2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hepinize teşekkürler arkadaşlar sebebi bilmiyoruz doktor genetik araştırma yapıcaz eşin ve senin için dedi. Pıhtılaşma sorunum da varmış yüksek ihtimalle
Çok geçmiş olsun canım pıhtılaşma testi yaparlar 2-3 düşük yapmadan bakılmıyor maalesef inşallah çözümü olan bişeydir

Yaaa ne güzel
Gebeliğinizi son adet tarihiniz başlangıcı olarak mı hesaplıyorsunuz
Mesela benim 11 nisan sat
Bana göre şuan 6+3
Salı günü 6+0 da dr gittim. Keseyi gördü
Vajinal baktı 16.8 mm dedi
Kalp atışı için hsnu gel dedi.
Yarın kontrole gideceğim dua edin kalp atışını duyalım 🥹🥹 çok korkuyorjm ya
Benimde sat 14 nisan
Benim yarin 6+4 oluyor kalp atisi icin cagirdi doktor
Dua edelim birbirimize hersey yolunda olsun 🤲🌸🌸

Hepinize teşekkürler arkadaşlar sebebi bilmiyoruz doktor genetik araştırma yapıcaz eşin ve senin için dedi. Pıhtılaşma sorunum da varmış yüksek ihtimalle
Çok geçmıs olsun, Allah sabır versın sıze 😔🙏🏻 nacizane fıkırlerımı belırtmek istiyorum, test yapılmadan pıhtılasma sorununz oldugunu bılemeyız, hatta yapılan testlerde pıhtılasma cıkan bırcok hastanın bıle aslında pıhtılasma sorunu olmadıgını perınatolog cagrı gulumser soyluyor, onun sayfasını ıncelemenızı tavsıye ederım, genetık bır problem olabılır, muhakkak genetık, pıhtılasma ve bağısıklık testlerınızı (rahım ıcı) yaptırın, önlemızı alın, ben ılk dusuk yaptıgımda yaptırmıstım butun testlerımı, normalde 2 dusukten sonra bu testlere yonelıyor doktorlar aynı seyı yasamak onlar ıcın deıl bızler ıcın zor.. Ve en onemlısı de pıhtılasma problemı olmayıp yuksek doz kan sulandırıcı kullanmak ne kadar saglıklı, bu yuzden bebegını erken dogumla kaybeden arkadasım var dusuk yapanlar grubunda.. Lutfen kullandıgımız ılacların neden oldugunu doktorumuza soralım mutlaka.

Ben bu kalp atisi dinlemenin zararli olmasini ilk defa burada okuyorum, nesi zararliymis tam olarak?
Cok mınık oldukları ıcın tıtresım dalgalarının zararlı oldugunu soyluyorlar, ama cok kısa dınletıyorlar zaten.. Gormemız yeterlı der benım doktor herzaman 🌺

Ben çatlak için kakao kremi duyup kullanmıştım fiyat çok daha uygun fayda da ediyor ama çatlamaya meyilliysen her türlü çatlıyorsun çok dert etme 😂
Bunu bı arkadasım da tavsıye etmıstı, dogal zeytınyagı da tavsıye arasındaydı☺️

Kızlar merhaba nasılsınız?
Umarım herkes iyidir. 5+4 haftalık hamileyim dün keseyi gördüm doktor kan tahlili yaptırdı ama tahlilde tsh değerim 3.0158 çıktı. Kadın doğum doktorum Bi sıkıntı yok dedi yalnız aile hekimim ilaç başlaman lazım dedi.
Kafam karıştı açıkcası
Şu 1 haftadır çok üzüldüm çok stres oldum dedim acaba oda etkilemiş olabilir mi diye düşündüm.
Bazen de şey diyorlar beta çıktıkça bu hormonlar düşer çıkar diyorlar sizce Bi sıkıntı var mı acaba
Canım ben bu konuda birçok doktora danıştım. Benim ilk başta 2.54 çıktı. Doktorum 2,5un altında olması gerekir takip edelim dedi sonra 2.88e çıktı 10 gün sonra . Ben hemen doktora gittim panikle. Doktorda normalde ben 3 civarı ilaç başlıyorum ama sana başlayalım bu değere dedi(geçmişte de yükseldi benim çünkü ve ailemde de guatr olan çok var) yani şu an tip dünyasında da tartışmalı bir konuymuş. Doktorum 2 3 sene öncesine kadar 4 4,5 a kadar ilaç başlamıyorduk dedi. Ama işte yükselme ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım ben içimde rahat etsin diye 25mg başladım canım doktorum yazdı

X