2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İyi akşamlar , süt sağma makinesi alan yada kullanan var mı? Şu giyilebilir olanlar çok konforlu geliyor bana :KK43: Nisan gibi işe döneceğim amazonda da fiyatlar düşmüş baya ne alsam ne yapsam bilemedim
Ben lansinoh aldım ama henüz kullanmadıgım için iyi midie kötü müdür bilmiyorum canım. Deneyip göreceğiz artık. O dediğini bende görmüştüm ama kullanan hiç tanıdıgım olmadığı için almaya cesaret edemedim açıkçası. İnfluencer önerilerine de pek inanamıyorum gerçek kullanıcı da bulamadıgım için almadım

o da iyiymiş ne yapmaya çalışıyo ki bu beynimiz 😂
eşime anlattim rüyami canin çektiyse tekrar düğün yapalim hatun diyo amaaaaann dedim bir daha o yollari ayni hevesle yürür müyüm:KK70:
Sen bu gidişle sünnet düğünü yaparsın canım bebiş kız mıydı erkek miydi😂

Kızlar bu arada biberon emzik dezenfekte etmek için temizleyiciler gördüm onlardan mi kullanicaksiniz temizlemek icn yoksa kaynatma filan mi? Ya da başka bir yol mu

Ben lansinoh aldım ama henüz kullanmadıgım için iyi midie kötü müdür bilmiyorum canım. Deneyip göreceğiz artık. O dediğini bende görmüştüm ama kullanan hiç tanıdıgım olmadığı için almaya cesaret edemedim açıkçası. İnfluencer önerilerine de pek inanamıyorum gerçek kullanıcı da bulamadıgım için almadım
Galiba ben de öyle yapacağım , biri ne hediye alalım diye sorarsa istemeyi düşünüyorum.
Instagram'da keşfetime bir kadın düşüp duruyor , giyilebilir olanlar o kadar pratik görünüyor ki cezbediyor beni 🙈

Kızlar bu arada biberon emzik dezenfekte etmek için temizleyiciler gördüm onlardan mi kullanicaksiniz temizlemek icn yoksa kaynatma filan mi? Ya da başka bir yol mu
Sterilazasyon makinesi mi ?
Bana abimler vermişti ama olmasaydı satın almazdım muhtemelen. Tamamen tercih meselesi .
Kaynatma olabilir . Onun dışında surekli kullanım için de biberonlara özel deterjanlar var . Bir tane de ondan aldim.

Arkadaşlar kundak öneriniz varmı? Ocak ayı için uygun peluş tarzı
Battaniye tarzı soruyorsan oğlumda almışım iki üç tane hem battaniye hem kundak olanlardan ama ben hiç kullanmadım, bana kullanışsız ve korunaksiz gelmisti. Usutecek gibi yani böyle senin battaniyeye sarıp sarmaladigin gibi olmuyor
Ordan burdan elini kolunu çıkarıyor sımsıkı sarmıyor cocugu. Dün fotoğraflarını atmıştım hatta annem baza altında bulmuş, ona vermiştim kullanamayinca isteyen olursa versin birilerine diye. Geri bana geliyor ama pek kullanacağımı sanmiyorum yine. Kendim korunaklı güzelce sararim ben dışarı çıkarırsam

Son düzenleme:
Green cleanin emzik biberon temizeyici aldım, önce onunla yıkayıp sonra kaynaticam. Kaynattiginda bozulmuyor biberonlar. Ben sterilizasyon makinesi kullanmadım oğlumda tencereye koyup 5 dakka kaynatiyordum içim rahat ediyordu fokur fokur kaynadigini görünce

Green cleanin emzik biberon temizeyici aldım, önce onunla yıkayıp sonra kaynaticam. Kaynattiginda bozulmuyor biberonlar. Ben sterilizasyon makinesi kullanmadım oğlumda tencereye koyup 5 dakka kaynatiyordum içim rahat ediyordu fokur fokur kaynadigini görünce
Emzikte mi kaynayacak? Sanki hemen bozulur gibi ya plastik ya 🤣

Tamam ben molfix düşünüyorum siz ne aldınız kızlar marka olarak?
ben sleepy aldım ama bez konusu tam bir muamma. Kimi bir bezi aşırı övüyor kimi aşırı gömüyor biraz da bebeklerle ve annenin değişim sıklığıyla da ilgili herhalde
Ay kızlar birde şunu düşünüyorum bebek uzun boylu olursa yenidogan takimina sigmama ihtimali olabilir mi 50 cm yaziyor hepsinde cunku. 52 53 cm oldu bebek diyelim o zaman nolcak
ben her ihtimale karşı iki tane daha büyük takımda koydum canım çantaya ne olur ne olmaz. Ben 4 kilo doğmuşum mesela yenidğan kıyafetleri dar gelmiş 😅
Kızlar bu emzirme atleti ve emzirme sütyeni kullanışlı mi ya ben aldim ama hic kullanisli olacakmış gibi gelmedi bi degisik görünüşü var. Kendimi cok acayip hissettim deneyince😂 daha önce kullananlar memnun muydu acaba ise yariyor mu bunlar
herkes aşırı kullanışlı olduğunu söylüyor ki bence de kullanışlı. Hatta yeni yıkadım daha aütyenleri ve atletleri . Ay hatta komik bir şeyler anlatahım giydim eşime gösteriyorum ulan ne mantıklı şeyler üretiyorlar falan diye. Ne güzelmiş fantezi gecelikte olur bundan diyor 🤣🤣🤣🤣🤣 Yazık adam kaç aydır bir şey görmeyince emzirme sütyeninden ,atletinden bile etkilendi garibim 🤣🤣🤣🤣
ben e bebekten baby me nin aldım canım . Kaynar suda 5 dk beklettim emzik ve biberonları çıkarmadanda temizleyiciden döküp öyle yıkadım

Sterilazasyon makinesi mi ?
Bana abimler vermişti ama olmasaydı satın almazdım muhtemelen. Tamamen tercih meselesi .
Kaynatma olabilir . Onun dışında surekli kullanım için de biberonlara özel deterjanlar var . Bir tane de ondan aldim.
Kaynatmadan sadece o deterjanlarla yikasak olmuyor mu peki ya her dakika kaynatmak vs çok zor 🤣🤣🤣

Ucuz olan bakkal emziklerini bilmiyorum ama aventin emziklerini kaynatiyordum ben erimiyordu. Ama şimdiki gibi değildi o zaman komple silikon emzikleri vardı ortası boşluk, onlardan almıştım
Peki kaynatmak zorunlu mu sadece o emzik temizleyicileele yikasak olmaz mı ya 🤣

Açtım ama bana kupon vermedi 😬🙈
Az önce amazondan yeni hesap açıp ilk alosverise özel 80 tl indirim kaptim ve philips avent emzik ve emzirme sütyen toplam 180 tl ye geldi ehehe siz de yeni hesap açıp ihtiyaclariniza bi bakın kızlar fiyatlar zaten biraz daha uygun kuponla da çok iyi oldu 🥰

ben sleepy aldım ama bez konusu tam bir muamma. Kimi bir bezi aşırı övüyor kimi aşırı gömüyor biraz da bebeklerle ve annenin değişim sıklığıyla da ilgili herhalde

ben her ihtimale karşı iki tane daha büyük takımda koydum canım çantaya ne olur ne olmaz. Ben 4 kilo doğmuşum mesela yenidğan kıyafetleri dar gelmiş 😅

herkes aşırı kullanışlı olduğunu söylüyor ki bence de kullanışlı. Hatta yeni yıkadım daha aütyenleri ve atletleri . Ay hatta komik bir şeyler anlatahım giydim eşime gösteriyorum ulan ne mantıklı şeyler üretiyorlar falan diye. Ne güzelmiş fantezi gecelikte olur bundan diyor 🤣🤣🤣🤣🤣 Yazık adam kaç aydır bir şey görmeyince emzirme sütyeninden ,atletinden bile etkilendi garibim 🤣🤣🤣🤣

ben e bebekten baby me nin aldım canım . Kaynar suda 5 dk beklettim emzik ve biberonları çıkarmadanda temizleyiciden döküp öyle yıkadım
Hahaha yaa bittim gülmekten cnm çok yaşa vallla erkeklerin aklı direk fanteziye calisio ne görseler kafa orda garipler gebe kalınca mahsun kaliyolar yaklasamadiklari için 😂😂

Arkadaşlar kundak öneriniz varmı? Ocak ayı için uygun peluş tarzı
Bunu aldım ben, birde Zara’dan peluş tulum almıştım zaten. Bende size acilen bebek bakım çantası soruyorum lütfen linkleyin beni tercihen deri düşünüyorum alanınız varsa bana da bir link lütfen 🫠

Eklentiler

• IMG_6631.png
    IMG_6631.png
    545,5 KB · Görüntüleme: 49
Tabi ki çok kullanışlı, bak sen deyince aklıma geldi benim onlar eksik, kasımın son cuması indirimlerinde onlari da alayım
Şöyle ki kış olunca zaten atlet giyiyorsun, her defasında alttan komple sıyırmak kış günü üşütür, sütyen de gerekli evde de olsa sütyen takıyorsun çünkü göğüs pedi koyman gerekebiliyor sütler aktığı için. Sütyen olmazsa ped durmaz. Benim pek akmazdi ama yine de ped koyardım hafiften olsa sızıntı oluyor diye. Kiminin şakır şakır akıyor ki görüntü olarak rahatsız edici. Bı de yenidogan dönemi evde emzirmek sorun değil istediğin modda emzirebilirsin ama bı sure sonra dışarı çıkicaz bebeklerle. Ne kadar emzirme ortusu de kullansak alttan her şeyi yukarı siyiririp umuma açık ortamda emzirmek çok güven vermez. Örtü ucarsa mazallah travmatik durumlara dönüşebilir 🤣
Bişey söylicem ben şimdi 😂
Ben hiç alttan sıyırmadım atletlerimi yakasını indirip memeyi dışarı alıyordum hemen 🙈 emzirme sütyenlerinin iliklerini de hiç açmadım direkt hop diye üstünden çıkarıyordum 😂 anormal miyim neyim ilk defa sorgulamaya gittim kendimi şuan 😅

X