2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
E bebekte uygun fiyatli bi kasik biberon vardi burada da linkini paylasmistim canim aldigim zaman 45 lira gibi biseydi fiyati
Plastik mi tatlım? Benim merak ettiğim yani inşallah kısa süreli kullancaz ama plastik olsa oluyor mu? Çünkü hiç cam rastlamadim kasik biberonda

Ben hiç yenidoğan almadım 0-3 aylık aldım ve 3-6 aldım zaten arada hep bir iki cm var en azından geniş te olsa giyer dedim iyi mi olur bilemedim. Çünkü 50 cm. Çok küçük geldi gozume 🤣
Hastane çıkış seti almadin mi onlulardan onlar hep yenidoğan işte 😂

Merhaba ben aldım tam 32 olmadan verilmiyor evet. 36.cı haftada yıllık izin alıp sonrasında doğum iznine ayrılacağım. Yıllık izin kullanılabilir diye biliyorum.
Canim kullanilamiyor. Fiili calisiyor olman lazim 36 ya kadar çalışırsan 4 hafta aktarılır dogum sonrasi iznine. Arastirdim yonetmelik bu sekilde ne rapor ne yillik izin ne de mazeret izni alamazsin çalışabilir raporu aldıktan sonra

Ay kızlar birde şunu düşünüyorum bebek uzun boylu olursa yenidogan takimina sigmama ihtimali olabilir mi 50 cm yaziyor hepsinde cunku. 52 53 cm oldu bebek diyelim o zaman nolcak
Benim gibi elinde patlayacak canım 😁 oğlum 54 cm doğmuştu, hastane çıkışlarını bile giyemedi. Allah'tan ben hastane çantasına 0-3 aylık tulum koymuştum, hastane çıkışı küçük gelince hemşireye tulumu vermişler, çıplak kalacaktı yavrum 🤣

Canim kullanilamiyor. Fiili calisiyor olman lazim 36 ya kadar çalışırsan 4 hafta aktarılır dogum sonrasi iznine. Arastirdim yonetmelik bu sekilde ne rapor ne yillik izin ne de mazeret izni alamazsin çalışabilir raporu aldıktan sonra
Merhaba
Ben çalışır raporu aldım. Ama atıyorum 2 hafta sonra grip oldum. Bu durumda nasıl işliyor süreç

Ben hiç yenidoğan almadım 0-3 aylık aldım ve 3-6 aldım zaten arada hep bir iki cm var en azından geniş te olsa giyer dedim iyi mi olur bilemedim. Çünkü 50 cm. Çok küçük geldi gozume 🤣
Ben de öyle yapacağım inşallah. 2 hafta giydirip atmanın anlamı yok. Bari bikac ay giysin. İnsan çok uzülüyor sonra.

Hahahah ya aynennn o kadar gülüyorum ki o an şaka gibi bi goruntu aynı anda sagli sollu yamuluyorum 🤣peki normal mi bu durum ya sanki hep basasagi filan durmaliydi bu aylarda artık 🤣🤣
Sanki öyle olmalı. Çünkü doktor oncekinde makat gelişli demisler miydi dedi. Baş aşağı bekliyordu o da.

Kızlar ebebekde %25indirm var kıyafetlerde yenidoğan 1 2 takım hastane çıkışı kalanını 3 aylık alayım diyorum almak için erkenmi daha bilemedim 29 haftadayim fikr verirmsnz 🙂
Erken değil bence. Netten alacaksan anca gelir. Yikadım kuruttum utuledim derken 30 u geçersin. Ben de geciktim ama netten almak istemedim. İlla mağazaya gideyim dedim. Hep evde yattığım için de doktor onay vermeden gitmeyeyim dedim. O yüzden haftaya kaldı. Şimdi tırsıyorum. Anı bişey olur da doğana kadar hastanede yatmak zorunda kalırsam yapamam diye. İlla yapan olur ablamlar falan ama insan o heyecanı da yaşamak istiyor.

Benim gibi elinde patlayacak canım 😁 oğlum 54 cm doğmuştu, hastane çıkışlarını bile giyemedi. Allah'tan ben hastane çantasına 0-3 aylık tulum koymuştum, hastane çıkışı küçük gelince hemşireye tulumu vermişler, çıplak kalacaktı yavrum 🤣
Saklasaydın bari. Belki bu bebeğe olur.

Erken değil bence. Netten alacaksan anca gelir. Yikadım kuruttum utuledim derken 30 u geçersin. Ben de geciktim ama netten almak istemedim. İlla mağazaya gideyim dedim. Hep evde yattığım için de doktor onay vermeden gitmeyeyim dedim. O yüzden haftaya kaldı. Şimdi tırsıyorum. Anı bişey olur da doğana kadar hastanede yatmak zorunda kalırsam yapamam diye. İlla yapan olur ablamlar falan ama insan o heyecanı da yaşamak istiyor.
Bende görmeden almak istemeyenlerdenim ama gezip gördüğümde de karar veremedim yenidoğanlar minicik gelio gozume kollari fln acayip dar annemle gidip alalim akıl verir hc olmadı. ama biberon lansinoh ürünleri nette düşmüş onları aldım eksik bitmiyor daha havlusu yok maması yok birsuru eksik var kıyafet haftasonu mağazalarda giriyor bazen indirime yüzde 20 giriyor Kasım sonunu beklim olmadı birazda dünyaya gelmemiş oğlumun kıyafetleri vardı hurcunda duruyor hala giyilmemiş onlarada güveniyorum yedek var evde diye nasılsa

Buarada kızlar öksürügum 3 hafta oldu devam doktora bgn yne gttm göğüs Hastanesi'ne covid varmış piyasada muhtemelen gecirmissin atlatmissindir dedi ztn hamilelikte mudahelede edemiyoruz dedi symbicort solunumdan çekilen astimlilarin kullandığı alerjik durumum için hava verdi crp 21 den 13 e düşmüş antibiotikle 1 kutu daha iç dedi sabah doktoruma daniscam özelde kullan derse 2 ilaaca başlamaya devam

Buarada kızlar öksürügum 3 hafta oldu devam doktora bgn yne gttm göğüs Hastanesi'ne covid varmış piyasada muhtemelen gecirmissin atlatmissindir dedi ztn hamilelikte mudahelede edemiyoruz dedi symbicort solunumdan çekilen astimlilarin kullandığı alerjik durumum için hava verdi crp 21 den 13 e düşmüş antibiotikle 1 kutu daha iç dedi sabah doktoruma daniscam özelde kullan derse 2 ilaaca başlamaya devam
Bana antibiyotik iyi geldi canım. Bi de o solunumla alınan ilaçlardan bana da vermişti. İnşallah sana da iyi gelir🙏🏻💕

T
Tam reflü haftalarındayız bazen reflü de boğaz enfeksiyonlarına zemin oluşturuyor bir türlü iyileştirmiyor:KK43: Reflün oluyor mu gaviscon da mı başlasan acaba

Saklasaydın bari. Belki bu bebeğe olur.
Saklamış annem, geçen yazdım ya bı valiz dolusu kıyafetini getirdi oğlumun, hiç birini dagitmamis içine doğmuş sanki. Biraz sararmislar, yıkayınca çıkar umarım. Kıyafet eksiğimiz yok bizim ben de hep 3-6 ve 6-9 aylık takımlarını aldım yaza kadar pek bişey almaya gerek yok. Battaniye filan hiç almadim her çeşidini oğlumda almıştım kundak olanı, yarım kundak olanı, nohutu, dolgulusu, peluşu, burumcugu, yünü, penyesi. Bı çuval battaniyesi var 😁 çok bı eksik kalmadi gibi benim, süt posetlerine, silikon emzirme uçlarına kadar aldım, bı tek gümüş kapaklar kaldı. Arkadaşa verdiğimiz bebek arabası ile beşiği getiremediler, şuan gelmeye durumları müsait değilmiş, bebek arabasi ile anne yani park beşikte aldım. Ama beşiği tasinicaz diye kurmadım. Umarım sağlamdır. İade süreci gecicek çünkü açtığımızda. Aslında her şey hazır gibi ama işte tasinacagimiz için düzenimiz alt üst oldu, hepsi karman corman şuan, çanta hazırlamak için motivasyonum yok, annemler de doğum öncesi gidelim sonra gidemeyiz demişler yarın 15 günlüğüne devremulke gidiyorlar. Ben taşınma ve bebek hazirligi içinde bir de ev bakarken kalakaldım böyle 🤦 sana da iyi ağladım hakkını helal et 😁

X