2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Günaydın kızlar 💕☺️ Dün kendime nazar değdirdim resmen. Eşime dedim çok iyi gidiyorum hiç hamile gibi değilim. Ve bu gece sırtım ağrımaya başladı. Doğru düzgün uyuyamadım 😕 dışarıda da tam uyku havası var yağmurlu serin
Havalar tam uyku havası evet bende gece uyuyamiyorum sonra akşam yemekden sonra uyku çöküyor 🙈

Kızlar hepinize kocaman günaydınlar
Araniza yeni katıldım büyük ihtimalle ocağın son haftası doğumum ikinci gebeliğim. İlk bebeğim prematüre yani erken doğdu bunu vaktinde kucağıma almak istiyorum. 40 ik çıkar çıkmaz hamile kalmışım iki sezeryan üst üste olacağım benim gibi olan var mı biraz endişeleniyorumda

Kızlar bildirimler gelmiyor bana ben de arada girip tek tek bulmaya çalışıyorum bana yazan olmuşmu diye 🤣 cevaplayamadigim oluyorsa mazeretim var yani bilim🤣 kaşık biberonda hangi marka aldınız hep plastik gördüm cam mi almak lazım kızlar?
Bana da gelmiyor maalesef.

Merhaba
Ben çalışır raporu aldım. Ama atıyorum 2 hafta sonra grip oldum. Bu durumda nasıl işliyor süreç
Canim mesela 32de calisabilir raporu aldin 34te grip oldun bir 3 gun rapor aldin 37ye kadar da calistin diyelim. Normalde 5 hafta aktarilmasi gerekirken doğum sonrasina rapor kullandığın o üç gun aktarilmayacak yani 4 hafta 4 gun aktarilacak

Benim gibi elinde patlayacak canım 😁 oğlum 54 cm doğmuştu, hastane çıkışlarını bile giyemedi. Allah'tan ben hastane çantasına 0-3 aylık tulum koymuştum, hastane çıkışı küçük gelince hemşireye tulumu vermişler, çıplak kalacaktı yavrum 🤣
Ya valla Allah affetsin sen bunu ilk anlattığında yine gülmüştüm simdi yine güldüm ama muhtemelen basima gelecek olan bu😂😂😂 zamaninda gelirse muhtemelen sığmayacak çünkü doktorum uzun olabilir diyor. Bakalim haftaya cuma randevum var boyunu kilosunu sorcam ona gore bi tahminde bulunulabilir heralde artik 33 hafta olcaz muayene günü çünkü 😂 bende yanima 0-3 ay mutlaka alcam valla cocugum ciplak kalmasin yaa😂 hemsireye acaba hem hastane cikisi hemde 0-3 ay olmak uzere iki takim mi versem hangisi olursa onu giydirsin en azından 😂

Kızlar bu emzirme atleti ve emzirme sütyeni kullanışlı mi ya ben aldim ama hic kullanisli olacakmış gibi gelmedi bi degisik görünüşü var. Kendimi cok acayip hissettim deneyince😂 daha önce kullananlar memnun muydu acaba ise yariyor mu bunlar

Ya valla Allah affetsin sen bunu ilk anlattığında yine gülmüştüm simdi yine güldüm ama muhtemelen basima gelecek olan bu😂😂😂 zamaninda gelirse muhtemelen sığmayacak çünkü doktorum uzun olabilir diyor. Bakalim haftaya cuma randevum var boyunu kilosunu sorcam ona gore bi tahminde bulunulabilir heralde artik 33 hafta olcaz muayene günü çünkü 😂 bende yanima 0-3 ay mutlaka alcam valla cocugum ciplak kalmasin yaa😂 hemsireye acaba hem hastane cikisi hemde 0-3 ay olmak uzere iki takim mi versem hangisi olursa onu giydirsin en azından 😂
Doktorun uzun olabilir diyorsa standarttan biraz daha uzun olacaktır büyük olasılıkla. Benimki de öyle diyordu. Dediği gibi uzun dogdu. Bu bebeğim için henüz yorum yapmadı ileriki haftalarda yapar herhalde. Normal yenidoğan boyu 48cm standardında aslında, hastane çıkışları da 50cm oluyor ama bence son yılların bebekleri uzun oluyor artık kullandığımız vitaminler beslenme düzenleri vs. Hastane çıkışlarının boylarını güncellemeleri lazım 😁 sen mutlaka yanına iki takım da büyük tulum koy. İç zibinlarda sorun yok en kötü ihtimalle citciti takmazlar ama patikli altlar kısa gelirse totosunun yarısında kalabiliyor lastik kısmı 🤣

Kızlar bu emzirme atleti ve emzirme sütyeni kullanışlı mi ya ben aldim ama hic kullanisli olacakmış gibi gelmedi bi degisik görünüşü var. Kendimi cok acayip hissettim deneyince😂 daha önce kullananlar memnun muydu acaba ise yariyor mu bunlar
Tabi ki çok kullanışlı, bak sen deyince aklıma geldi benim onlar eksik, kasımın son cuması indirimlerinde onlari da alayım
Şöyle ki kış olunca zaten atlet giyiyorsun, her defasında alttan komple sıyırmak kış günü üşütür, sütyen de gerekli evde de olsa sütyen takıyorsun çünkü göğüs pedi koyman gerekebiliyor sütler aktığı için. Sütyen olmazsa ped durmaz. Benim pek akmazdi ama yine de ped koyardım hafiften olsa sızıntı oluyor diye. Kiminin şakır şakır akıyor ki görüntü olarak rahatsız edici. Bı de yenidogan dönemi evde emzirmek sorun değil istediğin modda emzirebilirsin ama bı sure sonra dışarı çıkicaz bebeklerle. Ne kadar emzirme ortusu de kullansak alttan her şeyi yukarı siyiririp umuma açık ortamda emzirmek çok güven vermez. Örtü ucarsa mazallah travmatik durumlara dönüşebilir 🤣

Doktorun uzun olabilir diyorsa standarttan biraz daha uzun olacaktır büyük olasılıkla. Benimki de öyle diyordu. Dediği gibi uzun dogdu. Bu bebeğim için henüz yorum yapmadı ileriki haftalarda yapar herhalde. Normal yenidoğan boyu 48cm standardında aslında, hastane çıkışları da 50cm oluyor ama bence son yılların bebekleri uzun oluyor artık kullandığımız vitaminler beslenme düzenleri vs. Hastane çıkışlarının boylarını güncellemeleri lazım 😁 sen mutlaka yanına iki takım da büyük tulum koy. İç zibinlarda sorun yok en kötü ihtimalle citciti takmazlar ama patikli altlar kısa gelirse totosunun yarısında kalabiliyor lastik kısmı 🤣
Tamam canım öyle yapiyim o zaman😂 ama gercekten cok kisiden duyuyorum ya genelde uzun boylu oluyor bebisler bu aralar cok haklisin. Haftaya güncellerim sizi boy konusunda 😂

Tabi ki çok kullanışlı, bak sen deyince aklıma geldi benim onlar eksik, kasımın son cuması indirimlerinde onlari da alayım
Şöyle ki kış olunca zaten atlet giyiyorsun, her defasında alttan komple sıyırmak kış günü üşütür, sütyen de gerekli evde de olsa sütyen takıyorsun çünkü göğüs pedi koyman gerekebiliyor sütler aktığı için. Sütyen olmazsa ped durmaz. Benim pek akmazdi ama yine de ped koyardım hafiften olsa sızıntı oluyor diye. Kiminin şakır şakır akıyor ki görüntü olarak rahatsız edici. Bı de yenidogan dönemi evde emzirmek sorun değil istediğin modda emzirebilirsin ama bı sure sonra dışarı çıkicaz bebeklerle. Ne kadar emzirme ortusu de kullansak alttan her şeyi yukarı siyiririp umuma açık ortamda emzirmek çok güven vermez. Örtü ucarsa mazallah travmatik durumlara dönüşebilir 🤣
Ya ben çok büyük gögüslü biri degildim normalde ama suan hamilelikten mi ne oldu bilmiyorum büyük beden aldığım halde gogsumu rahatsiz etti. Belki belim kalinlasmistir bilemiyorum olmazsa sirta ek olarak satılan parcalardan alcam. Gecen pentide indirim vardi atletleri pentiden aldim. Sutyeni 60 tlye trendyoldan aldım üç tane. Kapsiz aldim hepsini bir iki kapli model de e bebekten alirim baby mom kalitesi cok iyi demis herkes ama tavsiyem büyük beden alin yani. Benim hamilelik öncesi bedenim desteksiz 75ti bunlari 95 ve 100 aldim

Saklamış annem, geçen yazdım ya bı valiz dolusu kıyafetini getirdi oğlumun, hiç birini dagitmamis içine doğmuş sanki. Biraz sararmislar, yıkayınca çıkar umarım. Kıyafet eksiğimiz yok bizim ben de hep 3-6 ve 6-9 aylık takımlarını aldım yaza kadar pek bişey almaya gerek yok. Battaniye filan hiç almadim her çeşidini oğlumda almıştım kundak olanı, yarım kundak olanı, nohutu, dolgulusu, peluşu, burumcugu, yünü, penyesi. Bı çuval battaniyesi var 😁 çok bı eksik kalmadi gibi benim, süt posetlerine, silikon emzirme uçlarına kadar aldım, bı tek gümüş kapaklar kaldı. Arkadaşa verdiğimiz bebek arabası ile beşiği getiremediler, şuan gelmeye durumları müsait değilmiş, bebek arabasi ile anne yani park beşikte aldım. Ama beşiği tasinicaz diye kurmadım. Umarım sağlamdır. İade süreci gecicek çünkü açtığımızda. Aslında her şey hazır gibi ama işte tasinacagimiz için düzenimiz alt üst oldu, hepsi karman corman şuan, çanta hazırlamak için motivasyonum yok, annemler de doğum öncesi gidelim sonra gidemeyiz demişler yarın 15 günlüğüne devremulke gidiyorlar. Ben taşınma ve bebek hazirligi içinde bir de ev bakarken kalakaldım böyle 🤦 sana da iyi ağladım hakkını helal et 😁
😂Çok normal. Baya bunalmışsındır. Çok bı vakit kalmadı aslında. Hala belirsizlik olması can sıkıcı. Bizim de araba,puset beşik ablamdan gelecek. Evi düzenledikten sonra getirecekler. O yüzden seni anlayabiliyorum. Haftaya artık ben de tamamlamaya calışcam her şeyi inşallah

Canım ben hiç kullanmadım. Pazardan buyük sutyenler almıştım oncekinde. Şimdi de yarim atlet tarzı olanlardan kullanmayı düşünüyorum. Çok aman aman fark yaratacğını sanmıyorum. Ama çok memnun olanlar da var. Ben kullanmadiğım için eksikliğini hissetmiyorum.

Ya ben çok büyük gögüslü biri degildim normalde ama suan hamilelikten mi ne oldu bilmiyorum büyük beden aldığım halde gogsumu rahatsiz etti. Belki belim kalinlasmistir bilemiyorum olmazsa sirta ek olarak satılan parcalardan alcam. Gecen pentide indirim vardi atletleri pentiden aldim. Sutyeni 60 tlye trendyoldan aldım üç tane. Kapsiz aldim hepsini bir iki kapli model de e bebekten alirim baby mom kalitesi cok iyi demis herkes ama tavsiyem büyük beden alin yani. Benim hamilelik öncesi bedenim desteksiz 75ti bunlari 95 ve 100 aldim
Aynen benim de bedenim çok büyüdü, emzirirken de göğüs cuplari kuculmuyor. Sırt genişliği filan tam olarak eski haline dönmüyor zaten ama incelse de hemen olmuyor tabi. Ben şuan 90 takıyorum normal sutyenleri 😁 emzime sutyenlerimi de büyük beden alırım atletleri de xl. Emzirme sütyeni kapsiz alırım çok rahat oluyor, 3 tane sütyen yeterli olur iki de atlet. Yıkayıp petek üstünde kurutup kurutup giyeriz 😁

Merhabalar kizlar
Hastane için bavul kullanıyorlar videolarda. Siz ne dusunuyorsunuz ? Bende de hep büyük boy bavul var o da çok büyük olur gbi geliyor.

Emzirme atletiyle ben rahat edemedim ama. Emzirme sutyeni çok rahat geldi 5 6 tane var evde, ama kimine de emzirme atleti rahat geliyor, bence ikisinden de al 2ser tane duruma gore alırsın yine

Aynen benim de bedenim çok büyüdü, emzirirken de göğüs cuplari kuculmuyor. Sırt genişliği filan tam olarak eski haline dönmüyor zaten ama incelse de hemen olmuyor tabi. Ben şuan 90 takıyorum normal sutyenleri 😁 emzime sutyenlerimi de büyük beden alırım atletleri de xl. Emzirme sütyeni kapsiz alırım çok rahat oluyor, 3 tane sütyen yeterli olur iki de atlet. Yıkayıp petek üstünde kurutup kurutup giyeriz 😁
Bende çok alırım diyodum ama almadım valla herşey çok pahalı dediğin gibi yılar yıkar giyeriz😂

X