2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canlar 32 den sonra çalışır raporu alan oldu mu? SGK sisteminden dolayı tam 32 olmadan veriliyormuş bir de acaba bu çalışır raporunu aldıktan sonra 2022'den kalan 5 günlük yıllık iznimi kullanabilir miyim, analık izninden kesmez değil mi?kafam çok karıştı izin birimindekiler de net bir şey söylemiyor.
Merhaba ben aldım tam 32 olmadan verilmiyor evet. 36.cı haftada yıllık izin alıp sonrasında doğum iznine ayrılacağım. Yıllık izin kullanılabilir diye biliyorum.

Öyle mi onu bilmiyordum. Ben 32+0 da çalışabilir raporu alicam ama misal sonrasında grip oldum doktor bir gün istirahat raporu verdi diyelim doğum iznim mi başlayacak öyle olursa. Grip nezle filan olmamak lazım o zaman ya da olursakta doktora gitmeden atlatmak lazım. Burnu çeke çeke ders anlatırım artık 😁
Kamudayım izin kullanılıyor. Kadın doğum hariç başka bölümden aldığın rapor da kullanılıyor. Mesela KBB.

Merhaba canim iyiyim bi sıkıntı yok çok şükür. Sen nasılsın.Bu ara pek giremedim siteye. Hastane çantasını tamamlamaya çalışıyorum. Cok heyecanlıyım zaman yaklaştıkça birazda panik başladı bende. Doğumla alakali seyler okuyunca korkuyorum birazcık 😂 32 haftalik olduk önümüzdeki hafta kontrolüm var haberler simdilik böyle. Sizlerde iyisinizdir umarım 😍❤️🥰
Ben de iyiyim canim sükür artik haftada bir gidicem kontrole finale az kaldi😍

Aralik grubundaki arkadaşlardan dogum yapanlar oldu, Kasım grubundaki arkadaslardan da Ekim'de dogum yapanlar olmustu onları da okuyordum heyecan basti beni o yüzden 😂 en azindan canta hazirda bekleyelim diyorum bir türlü elim gitmiyordu cantayi hazirlamaya ama artik daha fazla ertelemek istemiyorum. Biberon emzik sut sagma makinesi vs bunları dezenfekte ettim camasirlari yikadim utuledim yerlestirmesi kaldi artık. Bebis kiyafetleri icinde hem organizer aldim hemde kilitli poset aldim
Ben de çok çok çok heyecanlıyım. Hem güzel hem korkutucu bi heyecan var içimde🥹Kıyafetlerini yıkadım 2 gündür. Pazar günü de çantamı hazırlayacağım nasipse

Kızlar bildirimler gelmiyor bana ben de arada girip tek tek bulmaya çalışıyorum bana yazan olmuşmu diye 🤣 cevaplayamadigim oluyorsa mazeretim var yani bilim🤣 kaşık biberonda hangi marka aldınız hep plastik gördüm cam mi almak lazım kızlar?
Cam gormedim ben. Bebek veya civilden almayı düşünüyorum. Normalde biberon kullanırken ben cam kullanmıştım ikizlerime ama bunun için ihtiyaç olmayabilir ya da çok kısa surelibkullanmayı umduğum için en uygunu hangisiyse onu alacağım inşallah

Cam gormedim ben. Bebek veya civilden almayı düşünüyorum. Normalde biberon kullanırken ben cam kullanmıştım ikizlerime ama bunun için ihtiyaç olmayabilir ya da çok kısa surelibkullanmayı umduğum için en uygunu hangisiyse onu alacağım inşallah
Tamam plastikte bi sorun yok o zaman dimi

Bi de benim bebek hep göbek deliği hizasinda hala ve sagdan sola doğru uzanmis sanki 🤣 yani basasagi veya tam tersi şekilde değil gibi ve yukarı hiç cikamadi hala sizinkiler nerde
Benim de bugün kontrolüm vardı. Benimki de aynı yan duruyor dedi doktor. Zaten tahmin etmiştim. Bı geriniyordu. Sağ sol aynı anda yamultuyordu.

Ben de çok çok çok heyecanlıyım. Hem güzel hem korkutucu bi heyecan var içimde🥹Kıyafetlerini yıkadım 2 gündür. Pazar günü de çantamı hazırlayacağım nasipse
Aynen canim hayırlısıyla hazirlayip kenara koyalimda kafamiz rahat bekleyelim

Kızlar bildirimler gelmiyor bana ben de arada girip tek tek bulmaya çalışıyorum bana yazan olmuşmu diye 🤣 cevaplayamadigim oluyorsa mazeretim var yani bilim🤣 kaşık biberonda hangi marka aldınız hep plastik gördüm cam mi almak lazım kızlar?
E bebekte uygun fiyatli bi kasik biberon vardi burada da linkini paylasmistim canim aldigim zaman 45 lira gibi biseydi fiyati

Ben de iyiyim canim sükür artik haftada bir gidicem kontrole finale az kaldi😍
Allah yardımcımız olsun🥰 ben eger sezeryan olacak olursam aralığın son haftasi olacak muhtemelen baya az kaldi düşündükçe kalbim sıkışıyor 😂

Ay kızlar birde şunu düşünüyorum bebek uzun boylu olursa yenidogan takimina sigmama ihtimali olabilir mi 50 cm yaziyor hepsinde cunku. 52 53 cm oldu bebek diyelim o zaman nolcak

Benim de bugün kontrolüm vardı. Benimki de aynı yan duruyor dedi doktor. Zaten tahmin etmiştim. Bı geriniyordu. Sağ sol aynı anda yamultuyordu.
Hahahah ya aynennn o kadar gülüyorum ki o an şaka gibi bi goruntu aynı anda sagli sollu yamuluyorum 🤣peki normal mi bu durum ya sanki hep basasagi filan durmaliydi bu aylarda artık 🤣🤣

Ay kızlar birde şunu düşünüyorum bebek uzun boylu olursa yenidogan takimina sigmama ihtimali olabilir mi 50 cm yaziyor hepsinde cunku. 52 53 cm oldu bebek diyelim o zaman nolcak
Ben hiç yenidoğan almadım 0-3 aylık aldım ve 3-6 aldım zaten arada hep bir iki cm var en azından geniş te olsa giyer dedim iyi mi olur bilemedim. Çünkü 50 cm. Çok küçük geldi gozume 🤣

X