2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bişey sormak istiyorum. Benim önceki bebekler Mayıs'ta dogmuslardı. O yüzden yün yelek hiç giydirmedim o sene. Beni kasındırdığı için de mesafeliyimdir biraz örgü yeleklere. Penye yelek giydirmiştim uykudan kalkınca falan. Prematüre olunca vücut ısısıni ayarlayamazlar demişti doktor.
Şimdi de ocakta kısmetse doğacak ya. Bir surü orgü yelek geldi. Ben de penye yelek bakıyorum şimdi. Sürekli yatan çocuga orgü giydirmek bana saçma geliyor. Rahatsız eder gibi. Hani ayaklansa biraz en azından emeklese o zaman giydiririm diye düşünüyorum. Siz ne duşünuyorsunuz örgu yelek konusunda?

Yatarken ben de örgü giydirmedim, penye yelek bı de nohut içi peluş yeleği vardı onu giydiriyordum. Örgü yelegi sadece bir tane vardı zaten onu da nadiren giydirmisimdir otururken filan

Bana da geçen gün sordu eşimin ailesi . Yelek giydirmeyi düşünür müsün ona göre örelim şeklinde . Açıkçası benim gbi alerjik olur diye yenidoğan döneminde hiç giydirmeyi düşünmüyorum . En azından 3 ay . Siz örün büyük olsun dedim Bende penye yelek aldım organik pamuk bı tane. Bir tane de yenidoğan setinden çıktı. Yeter diye düşünüyorum .

2 tane bence de yeter ilk etapta. Yani ben kendimi yün giymiş yatarken hayal edemiyorum. Yazık minicik yavrucağa da. Ben de bakayım biraz daha 2 tane de ben alırım o halde.

Yatarken ben de örgü giydirmedim, penye yelek bı de nohut içi peluş yeleği vardı onu giydiriyordum. Örgü yelegi sadece bir tane vardı zaten onu da nadiren giydirmisimdir otururken filan
Ben de serin havalarda balkona cıkarken giydiriyordum daha çok. Ama baya buyüklerdi o zaman. Şimdiden yelekler gelmeye baslayınca bı düşündüm ben de.

Kızlar şöyle bişey alma konusunda aşırı kararsızım siz ne düşünüyorsunuz

Eklentiler

• 24664CEF-5A74-460F-81B6-25F93EA3B529.jpeg
    103,1 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar şöyle bişey alma konusunda aşırı kararsızım siz ne düşünüyorsunuz
Bence çok gerekli bişey değil. Uzun süre kullanilamayacak. Kaldı ki hep orda degiştiremeyeceksin belki de. Özel olsun istiyorsan onun yerine kalın alt açma minderi al. sen nereye o oraya..Ama çok içimde kalır diyorsan o ayrı

eşimde aynı fikirde sürekli burda değiştirmeyeceksin altını sonra sıkılıp balkona çiçeklerin altına atacaksın diyor

Aslında pratik birşeye benziyor ama ne zamana kadar kullanılır ona bir bakmak lazım .
Odada yer varsa alınabilir sanki . Tabi benim tecrubesizligime güvenmemek lazım
Aynı tecrübesizlikle yazıyorum bende eşime soruyorum ben nereden bileyim diyor sanki ben 10 tane doğurdum yorum yapıncada çok biliyorsun sen diyorum buralar çok karışık yani

kızlar iyi geceler bir şey soracağım,
şimdi ben 32. hafta çalışabilir raporunu aldım. 37 hafta itibariyle zorunlu olarak ayrılacağım tarih 22 aralık oluyor raporda da 22 aralıka kadar yazıyor. Peki ben bir önceki hafta yani 15 aralıkta izne ayrılmak istersem nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Öyle bir hakkım var mı?

Ben oğluma ilk uyandığında giydirdim bi süre sonra çıkarttım hep, biraz da oda sıcaklığına bağlı, evimiz 23 24 arası oluyor bizim

Benim boyum 1.58 eşimde 1.72 çok uzun değiliz ama çok kısa da değiliz
Bence 3 günde değişecek birşey değil zaten boy uzunluğu tahmini veriliyor fl*7 yapıyorlar. Bizimde boyu 2 hafta ileriden gidiyor ben 175 im eşim 195 doktorum normal böyle olması dedi ben umursamıyorum bile kısaymış uzunmuş sağlıklı olsun da zaten net boy ölçemezler dünya üzerinde öyle bir sistem yok. sizin bir tık ortalamanın altı desek sizin de normal hiç kafana takma üzülmede

İstediğin zaman Yine doktoruna gidiyorsun çalışamaz raporu veriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…