Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,7%
  • erkek

OY: 86 52,8%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,8%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    163
Sağlık ocağı yüzünden tetanoz aşısı olamadım yok ama gelcek dediler öyle kaldı. Adacel içinde bugün kendi gittiğim doktora sordurdum teyzem de hamile aynı doktora gidiyoruz( devlete gittiğim için telefonda irtibat kuramıyorum doktor ile) o da adacel önermemiş enfeksiyon doktoruna danışmış daha doğrusu ilgili bir doktor enfeksiyon da önermemiş tetanoz da 25. Haftadan sonra önermiyoruz demiş. Kendi doktorumda enfeksiyon uzmanı olduğu için onun görüşünü dinleyelim demiş. Öylece kaldım🥲umarım sıkıntı olmaz en son 2022 10. Ayda tek doz tetanoz aşısı olmuşum. Koruyuculuğu hakkında net bir şey yok tetanozun doktorlar hep farklı konuşuyor bakalım. Sağlık ocağına sinir oldum ama

Ben de çok kötü hasta oldum kızlar çenelerim agrıyo yüzüm kemiklerim burnum tıkalı ama bogazda acı yok sanırım üşüttüm inşallah çabucak geçer 😰
Ay bende geçirdim muhtemelen benimde coviddi sırtım diş köklerim bacaklarıma kadar her yerim ağrımıştı kolumu kaldıracak halim yoktu serum yedim biraz kendime geldim ama yok sonra da parol içip yatıp uyudum en sonunda terleyerek attım hastalığı bol bol da su içtim ılık süt bal falan enerji verecek şeyler yemeğe çalıştım paça çorbası sarımsaklı onu içince baya terlemiştim

Sağlık ocağı yüzünden tetanoz aşısı olamadım yok ama gelcek dediler öyle kaldı. Adacel içinde bugün kendi gittiğim doktora sordurdum teyzem de hamile aynı doktora gidiyoruz( devlete gittiğim için telefonda irtibat kuramıyorum doktor ile) o da adacel önermemiş enfeksiyon doktoruna danışmış daha doğrusu ilgili bir doktor enfeksiyon da önermemiş tetanoz da 25. Haftadan sonra önermiyoruz demiş. Kendi doktorumda enfeksiyon uzmanı olduğu için onun görüşünü dinleyelim demiş. Öylece kaldım🥲umarım sıkıntı olmaz en son 2022 10. Ayda tek doz tetanoz aşısı olmuşum. Koruyuculuğu hakkında net bir şey yok tetanozun doktorlar hep farklı konuşuyor bakalım. Sağlık ocağına sinir oldum ama
Ben 26. Haftada oldum tetanoz aşımı ya, doktor tek doz olacaksa o haftaları önerdi. En geç 28. Hafta dediler ama sağlık ocağında da.

inşallah yavrum. ay dün ofiste kurabiye yaptılar ağlicaktım kokudan sonra dedim bi ısırık alıcam yoksa memelerim şişcek lsksj bi ısırık aldım allahtan çok yükseltmedi
Bi ısırıktan bişi olmaz ya 🥲 ben geçen doğum günüm diye öğlen donut akşam çikolatalı lokma yedim yürüdüm diye de vicdanımı rahatlattım 🥹

Kızlar kafama şey takıldı beşik kenar koruyucu örgü tipimi daha güvenli komple kaplayanlar mı sizce. Siz nasıl aldınız?
Komple kaplayanlar diye biliyorum diğerinde sabitlenmiyor galiba onu çekip yüzünü kapatma ihtimali var yada altına girip nefes alamama ihtimali var gibi bir şey okumuştum

Sıkıntı etme canım steril ortamda doğacak zaten çocuk biz yüzde 0,01 ihtimal için olduk tetanozu artık eski zamanda değiliz her şey steril kullandıkları aletler hep sana özel oluyor alkolle yıkanıyor

Bana tek doz olacaksan 25ten sonra yapıyoruz dedi sağlık ocağı. Adacel'i bilmiyorum o karma olan mı ama tek doz yapıyorlardı genel olarak. Ama yapmazlarsa da dert değil bence can sıkma hiç

Yulaf, muz, kakao, bal robottan geçirip bi tatlı yaptım üstüne de orman meyvesi eklicem. Bakim şeker yükseltecek mi, balı çok koymadım bence yükseltmez gayet de lezzetli olduu

LeyLA84db LeyLA84db canım sen bebek beşiğini egebaby’den almıştın demi doğru hatırlıyorum? Eğer öyleyse beşikle birlikte gelen yatak ve tekstil ürünlerini beğendin mi? Bide ne kadar sürede teslim edildi?
Selam canim yatak orta ayarda ama kullanilmicak gibi degil . Cok sert degil . Yumusak biraz. Ama tekstili cok yumusak cok begendim dusindugumden daha kaliteli geldi acikcasi. Ya cok gec gelmedi 3-4 gunde elimize ulasti diye hatirliyorum. Ben hepsi buradadan aldim. Yine egebaby satici olarak.

Bem de bu gece hic uyuyamadim , sol kasigim dinden beri agriyo :KK43: dayanilmicak gibi degil ama ters hareket yaptim heralde dun biraz fazla yurudum sanirim huzursuz uyudum. Bebis de cok hareketliydi gece hic durmadi.

Destek almak çok güzel, çok da önemli ancak emzik gibi, bez gibi ne zaman bırakacağın da bir o kadar önemli ve eşlerin de dediğin gibi büyükannelere tamamen bel baglamamalari gerekiyor. Babaların baba olması için biraz sorumluluk vermek şart gibi geliyor bana. Arkadaşlarımdan da görüyorum çocuk kocaman ama hiç babasıyla kalmak istemiyor, anne çocuğu babasına bırakıp dışarı çıkamıyor. Çocuk yalnızca annesiyle ve anneannesiyle kalıyor.

Şimdi düşünüyorum, emzirme, doğum eğitimine hepsine gittim ama keşke birileri de doğum sonrası ilişki, psikoloji ne oluyor bunları anlatsaydı.
boylr seyler hep kadina ozel dusunuluyor u yuzdwn. cinsiyete ait roller uzerimize yapisti biraz, yeni nesil daha iyi aslinda annem babam donemine gore ama yine de bizim ulkede kulturel olarak ev islerinden ve cocuk bakimindan kadin sorumlu goruluyor hala o yuzden herhalde adamlar keyfine gore kimisi aliyor sorumluluk kimisi almiyor nasil olsa ayiplanmiyorlar.
zaten cocukla ilgili bir sorun olsa annesi yetistirememis deniyor babasindan bahseden pek yok, cocuklu kadin gezse kendine baksa bebis minikken ne bicim anne deniyor babalar rahat 😄

Evet yaa annem de bizi Aralık 1de doğurmuş tam zeytin toplama zamanında. Ki ikize hamile düşün. Sizi doğurcağım gün bile bağa yemek yapıp goturduydum diyo. Ben mutfakta zor yapıp yiyorum yemeği.
Oyyy valla iyi can varmış maşallah 🥹 Ben ikizi kendimde hayal bile edemiyorum ya. Eskiden de derdim hani tek seferde iki tane iyi aslında bir daha yapmam işte falan diye ama yok yok Allah dağına göre kar yağdırmış 🥹

Of bende defalarca uyanıyorum dönerken zor dönüyorum🥲sabah bir uyandım azıcık şöyle döneyim dedim bir baktım alarm çalıyor🥲🥲deliksiz uyuyamıyorum artık hiç
Bende zor dönüyorum belim çok ağrıyor ve deliksiz uyuyamıyorum🥹🥹bebetolar bizi kendilerine hazırlıyorlar bence 😍
bu gece sadece 3 saat uyudum zombi gibiyom su an. kah kasindim kah huzursuz bacak sendromu kah aciktim tuvalete kalktim derken gece 1de uyanmisin en son sabah 5ti hatirliyorum sonra uyumusum 6.30 da kalktim esimin alarmi caldi o ise cocuk krese mecbur yine kalktim. artik doktordan uyku icin birsey yazmasini isteyecek derecedeyim
ooov seninki daha berbatmış ya verir mi ki doktor uyku için kaç haftalıksın bu arada 😍

Doğum sonrası için ne garantisi yahu? Yine bir instagram postu vardı doğumdan sonra servis tabağı büyüklüğünde yara oluyor rahimde, siz bu kadar büyük yarası olan bir insandan iş, yemek falan isteyebilir misiniz diye. Tabii ki bunu da attım eşime 😂 Bir beklenti olacaksa da ilk zamanlar yalnızca dinlenip toparlanmaya ve bebeklerimizle ilgilenmeye konsantre olacağımız, geri kalan herkesin de kendisine ve bize gül gibi bakacağı üstüne olmalı. Ki bu dediğimi ben ilk bebeğimde evde annem olmasına rağmen yapamadım. Ben bebeğe bakayım sen şu işini yap kabul edilemez bir davranış ama maalesef geç anladım. Biz bebeklerimize ve kendimize bakacağız, nokta.

İlk çocuğun en büyük tecrübesi bu oldu bizim ailemiz için galiba. Sonra böyle basit görünen şeyler büyüdü ve ilişkimizi çok etkiledi maalesef. Bunu negatiflik yaymak ya da korku pompalamak için değil, aldığım dersi paylaşmak için yazıyorum. Herkes için böyle olmuyor muhakkak neticede.

37. haftadan sonra buzdolabina konserve yemek koyarım kısmet olursa, öncesinde de büyük kızımın istediği şeyleri, birkaç çeşit yemek de dondururum ama o kadar. Şimdiden eşime hangi pratik yemekleri yapabileceğini anlatıyorum ki normalde mutfağa girip yemek yapan birisi değil ama o da yaşadı ve gördü ki yapacak, yapması gerekiyor. Sabah sabah ne dolmuşum 😂 Ferahlık, güzellik dolu bir gün olsun 🙏🏻🤍
Doğum sonrasından kastım doğumdan hemen sonrası değil canım. İlk 1 ay annem kalır yanımda, sonra da 15-20 gün en az eşimin annesi gelir falan bu aşamalarda onlar halleder zaten inşallah. Benim kast ettiğim doğumdan 2 ay sonra başlayan süreç 😅 Yani el ayak çekilip de evde yalnız kaldığımız dönemler.. O süreçte de bir şeyin garantisini veremem demek istiyorum 🥹 Eşim zaten yemek olsa gerisini dert etmez akşamları o toparlar mutfağı falan. O bebekle ilgilenirken ben duş falan alırım kişisel işlerimi hallederim bunlardan yana sıkıntı yaşayacağımızı da çok düşünmüyorum da bakalım halledicez inşallah bir şekilde…

doğumdan sonra bebeğin ve kendinden başka kimseye bakım borcun yok yavrum herkes sana bakacak sen de şimdiden herkesi böyle alıştırırsan zorluk çekmezsin :)
Doğumdan sonradan kast ettiğim doğumdan 40 gün 2 ay falan sonrası kuzum ya ilk zamanlar herkes her şeyi yapar zaten biz yalnız kaldığımızdaki sorumluluk paylaşımını kast ediyorum 😏

Kızlar bu arada belki söyleyen olmuştur ama görmeyenler için
BİM’in 11 Ekim kataloğuna bakın mutlaka, yani yarın gelecek ürünlere. OİOİ ek gıda ürünlerinden oyuncaklara nevresimlere kadar bir sürü şey geliyor eksiklerimin bir listesini yaptım yarın sabah soluğu BİM’de almayı düşünüyorum shshshhs

X