Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
böylelerinden nefret ediyorum. benim etrafımda da hamile kalınca sigarayı bırakan yok biliyor musun? çok şaşırıyorum insan değillermiş gibi. bencil gerizekalılar.

ben bebek planlamadan 3 ay önce sigarayı bıraktım, folikasite başladım, paketli gıdaları kestim, çayı günde 10 tane içerdim demirimi almasın diye 2ye düşürdüm. yani hamile kalana kadar 3 ay hamileymiş gibi beslendim. tabi herkes aynı disiplinde olmayabilir ama en azından sigara içme alkol almayıver yaa ölmezsin
Katılıyorum. Ben de tüp bebek transferinden 2 saat önce hastanede içmiştim son sigaramı, ilki negatif olmasına rağmen öğrenene kadar içmedim. Aksi vicdanımı rahatsız ederdi çünkü.
Plesentadan bebeğe geçmediğini, sadece yararlı şeylerin geçtiğini düşünüyor bu mal kız, yaşı 40 dıclskdld

Ay diyetisyene gittiğimde bana alkol alıyo muydun dedi evet dedim peki hamilelikten sonra aldın mı dedi. Şok oldum ama demek ki alan varmış ki soruyor kadın. Bugün doktor da sence ne sebep olmuş olabilir hareketsizliğe dedi canım sıkkındı dedim, sigara falan? Dedi hatta eşimin yanımda içip içmediğini bile sordu. Hareketsizliğe ve nelere nelere sebep oluyo demek ki buna rağmen içenler beni çok üzüyo
Bana da detaylı ultrasonda sigara sormuştu doktor şok olmuştu. Bir şey olmadığını iddia ediyorlar çok komik sjfksksks bi zahmet içmeyiver ya çüş

Ya ahahhaha kumral 😂😂 ya ben sabah gelip akşam gideceğini bilsem hadi tamam gelsin yardım etsin derim işime gelir de artık 2 hafta mı kalır 3 hafta mı.. İznimin keyfini süremem yani ömrümde ilk defa okul ve iş yokken evdeyken sjjsjsj Senin annen de orada hem daha ne beraber yaparsınız. Sorarsa da seni yormak istemedik annemle hallettik dersin 😂
1 aydır görüşmüyoruz hastalanmış aramıyoruz geçen zorla görüştük annemi sordu, iyi dün bendeydi dedim keşke beni çağırsaydın görürdüm dedi kafamı çevirdim ejflsjflskdks arsız ya

ah canım doğuma 8 hafta kaldı o da vaktinde gelirse ve hala bizde isim yok. bebitonun her şeyi tamam bir ismi eksik. zaman yaklaştıkça bu durum beni anksiyeteye sürüklüyor. :KK43:
kızlar bana bi destek atın, Teoman ismi sizce nasıl?
Bence güzel 😇 Hem çok eski köklü bir isim hem modern 🥰

1 aydır görüşmüyoruz hastalanmış aramıyoruz geçen zorla görüştük annemi sordu, iyi dün bendeydi dedim keşke beni çağırsaydın görürdüm dedi kafamı çevirdim ejflsjflskdks arsız ya
Yaaa böyle de bi üzücü oluyor sanki ama yüz bulunca da suistimal ediyorlar di mi.. keşke cool karakterler olsalar da biz peşlerinden koşsak snjsjs

Gittiğim hastanede sosyal güvenceli günlük küvez 850 tl sosyal güvence olmadan günlük 18.000 tl dediler bende şok oldum. Allah korusun öyle bi ihtimalde 2 gün kalsa bi doğum parası kadar. Yarın başka bi hastane ile görüşmeyi planlıyoruz. Anlamadığım şu eşim esnaf bağkur borcumuz var diye muayenelerden analık hakkı diye yararlandığım gibi doğumda niye yararlanamayıp bu kadar fark çıkıyor. Doktorumu çok seviyordum gerçekten hastane değiştirmek beni çok üzüyor. Takipli olduğum hastamede Sosyal güvenceli doğum 32.000 sosyal güvence borcu varsa 54.000 tl. Normal fiyattan olsa hiç düşünmek bile istemiyorum hadi doğum halloldu küvez ihtimali yine zor.
Uh o neymiş öyle ya . Soygunculuk resmen . Çok detay bilgim yok açıkçası ama fiyatlar çok yüksek . Doktor değiştirmek zorunda olman kötü oldu gerçekten ama iyice araştırıp içine sinen bi doktor da bulursun . Bende 2 keredir yeni doktora geçtim çokta memnunum . Eminim sende doğru olanı bulursun . Umarım ki asla küveze girmez bebelerimiz 😻

Pilates sonrası fenalaştım ben ya tansiyonum 135/107 normalde 90/60 falandı hep neden böyle oldum ki kendimi de çok kötü hissediyorum 😔

Kova kadınları eğlenceli geliyor bana ama kova erkoları da kötü ya çok yakın arkadaşlımın 4 senelik sevgilisi kova ve her şeye anlamsız bir aşırı mantıkla yaklaşıyor. Arkadaşlarına deli oluyor. Romantiklik sıfır ama arkadaşları için ince düşünceli egoist falan avukat birde çocuk bizim kız anestezi teknikeri zaman zaman bunu bile ego meselesi olarak hissettiriyor sanki sevmiyoruz onu kız grubumuzca😡
Arkadaşının sevgilisini kendi iradesiyle seven var mı ya ajckdjdkd ne ben onları seviyorum ne onlar beni seviyor 😂 bu başka bir boyutmuş ama kova erkeğini duymuştum çok doğru

Yaaa böyle de bi üzücü oluyor sanki ama yüz bulunca da suistimal ediyorlar di mi.. keşke cool karakterler olsalar da biz peşlerinden koşsak snjsjs
Hiç üzülmüyorum 4 yıldır üzülmekten acımaktan kendim acınacak hale düştüm çünkü bundan sonra böyle yoksa önünü alamıyorum ben maalesef mesafe olarak da yakın olduğumuz için. Benimki çok cool ama kendine kadar ajfksjdks mesela geçen hafta eşimle evde değildik eve temizlikçi geldi anahtarı apartmanda bir yere sakladık annesinden destek istemek yerine, çünkü sonrasında salça olup muhakkak canımı sıkacak yani. Öyle bir durum bizimki

Gittiğim hastanede sosyal güvenceli günlük küvez 850 tl sosyal güvence olmadan günlük 18.000 tl dediler bende şok oldum. Allah korusun öyle bi ihtimalde 2 gün kalsa bi doğum parası kadar. Yarın başka bi hastane ile görüşmeyi planlıyoruz. Anlamadığım şu eşim esnaf bağkur borcumuz var diye muayenelerden analık hakkı diye yararlandığım gibi doğumda niye yararlanamayıp bu kadar fark çıkıyor. Doktorumu çok seviyordum gerçekten hastane değiştirmek beni çok üzüyor. Takipli olduğum hastamede Sosyal güvenceli doğum 32.000 sosyal güvence borcu varsa 54.000 tl. Normal fiyattan olsa hiç düşünmek bile istemiyorum hadi doğum halloldu küvez ihtimali yine zor.
Ya şey yok muydu ben bunu instada çok gördüm yenidoğan eğer yoğum bakıma girerse veya küveze girerse 28 gün boyınca ücretsiz oluyor özelde diye biliyorum bunu devlet karşılıyor yani öyle bir şey vardı benim arkadaşta özelde doğurdu bebekleri ikizdi ve para ödemediler ama sormadım neden diye doğar doğmaz gerçi özel sigorta yaptırmışlar onunla mı alakalı bilmiyorum

çok geçmiş olsun canım yorucu mu geçmişti? o da tansiyonu yükseltebilir belki.
Evet zaten artık ayakta herhangi bir şeyi 5-10 dakikadan uzun yapmak bile yoruyor da o esnada da hem yoruldum hem sıcakladım. Ama bittikten yarım saat sonra ölçtüm yani o zaman daha kötü oldum. Nasıl yükseltir spor anlamadım genelde düşürmez mi? Ki zaten düşüktür tansiyonum hep. Şu an limonla falan normalleştirdik..

Hiç üzülmüyorum 4 yıldır üzülmekten acımaktan kendim acınacak hale düştüm çünkü bundan sonra böyle yoksa önünü alamıyorum ben maalesef mesafe olarak da yakın olduğumuz için. Benimki çok cool ama kendine kadar ajfksjdks mesela geçen hafta eşimle evde değildik eve temizlikçi geldi anahtarı apartmanda bir yere sakladık annesinden destek istemek yerine, çünkü sonrasında salça olup muhakkak canımı sıkacak yani. Öyle bir durum bizimki
Doğru canım aynı şehirde de olunca önünü alabilmek zor olur zaten ya mesafe en iyisi.

Katılıyorum. Ben de tüp bebek transferinden 2 saat önce hastanede içmiştim son sigaramı, ilki negatif olmasına rağmen öğrenene kadar içmedim. Aksi vicdanımı rahatsız ederdi çünkü.
Plesentadan bebeğe geçmediğini, sadece yararlı şeylerin geçtiğini düşünüyor bu mal kız, yaşı 40 dıclskdld
İşlerine öyle geliyor kız herkes her şeyi biliyo yoksa

Bende güleryüzlü birisi olsun istiyorum ne bileyim bi abla gibi bi arkadaş gibi davransın istiyorum. Yarın bi fiyat alayım da çok fark yoksa medstarda bi doktor da düşünebilirim. Deneme yanılma ile sevdiğim birini bulmaya çalışacağım bakalım. Sağlıkla ilerlesin süreç de doğum bi şekilde bi yerde olacak🤭
İnşallah içine sinen biri olur burayada yaz muhakkak 🙏

Evet zaten artık ayakta herhangi bir şeyi 5-10 dakikadan uzun yapmak bile yoruyor da o esnada da hem yoruldum hem sıcakladım. Ama bittikten yarım saat sonra ölçtüm yani o zaman daha kötü oldum. Nasıl yükseltir spor anlamadım genelde düşürmez mi? Ki zaten düşüktür tansiyonum hep. Şu an limonla falan normalleştirdik..
Düşürebilmen çok iyi olmuş inşallah bir daha olmaz. Doktor veya sağlık çalışanı değilim açıkçası ama yorulunca da tansiyon yükselebilir gibi bir bilgi var aklımda. Yine de doktorunla paylaşıp takip et olmazsa pilatesle bağlantısını da doktor çözebilir belki bir önerisi olur.

son zamanlarda benim vajina kemigim cok ariyor aslinda tam yeri sezaryen kesigimin oldugu bolge, kesi yeri acisi degil ama bu kemik agrisi acisi gibi. ozellikle yattigim yerden dogrulurken ve merdiven cikarken oluyor ama otururken ve ayaktayken de var. ilk gebeligimde yoktu boyle birsey neden agrir acaba o kemik

X