2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
nunda beklenen alışverişi yaptım😊. Hastane cantalarinı yikadım astım. Onlar kuruduktan sonra kıyafetleri yıkayayım diyorum. Gelgelelim ki kasimın en kotu zamanini seçmisim. Hava açacak gibi d
Ben ağırlaşmadan hepsini yıkadım ütüledim dolaba yerleştirdim. Çanta da hazır sadece ıvız zıvır kaldı. lohusa bardakları, kapı süsü, hediyelikler ayrı çantaya konacak onlar bekliyor.
Eve geldim dün gece, 6 saat arayla günde 4 nidicard almaya ve haftalık kontrole gitmem şartıyla eve gönderildim. 10 güne 34 haftalık oluyoruz sonra biraz daha rahatlarım kafa olarak inşallah 🙏 sanada çok geçmiş olsun canım
Çok geçmiş olsun inşallah sağlıkla gelir bebişin.
Özel hastane. Aslında çok güzel olurdu. Ama benim iki tane oğlum var. Yatacak yer olur mu ki hem onlara hel eşime? Üçlü koltuk vardı oncekinde odada. Bu farklı hastane. Yine aynı olursa tikısıp yatarlar da bilemedim. Ama benim eşim istemez. Yazık çocuklara der. Okulları da var tabi hafta içine denk gelirse. Benim iki tane ablam var burda. Muhtemelen eşim cocuklarla evde kalır ablam benle.
Hastaneye götürürsün sonra eşinle dönerler olmadı. acil durumda ne olacak diye düşünme yani stres yapma boş yere son stressiz günlerin keyfini çıkart.

Kızlar muayeneden çıktım şimdi. Benim civcivim 1900 gram ve 43 cm. Tüm ölçümleri haftasına gününe uyumlu çıktı çok şükür. Baş geliş duruyor. Suyu falan da hepsi iyiydi çok şükür. 20 gün sonra gelmemi söyledi Nst o zaman isteyecekmiş ❤️❤️ Kendim de 1 kg almışım son ay içinde. İkinci trimester çok kilo almıştım. Bazıları son aylarda almaz diyorlar o benim sanırım ☺️

Bas ağrın devam ediyorsa bir tanr parol al, migrende çok etki etmese de baş agrisini hafifletince tansiyon da biraz düşer belki. Ama yerinde olsam tekrar çıkmasını beklemezdim acile giderdim canım, tansiyon onemli çünkü hamilelikte.
Tansiyonum düştü ama başağrısı geçmedi dün 3 tane parol aldım. Dr ginde 4 taneye kadar alabilirsin demişti. Sabah 4buçukta bir tane daha aldım beş dk yetmeden safra suyu çıkarttım. Ya ikidir oluyor ya. Sarı su ama çıkınca da rahatlatıyor beni. Sende oldu mu hiç? Başağrım da azaldı çıktıktan sonra.

Günaydın kızlar. Hepinize teşekkür ediyorum. Dün tansiyonum yükselmişti 4-5 saat sonra indi gece de ölçtüm normaldi. Ama başağrısı geçmedi sabaha kadar. Sabah safra suyu çıkarttım ve inanın çok rahatladım hatta 2-3 saat uyumuşum. Başımın ağrısı da azaldı. Safra suyu baya da oluyor normal herhalde. 2 gün önce de çıkarmıştım. Kusura bakmayın açık açık yazdığım için. Sizde de oldu mu böyle safra suyu?

Eve geldim dün gece, 6 saat arayla günde 4 nidicard almaya ve haftalık kontrole gitmem şartıyla eve gönderildim. 10 güne 34 haftalık oluyoruz sonra biraz daha rahatlarım kafa olarak inşallah 🙏 sanada çok geçmiş olsun canım
ben de 13 güne 34 haftalığım prematüre doğmasalar iyi olur inşallah nidicard işe yarar nette birsürü yan etki yazıyor kullanıcı yorumlarında bana birşey yapmadı gerçi 2 tane içtim henüz ama sende nasıl durum? Bir de yatak istirahati dendi mi sana benim için tüm gün yatmak çok zor içim içimi yiyor rutin yaptığım işlerim beklerken, kendimi tutmaya çalışıyorum

Kızlar muayeneden çıktım şimdi. Benim civcivim 1900 gram ve 43 cm. Tüm ölçümleri haftasına gününe uyumlu çıktı çok şükür. Baş geliş duruyor. Suyu falan da hepsi iyiydi çok şükür. 20 gün sonra gelmemi söyledi Nst o zaman isteyecekmiş ❤️❤️ Kendim de 1 kg almışım son ay içinde. İkinci trimester çok kilo almıştım. Bazıları son aylarda almaz diyorlar o benim sanırım ☺️
Ay çok şükür canım senin cücük de tombiklenmis maşallah 🥰

Gözün aydın canım. Maşallah büyümüş kuzucuk ta.

Ah canım. Çocuğu bırakacak akraba falan yok mu etrafta? Şimdiden biriyle konuşup ayarlayabilirsiniz belki bı atkadaş falan da olur. o zaman daha az stres yaparsın. Ne yapacağını bilirsin. Ya da müsaitse annen falan gelir hem sen de dinlenmiş olursun iyice.
Annem 1 saat mesafede annemi çağırıcam canım ama doğuma daha var diye henüz çağırmamıştım 37 38 haftalara kadar kendi işimi görürüm diyordum ama evdeki hesap çarşıya uymuyor bazen tabi

IMG20231121135755.jpg
IMG20231121150154.jpg

Kızlar günaydın. Dün e bebeğe gittim bebek arabası bakmaya. Bagi ve jole marka ikisi arasında kaldım. Bagi travel sistem değil ama sanırım portbebe ile kullanılır. Kalitesi güzel duruyor hafif. Jole de travel sistem biraz ağır ama diğerine göre ama bilemiyorum. Sizin de fikrinizi alabilir miyim 🙏 maclaren de var ama ona da puset olmuyor ve fiyatı 27 bin tl idi.😕

Ben ağırlaşmadan hepsini yıkadım ütüledim dolaba yerleştirdim. Çanta da hazır sadece ıvız zıvır kaldı. lohusa bardakları, kapı süsü, hediyelikler ayrı çantaya konacak onlar bekliyor.

Çok geçmiş olsun inşallah sağlıkla gelir bebişin.

Hastaneye götürürsün sonra eşinle dönerler olmadı. acil durumda ne olacak diye düşünme yani stres yapma boş yere son stressiz günlerin keyfini çıkart.
Hoşgeldin tekrardan aramıza.

ben de 13 güne 34 haftalığım prematüre doğmasalar iyi olur inşallah nidicard işe yarar nette birsürü yan etki yazıyor kullanıcı yorumlarında bana birşey yapmadı gerçi 2 tane içtim henüz ama sende nasıl durum? Bir de yatak istirahati dendi mi sana benim için tüm gün yatmak çok zor içim içimi yiyor rutin yaptığım işlerim beklerken, kendimi tutmaya çalışıyorum
Canım evet dinlen dediler de nasıl olcak aklım almıyo benim 6 yaşında ve 2 yaşına yakın 2 çocuğum var. Temizlik ve düzen konusunda takıntılıyım dünden beri herşey gözüme batıyor ama yapmamak çok canımı sıkıyor. Onun haricinde kasıklarımda ağrı var ama ilaçlarımı alıyorum yapacak bişeyim daha fazla yok hastanede kalamıyorum çocuklarımdan biri ateşlenmiş ben yokken diğeri 2 gün ağzına lokma koymamış. Allah kimseyi evlatlarından ve hiç bir çocuğu annesinden ayrı koymasın. Psikolojik açıdan biraz yıprandım. Haplara gelince bana hastanede 20 dk arayla 3 tane içirdiler. 2 gün boyunca yan etkilerini okumadığım için herhangi bi yan etki ile karşılaşmadım. Aklında olsun yan etki okuma. Okursan gerçekten psikolojik olarak yaşatırsın kendine.
Kızlar bu arada mesajlarınızı okumaya çalışıyorum ama dönemiyorum herkese, çok teşekkür ederim merak edip yazan, yazmayan tüm arkadaşlarıma. Ben hepimiz için duacıyım umarım her birimiz sağlıkla vaktinde kucaklarımıza alırız 🙏

Canım evet dinlen dediler de nasıl olcak aklım almıyo benim 6 yaşında ve 2 yaşına yakın 2 çocuğum var. Temizlik ve düzen konusunda takıntılıyım dünden beri herşey gözüme batıyor ama yapmamak çok canımı sıkıyor. Onun haricinde kasıklarımda ağrı var ama ilaçlarımı alıyorum yapacak bişeyim daha fazla yok hastanede kalamıyorum çocuklarımdan biri ateşlenmiş ben yokken diğeri 2 gün ağzına lokma koymamış. Allah kimseyi evlatlarından ve hiç bir çocuğu annesinden ayrı koymasın. Psikolojik açıdan biraz yıprandım. Haplara gelince bana hastanede 20 dk arayla 3 tane içirdiler. 2 gün boyunca yan etkilerini okumadığım için herhangi bi yan etki ile karşılaşmadım. Aklında olsun yan etki okuma. Okursan gerçekten psikolojik olarak yaşatırsın kendine.
Kızlar bu arada mesajlarınızı okumaya çalışıyorum ama dönemiyorum herkese, çok teşekkür ederim merak edip yazan, yazmayan tüm arkadaşlarıma. Ben hepimiz için duacıyım umarım her birimiz sağlıkla vaktinde kucaklarımıza alırız 🙏
Kıyamam ya üzüldüm çocuklarının sen yokken böyle olmasına, geçmişolsun. Ben de çok düzenli ve titizim evde iş yapamamak beni fazla geriyor eşim de ayakta görse uyarıyor ondan da rahatsız oluyorum 🤷🏻‍♀️ hayırlısıyla şu 1 ayı geçirip sağlıkla doğurabilsek 🙏🏻

Maşallah sağlıkla gelsin inşallah
Tansiyonum düştü ama başağrısı geçmedi dün 3 tane parol aldım. Dr ginde 4 taneye kadar alabilirsin demişti. Sabah 4buçukta bir tane daha aldım beş dk yetmeden safra suyu çıkarttım. Ya ikidir oluyor ya. Sarı su ama çıkınca da rahatlatıyor beni. Sende oldu mu hiç? Başağrım da azaldı çıktıktan sonra.
2 hafta önce geçmeyen baş ağrısı tansiyon düşüklüğü kemik ağrısı ile hastaneye gittim. Parol falan fayda etmiyor. serum taktılar ama yine parol. covid testi yapın dedim zorla yaptılar 2 gün sonra covid sonucu geldi pozitif. çok salgın var grip herkes covid diyorlar

Kızlar sonunda beklenen alışverişi yaptım😊. Hastane cantalarinı yikadım astım. Onlar kuruduktan sonra kıyafetleri yıkayayım diyorum. Gelgelelim ki kasimın en kotu zamanini seçmisim. Hava açacak gibi durmuyor. Ve pazartesi kar bekleniyormuş😔 daha battaniyeleri yıkanacak tekrardan. Çok iş var. Hazırlık yaparken zaman çabuk geçer diyordum ancak hava durumu çok yavaşlatti beni. Tek yağsın tabi de. Çantalar da kurusaydı iyiydi.
Bizde annemle bugün yıkayalım diyoruz fakat nasıl kuruyacak hiç bilmiyorum . Ayni durumdayım seninle bakalım neler olacak ☺️

Günaydın kızlar. Hepinize teşekkür ediyorum. Dün tansiyonum yükselmişti 4-5 saat sonra indi gece de ölçtüm normaldi. Ama başağrısı geçmedi sabaha kadar. Sabah safra suyu çıkarttım ve inanın çok rahatladım hatta 2-3 saat uyumuşum. Başımın ağrısı da azaldı. Safra suyu baya da oluyor normal herhalde. 2 gün önce de çıkarmıştım. Kusura bakmayın açık açık yazdığım için. Sizde de oldu mu böyle safra suyu?

Benim migrenin tuttuğunda illaki kusmam gerekiyor ,midem boşsa haliyle safra suyu çıkıyor :KK43: bulantı hissi azalıyor sonrasında dinlenince başağrısı da azalıyor

Kıyamam ya üzüldüm çocuklarının sen yokken böyle olmasına, geçmişolsun. Ben de çok düzenli ve titizim evde iş yapamamak beni fazla geriyor eşim de ayakta görse uyarıyor ondan da rahatsız oluyorum 🤷🏻‍♀️ hayırlısıyla şu 1 ayı geçirip sağlıkla doğurabilsek 🙏🏻
Benide öyle çok geriyor ama yapmaya kalksam da işim bitmiyor çok yoruluyorum evim dubleks benim oturamıyorum bi süre idare etmeye çalışcam bakalım ölmeyiz heralde 🙄

X