2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet bi de doğum anında hastaneye yetiştirme paniği falan bi de o an görmek lazım onları nasıl panik olacak nasıl davranacak çok merak ediyorum

Eşlerden kim daha çok seviliyorsa bebek ona benzermiş kızlar doğurunca babaya benziyorsa trip atabilirsiniz
Evet bi de doğum anında hastaneye yetiştirme paniği falan bi de o an görmek lazım onları nasıl panik olacak nasıl davranacak çok merak ediyorum
ay bende o anı çok merak ediyorum ne alıcam ben çıkarken diye sordu sayıyor işte kendi kendine valizi küçük çantayı puseti alıp çıkıcam dimi diye dedim beni de alıcaksın ha doğru bide bebekle sen varsın diyor

Ayy bizi unutmazlar demi o kadar da değildir heralde gerçi o panikle insan her şeyi yapar ama bu kadar da olmasın ambulans mı çağırsak o daha güvenli olur gibi diye düşünmedi değiliz

valla benim burada gittiğim özelde de kim nöbetçiyse o geliyor gece veya hafta sonu olursa. Burası nispeten küçük şehir olunca zaten her şey az sayıda o yüzden sorgulayamıyorsun durumu.
Şehir hastanelerini genel olarak iyi anıyor duyduklarım, doğumda gidenler. hatta 2 tanıdığım tüm kontrollerini özelde yaptırıp doğuma şehir hastanesine gitti.
İnşallah en hayırlısı neyse ona göre bir karar verirsin
Ah aşkım bende çok istiyorum ama koca göbeğim otur evde diyor zorla merkeze taşıncam valla burda kendimi ancak dağa vurabilirim taksi bile yok
Ayy evde güzel vakit geçirmek de çok keyifli değil mii, diziler kitaplar ooh. şöyle güzel tatlılar yemekler pişirip yemek

Ben de böyle diyorum da asıl zorluk o zaman başlayacak, çocuğun en güzel zamanları henüz doğmamış olduğu zamanlardır diyor etrafımdakiler.

Kaç haftalıkken doğdular senin ikizlerin? Umarım sonrasında herşey yolunda gitmiştir.
33 haftalık doğdular. 2 hafta kuvözde kaldılar. Kücuk olan nefes alıyordu kendi. Sadece kilosu düşük diye kuvözde tuttular. Diğeri de bir hafta kadar entube oldu sonra fanusta kaldı biraz. 2 hafta sonunda ikisi de evdeydi. Kucügün de göz damarları biraz geç gelişti. Ropa girdi bir süre. 2 buçuk ay kadar. Sonra her şey normale dondü elhamdülillah.

Canım Yeni gördüm yazdığını, Yani şehir hastanesinde yapabilirim diyorsan git tabi ücret yok bişi yok. Ama bazı dr lar çalışanlar insan gibi muamele etmiyor. yoksa devlet daha iyi tabi. Central e gel kozyatağında daha yakın. Belki aynı gün doğururuz

Çok geçmiş olsun. Çok şükür.
Haklısın etrafımdaki birkaç kişi de tam teşekküllü hastaneye gitmen daha mantıklı diyor. Hem yakınında diyor. Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.

Doktorunun ismi ne? Hayırlısı bakalım. Bizim burası gayet iyi aslında. Geçen oğlum bir gece kaldı acilde. Eşimin ayağı kırıldı bir gece kaldı. Yakınımda diye hep oraya gidiyoruz her bölüme. Ama işte doğum nasıl orada çok fazla bir bilgi yok maalesef.

Özelde kendi doktorunu çağıracaksan ekstra ücret ödüyorsun.
Ne güzel. İyi oldu duyduğum. Ben de çam sakurada doğum yapanları duydum çok iyi dediler. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Valizi ve puseti arabanın bagajına yerleştirin artık hazır ettiğinizde evde tutmayın. Çünkü her zaman doğuma evde yakalanmıyoruz hastaneye kontrole diye gidip doğuma alınabilirsin en basiti. O yüzden onları hep arabanızda tutun artık

Yemek pişirmek mi o nasıl bişey hala kusmaları devam eden biri olarak herkes başının çaresine bakıyor ben zaten ağır yemek yiyemiyorum evdekilerde bi şekilde hallediyorlar kendileri ben bugün ilk defa yemek yaptım resmen mutfağı unutmuşum herşeyin yeri zaten değişmiş bişey bulana kadar iki kat yoruldum

Ben de alamıyorum şirin bir foto ya baş aşağı pozisyonu kolu hep yüzünde plesantaya dayalı bir de bir tane siyah beyaz var yüzü önden o da geçen haftalardan o kadar
Benimki hiç fotograf çekmiyor. Hatta yuzünü hic göstermiyor bile. Bir de son zamanlarda hep kilosu geri kaldı aldı mı ne kadar aldı derken aklıma bile gelmedi sormak benim de.

Benim doktorum bizim yakınimızda olan hastanede de doğum yaptirıyormuş. Yenidoğan yoğun bakımı da var. Orda yaparım diyorum ben de . Eve yakın olması büyük avantaj.

Eşimin panik haline güvenemediğim için bu konuşmadan sonra valizi indirdik de puseti bebek arabasını falan daha tam temizleyip silemedim annemleri bekliyorum haftaya cumartesi gelecekler inşallah o da aklımda dediğin gibi nerde ne zaman ne olacağı belli olmaz doktorum 37-38 i görürüz diyorda ben bi 2 haftaya doğracakmışım gibi hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…