2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kendini belli ediyor canım çatlak oluşmadan önce, böyle tatlı tatlı kaşınıyor😅 anlarsın yani. Çok zam geliyor 12. Haftadan sonra almak lazım ben oğlumda 80 e aldığım krem şimdi takdir edersin ki uçtu fiyatı 5 sene oldu🤷🏻‍♀️
Ay ben gebeligi daha ogrenmeden kasiniyordum
Hala kasiniyor bacaklarim falan
Ne merakliymis vucudum catlamaya yav 🥴
400 tlmis kac sene gidiyor bu 😅😅😅😅😅

Ay ben gebeligi daha ogrenmeden kasiniyordum
Hala kasiniyor bacaklarim falan
Ne merakliymis vucudum catlamaya yav 🥴
400 tlmis kac sene gidiyor bu 😅😅😅😅😅
Gebelik boyunca gidiyor canım bir tane alsak yeter. hızlı kilo alıp veriyorsan o nedenle oluşuyordur çatlak, şimdiden alıp kullanmaya başlayabilirsin ☺️

Canm benim arazi buyuk 🙄 sur sur anca
Bana 3 4 tane lazim sanirsam
Ilk firsatta alayim sagolasin ☺️
Rica ederim 🌸 benim de aklımda o kremi almak. Bi de iyi bir güneş kremi almak istiyorum. Gebelikte yüzünde kalıcı leke çıkanlar olabiliyor. Tedbiri alalım da takdiri ilahi artık. İkisi zaten 1 lira tutar🤣 bebeğin masrafları başlamadan çıksın aradan ne yapalım 🤷🏻‍♀️

Rica ederim 🌸 benim de aklımda o kremi almak. Bi de iyi bir güneş kremi almak istiyorum. Gebelikte yüzünde kalıcı leke çıkanlar olabiliyor. Tedbiri alalım da takdiri ilahi artık. İkisi zaten 1 lira tutar🤣 bebeğin masrafları başlamadan çıksın aradan ne yapalım 🤷🏻‍♀️
Bebegin esyalarinin yaninda sakiz parasi kalir 😅
Olsun deger tabi 😇🧿

Hey maşallah 🧿😁
Derisi cabuk toparlayangillerdensin o zaman
Bende catlagi olmayanlara cok ozeniyorum ya
Bi doktor var comelir pozisyonda dogum yaptiriyor onu izleyince icim bi tuhaf oldu ama boyle ağa gibi konusup son anda pısıp sezeryanla dogurdum diye yazabilirim buraya 😅
Ay evet o çatlağı olmayangillerde benim. :KK49:
Ben ilk hamileliğimde lierac kullandım çok düzenli. 2. sinde bebe yağı.
3. de ayçiçek yağı kullanacağım herhalde :KK48:
Sezeryan iyidir. bana güvenin.:anneadayı:

Bu ne şimdi ? Senin miden bulanmadı düşük oldu dıye benımde bulanmayınca düşük mü olacak ! Stres yapılmaması gereken donemımde şu gereksiz yorumunuzla beni strese sokup bebeğimin düşüğüne sebep olursanız sorumlusu kim ! Sırf yorum yapmak ıcın yorum yapan gereksiz insanlar cidden doktordan daha iyi bildiğini sanıyorlar ya pess !
Benim ikinci hamilelikte hiç bulanmadı ilkinde çok bulandı ikisi de sağlıklı doğdu bulantıyla ilgisi yok

Ay evet o çatlağı olmayangillerde benim. :KK49:
Ben ilk hamileliğimde lierac kullandım çok düzenli. 2. sinde bebe yağı.
3. de ayçiçek yağı kullanacağım herhalde :KK48:
Sezeryan iyidir. bana güvenin.:anneadayı:
Ahahaha aycicek yagi iyiydi 🤣
o degil de aycicek yagi bile kremle kapisacak nerdeyse 🥴
Soyle bi kasim aralik gibi tekrar konusalim bu konuyu biz 🫠

Kizlar doktordan geliyorum ilk 5+1 iken gitmistim kese gozukmustu ultrasonda 5+4 ile uyumlu demişti doktor. Bi hafta sonra kontrol için çağırdı 6+1 iz bugün gittim kese boyu geçen hafta 8.5mm iken bu hafta 14mm olmuş ama bebek gözükmedi gene. 1 hafta 10 gün sonra tekrar çağırdı bu seferde kalp atışı duyulmazsa vajinal ultrason ondada çıkmazsa renkli ultrason isteyebilirim dedi. 8 haftaya kadar duyulmaması normal biliyorum ama kafama takılan bugünkü ultrason kağıdında 5+1 yazıyor geçen haftakinde 5+4 sonradan farkettim doktora soramadım. Kese 8 m iken 14 mm olmus ama haftası niye geri gitmiş onu anlayamadim
Merhaba naptınız acaba
Benimde vajinal baktı 16.8 mm dedi kese
Kalp atışı duyamadım ya
Kafam karıştı

Mide bulantim da sabahlari mide eksimesi gibi oluyor sonra kahvalti yapmam gerektigini dusunuyorum o an midem bulanmaya basliyor
Hazirlarken midem agzimda oluyor sonra keyifle yiyorum yedikten yarim saat sonra midem bulaniyor 🤪 nasil is anlamadim bi durusu yok 😅
Bende de böyle oluyor yemek hazırlarken aşırı midem bulanıyor yemem yiyemem diyorum ama gayet de güzel yiyorum 😂 yedikten sonra bulantı yaşamadım ama iki gündür sabahları öğürmekten ciğerim çıkacak annelik fedakarlığı daha ilk haftalardan başladı sanırım 😍

Siz bizi o enginn muhteşemmm bilgilerinizle gererken biz seni şikayet etmiyoruz sen beni şikayet ediyorsun aşk olsun . “Gereksiz insanlar” dedim üstüne alınıyorsan bilemicem 😂 işte boyle sonradan gelen yüzüne bır aydır burada olan kısılerın ortamı huzuru bozuluyor üstüne alınan alınsın lütfen diğer arkadaşlarıma asla lafım yok ♥️

Bende de böyle oluyor yemek hazırlarken aşırı midem bulanıyor yemem yiyemem diyorum ama gayet de güzel yiyorum 😂 yedikten sonra bulantı yaşamadım ama iki gündür sabahları öğürmekten ciğerim çıkacak annelik fedakarlığı daha ilk haftalardan başladı sanırım 😍
Hepsine deger😇
Henuz sadece bulaniyor
Dun aksam yemek yedik bulasiklari hemen halletmedim
1 saat sonra mutfaga girdigimde midem agzima geldi ilk defa ögürdüm
Kusmaktan korkuyorum ya
Annem bana hamileyken 9 ay midesi bulanmis
Sadece arada balik yiyormus ama tek iyi gelen sey yogurtlu makarnaymis
Ben tam bi makarna asigiyim 🤣

Benim bu 3. hamileliğim. Diğer iki çocuğumu central hospital de yaptım.
Fatma Nur hanım çok naif çok sakin sizi çok güvende hissettiriyor.
Fiyat olarak muayene 585 zorunlu sezeryan 15.000 fiyatlar temmuzda artacakmış.
Bu hastanenin ameliyatanesi çok temiz ve bir kere kullanılan malzeme ikinci kez kullanılmıyormuş. Bir dr beni buraya yönlendirmişti. 12 haziranda randevum var.

Medipol çamlıca zeynep hanımı çok methettiler. Bende instagramdan inceledim. ineternetten araştırdım. hiç olumsuz bir duruma rastlamadım. Doğum yapan bir kaç kişiden raferans aldım.
Muayenesi 490 tl , Zorunlu sezeryan :8500 tl
Fiyatları çok uygun geldi diğer yerlere göre tanışmak için 7 haziran a randevu aldım. Güven duyup kendimi iyi hissedersem fiyatların uyguluğu sebebi ile doğumu burada yaparım.

Diğer araştırdıklarım;
Hisar Hospital: 56000 tl Çok uçuk gereksiz bir rakam
medikalpark göztepe 35000
avicenna bakkalköy: 12000
erdemçakmak 7500 hiç iyi yorumlar yok kesinlikle tavziye etmem
medicana ataşehir : 25000

Benim araştırdıklarım bunlar sende de varsa bilgi alışverişi yapmak iyi olur.
Bnde Acıbadem gebelik doğum paketi sordum bugün 60 bin ile 80 bin arası değişiyor dedi şok oldum bu nasıl bi fiyattır yazık günah. Sizin dediğiniz hastanelerin normal doğum ücreti ne kadarmış bilginiz var mı

Dogamomm Dogamomm site kuralları gereği üyeye üstüste beğenmedim atmak, dalga geçmek, gereksiz yazmak yasaktır. Sonradan gelmedim topiği en başından beri okuyorum, gebeliğimden emin olmayı bekledim yeni olduğu için. Ben sizi şikayet ettim siz de edebilirsiniz, göz ardı edebilirsiniz, ama böyle alay eder şekilde yorum yazamazsınız. Ortada huzur bozacak birşey yok, o bebek sağlıklıysa her türlü dünyaya gelir. Ben genelleme yapmadım , kesin falan da yazmadım. Onun dışında site kurallarına uygun olduğu takdirde istediğim yorumu yazabilirim. Benim burada bir Aydır olan kişilerden bir farkım yok, bu topiğin sahibi hiçkimse değildir benim gibi 2024 ocakta doğum yapacak herkestir.

Hepsine deger😇
Henuz sadece bulaniyor
Dun aksam yemek yedik bulasiklari hemen halletmedim
1 saat sonra mutfaga girdigimde midem agzima geldi ilk defa ögürdüm
Kusmaktan korkuyorum ya
Annem bana hamileyken 9 ay midesi bulanmis
Sadece arada balik yiyormus ama tek iyi gelen sey yogurtlu makarnaymis
Ben tam bi makarna asigiyim 🤣
Benim annemin de zor geçermiş hamileliği ve hep aş ermiş 😂 şimdi et aşerecek zaman da değil mecbur makarna pilav yiyecez 😂😂

Bnde Acıbadem gebelik doğum paketi sordum bugün 60 bin ile 80 bin arası değişiyor dedi şok oldum bu nasıl bi fiyattır yazık günah. Sizin dediğiniz hastanelerin normal doğum ücreti ne kadarmış bilginiz var mı
Benimki zorunlu sezeryan olacağı için, diğerlerini not almadım tabi ama bu fiyatlardan 2000-3000 daha düşük oluyor. Evet bazı hastaneler uçuk fiyatlar veriyorlar. Sanırdın çocuğu 2 yaşına getirip altın tepside verecekler. :emir_bebek:

Benim annemin de zor geçermiş hamileliği ve hep aş ermiş 😂 şimdi et aşerecek zaman da değil mecbur makarna pilav yiyecez 😂😂
Benim annem hep erik yemiş bana hamileyken☺️ benim canım hiçbişey istemiyor şuan için, mide bulantısı geçince inşallah yeriz ama dediğin gibi et aşermek bu devirde çok tuzlu olucak🥺

Benimki zorunlu sezeryan olacağı için, diğerlerini not almadım tabi ama bu fiyatlardan 2000-3000 daha düşük oluyor. Evet bazı hastaneler uçuk fiyatlar veriyorlar. Sanırdın çocuğu 2 yaşına getirip altın tepside verecekler. :emir_bebek:
Benim karma özel sağlık sigortam var normalde doğumu karşılıyor ama doğum ocağa denk geliyor bu kadar bahtsızlık olmaz aralıkta sözleşme bitiyor😩

X