• IMG_6875.png
    IMG_6875.png
    238 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_6869.png
    IMG_6869.png
    389,4 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_6870.png
    IMG_6870.png
    392,2 KB · Görüntüleme: 62
Ben de idrarda protein baktircam. Kaşıntı sinir bozacak şekilde ya da uyuz oldum diyecek şekilde değil, cildim gerildigi için kaşınıyor, uyuz olmadığıma ben de eminim, ama tansiyonun arastirilmasini isticem yine de, bir kez anlık 13 çıktı ama onun haricinde üç gündür hep 11/8 ya da 12/8 çıkıyor. Benim rutin tansiyonuma göre yüksek yani, o yüzden baktırmak istiyorum. 38. Hafta olsa onemsemem ama daha 33+1 de 12/8 tansiyonum varsa 37 de kaça çıkar bu değer kim bilir

Karaciğer ve safra değerlerine baktılar mı , belki gebelik kolestazı açısından değerlendirebilirler .benimde 34. Haftada yüzümde karnında göğüs altlarımda kaşıntılar olmaya başlamıştı . Kanda idrarda bir şey çıkmadı. Bu ara sık nemlendiriyorum vücudumu azaldı baya yinede tetkik edilmesinde fayda var tabi

Karaciğer ve safra değerlerine baktılar mı , belki gebelik kolestazı açısından değerlendirebilirler .benimde 34. Haftada yüzümde karnında göğüs altlarımda kaşıntılar olmaya başlamıştı . Kanda idrarda bir şey çıkmadı. Bu ara sık nemlendiriyorum vücudumu azaldı baya yinede tetkik edilmesinde fayda var tabi
Geçen ay bakilmisti her şey normaldi. Kaşıntı ile ilgili çok şikayetim yok, karnım ve ödem yapan bacaklarım gerildiği için kaşınıyor, bebe yağı sürmeye çalışıyorum ama rahatsız ettiği için çok suremiyorum, kuru kalınca da gerilip kaşınıyor. Yani öyle karacigerle alakali bı kaşıntı olduğunu düşünmüyorum, onun nasıl bı kaşıntı olduğunu biliyorum çünkü uyutmuyordu kuzenimi, ağlıyordu kasinirken. Tansiyonum kafamı karıştırıyor şimdi de büyük tansiyonum normal küçük yüksek çıkıyor bugün. Az önce 10/8 çıktı. Cihaz mı bozuk dicem ama hem yeni aldım hem de piyasadaki en iyi medikal markasını tercih ettim, omronun ürünleri pek kusurlu olmaz ama yine de hastaneye giderken yanımda goturup test edicem oradaki olcumle.

Bel ağrısı bende de var dünden beri ve bu hafta cidden çok halsizim sürekli uyumak istiyorum vücudum ödem tuttu yani sona yaklastigimi hissediyorum artık inşallah az daha dayanır hepsi ve sağlıkla kavusuruz hepimiz 🙏
Doğum yaklaşınca enerji gelir derler canım duracaklar daha merak etme ☺️

Ocağı bekleyemedik 😂😂😂
Ben dedim 37 yi beklemeyecek bu çocuk diye geçen de sordum hatta aralık mı kasım annelerine mi ne işte doğuracağınız zaman hissetiniz mi diye ben salıdan beri eşimi de kendimi de hazır kıta yatırıyorum normalde pijama giyeriz ikimizde salıdan beri eşofman tişört yatırıyorum dalga geçiyordu benle doğurabilirm bak ona göre tam uykuya dalma diyordum yat uyu hadi diyip gülüyordu 😂😂

Mesajlarınız çok moral oldu ve içim rahatladı açıkçası ben doğuracağım diye geldim durduramayacaklar diye düşündüm . Şu an ağrılarım biraz hafiflemiş 80 90 lara düşmüş ama istikrarlı sancılar 15 dakika da bir geliyor. Gece boyu ilaç tedavisi devam edecek yarın sabah ki beta sonuçlarına göre kesinleşecekmiş herşey. Erken geldiğin için kontrol altına alabildik dedi doktor. Gece 2. Doz ciğer geliştiriciyi olcam bir iki gün daha kalsa içim rahatlayacak en azından ciğer geliştirici etkisini gösterse.

Ben dedim 37 yi beklemeyecek bu çocuk diye geçen de sordum hatta aralık mı kasım annelerine mi ne işte doğuracağınız zaman hissetiniz mi diye ben salıdan beri eşimi de kendimi de hazır kıta yatırıyorum normalde pijama giyeriz ikimizde salıdan beri eşofman tişört yatırıyorum dalga geçiyordu benle doğurabilirm bak ona göre tam uykuya dalma diyordum yat uyu hadi diyip gülüyordu 😂😂
Biraz da kendimiz çekiyor işte aslında içimize doğmaktan ziyade kendimiz çağırıyoruz. Ağzımızdan çıkan her bir sözün evrende bi enerjisi var. Neyi çok söylersen olasıklardan o uyanır gelir bizi bulur. Bunu bile bile bende çok söylüyorum aslında dikkat etmek lazım her bir söze ama edemiyoruz maalesef 😅

Mesajlarınız çok moral oldu ve içim rahatladı açıkçası ben doğuracağım diye geldim durduramayacaklar diye düşündüm . Şu an ağrılarım biraz hafiflemiş 80 90 lara düşmüş ama istikrarlı sancılar 15 dakika da bir geliyor. Gece boyu ilaç tedavisi devam edecek yarın sabah ki beta sonuçlarına göre kesinleşecekmiş herşey. Erken geldiğin için kontrol altına alabildik dedi doktor. Gece 2. Doz ciğer geliştiriciyi olcam bir iki gün daha kalsa içim rahatlayacak en azından ciğer geliştirici etkisini gösterse.
Valla benim öyle oldu sabah 7 de uykuda suyum geldi 😂😂😂 3 gün zor tuttular bebişi karnımda

Ciğer geliştirici etkisini gösterince doğuma alındım ben artık bebek durmayacak dediler

X