2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ek gıda tarif önerisi ile geldim , ay bugünleri görecek miydik

Doktorumuz dedi ki tadım yaptırdığın şeyleri , daha sonralarda karıştırarak verebilirsin, ben de bugün tadımlardan kalan yarım yeşil kabak yarım havuç ve yarım tatlı patatesi rendeledim ocakta haşladım çünkü bende makine falan yok, içine az zeytinyağı koyup blenderdan geçirip çorba yaptım. Normalde çatalla eziyorum verdiklerimi ama bu çorba olduğundan yine su gibi yapmadım hafif pütürlü bıraktım. İçine de kendi yaptığım et suyundan koydum 1 küp (buz poşetlerinde dondururum hep tuzsuz baharatsız pilava koymak için) bayıla bayıla yedi. 2 porsiyon çıktı kalanı kavanozlayıp buzdolabına attım yarın vereceğim.

Bende yapıcam bunu

Bende yapıcam bunu
Ya bu işi kafamda anladım biraz anam babam usulü gitmemiz lazım, çok takılmayacağım kurallara( bal tuz şeker yasak bu kurallar baki) hepimizin çocukları farklı hepsi farklı şeyler severler , bence gerçekten temiz içerikli olduğunu ve bebişlerimizin seveceğini düşündüğümüz şeyleri yaparsak bu süreç de kolay geçecek, ama eve yemek bebeğe yemek, evle ilgilen , bebek zaten bi saniye ilgisiz durmuyor. Allah bize sabır versin

Ne mama sandalyesinde oturmak istiyo ne oto koltuğunda gerçekten gün içinde ağlamamak için kendimi zor tutuyorum bitmiş vaziyetteyim. Tek istediği kucakta gezmek 5 ay oldu bir gram ilerleyemedik

Porsiyon olarak ne kadar verdin çorbadan acaba bende yapıyım

Bende öyle gidicem. Dediğin gibi tuz şeker bal yok. Gerisi bana uysun uyduğu kadar.

Porsiyon olarak ne kadar verdin çorbadan acaba bende yapıyım
Bizim doktor günde max 200 ml ek gıda dediği için 100 yoğurt 100 çorba verdim bugün, yoğurdu her gün veriyorum 100lük, diğer öğünde de tadım (kaşık ölçüsüyle) veya tadım yaptırdığım şeylerden bu şekilde çorba 100 lük

Ben baya az veriyomuşum yeni başladık gerçi heniz kabak yoğurt tattı bir de bugün havuca başladı hepsi çay kaşığı kadar zaten kabağı sevmedi ama yoğurdu çok güzel yedi. Bende veriyim 100 o zaman amaaan gerçekten kitabına uygun olmasada olur çok sıkıldım

Ay bende hipp 5 tahıllı mama aldım ay sıcak su katiliyo sadece içine pişmeden olurmu ki daha vermedim

Kusması azaldı mı ek gıdayla birlikte

Yemekleri zorla yıyor artık cıldırcam

Herkes ek gıdaya geçmiş bir biz geçmedik sanırım daha son 1 ayım rahatlığın tadını çıkartıyım biraz daha

Herkes ek gıdaya geçmiş bir biz geçmedik sanırım daha son 1 ayım rahatlığın tadını çıkartıyım biraz daha
Tadım ayı çok kolay korktuğum gibi olmadı tek tek tadına bakıyo sadece ama insan yutabilicsk mi acaba diye geriliyosusam tanesi kadar veriyorum korkudan yoğurdu bile kaşığın ucuyla veriyırum zamanla buna da tecrübeleniriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…