2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok yakınmış arası. Allah yardımcın olsun canım. İkiz gibi büyütürsün artık😊. Allah güzel günlerde saglıkla büyutmeyi nasip etsin. Sezeryanda çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Doktorlar bişey diyor mu bu konuyla ilgili?
Sadece gebeliğin 8 9. Aylarin çok zor geçeceğini söylüyorlar

Öyle canım malesef. Eşim diyor ki sen yapma ben akşam gelince hepsini yaparım. Akşam bı makine bosaltıp dolduruyor pili bitiyor. Ben gündüz çocuklara yaptirmaya calişıyorum toplama işlerini falan. Bazen de dayanamayıp yapıveriyorum. Hemen karnım ağriyor. Pişman olup yatıyorum sonra. Çok zor. Gerçekten Allah kimseyi muhtaç duruma düşürmesin.
Yine onu yapiomus bnmki makineden fln anlamaz yapsada sağa sola koyar eminim süpürge yapio arada onada birakmiorm ztn evi batıran yok bnm pek kızım usludur ama kuş var en çok o batirio onuda sahiplendiricez hrlde annem sağlık sorunun var artık öksürügun geçmedi ver diyor kızımda alerjik bende bakalım😒 bgn alışveriş yaptık eksikler bitmez ama kıyafetleri bnm ihtiyaçları aldık azbuz annemlerle ,cıvıl bayag uygun geldi ordan hallettm kalanida netten alicam biberon mama vs çarşıda epey zorlandım baskı çoğaldı yürüdükçe alttan rahatszlk veriyor birde kızım var neyseki annemle yürüyerek geldiler bana pek dokunmadı 🙂 şimdi yıkama ütüleme ev işleri birikti Allah kolaylık verir gün gün yaparım artık otura kalka🤲 Rabbim sağlıkla göndersin tüm evlatlarımızı da herşey halloluo

Dikişlerim ilk günki gibi ağrıyı bazen. Doktorum da 8 ve 9 aylar arasi dikişlerin kendiliğinden açılma riskinin olduğunu söyledi
Aman Allah korusun bnmde ameliyt dikişlerin var Mart ayında göbek fıtığı safra ameliyat oldum göbek delgim ortadan dikişli açılma fln olmaz inşallah sizinde bnmde😒🤲

Özel hastane. Aslında çok güzel olurdu. Ama benim iki tane oğlum var. Yatacak yer olur mu ki hem onlara hel eşime? Üçlü koltuk vardı oncekinde odada. Bu farklı hastane. Yine aynı olursa tikısıp yatarlar da bilemedim. Ama benim eşim istemez. Yazık çocuklara der. Okulları da var tabi hafta içine denk gelirse. Benim iki tane ablam var burda. Muhtemelen eşim cocuklarla evde kalır ablam benle.
O daha mantıklı cnm ablan kalması daha ii olur bebeği fln sana verir emzirmeye vs bzm özel hastanede 3 lu koltuk bile yok tekli koyuyolar açılıyor uzun ince tek kişilik yatak gibi oluo 3 katmanlı açılır koltuk bende kızımı annemlere bırakırım ya eşim kalir ya kardeşim bakalm kızıma annemin bakması daha içime siniyo safra ameliytmda 2 gece yattım annemlerle kaldı uyudu onla 4 yaşında daha

Kızlar muayeneden çıktım şimdi. Benim civcivim 1900 gram ve 43 cm. Tüm ölçümleri haftasına gününe uyumlu çıktı çok şükür. Baş geliş duruyor. Suyu falan da hepsi iyiydi çok şükür. 20 gün sonra gelmemi söyledi Nst o zaman isteyecekmiş ❤️❤️ Kendim de 1 kg almışım son ay içinde. İkinci trimester çok kilo almıştım. Bazıları son aylarda almaz diyorlar o benim sanırım ☺️
Maşallah sağlıcakla gelsin inşallah 🤲

Kızlar muayeneden çıktım şimdi. Benim civcivim 1900 gram ve 43 cm. Tüm ölçümleri haftasına gününe uyumlu çıktı çok şükür. Baş geliş duruyor. Suyu falan da hepsi iyiydi çok şükür. 20 gün sonra gelmemi söyledi Nst o zaman isteyecekmiş ❤️❤️ Kendim de 1 kg almışım son ay içinde. İkinci trimester çok kilo almıştım. Bazıları son aylarda almaz diyorlar o benim sanırım ☺️
Maşallah sağlıcakla gelsin inşallah 🤲
Bizde annemle bugün yıkayalım diyoruz fakat nasıl kuruyacak hiç bilmiyorum . Ayni durumdayım seninle bakalım neler olacak ☺️
Bu hafta Çorum'da hava güzel bende puset valiz yıkayım diyorum 2 ayım var ama daha anca hallederim kurur vs bidaki güzel olursada kıyafetleri halledicem artık kötü olursada eve sererim napim petekler açıldı artık ztn kurur birsekilde hrlde

Kızlar ben sona bıraktıklarımı biraz hızlandırayım diyorum bana çikolata magnet vs hazırlıklarınızı nereden yaptırdığınızı linkler misiniz?
Valla hiç öyle hazırlıklara başvurmadm ben henüz hrlde bı çikolata bı gülsuyu alicam sadece gelene ikramlk yeter belkide lokum hicbisey yaptırmayı düşünmuyorum 1 gece kalınca pek kimse gelmiyor hastaneye direk kendi evime cikicam eve gelende olmaz asansorum yok 4.kattyim ilkinde annemde kaldım plansz ameliyt oldu hastane odamı bile susleyemedm balon kapı susu çikolatalar vs almstm yapmaya çalışmışlar ben ameliyatta iken ama kızım doğdu oğlumu toprağa verdim herşeyim pembeli mavili olunca cikarmamslar üzülmim diye şimdide süs pus içimden gelmiyor 😒 sade sıradan doğurup çıkarım insallah sağlıkla evimize döneriz🤲

Bence 3 günde değişecek birşey değil zaten boy uzunluğu tahmini veriliyor fl*7 yapıyorlar. Bizimde boyu 2 hafta ileriden gidiyor ben 175 im eşim 195 doktorum normal böyle olması dedi ben umursamıyorum bile kısaymış uzunmuş sağlıklı olsun da zaten net boy ölçemezler dünya üzerinde öyle bir sistem yok. sizin bir tık ortalamanın altı desek sizin de normal hiç kafana takma üzülmede
Benim için önemli olan boy uzunluğu değil de gelişimi acaba gelişimi de mi böyle geriden mi geliyor diye içime o dert oldu inşallah sadece boyu kısadır her şey Allahtan geliyor sonuçta sağlıklı olsun yeter

O daha mantıklı cnm ablan kalması daha ii olur bebeği fln sana verir emzirmeye vs bzm özel hastanede 3 lu koltuk bile yok tekli koyuyolar açılıyor uzun ince tek kişilik yatak gibi oluo 3 katmanlı açılır koltuk bende kızımı annemlere bırakırım ya eşim kalir ya kardeşim bakalm kızıma annemin bakması daha içime siniyo safra ameliytmda 2 gece yattım annemlerle kaldı uyudu onla 4 yaşında daha
Doğru diyorsun. Hem beni öyle agrılı sancılı görüp üzülmesinler.

Yine onu yapiomus bnmki makineden fln anlamaz yapsada sağa sola koyar eminim süpürge yapio arada onada birakmiorm ztn evi batıran yok bnm pek kızım usludur ama kuş var en çok o batirio onuda sahiplendiricez hrlde annem sağlık sorunun var artık öksürügun geçmedi ver diyor kızımda alerjik bende bakalım😒 bgn alışveriş yaptık eksikler bitmez ama kıyafetleri bnm ihtiyaçları aldık azbuz annemlerle ,cıvıl bayag uygun geldi ordan hallettm kalanida netten alicam biberon mama vs çarşıda epey zorlandım baskı çoğaldı yürüdükçe alttan rahatszlk veriyor birde kızım var neyseki annemle yürüyerek geldiler bana pek dokunmadı 🙂 şimdi yıkama ütüleme ev işleri birikti Allah kolaylık verir gün gün yaparım artık otura kalka🤲 Rabbim sağlıkla göndersin tüm evlatlarımızı da herşey halloluo
Cıvıl bana da çok uygun geldi diğerlerine göre. Ama ben gidemem tabi artık. Bebek eve çok yakindı o yüzden gittim. Ama sadece mağazada dolaşmak bile zorladı. Ama sanki ebebekneakiden daha kaliteliydi. Yüzde 100 pamuk diyor ama dokununca o hissi alamıyorum kiyafetlerden. Civilden yelek alirım diyorum netten. Dokunmadan da olur. Nasılsa direk tene temas etmicek.

kızlar iyi geceler bir şey soracağım,
şimdi ben 32. hafta çalışabilir raporunu aldım. 37 hafta itibariyle zorunlu olarak ayrılacağım tarih 22 aralık oluyor raporda da 22 aralıka kadar yazıyor. Peki ben bir önceki hafta yani 15 aralıkta izne ayrılmak istersem nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Öyle bir hakkım var mı?
Öyle bibhakkın var diye biliyorum ama nasıl olduğunu bilmiyorum. Belki çalısamaz raporu alıp dilekçe ile verilebilir.

Valla hiç öyle hazırlıklara başvurmadm ben henüz hrlde bı çikolata bı gülsuyu alicam sadece gelene ikramlk yeter belkide lokum hicbisey yaptırmayı düşünmuyorum 1 gece kalınca pek kimse gelmiyor hastaneye direk kendi evime cikicam eve gelende olmaz asansorum yok 4.kattyim ilkinde annemde kaldım plansz ameliyt oldu hastane odamı bile susleyemedm balon kapı susu çikolatalar vs almstm yapmaya çalışmışlar ben ameliyatta iken ama kızım doğdu oğlumu toprağa verdim herşeyim pembeli mavili olunca cikarmamslar üzülmim diye şimdide süs pus içimden gelmiyor 😒 sade sıradan doğurup çıkarım insallah sağlıkla evimize döneriz🤲
Çok üzüldüm canım. Çok zor olmuş olmalı senin için. Ben de süs falan düsünmüyorum. Benimkiler de kuvöze gitmişti direk yanıma gelmemişti. Yan odanın kapısı süslüydü. Bizim odada hüzün vardı. Gelip geçerken hep gıpta ederek bakardık o kapıya. O yüzden istemiyorum hiç. Kizım gelsin süslesin odamızı sağlıkla güzellikle inşallah 🤲

Bende hastane için hazırlık yapmıyorum sadece kapı süsü götürüyorum adı sanı belli olsun diye. Diğerlerini eve gelene gidene ikram etmek için yaptırayım dedim. Aslına bakarsan kimse ziyarete gelmemeli, anne ve bebek sakin kafa birbirine adapte olmalı ama maalesef işte bizim halkımız bayılıyor gezmelere, bebek görmelere falan.

Bişey sormak istiyorum. Benim önceki bebekler Mayıs'ta dogmuslardı. O yüzden yün yelek hiç giydirmedim o sene. Beni kasındırdığı için de mesafeliyimdir biraz örgü yeleklere. Penye yelek giydirmiştim uykudan kalkınca falan. Prematüre olunca vücut ısısıni ayarlayamazlar demişti doktor.
Şimdi de ocakta kısmetse doğacak ya. Bir surü orgü yelek geldi. Ben de penye yelek bakıyorum şimdi. Sürekli yatan çocuga orgü giydirmek bana saçma geliyor. Rahatsız eder gibi. Hani ayaklansa biraz en azından emeklese o zaman giydiririm diye düşünüyorum. Siz ne duşünuyorsunuz örgu yelek konusunda?
Teddy yeleklerden alabilirsin ne penye kadar ince ne örgü kadar kalın. Ocak bebesi yelek istiyor illaki. Kaldı elektrikler gitti doğalgaz kesildi ev soğudu diyelim. Bi yere gittik hava çok soğuk diyelim, başka bir eve gittik ısısı bebek için yeterli değil diyelim. 1-2 tane kalınca yeleğin bulunsun evde mutlaka benim oğlum ocak doğumluydu genelde ev çok sıcak olsada penye yeleği hep vardı ama bazen yinede üşüyordu kalın yelekle değiştiriyordum yeleğini.

Çok üzüldüm canım. Çok zor olmuş olmalı senin için. Ben de süs falan düsünmüyorum. Benimkiler de kuvöze gitmişti direk yanıma gelmemişti. Yan odanın kapısı süslüydü. Bizim odada hüzün vardı. Gelip geçerken hep gıpta ederek bakardık o kapıya. O yüzden istemiyorum hiç. Kizım gelsin süslesin odamızı sağlıkla güzellikle inşallah 🤲
Benimde öyleydi oğlum 35+2 de doğdu. Aşkında kilo olarakta çok iyiydi ama doğum aniden başlayınca ciğer geliştirici vs yapamadılar o yüzden 8 gün küvezde kaldı. Öldüm öldüm dirildim. Şimdi aynı şeyleri yaşamak istemiyorum hatırlamak bile istemiyorum o yüzden kendimi erken doğum riskim yokmuşçasına, tek tek hazırlayarak kafamı boşaltmak istiyorum 🙏

Kızlar şöyle bişey alma konusunda aşırı kararsızım 🙄 siz ne düşünüyorsunuz 🤔🤔
kullananlar acayip memnun özellikle belinde sıkıntı olanlar. bana da ablam al al demişti ama yerim de yoktu açıkçası. ilkine almadım o yüzden bu defa da almam ama çok kullanışlı modelleri var ikeada özellikle, işin bitince şifonyer gibi kullan yıllarca. Baya araştırdım sonra vazgeçtim ama yerim olsa ve ilk çocuğum olsa alırdım :)
şimdi ablası da yanında olmak isteyecek hep değiştirirken, şimdiden plan yapıyor, bize yaramaz o 🙄

canlar günaydın bu arada.
h&m indirimi başlamış, takip ettiğim şeyler vardı, hakkaten indirim var yani :) hamile külotları sütyenleri filan çok iyi.
ben bebişlere de bir şeyler aldım onlar da çok güzel oluyor aklınızda olsun :)

Cıvıl bana da çok uygun geldi diğerlerine göre. Ama ben gidemem tabi artık. Bebek eve çok yakindı o yüzden gittim. Ama sadece mağazada dolaşmak bile zorladı. Ama sanki ebebekneakiden daha kaliteliydi. Yüzde 100 pamuk diyor ama dokununca o hissi alamıyorum kiyafetlerden. Civilden yelek alirım diyorum netten. Dokunmadan da olur. Nasılsa direk tene temas etmicek.
Civilden 2 tane pamuklu yelek aldım canım ben. Fiyatlar da uygun kalitesi de güzel. Civil eskiden baya kötüydü geçen gireyim dedim çok geliştirmiş ürünlerini. Baya bişey aldım. İnternetten de alınabilir bence

X