2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Günaydınnnnn, sol kasığımda kastırma yürürken acıma ile uyandım. Gece de sabaha kadar kabus gördüm. Psikoloji nanay anlayacağınız sizde durumlar nedir?
Günaydın. Ben de uyku uyuyamıyorum artık çişe kalkmaktan. Dün 10 kere kesin kalkmışımdır. kâbus olayını sorma sürekli görüyorum

Yaa geçiyor mu doğum poliçesi, benim doktorumda geçmiyor maalesef, şuan 30 35 bin arası

Yok kız yok ağrı giriyor hemen bırakıyorum 5-10 dk max dinlene dinlene üstünden sadece alt katı geçip bırakıyorum o kadar
Robot süpürgen yoksa edinsene bı tane, bizim supurmemiz gibi detaylı dip köşe olmasa da günü kurtarıyor. Ben her gün okuldayken açıyorum, ona yıktım süpürme işini komple. Eşim de haftasonlari normal süpürge ile koltuk altları döşemeler vs süpürüyor. Olduğu kadar artık. Temizlikçim safrakesesi ameliyatı oldu daha temizliğe gitmiyor. Ben de koyverdim. Biraz eşim yapıyor arada annem geliyor, doğuma kadar korumak lazım, ben kendimi korumaya başlayınca rahim ağzım bile uzadı

Kızlar dün muaynem vardı, yazmaya yeni firsatim oldu 34+4, 2 kilo 480 gram, 42 cm de boyumuz her şey yolundaydı nst ye girdik ilk defa bir şey fark ettim, bebiş bir yerde toplanıyor tümsek gibi oluyor ya kasılıyoruz biz, hareket ettikleri için oluyormuş nst de fark ettik onun dışında doğumla ilgili bir şey sormadı ne düşünüyorsun diye, bende açmadım konusunu haftaya bir daha gideceğim durumlar bu şekilde. Magnezyum kullanıyorum zaten çok rahatsız edecek seviyede olursa günde 2-3 kere olacak şekilde kullanabilirsin dedi

Erken gelse de emer merak etmeyin. Benimkiler 33 haftalık doğdular. 2 hafta kuvoz sonrası birini odaya çıkardılar ben de yanında kaldım. Çok güclu değildi ama karninı doyuruyordu. Emmek yerine her seferinde önce çiğner gibi hareketler yapıp sonra yolunu buluyordu. Çişini kakasını da yapıyordu her seferinde yetiyordu yani. Ne olduysa diğeriyle birlikte eve cıkınca oldu. O ememeyince buna da biberonla verdik. Niçin ugrasmamişım hatırlamıyorum. Uykusuzluk yorgunluk kafam çok bulanikti. Demem o ki ikiz oldugu için oldu. Tek olsaydı tüm enerjimi onu emzirmek için harcardim

Robotumu oğlum üstüne çıka çıka bozdu henüz tamire vermedim yine bozar diye. Süpürgem beni yormadığı için çok önemsemedim de robotu dyson kullanıyorum kablosuz öyle çok eğilip kalkmadan hemen toparlıyorum üstünden hatta bugün kızıma süpüttürdüm biraz robotla alakalı aklımda soru işaretleri var yaptırsam işimi hafifletir şu durumda ama bu oğlum rahat bıraksa max bi kaç aya diğeri rahat vermicek satsam mı bile diye düşündüm

Ya maşallah kilosu artık yaşam kriterini geçmiş çok şükür haftasını beklesin çabucak gelmesin tabi ama riskli dönemi atlatmissiniz canım

Ya çok güzel Benimde Salı günü ve çok heyecanlıyım, kasılmalarım ne alemde sancım çıkacak mı vs düşünüp duruyorum. 33+2 olacağım kontrol günü herşey iyiyse ufaktan kalkar bebek eşyalarını yıkamaya falan başlarım. Bakalım benimki kaç kg olmuş

Ben de robotla idare ediyorum. Her gün aćıorum. Diğer supürge belimi zorluyor. Doktor da geçen kontrolde evi süpürüyor musun diye sordu. Her kontrolde yapma görme bak geç diyor .

Oy maşallah. Sağlıkla gelsin inşallah

Ben de robotla idare ediyorum. Her gün aćıorum. Diğer supürge belimi zorluyor. Doktor da geçen kontrolde evi süpürüyor musun diye sordu. Her kontrolde yapma görme bak geç diyor .
Ben de senin doktorunun dediği gibi bakmıyorum görmüyorum artık, dikey Süpürge bile olsa beni zorladığını farkettim daha 20 li haftalardayken hem de. Bu hamileliğimde çok sistim ve ağırlaştım, istesem de yapamıyorum artık. Nihayetinde geçici bir süreç, biraz da bu durumun keyfini çıkarmak lazım kendimi saldiktan sonra fibromiyalji ağrılarım bile geçti, o kadar çatı ağrısı vs yaşarken asıl beni zorlayacagini düşündüğüm fibromiyalji beni rahat bıraktı, çünkü mukemmelliyetciligimi askıya astım. Doğumdan sonra da bu farkındalığımı surdurmeyi temenni ediyorum

Umay Serra
Umay Nil
Umay sare
Umay Liya
Kulağıma bunlar hoş geldi benim

Teşekkür ederim kızlar umay büyük kızımın ismi, şimdi kardeşininki de öyle güçlü anlamlı bir isim olsun diye yanında iyi dursun demek istemiştim bakalım doğmadan buluvwz inşallah

Kesinlikle öyle bende 28. Haftalarda tribe girmiştim çocum hiç kilo almamış diye ama doktorun açıklaması bu aylarda kilo boy tam net ölçüm yapılamıyor çünkü ayaklarını karnına çekiyor kilo ölçümü tam olmuyor bacaklarını kıvırıyor boyunu net ölçemiyoruz demişti bizim için her zaman ilk zamanlarda alınan değerlerle çıkan doğum tarihini baz alıyoruz demişti içini ferah tut yani canım ilk zamanlarda bir sorun yoksa şimdi çıkmaz stres en büyük düşmanımız unutma

Doğumdan sonra bı Superman modu yükleniyor ama ben de merak ediyorum bu durgunluktan nasıl bir hayata evrileceğiz diye. Ama ogrendiğim bişey oldu ki oğullarım buyumuş. Baya iş yapabiliyorlarmış. Bunu sürdürmeyi düşünüyorum mesela.

Teşekkür ederim kızlar umay büyük kızımın ismi, şimdi kardeşininki de öyle güçlü anlamlı bir isim olsun diye yanında iyi dursun demek istemiştim bakalım doğmadan buluvwz inşallah
Ha ben ikinci isim arıyorsunuz sandım ben kızım olsa
Hayal
İlay
Yada Masal düşünecektim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…