2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Migren beni de kusturuyor, ilk üç ayım migren yüzünden daha zor geçti o yüzden. Baş ağrısı bulantıyı artırıyor. Geçen yine migren atağı yaşadım bulantım da oldu ama migren ataklari sırasında tansiyonum yukselmiyor benim. O yüzden ihmal etme düzenli tansiyon takibi yap, gerekirse doktoruna erken muayeneye git. Çok önemli çünkü hamilikte tansiyon.

Benide öyle çok geriyor ama yapmaya kalksam da işim bitmiyor çok yoruluyorum evim dubleks benim oturamıyorum bi süre idare etmeye çalışcam bakalım ölmeyiz heralde
Kendini frenle biraz, ev daginikken ben de hasta gibi oluyorum ama en azından bı kaç hafta ekstra dikkatli olmalısın. Esin yogun mu çalışıyor, kendi idiyse en azından çocuklardan birini iş yerine götüremez mi acaba. Gerçi büyük olan okula gidiyordur onun da ödevleri vs yine işin büyüğü sana kaliyordur. Allah yardımcın olsun umarım riskin bir an önce geçer

tekrar geçmişler olsun.. şu mentollü ağrı yağlarından edin ama muhakkak başlayacağını hissedince sürmek bile iyi geliyor. Benim de midem bulanır çok, çıkarınca rahatlarım hatta ama hamilelikten önceki son ataklarımda tansiyonum yükseldi hep. hatta tansiyon mu migreni tetikledi yoksa migren mi tansiyonu diye doktor doktor gezdirdiler tıp fakültesinde, bir şey çıkmadı. hamilelikte tekrarlamadı çok şükür o denli.
Ama yaşayan bilir hakkaten, gece yatarken bile aklıma geldin inşallah geçmiştir diye
Annem 1 saat mesafede annemi çağırıcam canım ama doğuma daha var diye henüz çağırmamıştım 37 38 haftalara kadar kendi işimi görürüm diyordum ama evdeki hesap çarşıya uymuyor bazen tabi
Gelebiliyorsa gelsin ya anne candır, kednini de ne kadar az yorsan o kadar iyi. Ben ilk hamileliğimde şunu öğrendim, her şeyi ben yaparım kendim hallederim moduna girmemek lazım hamilelikte ve lohusalıkta. Yardım teklif eden kim varsa buyursun gelsin, teklif etmeyen de çağrılsın gelirse gelir
Bu huyumuzu kırmak mutluluğun formülü bence :)

Ben neredeyse 3.5 yıldır bagi kullanıyorum, puseti de vardı. girip çıkmadığı delik, yol kalmadı arabanın inan bana mısın demedi. Kızım da çok seviyordu arabasını, her yere bizimle geldi her koşulda kullanıldı vallahi. Şimdi artık yürümeyi de çok seviyor, o yüzden bagi'mizi bebişte de kullanmaya devam edeceğiz. Bir de o dönem arabamızın bagajı ufaktı ama her yere de taşıdık, tekerlekleri pıt diye çıkıyor zaten.

Amma reklam yaptım, vala komisyon almıyorum

Ya covid varmı halâ.

Benim migrenin tuttuğunda illaki kusmam gerekiyor ,midem boşsa haliyle safra suyu çıkıyor bulantı hissi azalıyor sonrasında dinlenince başağrısı da azalıyor
Gerçekten de öyle biraz rahatladım. Biraz daha başağrım var ama dünkü kadar değil çok şükür.

Joleden daha kaliteli duruyordu zaten hem hafif. Ben de ona daha çok ısındım ama içine puset konulamadığı için eşim diyor diğeri daha mı mantıklı. En azından kullanan birinin yorumunu okumak iyi oldu. Teşekkür ederim

Hadi hoş geldin evinee. inşallah vakti geldiğinde doğum için ayrılırsın bir dahakine :)
Temizlik düzen takıntılarını nolur rafa kaldıralım, hiçbir şey ne bizim canımızdan ne bizi bekleyen o minik candan kıymetli değil. Vala bugün evden çalışayım ofise gitmeyeyim dedim, hem akşam çok yorgun olunca hiçbi şey yapamıyorum biraz etrafı da toplarım diye ama yok. evin fotoğraflarını çekip yüklerdim ibret olsun diye ama utanırım
temel ihtiyaçlara yönelik davranıyorum, artık :) kızım da sağ olsun evin her yeri kesilmiş kağıtlar ıvır zıvırlarla dolu, odasının dağınıklığı eve taşmış durumda ama üstünden atlıyorum yokmuş gibi davranıyorum

ama puset konuluyor, puset dediğimiz 6 ay kullandığı şey değil mi işte? hem araba koltuğu olan bi süre.
iki tane aparatı var şak diye geçiyor üstüne bu fotodaki kısım çıkınca.

hah baktım hemen :) ana kucağı ayrı satılıyor sanırım artık, biz bir arada almıştık. onların fiyatları nasıl? bazı çocuklar hiç kullanmıyormuş ya, belki temiz 2. el bile bulunabilir

Evet tansiyon yüksekliği sorun zaten başlı başına. Tekrar çıkarsa gideceğim. Migren atakları olmuyordu bayadır. Yine başladı sanırım benimki ((

Aynen bende öyle doktorum herkesi şahit olarak alıyor son dakika cayarsan seni sezeryana almıycam diyor

Eşimin bana faydası hiç yok ya kendi işimiz olduğu için mesaim oldu hadi yallah eve diyemiyor birde dağınık ki sorma asla toplayamıyor evi geçen bi çamaşır ser dedim bu yaşımda öyle serme şekli kimsede görmedim çamaşırlığın üstüne uzun uzun uzatmış eşyaları ondan destek görsem bu kadar bunalmam ama maalesef işte

Not aldım canım. Çeken bilir gerçekten. Dışarıya çıkarsam alacağım. Benim de hamilelikten önce migren atakları geçiriyordum hamilelikte ilk kez böyle oldum cidden ne kadar kötüymüş bir de tansiyon eklenince.

Kendini riske atma canım benim yorma sakın

Neden dönmez dedi ki, son anda bile dönen bebekler var. Ben 32+0da sordum daha vakti var dedi doktor. Suyu azalınca dönme ihtimali azalıyor diye biliyorum, suyuyla alakalı yorum yaptı mı?

Aynen canım zaten anneme güvendim 2. Çocuk için yalnız kalmasın ilki dedi aklıma o girdi ben destek olucam demese sanırım niyet etmezdim kayınvalidemden fayda pek yok çünkü allah hiçbirini başımızdan eksik etmesin

Aaa bu ben, daire kapısından girdiğim anda seke seke gidiyorum odalara

Ateşi düştü mü? Kiyamam ben ona. Daha çok küçükmüş. İnşallah bir daha gerek kalmaz hastanede yatmana. Sadece doğuma gidersin güzel güzel. İşleri hiç dert etme. Yapilmasın. Benim evimi görsen ilk başlarda düzen tutturmaya calışıyordum. Baktım yetişemiyorum vazgeçtim. Sadece yemek yapmaya kalkıyorum. O bile agrı ve baskı yapiyor. Kanamam olduğu günün öncesinde de böyle agrımıştı. Ben 5 dk uzanip iş yapmaya devam etmiştim. Onu hatirlatıyorum kendime. Geçecek Allah'ın izniyle. Sonra toplanır da temizlenir de. Yavrucaklar saglıkla zamanında doğsun inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…